Category Archives

  Recenzje klimatyzatorów powietrza

 • All
 • Klimatyzer powietrza Rovus Arctic Air Ultra na białym tle. Klimatyzer powietrza Rovus Arctic Air Ultra. Czy warto kupić?

  Rovus Arctic Air Ultra to ulepszona wersja klimatyzera Rovus Arctic Cooler i podobnie jak poprzedni wariant bywa błędnie nazywany klimatyzatorem powietrza. Oba urządzeniami są w rzeczywistości klimatorami. Czy Arctic Air Ultra Rovus radzi sobie z chłodzeniem powietrza lepiej od Arctic Coolera?

  Cena Rovus Arctic Air Ultra (2020-02-06) – 109 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Tak jak każdy inny klimator Rovus Arctic Air Ultra jako czynnik wykorzystuje zimną wodę. Producent nie informuje o pojemności zbiornika na wodę, lecz można przyjąć, iż jest zbliżona do tej w modelu Rovus Arctic Cooler, czyli wynosi około 0,5 l. Moc chłodnicza Rovus Arctic Air Ultra wynosi 649 W czyli 0,649 kW, a przepływ powietrza według dystrybutora sięga 350 m³/h.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzer Rovus Arctic Air Ultra został wyposażony w trójstopniową regulację intensywności nadmuchu. Podobnie jak inne tego typu urządzenia łączy procesy chłodzenia i nawilżania powietrza. Podczas pracy emituje delikatnie światło. W tej wersji nie da się regulować jego koloru, a jedynie natężenie.

  W klimatorze obecny jest filtr gąbkowy, który ma oczyszczać powietrze (nie zalecamy jednak traktować tego urządzenia jako oczyszczacza). W przeciwieństwie do Arctic Coolera w tym modelu dopuszczalne jest oczyszczanie filtra. Zasilanie klimatyzera Arctic Air Ultra Rovus odbywa się poprzez kabel USB.

  Wygląd

  Rovus Arctic Air Ultra to małe urządzenie, dlatego zmieści się niemal w każdy miejscu. Pod względem estetyki prezentuje się nieźle, a niektórym użytkownikom podoba się głównie z włączonym podświetleniem.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Rovus Arctic Air Ultra

  Marka i modelRovus Arctic Air Ultra
  Cena109 zł
  Moc chłodnicza (kW)0,64
  Przepływ powietrza (m³/h)350
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*1
  Zakres temperatur (°C)brak regulacji
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegowoda
  Głośność (dB)do 52
  Pobór mocy (W)b.d.
  Klasa energetycznab.d.
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)nie dotyczy
  Waga (kg)1,6

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Rovus Arctic Air Ultra?

  Chociaż w pierwszym momencie niewielkie rozmiary Rovus Arctic Air Ultra można uznać za zaletę, to po chwili zastanowienia łatwo dojść do wniosku, że tak malutkie urządzenie może mieć problem z obniżaniem temperatury powietrza. Większa niż w przypadku Arctic Coolera, jednak wciąż niewielka moc klimatyzera potwierdza te przypuszczenia. Rovus Arctic Air Ultra daje efekt niewielka ochłodzenia, jednak obniżeniu ulega tu wyłącznie temperatura odczuwalna. Podobny rezultat można uzyskać dzięki skierowaniu zwykłego wentylatora na pojemnik wypełniony lodem. Niestety, do znaczącego spadku rzeczywistej temperatury powietrza w pomieszczeniu raczej nie dojdzie.

  Galeria zdjęć Rovus Arctic Air Ultra

  Klimatyzer powietrza Rovus Arctic Air Ultra na białym tle.

  Rovus Arctic Air Ultra Rovus w naszej opinii

  ZALETY
  • Niewielkie wymiary
  • Funkcja podświetlania
  • Niska cena
  WADY
  • Skrajnie niska efektywność chłodzenia

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzer powietrza Arctic Cooler Rovus podświetlony na niebiesko. Klimatyzer powietrza Arctic Cooler Rovus. Czy warto kupić?

  Rovus Arctic Cooler to małe urządzenie, które przez część sprzedawców jest błędnie określane mianem klimatyzatora, podczas gdy ze względu na swój sposób działania zalicza się do grupy klimatyzerów powietrza. Czy tak niepozorny przedmiot może przynieść ulgę w upalny dzień, doprowadzając do obniżenia temperatury?

  Cena Rovus Arctic Cooler (2020-02-06) – brak ofert (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Klimatyzer (nazywany także klimatorem) to urządzenie, które jako czynnik chłodniczy wykorzystuje wodę, niekiedy w postaci lodu. W przypadku klimatyzera Rovus Arctic Cooler do zbiornika można wlać jednorazowo 0,5 l wody. Dystrybutor informuje, iż maksymalna moc chłodnicza tego modelu wynosi 350 W, a więc 0,35 kW.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimator Arctic Cooler Rovus został wyposażony w trójstopniową regulację intensywności nawiewu. Według producenta po napełnieniu zbiornika na wodę do pełna urządzenie jest w stanie pracować przez 8 godzin. Chociaż w pierwszej chwili można uznać to za zaletę, to biorąc pod uwagę małą pojemność klimatyzera, taki wynik świadczy o znikomej wydajności Arctic Coolera. Skutkiem ubocznym (niekiedy pożądanym, w innych sytuacjach szkodliwym) procesu chłodzenia jest nawilżanie powietrza.

  Użytkownik ma możliwość wyboru preferowanego koloru podświetlenia albo zaprogramowania urządzenia tak, aby co jakiś czas samo zmieniało barwę. Ponadto można używać klimatyzera bez podświetlenia. Arctic Cooler Rovus jest zasilany poprzez kabel USB.

  Test efektywności klimatora Arctic Cooler Rovus przeprowadził AdBuster:

  Wygląd

  Arctic Cooler Rovus ma wymiary 17x17x17 cm, tak więc zmieści się niemal wszędzie. Na jego estetykę pozytywny wpływ ma wspomniana już możliwość zmiany koloru podświetlenia.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Rovus 3w1 Arctic Cooler

  Marka i modelRovus Arctic Cooler
  Cenab.d.
  Moc chłodnicza (kW)0,35
  Przepływ powietrza (m³/h)b.d.
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*>1
  Zakres temperatur (°C)brak regulacji
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegowoda
  Głośność (dB)b.d.
  Pobór mocy (W)b.d.
  Klasa energetycznab.d.
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)nie dotyczy
  Waga (kg)1,6

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Arctic Cooler Rovus?

  Efektywność działania klimatyzera Rovus Arctic Cooler można porównać ze skutecznością wentylatora. W obu przypadkach dochodzi do spadku temperatury odczuwalnej, a nie faktycznej temperatury powietrza w pomieszczeniu, tak więc tylko siedząc blisko urządzenia, odczujemy niewielką ulgę w upalny dzień. Nie jest to jednak rozwiązanie, którego oczekuje większość konsumentów.

  Galeria zdjęć Arctic Cooler Rovus

  Klimatyzer powietrza Arctic Cooler Rovus podświetlony na niebiesko.

  Arctic Cooler Rovus w naszej opinii

  ZALETY
  • Niewielkie wymiary
  • Kolorowe podświetlanie
  • Niska cena
  WADY
  • Skrajnie niska efektywność chłodzenia

  Rovus Arctic Cooler doczekał się udoskonalonej wersji, której nazwa to 3w1 Arctic Air Ultra Rovus.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator powietrza Fral SuperCool FSC14 z podłączoną rurą, widoczny pod kątem 45 st. Klimatyzator powietrza Fral SuperCool FSC14. Czy warto kupić?

  Fral SuperCool FSC14 to przenośny klimatyzator powietrza o wysokiej mocy chłodniczej. Czy urządzenie ma również inne zalety i przyniesie ulgę w upalne dni, a zarazem zapewni wysoki komfort użytkowania?

  Cena Fral SuperCool FSC14 (2020-02-06) – 2750 zł (link do Ceneo.pl)

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Moc chłodnicza klimatyzatora Fral SuperCool FSC 14 wynosi 4 kW, tak więc można powiedzieć, że jest to jedno z najwydajniejszych urządzeń przenośnych dostępnych w Polsce. Tempo chłodzenia także jest bardzo dobre, ponieważ wynosi 480 m³/h. Sprzęt jest w stanie chłodzić oraz ogrzewać i osuszać powietrze. Jego moc grzewcza jest równa mocy chłodniczej, co oznacza możliwość efektywnej pracy w dużych pomieszczeniach. Fral SuperCool FSC 14 wykorzystuje popularny czynnik chłodniczy R410A

  Tryb pracy i eksploatacja

  Cechą odróżniającą Fral SuperCool FSC 14 od innych przenośnych klimatyzatorów powietrza jest większa możliwość w zakresie sposobu montażu urządzenia. Sprzęt ten można ustawić w pomieszczeniu i wysunąć rurę odprowadzającą ciepłe powietrze przez okno (a więc tak jak każdy inny klimatyzator), lecz istnieje jeszcze drugie rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w pokojach z balkonem. Możliwe jest bowiem ustawienie klimatyzatora na zewnątrz i wsuniecie końca rury do środka. W rezultacie powietrze pobierane jest spoza budynku i wprowadzane do niego po schłodzeniu. Pozwala to wyeliminować problem podciśnienia, a jednocześnie zredukować poziom hałasu słyszalnego w chłodzonym pomieszczeniu.

  Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 jest w stanie pracować w trzech prędkościach. Użytkownik ma możliwość wyboru docelowej temperatury powietrza z zakresu od 17 do 30 st. C, natomiast w trybie ogrzewania – od 15 do 25. Ważne zalety stanowią również timer, który pozwala zaplanować moment uruchomienia oraz zakończenia pracy oraz specjalny tryb sleep, w którym temperatura zostaje podwyższona o jeden stopień po pierwszej godzinie i jeden po kolejnej. Sterowanie klimatyzatorem odbywa się poprzez panel z wyświetlaczem LCD albo pilotem. Producent przewidział też możliwość dokupienia modułu WiFi, a co za tym idzie kontrolowanie pracy urządzenia za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

  Wygląd

  Przenośny klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 to urządzenie zamknięte w biało-czarnej obudowie. Jego wymiary wynoszą 76 x 30 x 55 cm.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Fral SuperCool FSC14

  Marka i modelFral SuperCool FSC14
  Cena2750 zł
  Moc chłodnicza (kW)4,0
  Przepływ powietrza (m³/h)480
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*40
  Zakres temperatur (°C)17-30
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)48-54
  Pobór mocy (W)1700/1580
  Klasa energetycznaA/A++
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
  Waga (kg)30,5

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Fral SuperCool FSC14?

  Klimatyzator pokojowy Fral SuperCool FSC 14 to ciekawe urządzenie, na które powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby poszukujące sprzętu skutecznego w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza z balkonem. Sprawdzi się on w pokojach o powierzchni do 40 m². Wysoka wydajność jest tu połączona z innymi zaletami, dzięki którym sprzęt jest wygodny w obsłudze.

  Galeria zdjęć Fral SuperCool FSC14

  Klimatyzator powietrza Fral SuperCool FSC14 z podłączoną rurą, widoczny pod kątem 45 st.

  Fral SuperCool FSC14 w naszej opinii

  ZALETY
  • Możliwość ustawienia na zewnątrz (np. na balkonie)
  • Wysoka moc chłodnicza
  • Duży przepływ powietrza
  • Timer z opcją włączenia i wyłączenia klimatyzatora
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Możliwość dokupienia modułu WiFi
  WADY

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle, widoczny od przodu. Klimatyzator powietrza Fersk Twinne. Czy warto kupić?

  Fersk Twinne to przenośny klimatyzator powietrza polskiej marki, który jako jeden z nielicznych modeli dostępnych na polskim rynku wyposażony jest w dwie rury oraz do kompletu dołączona jest uszczelka do okna. Czy ta zaleta idzie w parze z innymi, a cenę urządzenia można uznać za atrakcyjną w stosunku do oferowanych możliwości?

  Numer 1 w rankingu klimatyzatorów – RANKING

  Cena Fersk Twinne (2020-02-06) – 1899 zł (autoryzowany sklep Homespot.pl)

  Chłodzenie powietrza

  Dwururowy klimatyzator przenośny Fersk Twinne wyróżnia się wysoką mocą chłodniczą – 3,50 kW. Przepływ powietrza także jest dobry, ponieważ wynosi 380 m³/h. Producent zastosował tutaj czynnik chłodniczy R410A.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator Fersk Twinne został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Temperaturę docelową można regulować w zakresie od 17 do 30 st. C. Podobnie jak w przypadku wielu innych klimatyzatorów powietrza znajdziemy tu 24-godzinny timer. Fersk Twinne ma jednak znaczącą przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami, ponieważ umożliwia ustawienie nie tylko automatycznego zakończenia, lecz także rozpoczęcia chłodzenia, co spotykane jest raczej rzadko.

  Kolejna zaleta klimatyzatora Fersk Twinne to funkcja swing. Użytkownik ma możliwość uruchomienia ciągłego ruchu klapek, decydujących o kącie wywiewu powietrza lub zablokowania ich w odpowiadającym mu położeniu. Producent wyposażył urządzenie także w specjalny tryb nocny. W celu zapewnienia idealnych warunków do snu początkowa temperatura zostaje w nim zwiększona o 1 st. C po upływie 2 godzin i kolejny 1 st. po następnych 2 godzinach.

  Fersk Twinne jest klimatyzatorem dwururowym, co oznacza, że poprzez jedną rurę pobiera powietrze spoza budynku a drugą odprowadza gorące powietrze na zewnątrz. Pozwala to uniknąć problemu podciśnienia (występującego, gdy ilość powietrza wyprowadzanego z pomieszczenia jest większa niż powietrza wprowadzanego do niego), prowadzącego do niepożądanego napływu powietrza poprzez kanały wentylacyjne lub nieszczelne okna. W rezultacie pomieszczenia chłodzone są szybciej przy niższych nakładach energii.

  Dwukanałowe klimatyzatory powietrza mają o 25% wyższą wydajność niż te wyposażone tylko w jedną rurę. Instalacja dwóch rur nie jest jednak niezbędna, aby móc korzystać z klimatyzatora Fersk Twinne.

  W przypadku braku możliwości montażu dwu węży urządzenie może pracować jak zwykły klimatyzator jednorurowy, pobierający powietrze z wnętrza chłodzonego pokoju.

  Urządzeniem można sterować poprzez panel albo za pośrednictwem pilota. W zestawie obecne są rury oraz uszczelka okienna ułatwiająca ich prawidłowe wyprowadzenie poza budynek.

  Wygląd

  Klimatyzator pokojowy Fersk Twinne ma srebrną, lekko błyszczącą obudowę o opływowych kształtach. Całość prezentuje się elegancko, tak więc z estetycznego punktu widzenia sprzęt zasługuje na dobrą ocenę. Jego wymiary to 47 x 84 x 43 cm.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Fersk Twinne

  Marka i modelFersk Twinne
  Cena1899 zł
  Moc chłodnicza (kW)3,5
  Przepływ powietrza (m³/h)380
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*46
  Zakres temperatur (°C)17-30
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)do 62
  Pobór mocy (W)1300
  Klasa energetycznaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)32

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Fersk Twinne?

  Fakt, iż klimatyzator Fersk Twinne może współpracować z dwiema rurami oraz pozostałe jego zalety sprawiają, że jest to urządzenie zasługujące na uwagę. Fakt, że wykorzystuje dwie rury wpływa na jego zwiększoną skuteczność (nawet o 25%), natomiast jeżeli nie ma możliwości montażu obu rur to urządzenie może pracować z jedną rurą.

  Jako jeden z nielicznych, producent dołącza do urządzenia uszczelkę do okna.

  Producent poleca je do pomieszczeń o powierzchni 46 m². Moc chłodnicza 12000 BTU zazwyczaj wskazuje na maksymalną powierzchnię pracy 40 m², lecz wyższa efektywność pracy klimatyzatorów dwukanałowych sprawia, że metraż sugerowany przez producenta możemy uznać za odpowiedni.

  Galeria zdjęć Fersk Twinne

  Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle, widoczny od przodu. Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle, widok z boku. Panel sterowania klimatyzatora Fersk Twinne. Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle z podłączoną rurą, widok od przodu. Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle z podłączoną jedną rurą, widok od tyłu. Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle z podłączonymi dwiema rurami, widok od tyłu. Klimatyzator Fersk Twinne na białym tle, widok pod kątem 45 stopni.

  Fersk Twinne w naszej opinii

  ZALETY
  • Możliwość podłączenia dwóch rur
  • Możliwość używania tylko jednej rury
  • Wysoka moc chłodnicza
  • Duży przepływ powietrza
  • Timer z opcją włączenia i wyłączenia klimatyzatora
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Uszczelka okienna w zestawie
  WADY
  • Głośny, jak każdy inny klimatyzator przenośny

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator Fersk Vind Klimatyzator powietrza Fersk Vind. Czy warto kupić?

  Fersk Vind to klimatyzator powietrza przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 40 m². Czy urządzenie rzeczywiście jest tak wydajne i stanowi silną konkurencję dla starszych modeli klimatyzatorów, dostępnych w polskich sklepach?

  Cena Fersk Vind (2020-02-06) – 2199 zł (sklep Homespot.pl)

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Przenośny klimatyzator powietrza Fersk Vind jest w stanie zarówno chłodzić, jak i ogrzewać powietrze. Moc chłodnicza i grzewcza są sobie niemal równe i wynoszą odpowiednio 3,51 kW i 3,52 kW, natomiast maksymalny przepływ powietrza to 400 m³/h. Urządzenie wykorzystuje czynnik chłodniczy R290, a więc przyjazny dla środowiska czysty propan.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator pokojowy Fersk Vind został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Docelową temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 16 do 30 st. C. Wbudowany timer z regulacją skokową co 60 minut pozwala zaplanować moment automatycznego wyłączenia urządzenia. Ponadto możliwe jest ustawienie optymalnego kąta nawiewu chłodnego powietrza.

  Oprócz chłodzenia i grzania użytkownik ma do dyspozycji tryby wentylacji oraz osuszania powietrza. Fersk Vind w ciągu jednej godziny jest w stanie odprowadzić 1,56 l wody.

  Sterowanie pracą klimatyzatora jest możliwe na dwa sposoby: na odległość, czyli za pośrednictwem pilota oraz poprzez intuicyjny panel sterowania LED. W zestawie oprócz rury odprowadzającej gorące powietrze znalazła się uszczelka okienna, którą w przypadku większości klimatyzatorów przenośnych trzeba dokupić oddzielnie.

  Wygląd

  Pod względem estetycznym klimatyzator Fersk Vind zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Jak widać na zdjęciach, charakteryzują go stylowe kształty i biała, lekko połyskowa obudowa, dzięki czemu urządzenie jest naprawdę eleganckie i może stanowić ozdobę wnętrza.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Fersk Vind

  Marka i modelFersk Vind
  Cena2199 zł
  Moc chłodnicza i grzewcza (kW)3,52/3,3
  Przepływ powietrza (m³/h)400
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*43
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-30
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)56-
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1350/1500
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A+
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)28,5

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Fersk Vind?

  Fersk Vind bez wątpienia można zaliczyć do grona przenośnych klimatyzatorów powietrza zasługujących na szczególną uwagę. To wydajne i wielofunkcyjne urządzenia, charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Jego parametry zapewniają skuteczność nawet w tych pomieszczeniach, gdzie ze względu na dużą powierzchnię lub wysokie zyski ciepła potrzeba klimatyzatora o wysokiej mocy chłodniczej. Dodatkowe atuty stanowią piękny wygląd oraz komfortowa obsługa.

  Galeria zdjęć Fersk Vind

  Klimatyzator Fersk Vind Bok klimatyzatora Wyświetlacz klimatyzatora Fersk Vind Pilot do klimatyzatora Fersk Tył klimatyzatora Fersk Klimatyzator Fersk z rurą

  Fersk Vind w naszej opinii

  ZALETY
  • Funkcja ogrzewania
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Funkcja Swing
  • Uszczelka okienna w zestawie
  • Atrakcyjny design
  • Dobry stosunek możliwości do ceny
  WADY

  Cena Fersk Vind

  Fersk Vind dostępny w cenie od 1899 zł (cena z dnia 12.06.2019). Aktualną cenę sprawdzisz w autoryzowanym sklepie Homespot.pl.

  Polecamy zakup klimatyzatora z oficjalnej sieci dystrybucji, by otrzymać pełną obsługę serwisową.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?” w którym stworzyliśmy ranking najpopularniejszych modeli klimatyzatorów w 2019. Dobierz najlepszy klimatyzator do swoich potrzeb.

 • Klimatyzator Warmtec KP35W Klimatyzator powietrza Warmtec KP35W. Czy warto kupić?

  Warmtec KP35W to klimatyzator powietrza polskiej marki, którego ceny rozpoczynają się od 2299 zł. Nie jest jednym z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku, ale czy mimo to warto go kupić?

  Cena Warmtec KP35W (2020-02-06) – 2099 zł (link do Ceneo.pl).

  Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

  Klimatyzator Warmtec KP35W został przystosowany zarówno do chłodzenia, jak i do ogrzewania powietrza. Jego moc chłodnicza to 3,5 kW, natomiast grzewcza jest nieco niższa i wynosi 2,9 kW. W najwyższym trybie wentylatora urządzenie uzyskuje przepływ powietrza na poziomie 350 m³/h. Zdaniem producenta takie parametry czynią sprzęt odpowiednim do pomieszczeń o powierzchni do 40 m². Warmtec KP35W wykorzystuje czynnik chłodniczy R410A.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Użytkownik klimatyzatora Warmtec KP35W ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 18 do 32 st. C w trybie chłodzenia i od 13 do 27 st. C w trybie ogrzewania. Dostępne są trzy stopnie intensywności nadmuchu oraz regulacja kąta nawiewu, czyli funkcja swing.

  Producent wyposażył urządzenie w 12-godzinny timer, pozwalający na regulację czasu pracy, jak również w kółka, które ułatwiają przestawienie go w inne miejsce. Włączenie, wyłączenie i zmiana ustawień klimatyzatora Warmtec KP35W są możliwe na dwa sposoby: pilotem albo poprzez dotykowy panel sterowania.

  Wygląd

  Przenośny klimatyzator Warmtec KP35W to urządzenie o wymiarach 43,5 x 71,5 x 35 cm, zamknięte w białej obudowie. Pod względem estetycznym nie wypada źle, choć nie wyróżnia się niczym szczególnym.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Warmtec KP35W

  Marka i modelWarmtec KP35W
  Cena2099 zł
  Moc chłodnicza i grzewcza (kW)3,5/2,9
  Przepływ powietrza (m³/h)350
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*43
  Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania18-32/13-27
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)do 54
  Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1200/1100
  Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A+
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
  Waga (kg)34

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Warmtec KP35W?

  Na klimatyzator Warmtec KP35W powinny zwrócić uwagę osoby, dla których wydajność i wielofunkcyjność mają większe znaczenie niż niska cena. Stosunek kosztu zakupu do możliwości klimatyzatora jest w tym przypadku korzystny, ale maksymalna powierzchnia pracy powinna być naszym zdaniem nieco niższa niż sugeruje producent (zaleca się, aby w pokoju o standardowej wysokości i przeciętnym stopniu nagrzewania na 10 m² przypadało 1,08 kW mocy chłodniczej).

  Galeria zdjęć Warmtec KP35W

  klimatyzator Warmtec KP35W Bok klimatyzatora przenośnego

  Warmtec KP35W w naszej opinii

  ZALETY
  • Funkcja ogrzewania
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  WADY

  Cena Warmtec KP35W

  Warmtec KP35W dostępny jest w cenie od 2099 zł (cena z dnia 06.02.2020). Aktualną cenę Warmtec KP35W sprawdzisz w Ceneo.pl.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Przód klimatyzatora przenośnego Torell Klimatyzator powietrza Torell Skyled 24. Czy warto kupić?

  Torell Skyled 24 to przenośny klimatyzator powietrza, oferowany przez polską markę Torell. Urządzenie należy do stosunkowo tanich. Czy mimo to dobrze spełnia swoją funkcję?

  Cena Torell Skyled 24 (2020-02-06) – obecnie wyprzedany (link do Ceneo.pl).

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza jednoczęściowego klimatyzatora pokojowego Torell Skyled 24 wynosi 2,35 kW, natomiast jego maksymalny przepływ powietrza to 355 m³/h. Urządzenie wykorzystuje popularny czynnik chłodniczy R410A.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator  Torell Skyled 24 oferuje 2 stopnie intensywności chłodzenia. Temperaturę docelową można ustawić w zakresie od 18 do 32 st. C.

  Urządzenie zostało wyposażone w 12-godzinny timer. Ponadto znajduje się w nim filtr węglowy, który usuwa z powietrza brzydkie zapachy.

  Sterowanie pracą klimatyzatora przenośnego Torell Skyled 24 jest możliwe za pośrednictwem pilota. W razie potrzeby przestawienia sprzętu w inne miejsce pomogą w tym kółka transportowe.

  Wygląd

  Torell Skyled 24 to klimatyzator powietrza o wymiarach 30,5 x 38,3 x 75,2. Mimo niskiej ceny wygląda ciekawie i pasuje do różnych wnętrz.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Torell Skyled 24

  Marka i modelTorell Skyled 24
  Cena1130 zł
  Moc chłodnicza (kW)2,35
  Przepływ powietrza (m³/h)355
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*29
  Zakres temperatur (°C)18-32
  Liczba prędkości wentylatora2
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)54-65
  Pobór mocy (W)900
  Klasa energetycznaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 14,2
  Waga (kg)22

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Torell Skyled 24?

  Wybór klimatyzatora powietrza Torell Skyled 24 powinny rozważyć przede wszystkim te osoby, które dysponują niewielkim budżetem i poszukują sprzętu skutecznego w niezbyt dużym pomieszczeniu. Stosunek między jego ceną a możliwościami prezentuje się bowiem dosyć dobrze.

  Galeria zdjęć Torell Skyled 24

  klimatyzator TORELL SKYLED24 Bok klimatyzatora Torell Panel i uchwyt klimatyzatora Torell Skyled24

  Torell Skyled 24 w naszej opinii

  ZALETY
  • Niska cena
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  WADY

  Cena Torell Skyled 24

  Torell Skyled 24 jest modelem wyprzedanym (stan na dzień 06.02.2020). Ostatnią cenę Torell Skyled 24 sprawdzisz w Ceneo.pl.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • ChillFlex Refresh EXP09CKEWI Klimatyzator powietrza Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI. Czy warto kupić?

  Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI to propozycja znanego szwedzkiego producenta sprzętu AGD – AB Electrolux. Czy jest to dobre urządzenie i czy warto je kupić?

  Cena Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI (2020-02-06) – brak ofert (Ceneo.pl). 

  Chłodzenie powietrza

  Jednoczęściowy klimatyzator pokojowy Electrolux EXP09CKEW charakteryzuje się mocą chłodniczą 2,6 kW, a jego maksymalny przepływ powietrza to 290 m³/h. Zastosowano w nim czynnik chłodzący R290.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Przenośny klimatyzator powietrza Electrolux EXP09CKEW oferuje trójstopniową regulacja prędkości nawiewu. Dostępny jest także tryb nocny, charakteryzujący się niższą głośnością. Wbudowany 24-godzinny timer pozwala na zaplanowanie czasu pracy urządzenia. Wewnątrz klimatyzatora znajduje się zmywalny filtr, który oczyszcza powietrze z kurzu.

  Sterowanie urządzeniem jest możliwe za pośrednictwem pilota o zasięgu 5 m oraz poprzez wyświetlacz LED. W przetransportowaniu sprzętu w inne miejsce pomagają kółka.

  Wygląd

  Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI to urządzenie o wymiarach 69,5 x 44 x 32,5 cm. Podobnie jak inne klimatyzatory marki Electrolux charakteryzuje go prosty, skandynawski styl.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI

  Marka i modelElectrolux EXP09CKEWI
  Cenab.d.
  Moc chłodnicza (kW)2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)220, 250, 290
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*32
  Zakres temperatur (°C)b.d.
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
  Głośność (dB)do 63
  Pobór mocy (W)860
  Klasa energetycznaA+
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150/b.d.
  Waga (kg)37

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Electrolux EXP09CKEWI?

  Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI to dość ciekawa propozycja – m.in. ze względu na niskie jak na tego typu urządzenie zużycie prądu – jednak w sprzedaży dostępne są klimatyzatory przenośne, które górują nad nim zarówno pod względem możliwości, jak i opłacalności. 

  Galeria zdjęć Electrolux EXP09CKEWI

  Klimatyzator Electrolux EXP09CKEWI Bok klimatyzatora Electrolux ChilliFlex

  Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  WADY

  Cena Electrolux EXP09CKEWI

  Electrolux EXP09CKEWI dostępny jest obecnie niedostępny (stan na dzień 06.02.2020). Ostatnią cenę Electrolux EXP09CKEWI sprawdzisz w Ceneo.pl.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH Klimatyzator powietrza Gorenje KAM26PDAH. Czy warto kupić?

  Gorenje KAM26PDAH to klimatyzator powietrza słoweńskiej firmy Gorenje, zajmującej się produkcją urządzeń AGD. Ceny tego modelu (17.01.2010) rozpoczynają się od 1485 zł. Czy jest to propozycja, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając klimatyzator?

  Cena Gorenje KAM26PDAH (2020-02-06) – 1485 zł (link do Ceneo.pl).

  Chłodzenie powietrza

  Moc chłodnicza jednoczęściowego klimatyzatora przenośnego Gorenje KAM26PDAH to 2,6 kW, natomiast jego przepływ powietrza wynosi 370 m³/h. Urządzenie wykorzystuje czynnik roboczy R410.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Klimatyzator powietrza Gorenje KAM26PDAH umożliwia regulację temperatury w zakresie od 17 do 30 st. C. Został wyposażony w 24-godzinny timer, pozwalający na zaplanowanie czasu pracy.

  Urządzeniem można sterować pilotem. Jeśli dojdzie do chwilowej przerwie w dostawie energii elektrycznej, to po ponownym uruchomieniu zasilania Gorenje KAM26PDAH automatycznie powróci do wybranych wcześniej ustawień.

  Klimatyzator ten jest urządzeniem klasy energetycznej A, a jego maksymalne zużycie prądu wynosi 1010 W.

  Wygląd

  Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH ma wymiary 46,7 × 39,7 × 76,5 cm. To urządzenie o prostych kształtach, zamknięte w białej obudowie z elementami w kolorze srebrnym.

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Gorenje KAM26PDAH

  Marka i modelGorenje KAM26PDAH
  Cena1485 zł
  Moc chłodnicza (kW)2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)32
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*24,07
  Zakres temperatur (°C)17-30
  Liczba prędkości wentylatorab.d.
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)do 64
  Pobór mocy (W)1010
  Klasa energetycznaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)30

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Gorenje KAM26PDAH?

  Gorenje KAM26PDAH to klimatyzator pokojowy w przystępnej cenie, zapewniający dość dobrą wydajność i komfort użytkowania. Zasługuje na uwagę, szczególnie jeśli poszukuje się urządzenia do pokoju średniej wielkości (20-24 m²).

  Galeria zdjęć Gorenje KAM26PDAH

  Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH

  Gorenje KAM26PDAH w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  WADY

  Cena Gorenje KAM26PDAH

  Gorenje KAM26PDAH dostępny jest w cenie od 1485 (cena z dnia 06.02.2020). Aktualną cenę Gorenje KAM26PDAH sprawdzisz w Ceneo.pl.

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Kalorik-ACM1004 Klimatyzator powietrza Kalorik ACM1004. Czy warto kupić?

  Kalorik ACM1004 to przenośny klimatyzator powietrza belgijskiej firmy Karolik, specjalizującej się w produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Urządzenie można było kupić za 1679 zł. Obecnie model jest jednak niedostępny.

  Chłodzenie powietrza

  Jednoczęściowy klimatyzator przenośny Kalorik ACM1004 to urządzenie o mocy chłodzącej 2,6 kW i przepływie powietrza 400 m³/h. Producent zastosował tutaj najpopularniejszy czynnik roboczy, czyli R410A.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Kalorik ACM1004 pracuje w trzech prędkościach. Klimatyzator umożliwia regulację temperatury w granicach od 17 do 30 st. C. Został wyposażony w 24-godzinny, a także w funkcję automatycznego odprowadzania skroplin, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Kalorik ACM1004 ma również ochronę przed przechłodzeniem oraz funkcję przeciwzamarzania.

  Sterowanie klimatyzatorem jest możliwe poprzez elektroniczny panel z wyświetlaczem albo za pośrednictwem pilota.

  Kalorik ACM1004 to urządzenie zaliczane do klasy energetycznej A. Jego maksymalne zużycie prądu wynosi 1050 W.

  Wygląd

  Kalorik ACM1004 ma wymiary 82 x 44 x 36 cm. Urządzenie zostało zamknięte w białej obudowie z szarymi elementami (uchwyty boczne i otoczka wyświetlacza).

  Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Kalorik ACM1004

  Marka i modelKalorik ACM1004
  Cena (zł)b.d.
  Moc chłodnicza (kW)2,6
  Przepływ powietrza (m³/h)400
  Rekomendowana powierzchnia (m²)*32
  Zakres temperatur (°C)17-30
  Liczba prędkości wentylatora3
  Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
  Głośność (dB)do 63
  Pobór mocy (W)1050
  Klasa energetycznaA
  Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
  Waga (kg)30,1

  * Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

  Czy warto kupić klimatyzator Kalorik ACM1004?

  Galeria zdjęć Kalorik ACM1004

  Kalorik-ACM1004

  Kalorik ACM1004 w naszej opinii

  ZALETY
  • Timer
  • Funkcja automatycznego odprowadzania skroplin
  • Pilot zdalnego sterowania
  WADY

  Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.