4,3
(23)

Kosztujący niespełna 180 zł nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS to kolejna propozycja chińskiego producenta Zhongshan Haibao Appliance Co. Ltd.

Niewielkich rozmiarów urządzenie ma być propozycją skierowaną do niewymagających klientów, poszukujących nawilżacza powietrza do powierzchni ok. 16m².

Czy urządzenie HB jest godną uwagi propozycją?

Cena HB UH2010DWS – 179 zł (link do Ceneo.pl)

HB UH2010DWS W naszej opinii

Zalety
  • Niska cena
  • Wydajność
  • Długi czas pracy po napełnieniu zbiornika
Wady
  • Brak higrostatu
  • Nawilżanie ultradźwiękowe

Top 3 Nawilżacze powietrza

Ranking nawilżaczy powietrza

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS może pochwalić się niezłą wydajnością – od 160 do 350 ml/h (w zależności od wybranego trybu pracy) oraz imponującym, 5-litrowym zbiornikiem na wodę. 

Nawilżacz Hb-UH2010DWS

Przy najwyższej wydajności, urządzenie może nawilżać pomieszczenie nieprzerwanie przez 14 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

HB UH2010DWS jest nawilżaczem ultradźwiękowym, działającym w oparciu o specjalny przetwornik ultradźwiękowy. To on sprawia, ze nawilżacz rozbija cząsteczki wody, emitując charakterystyczną widoczną mgiełkę o wielkości 1 – 5 um.

Wlewając do środka chłodną wodę, automatycznie obniżymy nieco odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu.

Energooszczędny

Urządzenie zużywa niewiele prądu, jest również ciche w swojej pracy. Użytkownicy mogą wybrać spośród wspomnianych dwóch trybów pracy – standardowego i SLEEP – zaprojektowanego z myślą o korzystaniu z nawilżacza w nocy.

Panel sterowania i brak aplikacji

Model UH2010DWS posiada również dotykowy panel sterowania i kontrolkę LED, informującą o aktualnym poziomie mocy nawilżania i braku wody w zbiorniku. Brak ten powoduje również automatycznie wyłączenie się urządzenia, co jest dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia higieny.

Niestety nawilżacz nie posiada higrometru, co sprawia, iż użytkownik musi sam kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Brak jest również timera.

Nawilżacz powietrza HB UH2010DWS

W nawilżaczu znajdziemy także specjalny wkład ceramiczny, który redukuje z wody związki wapnia i innych minerałów sprawiając, iż staje się ona mniej twarda.

Wg deklaracji producenta, filtr ten ma również właściwości antybakteryjnie i usuwa z wody nieprzyjemne zapachy.

Pamiętajmy jednak, iż nawilżacze ultradźwiękowe wymuszają na użytkownikach korzystanie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie, urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbija również minerały i chemikalia, które wraz z mgiełką emitowane są do wdychanego powietrza.

Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania..

Wygląd

Nawilżacz powietrza HB UH2010DWS zamkniętej jest w modernistycznej, białej obudowie. Minimalistyczny design sprawdzi się w wielu rodzajach aranżacji.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza HB UH2010DWS

MarkaHB
ModelUH2010DWS
Cena179 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)350
Pojemność zbiornika na wodę (l)5
Ilość prędkości2
FunkcjeAromaterapia
Głośność (dB)35
Moc (W)20
Elementy wymienneCeramiczny filtr WCF050 – Cena – 24 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza HB UH2010DWS?

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS dostępny jest za jedyne 149 zł. To dobra cena w stosunku do oferowanej wydajności (350 ml/h). Z drugiej strony model ten nie posiada higrometru, co utrudnia nieco utrzymywanie optymalnej wilgotności w mieszkaniu.

Brak timera dla niektórych może okazać się również wadą. Na plus należy zaliczyć na pewno tryb pracy SLEEP oraz niskie zużycie prądu.

Nawilżacz HB UH2010DWS jest jednak urządzeniem ultradźwiękowym, wymuszającym dla własnego bezpieczeństwa korzystanie z wody demineralizowanej. Ponadto ultradźwięki mogą być trudne do zaakceptowania przez zwierzęta domowe. 

Ze względu na to polecamy bardziej nawilżacze ewaporacyjne. Urządzenie może być również stosowane do aromaterapii. Pamiętajmy jednak, aby ostrożnie wybierać olejki eteryczne, korzystając z certyfikowanych produktów.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć HB UH2010DWS

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 4,3 / 5. Ilość ocen: 23

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

21 lutego 2025 · 4 minuty czytania

Philips HU2510/10 – niedrogi, podstawowy nawilżacz ewaporacyjny. Czy warto kupić?

Nawilżacz powietrza Philips HU2510/10 to jeden z najtańszych nawilżaczy ewaporacyjnych na rynku. Ma pewne zalety, ale też kilka braków, nie posiadając m.in. higrostatu, higrometru, większej liczby trybów pracy czy poziomów prędkości. Dla wielu klientów cena jednak może być najważniejszym argumentem. Czy zatem warto go kupić?

21 lutego 2025 · 5 minut czytania

Philips HU1510/03 i HU1510/04 – pierwsze ultradźwiękowe nawilżacze w gamie. Warto kupić?

Niezła wydajność nawilżania i przyzwoitej wielkości zbiornik na wodę, do tego aplikacja mobilna i aromaterapia. Z drugiej strony jednak nawilżanie ultradźwiękowe z uciążliwą wapienną mgiełką. Czy warto kupić ultradźwiękowy nawilżacz Philips?

20 lutego 2025 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza Raven EN003 (ENE003X). Futurystyczny design, ultradźwiękowe nawilżanie. Warto kupić?

Raven EN003X to futurystycznie wyglądający, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza. Urządzenie posiada duży, 4-litrowy zbiornik na wodę i i przyzwoitą wydajność na poziomie 300 ml/h. Z drugiej strony ilość emitowanej białej mgiełki może być irytująca dla użytkowników.

19 lutego 2025 · 6 minut czytania

Recenzja nawilżacza powietrza Boneco W400 AirWasher. Drogi, bardzo pojemny, średnio wydajny

Sprawdź ewaporacyjny nawilżacz powietrza Boneco W400 w eksperckich rankingach nawilżaczy powietrza. Szwajcarski nawilżacz to bardzo pojemny sprzęt o dobrej kulturze pracy, ale niezbyt imponującej wydajności.

10 stycznia 2025 · 6 minut czytania

Xiaomi Evaporative 3 Lite – co potrafi mniejszy brat nawilżacza Xiaomi?

Xiaomi Evaporative 3 Lite - co potrafi mniejszy z model z trzeciej generacji nawilżaczy Xiaomi? Czy minimalistyczny design i przeniesienie większości funkcji do aplikacji mobilnej to dobry kierunek?