Atmosphere Sky to oczyszczacz powietrza amerykańskiej firmy Amway. Urządzenie zostało wyróżnione licznymi nagrodami, między innymi Pieczęcią Jakości Allergy UK.
Posiada także certyfikaty ECARF, AHAM i Energy Star.
Cena Amway Sky – niedostępny
Atmosphere Sky w naszej opinii
- Sterowanie za pomocą aplikacji
- Wysoki CADR
- Wskaźnik zużycia filtrów
- Cicha praca na najwolniejszych trybach
- Wysoka cena urządzenia i filtrów
Oczyszczanie powietrza
Oczyszczacz Atmosphere Sky wykorzystuje trójstopniowy system filtracji. Jest wyposażony w filtr wstępny, węglowy oraz HEPA, które pracując wspólnie eliminują 99,99% cząsteczek o wielkości nawet 0,007 µm.
Z powietrza usuwane są pyły, pyłki, lotne związki organiczne, wirusy i alergeny. Urządzenie eliminuje też brzydkie zapachy, łącznie z dymem tytoniowym.
Tryb pracy i eksploatacja
Atmosphere Sky pracuje w pięciu prędkościach. Użytkownik może samodzielnie wybrać tempo filtracji albo ustawić tryb automatyczny, który dostosowuje intensywność oczyszczania do stanu powietrza w oparciu o dane ze wskaźnika Sharp Air Quality Sensor.
Urządzeniem można sterować na odległość, dzięki aplikacji Atmosphere Connect.
Żywotność filtra HEPA waha się w granicach od 3 miesięcy do 5 lat, natomiast filtr węglowy może być wykorzystywany przez 4-12 miesięcy.
O konieczności ich wymiany przypominają wskaźniki znajdujące się na wyświetlaczu.
Osobny wskaźnik powiadamia o potrzebie wyczyszczenia filtra wstępnego. Ponadto użytkownicy są informowani o stanie filtrów za pośrednictwem aplikacji.
Wygląd i wymiary
Urządzenie ma wymiary 74,68 x 41,15 x 30,73 cm, tak więc jest dość duże. Mimo to dobrze się prezentuje, co jest zasługą eleganckich kształtów i estetycznej obudowy.
Parametry techniczne Atmosphere Sky
Marka | Amway |
Model | Atmosphere Sky |
Cena | 8178 zł – model niedostępny |
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h] | 500 |
Zalecana maks. powierzchnia [m²]* | 62,5 |
Zalecana maks. kubatura [m³] | 156,25 |
Głośność [dB] | 6, 10, 16, 26, 50 |
Pobór mocy [W] | 26, 33, 45, 45, 52 |
Liczba prędkości wentylatora | 5 |
Filtr wstępny | tak |
Filtr HEPA | tak |
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA | b.d. |
Filtr węglowy | tak |
Żywotność filtrów | HEPA – od 3 miesięcy do 5 lat, węglowy – od 4 do 12 miesięcy |
Waga [kg] | 13,2 |
Certyfikaty | ECARF, AHAM, Energy Star |
Gwarancja | 2 lata |
* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h
54 komentarzy
Jan E. Bartecki
8 kwietnia 2021 at 00:23
To filtr HEPA o sicie 0,0024 mikrona z wydajnością 99,99%
Większość filtrów posiada HEPA 0,2 mikrona.
To jest zupełnie inna półka, inna jakość.
2. Jego wydajność maksymalna ( 500 m sześciennych/ godzinę ) zdecydowanie też przewyższa większość innych filtrów. Po włączeniu szybko oczyszcza powietrze w pomieszczeniu po czym przechodzi w tryb oszczędny ( bardzo cichy). Gdy wykryje nowe zanieczyszczenie sam dostosowuje bieg.
3. U mnie funkcjonuje od 2 lat na 100 m kwadratowych. Filtrów jeszcze nie wymieniałem.
Cena: podana to cena maksymalna - najdroższa droga zakupu - kosztował dużo mniej.
Bardzo go cenię, bo mam uszkodzone płuca,
Na pewno będą zadowolone osoby takie jak ja: alergicy, osoby ze zwłóknieniami płuc, astmatycy, osoby z pylicą płuc. Gdy śpię mam go w sypialni - jest tak cichy, że nie przeszkadza.
Odczuwam wyraźnie poprawę jakości życia gdy przebywam w domu.
Dominika Kahl
12 kwietnia 2021 at 10:34
dzięki za opinię :)
1. Czym wyróżnia się filtr Amway? Wg normy EN1822: 2009 z 2010 roku skuteczność filtra HEPA określana jest wielkości 0,3 µm (Most Penetrating Particle Size). Piszemy o tym w naszym artykule o filtrach HEPA.
2. "Gdy wykryje nowe zanieczyszczenie sam dostosowuje bieg." zauważył Pan na jakich zakresach działa tryb auto? Kiedy Amway Atomosphere Sky określa powietrze jako dobre/średnie/złe itd?
- Bez punktu odniesienia jak np. zewnętrzny czujnik - ciężko stwierdzić czy oczyszczacz sobie radzi właściwie.
3. Cieszę się, że służy :)) Żywotność filtrów jest uwarunkowana od wielu czynników np. chociażby środowisko w jakim pracuje. Ciężko to unifikować.
Jan E. Bartecki
13 kwietnia 2021 at 06:35
2. Skąd informacje? Po pierwsze atesty, nie tylko PZH zrobiony przy okazji. Po drugie takie same źródła jak w wypadku każdego z filtrów. Jeśli te miały by być nie wiarygodne, to na jakiej podstawie inne są wiarygodne?
3. Nie jest to jedyny produkt taki na rynku. Takie filtry istnieją. Te filtry są też określane mianem ULPA ( Ultra Low Penetration Air ). Określane są też jako filtry absolutne. Same filtry zostały stworzone w celu zapewnienia doskonałej jakości powietrza i niemal sterylnych warunków. ( dane z internetu powszechnie dostępne tu podziękowania, bo dzięki pani komentarzowi zacząłem ich szukać )
Być może użycie nazwy HEPA jest nazbyt łagodne, ale Amway zdaje sie taki ma marketing,- podają mniej niż mają a produkt z założenia musi być lepszy niż normy. Tak robi wiele firm o ustalonej pozycji, tak np. z butami robi Asix. Norma ma być dotrzymana sama z siebie.
4. Pytanie czy ma to znaczenie - pandemia pokazała że w wypadku niektórych osób ma, choć dwa lata temu była to może luksusowa fanaberia, albo wartość przez bardzo niewielu doceniana.
Nie reagowałbym zapewne. Ale jeśli ktoś prowadzi ranking otwarty, to musi się pogodzić z tym, ze może pojawić się produkt wyższej klasy niż standard jemu najbliższy.
Klient wybierze. Czy akurat ten? Zapewne tylko ktoś, kto ma tego ewidentny powód jak: Stan zdrowia ( tak było w moim wypadku), praca w gabinecie lekarskim, czy własny gabinet np. kosmetyczny, czy biuro.
Ale klient ma prawo wiedzieć w czym wybiera. To on oceni co jest mu potrzebne i wybierze najlepszą dla siebie równowagę realizacji potrzeb i ceny.
Opierając się na waszym rankingu nie dowiedziałbym się w ogóle jakie ten filtr ma parametry, czym różni się od pozostałych
Kiedy się robi ranking samochodów to też Bentleya trzeba ująć i wymienić jego zalety, choć z punktu widzenia całkiem przecież dobrego VW może to być nieco niewygodne. Czy to umniejsza wartość VW - nie
Łukasz Rajzer
13 kwietnia 2021 at 06:54
od 4 lat prowadzimy laboratorium, gdzie testujemy m.in. tempo i skuteczność filtracji drobnych cząstek PM1, PM2.5, PM10. Testy potwierdzają nam to, co mówi fizyka cząstek - w przypadku filtracji ciał stałych rodzaj filtra ma mniejsze znaczenie niż przepływ.
Proszę przyjąć do informacji, ze nawet filtr E10 będzie filtrował cząstki o rozmiarze 0,0024 mikrona, bo tak działa fizyka. Będzie to robił mniej skutecznie niż U14, ale będzie to robił.
W przypadku użytkownika w Polsce największe znaczenie ma czujnik i tryb auto, a tu trudno o dane producenta. Nie chce się podzielić.
Co do atestu PZH, to PZH jedynie bierze papiery z produkcji i ocenia, czy użyto nieszkodliwych materiałów. Nie dotyka i nie testuje sprzętu. Ma Pan złe informacje.
Fakt, że nie musiał Pan wymieniać filtra po 2 latach na 100 m2 może świadczyć o tym, że oczyszczacz słabo zbiera zanieczyszczenia. Filtry ULPA są bardzo podatne na zapychanie. Dlatego często renomowani producenci często wybierają H12 (LifaAir, wczesne Xiaomi) czy E11 (Klarta).
Zdecydowanie zalecam używanie przy tym oczyszczaczu osobnego czujnika i ręczny dobór prędkości, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że tylko w Pana przekonaniu powietrze w pomieszczeniu jest czyste.
Jeśli bywa Pan we Wrocławiu, to może Pan wpaść na testy do naszego labu. Sprawdzimy działanie auto czy szczelność filtrów.
Dominika Kahl
4 stycznia 2021 at 07:45
Rectangular
6 czerwca 2019 at 10:07
jimm
21 grudnia 2018 at 11:54
jimm
31 grudnia 2018 at 13:41
Jan E. Bartecki
13 kwietnia 2021 at 04:21
Jaki jest koszt innych oczyszczaczy? 50 zł?
Anna
5 grudnia 2018 at 12:11
pozdrawiam,
osoba nie będąca szmaragdem, ale współpracująca z Amway
Hanna
25 listopada 2018 at 20:58
wykonuje Pan wspaniałą pracę ułatwiającą zakupy. Ale czy nie ma Pan możliwości weryfikowania komentarzy? Przecież gołym okiem widać, że połowa opinii pisana jest na zamówienie i są one kompletnie niewiarygodne. Ludzi, którzy je czytają, mogą wprowadzić w błąd , ponieważ powtarzają tylko marketingowe informacje producenta, który nigdy przecież nie wspomni o słabościach swojego towaru. Przydałaby się wymiana zdań prawdziwych użytkowników. Wiem, że to trudne. Takie czasy.
Z pozdrowieniami
Hanna
Ekspert ds. oczyszczaczy
25 listopada 2018 at 22:44
Oczyszczacz powietrza Amway Atmosphere Sky na pewno jest ciekawym rozwiązaniem. Drogim ale ciekawym. Dlatego nie ingerujemy w treści komentarzy, jeśli nie mamy pewności, że są "handlowe".
Justyna
7 listopada 2018 at 22:29
Kupując ten produkt też nie miałam pewności czy jest tak rewelacyjny jak w opisie, tez się zastanawiałam, ale produkty w Amway są naprawdę bardzo dobre, wysokiej jakości. Tym bardziej mając gwarancję satysfakcji. Ma tez atest PZH co było dla mnie ważne. Nie piszę tego jako przedstawiciel Amway tylko jako użytkownik urządzenia i wierzcie mi Państwo, jest warty tej ceny. Czasami warto się zastanowić , co jest ważniejsze jakość czy cena. Można kupić tańszy ale już na pewno nie takiej jakości więc w konsekwencji koszr może być jeszcze większy.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Ekspert ds. oczyszczaczy
8 listopada 2018 at 09:09
nie ma naukowych badań wskazujących, że oczyszczacz przyspiesza wyzdrowienie z choroby. Nie po to są one tworzone.
Oczywiście oczyszczacze zmniejszając liczbę zanieczyszczeń w powietrzu będą miały korzystny wpływ na zmniejszenie obciążenia układu immunologicznego.
Co do wartości ceny, to patrząc przez pryzmat MOŻLIWOŚCI/CENY to zdecydowanie jest to za drogie urządzenie w naszej ocenie. Oczywiście podobnie jak AGD czy auta, kupujemy je czasem sercem, czasem rozumem.
Dziękujemy za komentarz!
Ekspert ds. oczyszczaczy
31 grudnia 2018 at 14:11
Olga
31 grudnia 2018 at 14:31
Olga
21 października 2018 at 18:58
Skończyły się problemy z nocnym kaszlem - mamy przespane noce.
Możemy go uruchomić mobilnie wracając do domu i mamy pewność, że wracamy do czystego środowiska.
Cena jest adekwatna do jakości, a zresztą można zakupić produkt taniej kontaktując się z przedsiębiorcami Amway
Ekspert ds. oczyszczaczy
22 października 2018 at 05:40
Olga
22 października 2018 at 09:30
Szmaragd
13 września 2018 at 16:49
Małgorzata
29 lipca 2018 at 19:50
Na turbo jest nizłym wentylatorem.
Polecam bardzo bardzo bardzo.... Jest wart każdego grosza.
Andrzej
17 sierpnia 2018 at 19:47
Jak czytam, że ktoś pisze, że używa tak drogiego urządzenia do chłodzenia w upalne dni to jak bym czytał s-f.
Ludzie nie dajcie się oszukać, liczcie ile was to będzie kosztować i czy zysk jest war kosztów.
Jeszcze zrozumiałbym gdyby od tego zależało życie dziecka, no niech tam będzie ale do chłodzenia brednie pisane przez sprzedawcę obwoźnego.
Marcin Byra
17 lipca 2018 at 14:51
Monika
29 czerwca 2018 at 06:57
Czy jakaś inna firma daje taką gwarancję chyba nie.
Monika
31 grudnia 2018 at 13:31
Czy jakaś inna firma daje taką gwarancję chyba nie.
ewa
31 grudnia 2018 at 14:11
Zdzisław
4 kwietnia 2018 at 08:57
ewa
16 kwietnia 2018 at 09:04
Ekspert ds. oczyszczaczy
31 grudnia 2018 at 14:11
KLIMATERM-Matlak
29 marca 2018 at 15:17
Mieliśmy okazje testować to urządzenie wraz z innymi , a dokładnie z trzema innymi urządzeniami wiodących marek na rynku.
w każdym z 5 punktów porównawczych to urządzenie było lepsze od konkurencji, w jednej kwestii jest najdroższe ... ale okres pracy niweluje tą różnice już po 3 miesiącach pracy z uwagi na wyższą wytrzymałość filtrów niż u konkurencji .
Te badania pozwoliły nam wyłonić produkt który polecamy naszym klientom i inwestorom jak najlepszy na rynku i za za który otrzymaliśmy w tym roku nagrodę na Targach...
Ekspert ds. oczyszczaczy
30 marca 2018 at 10:06
laik :)
21 marca 2018 at 11:33
Dominik
11 marca 2018 at 09:00
Ekspert ds. oczyszczaczy
31 grudnia 2018 at 14:11
Ponadto z praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia czy w oczyszczaczu użyto filtr H14, H13 czy słabszy, bo różnica kilkuprocentowa w skuteczności filtracji jest niwelowana przez kolejne cykle oczyszczania.
Amway Atmosphere Sky jako jeden z niewielu przedstawicieli na rynku oczyszczaczy ma filtr HEPA klasy H14 i za to można pochwalić ten produkt, ale koszty wymiany filtrów są nieproporcjonalnie wysokie.
Ekspert ds. oczyszczaczy
31 grudnia 2018 at 14:31
Cykle oczyszczania oznaczają krotność filtracji "tego samego powietrza", co w praktyce mieć miejsca nie powinno, bo powietrze się miesza i wymienia. Jednakże producenci oczyszczaczy podając powierzchnie, które ich urządzenia mogą oczyszczacz, podają również ilość cykli w jakim powietrze z całej kubatury zostanie przefiltrowane. Cykle nabierają większego znaczenia przy oczyszczaniu z gazów, bo tu nie ma tak skutecznych metod, jak przy filtracji pyłów w filtrach HEPA.
Agata
31 grudnia 2018 at 14:41
Ekspert ds. oczyszczaczy
31 grudnia 2018 at 14:41
- dyfuzją molekularną, czyli chaotyczne ruchy najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń powodują ich przypadkowe "wpadnięcie" na włókno filtra,
- bezpośrednim zaczepieniem, kiedy nieduża cząstka zanieczyszczenia przepływa w bezpośredniej bliskości włókna filtra i ocierając się o niego "przykleja" się,
- osadzaniem bezwładnościowym - cząstki o dużych wielkościach i masach wypadając z toru lotu powietrza, uderzają w stojące bezpośrednio na ich drodze włókno filtra.
Z tych właściwości i ich charakteryk wynika, że cząsteczka 0,3 mikrona ma największą trudność w filtracji. Większe i mniejsze cząsteczki są łatwiej wyłapywane. Nawet filtry klasy E10 będą łapać tak małe cząsteczki. Oczywiście filtr H14 będzie mógł robić to z większą dokładnością miejscową.
BARF BDG
12 lutego 2022 at 06:26
Dominika Kahl
14 lutego 2022 at 10:14
dzięki za komentarz, odpowiadam:
- warto sobie zadać pytanie, gdzie w domu zbierają się grzyby czy pleśń - największe skupisko jest w miejscach wilgotnych ze słabą wentylacją np. łazienka. Ograniczony przepływ powietrza, wysoka wilgotność sprawia, że tam są idealne warunki do rozwoje wszelkiego rodzaju drobnoustrojów.
- filtr HEPA jest stale osuszany przez wiatr, prawidłowo dobrany oczyszczacz powinien filtrować 3x objętość powietrza w całym pomieszczeniu. Zatem nie ma możliwości, aby na powierzchni filtra rozwijały się jakiekolwiek żyjątka, nie ma do tego odpowiednich warunków i filtr jest stale osuszany.
- światło UV nie daje praktycznie nic, wszelkie zanieczyszczenia zatrzymują się na filtrze i lampa UV nie ma czasu naświetlić i zneutralizować pyłów czy alergenów.
BARF BDG
15 lutego 2022 at 10:13
W zwiazku z Tw odp nasunely sie kolejne pytania:
1. "osuszany, 3 x objetosc"
wlasnie testuje slynna Klarte 4, ktora jak sie okazuje ma tylko czujnik pm 2,5, czyli jak nie miaszkam na slasku wsrod kopciuchow, czy w stolicy przy glownej arterii miasta to praktycznie oczyszczacz nie przekracza na wyswietlaczu 5 pm-ow i chodzi w trybie auto na silencie allways :(
no i jak to sie ma do powyzszej objetosci i oczyszczania powietrza z czegokolwiek innego niz owe pm2,5 czyli zarodnikow plesni, kurzu, siersci alergenow ?
czy przy takim trybie pracy powietrze chociaz nasyci sie jonami dzieki ktorym w/w chociaz opadna na ziemie?
2. lampe uv posiadam w profesjonalnym Hooverze dedykowanym do materacy (odkurzacz), ale fakt ona naswietla bezposrednio powierzchnie, wystepuje ona tez w lidloskim oczyszczaczu samochodowym - jak mniemam w celu zanijania wirusow i bakterii, ale tez jeden z "producentow" oczyszczaczy ma ja w swoich urzadzeniach i tlumaczy jej dzialanie tak:
"Dwa filtry fotokatalityczne:
powierzchnia nasycona dwutlenkiem tytanu (TiO₂) w połączeniu z lampą UV rozkładają zawarte w powietrzu lotne związki organiczne: formaldehyd, amoniak, benzen, siarkowodór i drobnoustroje do substancji nieszkodliwych: wody i dwutlenku węgla.
Lampa ultrafioletowa UV-C umieszczona pomiędzy dwoma filtrami fotokatalitycznymi:
stanowi katalizator w reakcji utleniania zanieczyszczeń
niezbędna do prawidłowego działania tych filtrów
dodatkowo usuwa z powietrza drobnoustroje."
Dominika Kahl
16 lutego 2022 at 04:35
dzięki za kolejny komentarz :)
- jeśli chodzi o 3x objętość pomieszczenia - oczyszczacz osiąga to przy najwyższych obrotach. Jest norma AHAM, która przyjęta jest dla większości oczyszczaczy, wskazuje ona metraż maksymalny według maksymalnego CADR. Maksymalny CADR oczyszczacz uzyskuje na najwyższej prędkości.
Podobnie jest z samochodami - producenci podają maksymalną prędkość, którą się osiągnie przy najwyższym biegu, nie najniższym. Podobnie z odkurzaczami - moc ssąca dotyczy maksymalnych obrotów silnika. Nie osiągniemy jej korzystając z wolniejszej prędkości.
Jeśli Klarta Forste 4 pokazuje 5, to prawidłowo pracuje na trybie silent. Nie ma potrzeby, aby oczyszczacz pracował na maksymalnej prędkości przy niewielkim zanieczyszczeniu, a 5 ug/m3 pyłów PM2.5 to wartość zadowalająca. Przy takiej wartości, wszystkie oczyszczacze będą pracowały na najniższej prędkości.
- co do lamp UV i filtrów katalitycznych- przykłady komunikatów marketingowych nie dowodzą skuteczności żadnych z tych technologii. Próbowaliśmy znaleźć dowody naukowe na zasadność filtrów katalitycznych, ale nikt nie potrafił nam odpowiedzieć i przedstawić zasadność obecności w oczyszczaczu.
BARF BDG
16 lutego 2022 at 14:09
Chodzi o to ze urzadzenie z czujnikiem tylko pm 2,5 nie powinno byc kategoryzowane jako oczyszczacz a raczej jako antysmog, gdyz jego automatyka nie spelnia zadnych wymogow w kwestii calej gamy innych zanieczyszczen, ktore wyzej wymienilem,
W trybue auto nie jest w stanie oczyscic pomieszczenia o danej kubaturze, gdyz pracujac caly czas w trybie Silent jego CADR to 80 m3/h, czyli jednokrotna a nie min 3 krotna wymina powietrza w pomieszczeniu o takiej samej kubaturze.
Pozostaje wlaczanie recznie trybu turbo ktory ma cadr 240 m3/h.
Czyli tak naprawde mozna kupic o polowe tanszy oczyszczacz bez automatyki i nawet czujnikow, a dokupic do niego miernik zaniezczyszczen i na jego podsatiw wlaczac/wylaczac oczyszczacz.
Tej kwestii dotyczyl moj powyzszy wpis :)
pzdr
p.s.
czy w waszych testowanych modelach ramka filtra siateczkowego na wszystkich 4 rogach odstaje dosc mocno, czyli tak ze w tych szparach zanieczyszczenia wpadaja wprost na hepe?
Dominika Kahl
17 lutego 2022 at 07:10
Tak jak pisałam -
- jeśli oczyszczacz przefiltrowuje 3x objętość powietrza w pomieszczeniu przy CADR 300 m3/h to nie zrobi tego przy 80 m3/h. 3x obojętność dotyczy maksymalnej prędkości i to norma dla wszystkich oczyszczaczy na rynku.
- zanieczyszczenia, które zostały przytoczone to kurz, bakterie i wirusy. Dobry oczyszczacz powietrza powinien reagować na najgroźniejsze frakcje dla zdrowia - są nimi m.in. pyły PM1, PM2.5. Są to mikroskopijne cząsteczki, które dostają się aż do pęcherzyków płucnych i są rakotwórcze. Z bakteriami i wirusami każdy oczyszczacz z filtrem HEPA będzie usuwał.
Z kurzem spotykamy się na co dzień i nas nie zabija. Jeśli potrzebuje Pan urządzenia do usuwania kurzu to proponuję odkurzacz lub oczyszczacze z czujnikiem kurzu (np. pierwsze modele Sharp, który początkowo był dedykowany alergikom).
- w naszych modelach filtr wstępny jest dopasowany, niemniej siła ssąca dociska filtr. Poza tym, mamy wiele oczyszczaczy testowanych z filtrem kasetowym i wlotami od boków i na przykładzie filtra HEPA widać, że zanieczyszczenia osadzają się w pierwszej kolejności od środka.
BARF BDG
17 lutego 2022 at 09:51
to moze jeszcze raz i po kolei :)
1.przykladowe pomieszczenie to 80 m3/h
2. max cadr tego antysmoga to 300 m3/h
czyli wynika z powyzszego ze spelnia ono wymog min 3 krotnego przefiltrowania powietrza w takim pomieszczeniu dopiero w trybie turbo - zrozumiale juz czy...?
Idac dalej skoro pracuje u mnie na automacie nawet jak otworze okno glownie w trybie Silent - Slow, czyli na cadr 80-120 m3/h to nigdy nie spelni wymogu min 3 krotnosci przefiltrowania pomieszczenia, tak naprawde w tym momencie powinno miec zaprogramowane co jakis czas wlaczanie sie w trybie turbo na min godzine, czyli np w owej aplikacji powinna byc mozliwosc podania kubatury pokoju, gdyz przy mniejszej na logike tryb nizszy niz turbo by wystarczyl do 3 krotnego przefiltrowania kubatury.
Czyli Klarta za pol roku wypuszcza model nr 5 ? :)
A tak serio to mam nieodparte wrazenie - zreszta jak czytam nie tylko moje - ze ta stronka i ludzie tu zatrudnieni sa z wymienionej Klarty, taki marketing odwrocony, a przy okazji testujecie/opiniujecie inne sprzety zeby wygladalo realniej :)
Taki dzial marketingu i kontroli rynku konkurencyjnych urzadzen
Skad takie podejrzenia? Chociazby z promowania na sile ich nawilzacza, podczas gdy odpalam pierwszy lepszy jego priv test na yt i slysze ze po 2 tyg juz koles ma grzyby w tym zasolonym filtrze. Super wymieniajmy co 2 tyg albo wdychajmy je:( Podczas gdy o prekursorze ewaporacji czyli produkcie Venty ktora jest od 20 lat na rynku nie wiecie nic :(
Łukasz Rajzer
17 lutego 2022 at 11:43
LZO najczęściej występują razem z PM2.5, bo najwięcej ich z kominów i rur.
Niestety nie ma na rynku dobrze działających tanich czujników LZO do wykorzystania w oczyszczaczach. Te co są, często liczą wszystkie gazowe związki na bazie węgla i potrafią gubić się nawet przy wzroście CO2.
W naszym rankingu oczyszczaczy skupiamy się na smogu, bo to on determinuje zakup >75% oczyszczaczy powietrza w Polsce. Podejście to uznajemy za prawidłowe, ale możesz mieć inne zdanie.
Oczyszczacze marki Klarta kwestie smogowe ogarniają rewelacyjnie szybko go oczyszczając ściągając potrzebę śledzenia zanieczyszczeń przez użytkownika, co dzieje się w wielu nawet markowych urządzeniach, jak Xiaomi.
Odnośnie wspomnianej recenzji Humea - to zielone to nie grzyb, a naturalne chwilowe odbarwienie materiału filtracyjnego. Po czasie to znika.
Każdy nawilżacz wymaga stałego oczyszczania. Także te dyskowe. Wszystkie łapią kurz, bakterie i woda w nich kwitnie. Dlatego zalecenia Klarty są tu prawidłowe. Korzystanie z urządzenia zgodnie z instrukcją zapewnia długie użytkowanie filtra i brak zapachów.
BARF BDG
17 lutego 2022 at 12:40
https://www.youtube.com/watch?v=vCl4t57f3NI
rozwiazanie widze proste, ktore stosuje np. w Vencie zeby zbyt czesto nie wymieniac wody, leje solanke, np. ciechocinska albo zablocka, pyt co z elektronika i elementami metalowymi z czasem, wkoncu to sol :(
Co do CO2 to by sie przydal taki czujnik, ktory poinformuje ze czas juz przewietrzyc mieszkanie :)
ewa
31 grudnia 2018 at 14:31
Irek
28 lutego 2018 at 20:31
Ekspert ds. oczyszczaczy
1 marca 2018 at 02:13
Ponadto z praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia czy w oczyszczaczu użyto filtr H14, H13 czy słabszy, bo różnica kilkuprocentowa w skuteczności filtracji jest niwelowana przez kolejne cykle oczyszczania.
Amway Atmosphere Sky jako jeden z niewielu przedstawicieli na rynku oczyszczaczy ma filtr HEPA klasy H14 i za to można pochwalić ten produkt, ale koszty wymiany filtrów są nieproporcjonalnie wysokie.
Ekspert ds. oczyszczaczy
21 marca 2018 at 16:11
Cykle oczyszczania oznaczają krotność filtracji "tego samego powietrza", co w praktyce mieć miejsca nie powinno, bo powietrze się miesza i wymienia. Jednakże producenci oczyszczaczy podając powierzchnie, które ich urządzenia mogą oczyszczacz, podają również ilość cykli w jakim powietrze z całej kubatury zostanie przefiltrowane. Cykle nabierają większego znaczenia przy oczyszczaniu z gazów, bo tu nie ma tak skutecznych metod, jak przy filtracji pyłów w filtrach HEPA.
Agata
1 grudnia 2018 at 12:58
Ekspert ds. oczyszczaczy
4 grudnia 2018 at 14:14
- dyfuzją molekularną, czyli chaotyczne ruchy najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń powodują ich przypadkowe „wpadnięcie" na włókno filtra,
- bezpośrednim zaczepieniem, kiedy nieduża cząstka zanieczyszczenia przepływa w bezpośredniej bliskości włókna filtra i ocierając się o niego "przykleja" się,
- osadzaniem bezwładnościowym - cząstki o dużych wielkościach i masach wypadając z toru lotu powietrza, uderzają w stojące bezpośrednio na ich drodze włókno filtra.
Z tych właściwości i ich charakteryk wynika, że cząsteczka 0,3 mikrona ma największą trudność w filtracji. Większe i mniejsze cząsteczki są łatwiej wyłapywane. Nawet filtry klasy E10 będą łapać tak małe cząsteczki. Oczywiście filtr H14 będzie mógł robić to z większą dokładnością miejscową.
ewa
16 kwietnia 2018 at 08:45
Ireneusz
26 lutego 2018 at 16:26