Category Archives

  Recenzje klimatyzatorów powietrza

 • All
 • Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem nie tylko w bardzo małych pomieszczeniach. Czy pod innymi względami prezentuje się równie dobrze i zasługuje na swoją cenę?

  Cena TCL TAC-09CPB/H (2020-07-02) – 1899 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego TCL TAC-09CPB/H wynosi 2,6 kW, tak więc urządzenie pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 32 m². Przepływ powietrza sięga 290 m³/h. W urządzeniu znalazł się czynnik chłodniczy R290.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H został wyposażony w trzy niezależne tryby:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania (w ciągu jednej godziny może odprowadzić z powietrza 1 l wody),
  • wentylacji.

  Wentylator urządzenia pracuje w trzech prędkościach. Regulacja docelowej temperatury powietrza możliwa jest zakresie od 18 do 32 st. C.

  W klimatyzatorze TCL TAC-09CPB/H znalazł się timer, który umożliwia zaplanowanie momentu włączenia oraz wyłączenia urządzenia. Na uwagę zasługuje też funkcja swing, czyli oscylacja lamelek znajdujących się na wylocie chłodnego powietrza.

  Jeśli konieczne będzie przestawienie klimatyzatora w inne miejsce, pomogą w tym budowane kółka i uchwyty.

  Klimatyzatorem TCL TAC-09CPB/H można sterować na trzy sposoby:

  • poprzez panel z wyświetlaczem LED,
  • pilotem,
  • smartfonem, za pośrednictwem aplikacji mobilnej TCL Smart Life.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H pod względem wizualnym nie wyróżnia się niczym szczególnym. Biała obudowa o prostych kształtach sprawia, że urządzenie będzie pasować do różnych wnętrz. Wymiary klimatyzatora wynoszą 70 x 32 x 42 cm.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego TCL TAC-09CPB/H

  Marka i modelTCL TAC-09CPB/H
  Cena (zł)1899
  Moc chłodnicza (kW)2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)290
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C)18-32
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)48-65
  Pobór mocy (W)b.d.
  Klasa energetycznaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)31

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator TCL TAC-09CPB/H?

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H ma kilka zalet, jednak nie brakuje mu silnej konkurencji. W tej cenie można bowiem kupić klimatyzator o takiej samej mocy chłodzącej, oferujący np. tryb grzewczy. Warto zatem porównać go z innymi urządzeniami i przeanalizować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

  Galeria zdjęć TCL TAC-09CPB/H

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H, widok od tyłu Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H, góra Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H, góra z panelem sterowania Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H zamontowany w pomieszczeniu

  TCL TAC-09CPB/H w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer wyłączenia i włączenia
  • Możliwość sterowania pilotem lub aplikacją
  • Czynnik chłodniczy R290
  • Funkcja swing
  WADY

  Cena TCL TAC-09CPB/H

  Cena TCL TAC-09CPB/H (2020-07-02) – 1899 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Eberg Qubo Q40HD widok z przodu Klimatyzator przenośny Eberg Qubo Q40HD. Czy warto kupić?

  Klimatyzator Eberg Qubo Q40HD to tańsza alternatywa dla modelu Warmtec Morso KP40. Urządzenie dysponuje analogiczną mocą chłodniczą – 4 kW. Moc grzewcza modelu to również 4 kW. Na pierwszy rzut oka widać więc, iż urządzenie skierowane jest do dużych czy szybko nagrzewających się powierzchni. Przepływ powietrza może również robić wrażenie – 450 m³/h. Czy warto więc skusić się na Eberg Qubo?

  Cena Eberg Qubo Q40HD (2020-07-03) – 2399 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Eberg Qubo Q40HD to urządzenie 4w1. Klimatyzator może być więc wykorzystywany całorocznie, łącząc funkcję chłodzenia, ogrzewania, wentylacji i osuszania.

  Warto zwrócić uwagę nie tylko na sporą moc chłodniczą i grzewczą (w obu przypadkach aż 4 kW), lecz również na duży przepływ powietrza (aż 450 m³/h). Dzięki temu szybko schłodzimy przestrzeń nawet 49 m².

  Niestety duża wydajność wiąże się też ze sporym poborem prądu. W trybie chłodzenia urządzenie zużywa 1,7 kW energii. W trybie grzania jest to 1,5 kW.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator mobilny Eberg Qubo Q40HD to nie tylko 4 tryby pracy:

  • chłodzenia,
  • osuszania,
  • wentylacji,
  • ogrzewania.

  Urządzenie oferuje użytkownikom 3 prędkości nawiewu. Zakres temperatur, jaki możemy ustawić waha się od 16 do 31 st. C.

  Eberg Qubo Q40HD proponuje swoim użytkownikom filtrację za pomocą filtrów elektrostatycznych HD+. Rozwiązanie ciekawe, choć o mniejszej skuteczności oczyszczania od tradycyjnie stosowanych filtrów HEPA.

  Sterowanie klimatyzatorem pokojowym Eberg Qubo Q40HD odbywa się za pomocą pilota lub elektronicznego panelu sterowania LED na górnej obudowie. Niestety, w urządzeniu nie znajdziemy funkcji wi-fi, która mogłaby być standardem w tej kategorii cenowej.

  Ciekawym rozwiązaniem jest Spot Cooler – a więc intensywne chłodzenie miejscowe, możliwe dzięki szerokim łopatkom wentylatora oraz dużemu przepływowi powietrza. Funkcja ta znajdzie zastosowanie przy schładzaniu np. sprzętu elektronicznego, serwerowni, szaf sterowniczych czy innych miejsc o ograniczonym dostępie.

  Spośród innych dostępnych funkcji, warto wyróżnić jeszcze timer czy tryb nocny, w którym urządzenie działa ciszej i delikatniej reguluje temperaturę. Jest też alarm przepełnienia zbiornika na wodę.

  Ostatnią rzeczą, o jakiej warto wspomnieć jest czynnik chłodzący. Klimatyzator przenośny Eberg Qubo Q40HD wykorzystuje ekologiczny R290, stosowany w coraz większej liczbie urządzeń.

  Wygląd

  Eberg Qubo Q40HD to praktycznie bliźniaczy model dla Warmteca Morso KP40. Z wyglądu urządzenia nie różnią się niczym. Identyczne są również ich wymiary i masa: odpowiednio 30 x 53,2 x 73,5 cm oraz 30,5 kg.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Eberg Qubo Q40HD

  Marka i modelEberg Qubo Q40HD
  Cena (zł)2399
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza4/4
  Przepływ powietrza (m³/h)450
  Rekomendowana powierzchnia (m²)49
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1700/1500
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)30,5

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Eberg Qubo Q40HD?

  Eberg Qubo Q40HD to propozycja skierowana do większych powierzchni. Imponująca moc chłodnicza oraz przepływ powietrza sprawiają, iż sprzęt poradzi sobie nawet na 49 m2. Na plus funkcja swing i smukła obudowa.

  Minusem będzie zaś brak wi-fi, spory pobór prądu i dość duża głośność. Z drugiej strony są to jednak cechy zrozumiałe przy dużej mocy drzemiącej w urządzeniu.

  Galeria zdjęć Eberg Qubo Q40HD

  Eberg Qubo Q40HD widok z przodu Eberg Qubo Q40HD panel sterowania Eberg Qubo Q40HD widok z przodu i boku

  Eberg Qubo Q40HD w naszej opinii

  ZALETY
  • Dobra relacja ceny do mocy chłodniczej
  • Imponujący przepływ powietrza
  • Timer
  • Funkcja Swing
  WADY
  • Głośna praca urządzenia
  • Brak wi-fi

  Eberg Qubo Q40HD

  Cena Eberg Qubo Q40HD (2020-06-30) – 2399 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD z przodu Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD. Czy warto kupić?

  Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD cechuje niska cena w stosunku do oferowanych parametrów. Przyzwoita moc chłodnicza oraz grzewcza – 3,22 i 2,93 KW plasują urządzenie w klasie średniej wśród klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie ma też wi-fi oraz funkcję swing. Czy warto zatem skusić na klimatyzator firmy Eberg?

  Cena Eberg Cooly C35HD (2020-07-06) – 1699 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Eberg Cooly C35HD to klimatyzator pokojowy typu 4w1 – łączący funkcje chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylacji pomieszczeń. Sprzęt sprawdzi się więc jako rozwiązanie całoroczne. Przyzwoita moc chłodnicza 3,22 kW schłodzi pomieszczenia do 40 m2. Moc grzewcza jest niewiele mniejsza i wynosi 2,93 kW.

  Pewnym minusem może być natomiast niewielki przepływ powietrza280 m³/h może przekładać się na wolniejsze schładzania pomieszczeń. Z drugiej strony warto podkreślić imponującą wydajność osuszania. 1,5 l/h czyli 36 litrów na dobę robi wrażenie w tej klasy sprzęcie.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Oprócz 4 głównych trybów pracy, a więc:

  • chłodzenia,
  • ogrzewania
  • osuszania,
  • wentylacji.

  klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD zapewnia 3 prędkości nawiewu. Temperatura w trybie chłodzenia może być regulowana w zakresie od 18 do 32 st. C. W trybie ogrzewania zaś od 13 do 27 st. C.

  Na uwagę zasługuje wygoda obsługi. Klimatyzator może być sterowany za pomocą:

  • panelu dotykowego w górnej części urządzenia
  • pilota
  • aplikacji mobilnej Smart Life (dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android).

  Warto wyróżnić także funkcję swing, która poprawia zasięg cyrkulacji powietrza w całym pomieszczenia. W urządzeniu jest również 24-godzinny timer oraz tryb sleep.

  Eberg stosuje w swoich klimatyzatorach przenośnych filtr elektrostatyczny do oczyszczania powietrza. Rozwiązanie to, o ile ciekawe, nie gwarantuje jednak takiej skuteczności jak tradycyjne filtry HEPA.

  W środku urządzenia krąży ekologiczny czynnik chłodzący – R290 (czysty propan). W zestawie, oprócz klimatyzatora, znajdziemy pilot, rurę wyrzutową, wąż do odprowadzania skroplin oraz listwę okienną.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Eberg Cooly C35HD posiada dość standardowy design, który nie wyróżnia się niczym szczególnym. Uniwersalny kształt i biały kolor odnajdą się w każdej aranżacji. Urządzenie mierzy 42 x 31 x 70 cm i waży 31 kg.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Eberg Cooly C35HD

  Marka i modelEberg Cooly C35HD
  Cena (zł)1699
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza3,22/2,93
  Przepływ powietrza (m³/h)280
  Rekomendowana powierzchnia (m²)40
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania18-32/13-27
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1230/1035
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)31

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Eberg Cooly C35HD?

  Eberg Cooly C35HD to ciekawa propozycja wśród średniej klasy klimatyzatorów mobilnych. Urządzenie posiada niezłą moc chłodniczą oraz grzewczą (odpowiednio 3,22 i 2,93 kW). Sprzęt może być więc z powodzeniem stosowany w domach, biurach, jak i gabinetach usługowych do 40 m². Dużym plusem jest też obecność wi-fi.

  Do minusów zaliczyć możemy natomiast niewielki przepływ powietrza oraz głośną pracą w najszybszym trybie

  Galeria zdjęć Eberg Cooly C35HD

  Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD z przodu Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD z przodu i z lewej strony Klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD z przodu i z prawej strony

  Eberg Cooly C35HD w naszej opinii

  ZALETY
  • Dobra relacja ceny do mocy chłodniczej
  • Funkcja ogrzewania
  • Timer
  • Moduł wi-fi
  WADY
  • Dość niski przepływ powietrza

  Cena Eberg Cooly C35HD

  Cena Eberg Cooly C35HD (2020-07-06) – 1699 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Eberg Mezo M26HD widok z przodu Klimatyzator przenośny Eberg Mezo M26HD. Czy warto kupić?

  Klimatyzator przenośny Eberg Mezo 26HD to propozycja skierowana do mniej wymagających użytkowników, poszukujacych niedrogiego sprzętu. Moc chłodnicza urządzenia to 2,6 kW, wystarczająca do ok. 30 m2. Przy większych metrażach może okazać się trochę za mała. Sprzęt wyróznia się naprawdę efektownym designem. Czy warto zapłacić za niego ok. 1450 zł?

  Cena Eberg Mezo M26HD (2020-07-06) – 1449 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Będacy urządzeniem 3w1, klimatyzator pokojowy Eberg Mezo M26HD łączy w sobie funkcje chłodzenia, osuszania i wentylacji. Nie znajdziemy w nim natomiast funkcji ogrzewania. Moc chłodnicza na poziomie 2600W zadowoli użytkowników szukających sprzętu do ok. 25-30 m².

  Warto podkreślić niezły przepływ powietrza. 350 m³/h pozwoli szybko schłodzić rozgrzane pokoje. Funkcja osuszania charakteryzuje się wydajnością na poziomie 1,6l/h, czyli aż 40 litrów na dobę.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Oprócz 3 głównych trybów pracy:

  • chłodzenia,
  • osuszania,
  • wentylacji.

  klimatyzator mobilny Eberg Mezo M26HD oferuje użytkownikom 3 prędkości nawiewu. Zakres temperatur, jaki możemy ustawić to 16-31 st. C.

  Eberg Mezo M26HD proponuje swoim użytkownikom filtrację za pomocą filtrów elektrostatycznych. O ile jest to ciekawe rozwiązanie, o tyle skuteczność oczyszczania filtrów elektrostatycznych jest niższa od filtrów HEPA.

  Niestety, nie znajdziemy tu także funkcji swing (automatyczna regulacja żaluzji oscylacyjnych). Rozwiązanie to pomaga równomiernie rozprowadzić chłodne powietrze w pomieszczeniu.

  Duży plus za wygodę eksploatacji. Obsługa urządzenia może odbywać się tradycyjnie (pilot, panel dotykowy w górnej części urządzenia) lub za pomocą aplikacji mobilnej (Smart Life). Klimatyzator ma wbudowany moduł wi-fi, dzięki czemu może być sterowany z innych pomieszczeń.

  Spośród innych dostępnych funkcji, warto wyróżnić jeszcze timer czy tryb nocny, w którym urządzenie działa ciszej i delikatniej reguluje temperaturę. Jest też alarm przepełnienia zbiornika na wodę.

  Klimatyzator przenośny Eberg Mezo M26HD wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodzący – R290 (czysty propan). Rozwiązanie stosowane w coraz większej liczbie klimatyzatorów.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Eberg Mezo M26HD prezentuje się efektownie. Smukła, cylindryczna bryła klimatyzatora wykorzystuje modne połączenie bieli i czerni. Panel sterowania z wyświetlaczem LCD umieszczony został na górnej obudowie urządzenia. Znajdziemy na nim informacje o ustawionej temperaturze, włączonych funkcjach oraz poziomie pracy wentylatora. Model Mezo M26HD należy do najlżejszych klimatyzatorów przenośnych na rynku – ważąc jedynie 21 kg.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Eberg Mezo M26HD

  Marka i modelEberg Mezo M26HD
  Cena (zł)1449
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza2,6/-
  Przepływ powietrza (m³/h)350
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1000/-
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)21

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Eberg Mezo M26HD?

  Eberg Mezo M26HD to budżetowy klimatyzator powietrza, skierowany do użytkowników szukajacych niedrogiego, a całkiem wydajnego sprzętu. Urządzenie nie posiada zbyt wielu funkcji, np. funkcji swing czy ogrzewania.

  Znalazł się za to moduł wi-fi, ułatwiający wygodne sterowanie sprzętem. Cena urządzenia wydaje się być adekwatna w stosunku do oferowanych możliwości.

  Galeria zdjęć Eberg Mezo M26HD

  Eberg Mezo M26HD widok z przodu i z boku Eberg Mezo M26HD widok z przodu Eberg Mezo M26HD panel sterowania Eberg Mezo M26HD elementy wyposażenia

  Eberg Mezo M26HD w naszej opinii

  ZALETY
  • Niska cena urządzenia
  • Timer
  • Moduł wi-fi
  WADY
  • Głośna praca urządzenia
  • Brak funkcji swing

  Cena Eberg Mezo M26HD

  Cena Eberg Mezo M26HD (2020-07-06) – 1449 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Columbia VAC KLC9100 przód Klimatyzator przenośny Columbia VAC KLC9100. Czy warto kupić?

  Columbia VAC KLC9100 to niedrogi i funkcjonalny klimatyzator przenośny. Do najważniejszy zalet sprzętu należą niska cena, relatywnie niskie zużycie prądu oraz obecność wi-fi. Do wad zaliczyć musimy niestety niewielką moc chłodniczą – 2,64 kW oraz brak trybu ogrzewania. Urządzenie jest jednak jednym z nielicznych klimatyzatorów przenośnych, jakie znajdziemy w przedziale do 1500 zł.

  Cena Columbia VAC KLC9100 (2020-07-06) – 1449 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Columbia VAC KLC9100 to 2,64 kW. Dla użytkowników wiadomość ta oznacza, że urządzenie powinno schłodzić powierzchnię do 32 m² (zakładając pomieszczenia o standardowych zyskach ciepła).

  Wybierając klimatyzator mobilny, warto również zwrócić uwagę na jego przepływ powietrza. Wartość ta przekłada się na szybkość, z jaką urządzenie schłodzi dany pokój. VAC KLC9100 ma tu przyzwoity wynik, sięgający 350 m³/h.

  Ostatnim aspektem jest pobór mocy – w przypadku klimatyzatora Columbii jest to 1,01 kW, co kwalifikuje sprzęt do klasy energetycznej A.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Columbia VAC KLC9100 to klimatyzator pokojowy posiadający funkcje:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania,
  • wentylacji.

  Sprzęt ten należy wiec do grupy urządzeń 3w1. Nie znajdziemy w nim natomiast funkcji ogrzewania. Wydajność osuszania wynosi 1l/h, a więc 24 litry na dobę – dość standardowa wartość.

  Niestety użytkownicy dostają do wyboru tylko 2 prędkości wentylatoraniską i wysoką. Oprócz tego klimatyzator oferuje jednak także tryb auto oraz sleep. Obecność tych trybów to ważna wiadomość, gdyż w praktyce to właśnie zautomatyzowane tryby są często używane.

  Columbia VAC KLC9100 aplikacja

  Klimatyzator przenośny Columbia może być obsługiwany za pomocą:

  • dotykowego panelu sterowania
  • pilota z wyświetlaczem
  • aplikacji Smart Life – Smart Living (dostępnej na Android i iOS).

  Przydatnymi funkcjami jest 24-godzinny timer oraz zapamiętywanie ostatnich ustawień. Columbia VAC KLC9100 zapamiętuje ostatnie ustawienia temperatury i prędkości pracy wentylatora. Umożliwia również zmianę jednostek temperatury pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita.

  Klimatyzator wyposażony jest w układ odparowywania wody. Skroplona woda wykorzystywana jest do chłodzenia skraplacza. Jeśli jej ilość osiągnie poziom maksymalny, ujrzymy na panelu sterowania czerwoną lampkę kontrolną, a sprężarka przestanie pracować. Columbia może pracować w trybie ręcznego i ciągłego odprowadzania wody.

  Warto wspomnieć również o czynniku chłodzącym. Urządzenie wykorzystuje ekologicznny czynnik roboczy R290, obecny w coraz większej liczbie klimatyzatorów.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Columbia VAC KLC9100 to urządzenie o dość standardowym designie. Połączenie bieli i grafitu gwarantuje ładny dla oka efekt. Bryła klimatyzatora jest prosta, wpisze się dobrze w nowoczesne czy skandynawskie wnętrza. Urządenie wyposażone jest w uchwyty z boku oraz kółka transportowe, dzięki którym łatwo przemieścimy lub schowamy 23 kg sprzęt.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Columbia VAC KLC9100

  Marka i modelColumbia VAC KLC9100
  Cena (zł)1449
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)350
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31
  Liczba prędkości wentylatora2
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1010
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150
  Waga (kg)23

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator
  Columbia VAC KLC9100?

  Columbia VAC KLC9100 to jeden z tańszych klimatyzatorów przenośnych na rynku. Budżetowa propozycja zwraca uwagę choćby obecnością wi-fi. Z drugiej jednak strony przydałaby się nieco większa moc chłodnicza oraz możliwość dokładniejszej regulacji prędkości nawiewu. W przedziale cenowym do 1500 zł jest to ciekawy model, choć nie pozbawiony pewnych mankamentów.

  Galeria zdjęć Columbia VAC KLC9100

  Columbia VAC KLC9100 przód Columbia VAC KLC9100 uchwyt Columbia VAC KLC9100 aplikacja Columbia VAC KLC9100 pilot Columbia VAC KLC9100 tył

  Columbia VAC KLC9100 w naszej opinii

  ZALETY
  • Dobry stosunek ceny do mocy chłodniczej
  • Funkcja wi-fi
  • Timer
  • Czynnik chłodniczy R290
  WADY
  • Głośna praca na najwyższych obrotach

  Cena Columbia VAC KLC9100

  Cena Columbia VAC KLC9100 (2020-07-06) – 1449 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716. Czy warto kupić?

  Clatronic CL 3716 to niedrogi klimatyzator przenośny z możliwością sterowania poprzez WiFi. Na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem nieźle. Warto jednak sprawdzić, jakie są inne jego parametry i jak to urządzenie wypada na tle konkurencji.

  Cena Clatronic CL 3716 (2020-07-06) – 1389 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodząca klimatyzatora przenośnego Clatronic CL 3716 to 2,6 kW, natomiast jego przepływ powietrza sięga 400 m³/h. Urządzenie sprawdzi się naszym zdaniem w pomieszczeniach o powierzchni do 32 .  W klimatyzatorze tym zastosowany został czynnik chłodniczy R290.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716 został przystosowany do:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania,
  • wentylacji.

  Wentylator pracuje w dwóch prędkościach, a docelową temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 16 do 31 st. C.

  W klimatyzatorze Clatronic CL 3716 znalazł się programator czasowy, pozwalający zaplanować moment włączenia i wyłączenia chłodzenia.

  Jeśli konieczne będzie przestawienie urządzenia w inne miejsce, pomogą w tym cztery wbudowane kółka.

  Sterowanie klimatyzatorem przenośnym Clatronic CL 3716 możliwe jest na trzy sposoby:

  • poprzez panel znajdujący się w górnej części obudowy,
  • pilotem,
  • za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living (da się ją zainstalować na urządzeniach z systemem Android i iOS).

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Klimatyzator pokojowy Clatronic CL 3716 ma wymiary 69,8 x 33,8 x 35,4 cm. Urządzenie zostało zamknięte w biało-czarnej obudowie o prostych kształtach. Naszym zdaniem prezentuje się nieźle, lecz nie rewelacyjnie.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Clatronic CL 3716

  Marka i modelClatronic CL 3716
  Cena (zł)1389
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza2,05
  Przepływ powietrza (m³/h)400
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31
  Liczba prędkości wentylatora2
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzaniab.d.
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)12

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Clatronic CL 3716?

  Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716 to propozycja zasługująca na uwagę. Stosunek ceny urządzenia do oferowanych przez niego możliwości jest bowiem bardzo korzystny i w ciężko znaleźć coś lepszego za podobną stawkę.

  Galeria zdjęć Clatronic CL 3716

  Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716 z ze zbliżeniami na detale obudowy Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716 Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3716 w pomieszczeniu

  Clatronic CL 3716 w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer
  • Czynnik chłodniczy R290
  • Dobry stosunek ceny do możliwości
  • Możliwość sterowania pilotem i poprzez aplikację
  WADY

  Cena Clatronic CL 3716

  Cena Clatronic CL 3716 (2020-07-06) – 1389 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K. Czy warto kupić?

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K to urządzenie chińskiej marki TCL Corporation o mocy chłodniczej 3,2 kW. Można je nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej. Jak prezentuje się na tle konkurencyjnych klimatyzatorów?

  Cena TCL TAC-C12CPB/K w wersji czarnej (2020-07-02) – 2299 zł (link do Ceneo.pl)

  Cena TCL TAC-C12CPB/K w wersji białej (2020-07-02) – 2299 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  TCL TAC-C12CPB/K to klimatyzator przenośny o mocy chłodniczej 3,2 kW i przepływie powietrza sięgającym 300 m³/h. Urządzenie pasuje zatem do pomieszczeń o powierzchni do 39 . Producent zastosował w nim czynnik chłodniczy R290.  

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K jest przystosowany do pracy w czterech trybach:

  • chłodzenia,
  • osuszania (w ciągu jednej godziny z powietrza można usunąć 1,5 l wody),
  • wentylacji.

  Urządzenie zostało wyposażone w wentylator z trójstopniową mocą nawiewu. Docelową temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 18 do 32 st. C. (tryb chłodzenia) oraz od 13 do 27 st. C. (tryb grzania).

  Programator czasowy pozwala zaplanować moment włączenia oraz wyłączenia klimatyzatora. Dużym udogodnieniem jest również funkcja swing, zapewniająca równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza.

  Klimatyzator TCL TAC-C12CPB/K został wyposażony w kółka, dzięki którym łatwo jest przestawić go w inne miejsce.

  Urządzeniem można sterować na trzy sposoby:

  • poprze panel sterowania z wyświetlaczem LED,
  • pilotem,
  • poprzez aplikację mobilną TCL Smart Life.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej. To duży plus, ale forma urządzenia jest dosyć prosta. Wymiary klimatyzatora to 43,5 x 71,5 x 35 cm.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego TCL TAC-C12CPB/K

  Marka i modelTCL TAC-C12CPB/K
  Cena (zł)2299
  Moc chłodnicza (kW)3,2
  Przepływ powietrza (m³/h)300
  Rekomendowana powierzchnia (m²)39
  Zakres temperatur (°C)18-32
  Liczba prędkości wentylatora4
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)51-65
  Pobór mocy (W)1200
  Klasa energetycznaA/A+
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)32

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator TCL TAC-C12CPB/K?

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K to urządzenie o dobrych parametrach, jednak nie brakuje mu silnej konkurencji. W cenie, którą za niego wyznaczono, bez problemu można znaleźć urządzenia o mocy 3,5 kW i/lub wyposażone w tryb grzewczy. Warto zwrócić na niego uwagę, ale jednocześnie zapoznać się z innymi klimatyzatorami.

  Galeria zdjęć TCL TAC-C12CPB/K

  Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K, widok pod kątem 45 stopni Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPBH/K biały, widok pod kątem 45 stopni Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPBH/K Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPBH/K biały, widok od góry Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K, tył Góra klimatyzatora przenośnego TCL TAC-C12CPB/K Klimatyzator przenośny TCL TAC-C12CPB/K w pokoju Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPBH/K w wersji białej zainstalowany w pokoju

  TCL TAC-C12CPB/K w naszej opinii

  ZALETY
  • Dobra moc chłodząca
  • Timer wyłączenia i włączenia
  • Funkcja swing
  • Możliwość sterowania pilotem i aplikacją
  • Czynnik chłodniczy R290
  WADY

  Cena TCL TAC-C12CPB/K

  Cena TCL TAC-C12CPB/K w wersji czarnej (2020-07-02) – 2299 zł (link do Ceneo.pl)

  Cena TCL TAC-C12CPB/K w wersji białej (2020-07-02) – 2299 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • electrolux exp26u338cw widok z przodu i boku Klimatyzator przenośny Electrolux EXP26U338CW. Czy warto kupić?

  Electrolux EXP26U338CW to propozycja szwedzkiego producenta skierowana do osób szukających klimatyzatora do standardowej wielkości pomieszczeń – ok. 25-30 m². Zmiana temperatury będzie odczuwalna dość szybko, albowiem urządzenie posiada duży przepływ powietrza. Opisywany model kosztuje ok. 1800 zł. Czy jest on wart swojej ceny?

  Cena Electrolux EXP26U338CW (2020-07-06) – 1879 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP26U338CW to 2,6 kW. W praktyce przekłada się to na około 32 m² powierzchni użytkowej. Każde pomieszczenie jest jednak inne pod względem zysków ciepła, dlatego też zalecamy przyjąć nieco mniejszy metraż.

  Na uwagę zasługuje natomiast wysoki wskaźnik przepływu powietrza – 390 m³/h. Dzięki temu urządzenie szybko poradzi sobie z ciepłem w pokoju.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Electrolux EXP26U338CW to klimatyzator mobilny typu 3w1. Urządzenie może działać w 3 głównych trybach:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania,
  • wentylacji.

  W trybie chłodzenia możemy wybrać 1 z 3 prędkości nawiewu. Oprócz tego Electrolux proponuje swoim użytkownikom tryb automatyczny oraz tryb nocny.

  Tryb auto nie pozwoli nam ustawiać prędkośći wentylatora. Możemy natomiast ustawić żądaną temperaturę, do jakiej urządzenie będzie dążyło.

  Tryb nocny oznacza spokojne działanie w najcichszym trybie. Urządzenie zmniejszy temperaturę w pomieszczeniu o 1 st. C w przeciągu pierwszych 0,5 h. Następnie po upływie kolejnych 30 minut, temperatura znów obniży się o 1 st. C, by przez kolejne 7 godzin utrzymwać się na stałym poziomie, po czym wrócić do wartości pierwotnej.

  24-godzinny timer pozwala nam zaprogromować czas działania sprzetu w przedziałach 0,5-godzinnych do 10 godzin, a następnie godzinnych do 24 godziny.

  Electrolux zastosował w swoim klimatyzatorze przenośnym również funkcję swing. EXP26U338CW posiada regulowane żaluzje oscylacyjne, które dokładniej rozprowadzą powietrze w pomieszczeniu. Filtr przeciwkurzowy gwarantuję wysoką jakość krążącego powietrza.

  Decydując się na opisywany model, otrzymamy w zestawie m.in. pilot z wyświetlaczem. To on, wraz z dotykowym panelem sterowania pozwalają ustawić tryb pracy, wybrać odpowiednią dla nas temperaturą, zaprogramować timer czy włączyć funkcję swing.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Klimatyzator przenośny Electrolux to eleganckie i schludne urządzenie. Pokryty śnieżną bielą model mierzy 38,5 x 47,6 cm x 71 cm. Niestety gorzej jest z wagą. Sprzęt waży aż 36 kg. Dlatego też naprawdę przydają się zainstalowane kółka transportowe.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP26U338CW

  Marka i modelElectrolux EXP26U338CW
  Cena (zł)1799
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)390
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania18-32
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 64
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1000
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)36

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Electrolux EXP26U338CW?

  Electrolux EXP26U338CW to klimatyzator pokojowy do standardowych potrzeb. Urządzenie nie wyróżnia się szczególnie mocą chłodniczą – 2,6 kW. Nie posiada też rewelacyjnej kultury pracy. Generuje bowiem dość duży szum – ok 64 dB, pobierając przy tym 1 kW. Jest jednak całkiem skutecznym urządzeniem, pozwalającym szybko i dokładnie schłodzić pomieszczenie (duży przepływ powietrza oraz funkcja swing).

  Galeria zdjęć Electrolux EXP26U338CW

  electrolux exp26u338cw widok z przodu i boku electrolux exp26u338cw widok z góry electrolux exp26u338cw panel sterowania

  Electrolux EXP26U338CW w naszej opinii

  ZALETY
  • Imponujący przepływ powietrza
  • Timer
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Funkcja swing
  • Czynnik chłodniczy R290
  WADY
  • Głośna praca na najwyższych obrotach

  Cena Electrolux EXP26U338CW

  Cena Electrolux EXP26U338CW (2020-07-06) – 1879 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C. Czy warto kupić?

  Sencor SAC MT9020C to klimatyzator przenośny o mocy chłodniczej 2,64 kW. Jego cena na pierwszy rzut oka wydaje się niska, jednak czy na pewno zakup tego własnie urządzenia to dobry wybór?

  Cena Sencor SAC MT9020C (2020-07-06) – 1579 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza na poziomie 2,64 kW będzie odpowiednia w przypadku pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 32 . Przepływ powietrza klimatyzatora przenośnego Sencor SAC MT9020C wynosi 290 m³/h. W urządzeniu znalazł się czynnik chłodniczy R290.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C można wykorzystać do:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania (w ciągu jednej doby z powietrza można usunąć 28 l wody),
  • wentylacji.

  Wentylator urządzenia pracuje w czterech prędkościach. Docelową temperaturę można regulować w zakresie od 18 do 32 st. C.

  Wbudowany timer umożliwia zaplanowanie momentu włączenia oraz wyłączenia klimatyzatora. Na uwagę zasługuje również funkcja autorestartu, zapewniająca powrót do wybranych ustawień po ponownym uruchomieniu.

  Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C ma zbiornik na skropliny o pojemności 0,4 l. W urządzeniu nie zabrakło funkcji odparowywania kondensatu (tak jak w przypadku innych wyposażonych w nią klimatyzatorów, konieczne bywa ręczne opróżnienie zbiornika).

  W przypadku potrzeby przestawienia urządzenia w inne miejsce, pomogą w tym budowane kółka i uchwyty.

  Klimatyzatorem Sencor SAC MT9020C można sterować poprzez pilota.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C ma białą obudowę o opływowym kształcie. Góra oraz boczne uchwyty mają kolor szary. Wymiary urządzenia wynoszą 44 x 32,5 x 69,5 cm.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Sencor SAC MT9020C

  Marka i modelSencor SAC MT9020C
  Cena (zł)1579
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza2,64
  Przepływ powietrza (m³/h)290
  Rekomendowana powierzchnia (m²)32
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania18-32
  Liczba prędkości wentylatora4
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 65
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1000
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)29

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Sencor SAC MT9020C?

  Jak na swoją cenę klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C wypada całkiem nieźle. W przypadku niewielkiego budżetu to dobry wybór, ale jeśli dysponujemy większą kwotą, warto rozważyć zakup urządzenia oferującego więcej funkcji (np. tryb ogrzewania czy funkcję swing).

  Galeria zdjęć Sencor SAC MT9020C

  Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C, widok od góry pod kątem 45 stopni Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9020C w pokoju Wyświetlacz klimatyzatora przenośnego Sencor SAC MT9020C Pilot do klimatyzatora przenośnego Sencor SAC MT9020C

  Sencor SAC MT9020C w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer wyłączenia i włączenia
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Niska cena
  • Czynnik chłodniczy R290
  WADY

  Cena Sencor SAC MT9020C

  Cena Sencor SAC MT9020C (2020-07-06) – 1579 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Warmtec Morso KP40W przód bok Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP40W. Czy warto kupić?

  Warmtec Morso KP40W należy do grupy wielofunkcyjnych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń około 46 m2Oprócz trybu chłodzenia, znajdziemy w nim dodatkowo tryb ogrzewania, osuszania i cyrkulacji powietrza. Dzięki temu Warmtec KP40W można stosować również jesienią czy zimą. Ponadto, urządzenie zaprojektowano w sposób pozwalający korzystać z klimatyzatora w środku lub na zewnątrz budynku (np. na balkonie czy tarasie).

  Obecnie Warmtec Morso KP40W dostępny jest w dwóch wariantach, z wi-fi lub bez, różniących się nieznacznie ceną.

  Cena Warmtec Morso KP40W (2020-07-06) – 2699 zł (link do Ceneo.pl)

  Cena Warmtec Morso KP40W z funkcją Wi-Fi (2020-07-06) – 2899 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Warmtec Morso KP40W może pochwalić się imponującą mocą chłodniczą. 4 kW spokojnie wystarczy do schłodzenia ok. 46 m2 powierzchni. Nieźle wypada też moc grzewcza sprzetu 3,2 kW. Pobór prądu w obydwu trybach to odpowiednio 1,5 i 1,4 kW. Dobrą wiadomością jest też przepływ powietrza, który sięga aż 480 m³/h.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator pokojowy Warmtec Morso KP40W pracuje w czterech trybach:

  • chłodzenia,
  • ogrzewania,
  • osuszania,
  • wentylacji.

  Oprócz tego użytkownicy mogą wybrać jedną z 3 prędkości pracy. Oczywiście znajdziemy tu rownież tryb automatyczny.

  Zakres temperatur w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania jest podobny i wynosi 16-31 st. C.

  Klimatyzator posiada także wydajny tryb osuszania, będąc w stanie odparować 34 litry wody w ciągu doby.

  To nie wszystkie zalety, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w funkcję swing, która zapewnia równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza oraz 24-godzinny timer, umożliwiający zaplanowanie zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia pracy.

  Klimatyzator przenośny Warmtec KP40W wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290, stosowany obecnie w coraz większej liczbie urządzeń.

  W zależności od wybranej wersji, sterowanie klimatyzatorem Warmtec odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej (wersja z Wi-Fi). Tuya Smart pozwala użytkownikowi regulować intensywność pracy, programować czas użytkowania czy docelową temperaturę.

  Ranking klimatyzator przenośny

  Wygląd

  Warmtec Morso KP40W posiada dość standardowy design. Biała bryła urządzenia wpasuje się dobrze w większość aranżacji. Wymiary urządzenia wynoszą wynoszą 32 x 57 x 78 cm. Waga to 34 kg. Sprzęt wyposażony jest w kółka jezdne, co ułatwia przemieszczanie klimatyzatora.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso KP40W

  Marka i modelWarmtec Morso KP40W
  Cena (zł)2699-2899
  Moc chłodnicza (kW) i grzewcza4,0/3,2
  Przepływ powietrza (m³/h)480
  Rekomendowana powierzchnia (m²)46
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31/16-31
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)53
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1500/1400
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
  Waga (kg)34

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Warmtec Morso KP40W?

  Warmtec Morso KP40W możemy polecić osobom, które szukają dużych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie bez problemów poradzi sobie z powierzchnią ok. 45 m². Sprawdzi się więc nie tylko w domach, ale także gabinetach usługowych, urzędach, biurach czy innych placówkach publicznych.

  Warto zwrócić uwagę na wariant z Wi-Fi. Różnica w cenie to 200 zł, ale jeżeli lubimy mieć kontrolę nad domem w swoim smartfonie, warto dopłacić tę kwotę.

  Warmtec Morso KP40W ma też pewne wady. Przy tak dużej mocy chłodzącej i grzewczej, zauważalny jest też spory pobór prądu (odpowiednio 1,5 i 1,4 kW). Sprzęt nie jest też najtańszy. Za klimatyzator musimy zapłacić obecnie 2699 lub 2899 zł w zależności od wybranej wersji.

  Galeria zdjęć Warmtec Morso KP40W

  Warmtec Morso KP40W przód bok Warmtec Morso KP40W rura wyrzutowa Warmtec Morso KP40W bok Warmtec Morso KP40W pilot

  Warmtec Morso KP40W w naszej opinii

  ZALETY
  • Funkcja grzewcza
  • Wysoka moc chłodnicza oraz grzewcza urządzenia
  • Świetny przepływ powietrza
  • Funkcja swing
  • Timer
  WADY
  • Wysoka cena
  • Dość duży pobór prądu

  Cena Warmtec Morso KP40W

  Model Morso KP40W dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej oraz z wbudowanym Wi-Fi.

  Cena Warmtec Morso KP40W (2020-07-06) – 2699 zł (link do Ceneo.pl)

  Cena Warmtec Morso KP40W z funkcją Wi-Fi (2020-07-06) – 2899 zł (link do Ceneo.pl)

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.