Electrolux EXP34U339CW to klimatyzator przenośny, który chłodzi, osusza i cyrkuluje powietrze. Moc chłodzenia na poziomie 3,4 kW pozwala mu na pracę we wnętrzu o wielkości do 34 m². Klimatyzatyzator jest wyposażony w moduł Wi-Fi, funkcję Swing oraz Timer. Do zestawu dolączona jest także uszczelka okienna.
Urządzenie wyróżnia wysoka moc chłodnicza (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U339HW różni się brakiem funkcji grzewczej.
Electrolux EXP34U339CW w naszej opinii
Zalety
- Wysoki przepływ powietrza;
- Funkcja swing;
- Wi-Fi i sterowanie mobilne
- Bluetooth
Wady
- Słaby stosunek ceny do możliwości (funkcje dodatkowe i moc chłodzenia)
- Uszczelkę okienną do standardowych, polskich okien należy dokupić osobno
- Brak pilota
Ranking klimatyzatorów przenośnych
Dlatego też warto poczekać na posezonowe promocje, w których urządzenie może być nieco tańsze.
Chłodzenie powietrza
Moc chłodnicza klimatyzatora pokojowego Electrolux EXP34U338CW (zwanego też Electrolux Comfort 600) wynosi 12000 BTU, a więc 3,4 kW.
Tryb pracy i eksploatacja
Klimatyzator mobilny Electrolux EXP34U339CW posiada 3 główne tryby pracy:
- chłodzenia,
- osuszania,
- wentylatora.
Oprócz tego użytkownicy otrzymują również do dyspozycji bardziej inteligentne tryby pracy jak np.:
Jego zadaniem jest obniżenie temp. o 1°C w pierwszych 30 min działania.
Kultura pracy – głośność i pobór prądu
Przy takiej ilości decybeli ciężko o skupienie czy sen – nie jest to więc „komfortowa cisza”.
Chłodzenie powietrza
Osuszanie („tryb suchy”) i cyrkulacja powietrza („tryb wentylatorowy”)
Jest też tryb samej cyrkulacji, czyli wentylacji powietrza bez zmiany jego temperatury.
Sterowanie klimatyzatorem – jest Wi-Fi, brak pilota
Minus natomiast za brak pilota, co może być utrudnieniem dla starszych użytkowników.
Pozostałe funkcje klimatyzatora mobilnego Electrolux EXP34U339CW
Timer – pozwala zaplanować moment rozpoczęcia lub zakończenia pracy klimatyzatora przenośnego
Po 250 godzinach pracy urządzenia na panelu sterowania zaświeci się dioda kontrolna.
Montaż i wyposażenie
- Uszczelka okienna EWKIT5 – (link do sklepu Electrolux.pl)
W zestawie z urządzeniem znajdziemy natomiast:
- rurę do odprowadzania powietrza,
- wąż do odprowadzania skroplin,
- 2 adaptery okienne.
Wygląd
Electrolux EXP34U339CW posiada dość standardowy, ale elegancki design.
Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP34U339CW
| Marka i model | Electrolux EXP34U339CW |
| Moc chłodnicza | 3,4 kW (12000 BTU) |
| Przepływ powietrza | 330 / 360 / 390 m³/h |
| Rekomendowana powierzchnia* | 34 m² |
| Zakres temperatur | 16-32 °C |
| Liczba prędkości wentylatora | 3 |
| Rodzaj czynnika chłodzącego | R290 |
| Głośność | do 64 dB |
| Pobór mocy | 1300 W |
| Klasa energetyczna dla chłodzenia | A |
| Długość i średnica przewodu odprowadzającego | 1,8 m / b.d. o średnicy |
| Waga | 33,5 kg |
*Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.