Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Ideal AP 35H. Czy warto kupić?

Maciej Kluba

Maciej Kluba

3 minuty czytania

Ideal AP 35H – najważniejsze cechy

Zalety

  • Tryb automatyczny działający na podstawie czujnika pyłów i wilgotności
  • Niewielki pobór prądu
  • Wskaźnik wymiany filtrów
  • Timer
  • Blokada rodzicielska
  • Funkcja jonizacji z możliwością wyłączenia
  • Nawilżacz ewaporacyjny

Wady

  • Cena jest dość wysoka względem mocy oczyszczania (300 m³/h)

Ideal AP35H w skrócie:

Niemiecki producent oczyszczaczy powietrza Ideal poszerzył swą ofertę o nowy model oczyszczacza – AP 35H. Sprzęt ten jest urządzeniem typu 2w1, łączącym w sobie funkcje oczyszczacza i nawilżacza powietrza.

Zaprojektowany z myślą o średniej wielkości powierzchniach (do 40 m²), Ideal AP 35H kosztuje obecnie ok. 2000 zł. Czy wydajność oczyszczania, jak i nawilżania oraz zastosowane funkcje sprawiają, iż sprzęt ten wart jest swojej ceny?

Cena Ideal AP 35H

KUP W SKLEPIE CENEO.PL

Ideal AP 35H

1 899 zł

Sprawdź ofertę

Ranking oczyszczaczy powietrza

Top 3 oczyszczacze

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem marki Ideal wykorzystuje 3-stopniowy system filtracji, na który składają się: :

  • filtr wstępny, zatrzymujący duże zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, np. sierść,
  • filtr True HEPA, pochłaniający alergeny i pyły zawieszone m.in. najgroźniejszy pył PM2,5,
  • filtr węglowy, usuwający z powietrza m.in. LZO i przykre zapachy.
  • jonizator, emitujący jony ujemne neutralizuje nadmiar jonów dodatnich, charakterystycznych m.in. dla pomieszczeń z dużą ilością elektroniki.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H posiada również funkcję nawilżania ewaporacyjnego. Ta naturalna metoda pozwala użytkownikom cieszyć się chłodną mgiełką w pomieszczeniu przez ponad 8 godzin.

Wszystko za sprawą 2,5-litrowego zbiornika na wodę i maksymalnej wydajności nawilżania 300 ml/h.

Tryb pracy i wrażenia z eksploatacji

Ideal AP 35H posiada aż 6 poziomów prędkości i 7 trybów pracy. Najwolniej (i zarazem najciszej) oczyszczacz pracuje w trybie Sleep, stworzonym, aby nie zakłócać snu użytkowników. Z drugiej strony jest też funkcja Turbo.

Wtedy to urządzenie osiąga swą maksymalną wydajność 300 m³/h. Z drugiej strony Ideal AP35H potrafi być też bardzo energooszczędny, pobierając jedynie 25 W. Mankamentem jest niska wydajność przy najwolniejszym trybie pracy – 60 m³/h, co sprawia, że efektywnie oczyści sypialnie o powierzchni 7,5 m².

IDEAL AP 35H panel

Użytkownicy mogą również korzystać z trybu auto, który na podstawie aktualnej czujników jakości powietrza dopasowuje prędkość oczyszczania. Niestety działa on dość łagodnie i ospale w stosunku do rosnących stężeń zanieczyszczeń.

W tym modelu znajdują się czujniki:

  • pyłów
  • wilgotności

Oprócz w/w trybu auto, użytkownicy mają do wyboru także 5 innych trybów pracy:

  • baby,
  • yellow dust,
  • rood care,
  • sleep,
  • auto humidify

Sprzęt informuje użytkownika o aktualnym stanie powietrza za pomocą 6 różnych kolorów podświetlenia. Niewielkich rozmiarów wyświetlacz cyfrowy informuje o aktualnym poziomie pyłów PM2,5. W praktyce interpretacja zanieczyszczeń wygląda tak:

Jak na urządzenie tej klasy przystało, w standardzie znalazły się również timer, blokada rodzicielska oraz wskaźnik wymiany filtrów.

Wygląd

Zamknięty w eleganckiej białej obudowie, oczyszczacz z nawilżaczem marki Ideal to średniej wielkości urządzenie o wymiarach 43 x 54,8 x 27,5 cm. Ciekawie zaprojektowana tylna obudowa urządzenia tworzy efekt mozaiki.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Ideal AP 35H

MarkaIdeal
ModelAP 35H
Cena1 899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]300
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*38
Zalecana maks. kubatura [m³]94
Pojemność zbiornika na wodę [l]2,5
Wydajność nawilżania [ml/h]300
Głośność [dB]26-52
Pobór mocy [W]25
Liczba prędkości wentylatora6
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówb.d.
Waga [kg]9,4
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H?

Ideal AP 35H kosztuje obecnie 1 899 zł. Cena ta jest bardzo zbliżona do urządzeń Sharpa (KC-A-50EUW i KC-D50EUW), oferujących niemal identyczne parametry. Zarówno Sharp, jak i Ideal wyposażył swoje urządzenia w funkcję jonizacji. Bliźniaczo wygląda również współczynnik CADR, przekładający się na wydajność oczyszczania.

Urządzenia Sharpa cechują się wyższą wydajnością nawilżania. Ideal posiada zaś więcej poziomów prędkości i trybów pracy. Wydajność nawilżania na poziomie 300 ml/h pozwala z powodzeniem stosować urządzenie na powierzchniach do max. 38 m².

Kwota 2000 zł może z początku nieco odstraszać, jednak wpisuje się ona w aktualny krajobraz cen urządzeń 2w1. Jeżeli więc poszukujemy oczyszczaczy powietrza z nawilżaczem do średniej wielkości powierzchni, Ideal AP 35H będzie dobrym wyborem.

Maciej Kluba

Galeria zdjęć Ideal AP 35H

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,6 / 5. Ilość ocen: 57

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

9 komentarzy

  • Z tego co widzę to po filtrze wstępnym jest tutaj filtr węglowy a na końcu HEPA.
    Jak to wpłynie na żywotność węglowego? zwykle kolejność ułożenia filtrów jest odwrotna. Węglowy jest na końcu i dzięki temu wytrzymuje w dobrej kondycji dłużej.
    Czy wyświetlacz w modelu z nawilżaniem pokazuje stan powietrza?
    Czy jest jakaś aplikacja do niego?
    Generalnie na plus koszty filtra i stylistyka ale te filtry budzą moje wątpliwości a do tego piszecie że czujniki słabe...
    Będę wdzięczny za info :)
    • Dzień dobry, odpowiadając po kolei na Pana pytania :)
      Kolejność ułożenia filtrów nie ma tu na szczęście dużego znaczenia. Inne firmy, chociażby Klarta, Blaupunkt czy Winix też stosują z powodzeniem taką kolejność filtrów - wstępny, węgiel, HEPA.
      Wyświetlacz pokazuje stan powietrza za pomocą 6 kolorów - rozwiązanie dość częste. Choć osobiście cyfrowy wyświetlacz wydaje mi się lepszy, kolorowe wskaźniki mają również swoich fanów.

      AP35H nie ma aplikacji.
      Czujniki faktycznie słabe - podobne jak w Sharpie. Wśród modeli 2w1 lepiej na smog reagować będą oczyszczacze Philipsa, ew. nowy Coway Hue & Healing (poprzednie wrażenia z Cowayem mamy pozytywne, mamy nadzieję, że ten nowy model również je podtrzyma).
      Pozdrawiam
    • Dzień dobry,

      odpowiadając po kolei na Pana pytania :)


      Kolejność ułożenia filtrów nie ma tu na szczęście dużego znaczenia. Inne firmy, chociażby Klarta, Blaupunkt czy Winix też stosują z powodzeniem taką kolejność filtrów - wstępny, węgiel, HEPA.


      Na wyświetlaczu poziom PM2,5 prezentowany jest numerycznie. Dodatkowo, mamy 6-stopniowe podświetlenie, które sugeruje aktualną jakość powietrza.



      AP35H nie ma aplikacji.


      Czujniki faktycznie słabe - podobne jak w Sharpie. Wśród modeli 2w1 lepiej na smog reagować będą oczyszczacze Philipsa, ew. nowy Coway Hue & Healing (poprzednie wrażenia z Cowayem mamy pozytywne, mamy nadzieję, że ten nowy model również je podtrzyma).


      Pozdrawiam
  • Izabela Andrzejewska

    24 listopada 2020 at 08:37

    Dzień Dobry,
    Prosze mi powiedzieć czy w porównaniu do Sharpów z serii KC A i D ten oczyszczacz wypadnie lepiej? Chodzi mi głownie o funkcje oczyszczania ze smogu a głównie PM 2.5. 4 dzień siedzę nad porównywarką i powiem szczerze że nigdy tak daleko nie byłam od zakupu jak teraz. Bez rekomendacji chyba nic nie kupie :).
    • Jeśli urządzenie 2w1 to zdecydowanie polecam coś od Philipsa, bo lepiej reagują na smog. Ideale i Sharpy mają podobne czujniki, które dość słabo (a czasem fatalnie) reagują na małe zanieczyszczenia:

      Philips AC2729/50 – metraż: 31,25 m² (CADR: 250 m³/h)
      Philips AC3829/10 – metraż: 38,75 m2 (CADR: 310 m3/h)
  • Katarzyna Rutkowska

    23 kwietnia 2020 at 15:36

    Witam, co producent miał na myśli oznaczając kolorami jakość powietrza? Jakie przyjął normy? Przeszukałam już kilka www i nigdzie to nie jest scharakteryzowane...
    • Cześć, to samo pytanie skierowaliśmy do dystrybutora. W odpowiedzi dostaliśmy informację, o tym, że producent nie dostarcza takich danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

20 listopada 2024 · 4 minuty czytania

Winix T800 – wydajny oczyszczacz powietrza z wi-fi

Czy zakup oczyszczacza powietrza Winix T800 to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszej recenzji.

15 października 2024 · 6 minut czytania

Philips AC3220/10 – mocny oczyszczacz do średnich i dużych pomieszczeń

Philips AC3220/10 i AC3221/10 to nowe modele marki, zaprojektowane z myślą o większych pomieszczeniach, nawet do 60-65 m2. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych, gdzie obydwie oferują to samo wyposażenie m.in.: aplikację mobilną i czujnik światła. Brakuje natomiast czujnika LZO czy jonizacji powietrza.

14 października 2024 · 5 minut czytania

Oczyszczacz powietrza Philips AC0921/14 i AC0951/13 – ciekawa alternatywa do małych pomieszczeń

Dwa kompaktowe oczyszczacze powietrza Philips, które zaprojektowano z myślą o pokojach do 30 m2. Tańszy kusi niską ceną, ale nie ma filtra węglowego ani aplikacji mobilnej, Droższy natomiast nie posiada żadnych braków, jednak ceną przewyższa lepszą, bardziej wydajną konkurencję.

19 września 2024 · 11 minut czytania

Recenzja Air Essence Eco Plasma ESP Light Graphene – czy warto kupić elektrostatyczny oczyszczacz?

Elektrostatyczny oczyszczacz powietrza Air Essence Eco Plasma Light Graphene ma jedną ogromną zaletę - brak kosztów filtrów wymiennych. Pod innymi względami wypada jednak przeciętnie. Stosunek wydajności do ceny, reakcja i działanie czujników, głośność podczas oczyszczania - to wszystko mogłoby być lepsze.

15 sierpnia 2024 · 10 minut czytania

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem Clofte Duo 400 – wygodne rozwiązanie za niewielkie pieniądze

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem to dość rzadko spotykane rozwiązaniem na polskim rynku. Dlatego też cieszy pojawienie się marki Clofte, która wchodzi na rynek z bardzo rozsądnie wycenionym modelem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą mieć dwóch osobnych sprzętów, a zależy im na przyzwoitej wydajności nawilżania.