4,2
(24)

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy Raven EN006 może pochwalić się ogromnym zbiornikiem na wodę o pojemności 6 l oraz deklarowanej wydajności 300 ml/h.

Jak wyglądają inne parametry nawilżacza i czy dostępny w cenie 299 zł produkt będzie dobrą inwestycją?

Cena Raven EN006 (2023-03-24) – niedostępny

Top 3 Nawilżacze powietrza

Ranking nawilżaczy powietrza

Raven EN006 w naszej opinii

Zalety
  • Dobry stosunek ceny do wydajności nawilżania
  • Higrostat
  • Timer
  • Sterowanie pilotem
  • Jonizacja
Wady
  • Niezbyt bezpieczne nawilżanie ultradźwiękowe

Nawilżanie powietrza Raven

Producent nawilżacza Raven EN006 deklaruje maksymalną wydajność urządzenia na poziomie 300 ml/h. 

Przy imponującym 6-litrowym zbiorniku na wodę, powinno to wystarczyć na około 20 godzin pracy nawilżacza. Wydajność 300 ml/h w przeliczeniu na powierzchnię daje około 42m².

Tryb pracy i eksploatacja

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Raven EN006 posiada 4 prędkości nawilżania, które pozwolą dopasować pracę urządzenia do aktualnych potrzeb. Z pewnością pomocny w tym może być również higrostat, który zapewnia poziom wilgotności ustalony przez użytkownika.

Nawilżacz powietrza Raven EN006 z przodu
Nawilżacz powietrza Raven EN006 z przodu

Informacje o aktualnej temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu wyświetlane są na LED-owym. Urządzenie posiada również możliwość sterowania pilotem.

Wszystkie funkcje dostępne na panelu sterowania mogą być aktywowane, jak i dezaktywowane za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Ponadto Raven EN006 wyposażony jest również w timer, dzięki któremu możemy zaprogramować pracę urządzenia na wybraną ilość godzin.

Raven EN006 pilot do sterowania zdalnego

W standardzie znalazł się również generator plazmy, polegający na  wytwarzaniu ujemnie naładowanych cząstek, które neutralizują nadmiar jonów dodatnich, charakterystyczny dla pomieszczeń z dużą ilością elektroniki.

Raven EN006 należy do grupy nawilżaczy ultradźwiękowych. Z tego też względu korzystając z niego, polecamy używać wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. Pamiętajmy, iż woda kranowa posiada w sobie różnego rodzaju minerały i chemikalia, które są w formie zawieszonej.

Rozbijane przez ultradźwięki cząsteczki wody uwalniają również owe szkodliwe substancje. Z tego tez względu polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych, które są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze w użytkowaniu.

Wygląd

Raven EN006 to urządzenie dość sporych jak na nawilżacz rozmiarów. W środku kryje się jednak pojemny, 6-litrowy zbiornik na wodę. Nawilżacz dostępny jest w uniwersalnym czarnym kolorze.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Raven EN006

MarkaRaven
ModelEN006
Cena299 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)6
Ilość prędkości4
FunkcjeHigrostatTimerSterowanie pilotemJonizacja
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)30W
Elementy wymienneFiltr z żywicą jonowymienną w cenie 39 zł. Brak danych o zalecanej częstotliwości wymiany.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Raven EN006?

Nawilżacz Raven EN006 to urządzenie o przyzwoitej wydajności, na poziomie 300 ml/h. Wg naszych obliczeń, powinno to wystarczyć na nawilżenie powierzchni około 40 m².

Nawilżacz wyposażony jest w higrostat oraz 4 tryby prędkości, dzięki czemu dostosujemy intensywność pracy, jak i poziom nawilżenia do naszych potrzeb. Sprzęt może być zdalnie sterowany za pomocą pilota. Przydatną funkcją dla wielu użytkowników może okazać się jonizacja.

Niestety nawilżacz Raven EN006 należy do nawilżaczy ultradźwiękowych, a te, choć cechują się dużą wydajnością, nie należą do najbardziej higienicznych urządzeń. Z troski o zdrowie użytkującego, poleca się korzystanie wyłącznie z wody destylowanej.

Pamiętajmy również, iż ultradźwięki działają drażniąco na niektóre zwierzęta domowe. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły nawilżacze ewaporacyjne w naszych testach.

Galeria zdjęć Raven EN006

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 4,2 / 5. Ilość ocen: 24

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

21 lutego 2025 · 4 minuty czytania

Philips HU2510/10 – niedrogi, podstawowy nawilżacz ewaporacyjny. Czy warto kupić?

Nawilżacz powietrza Philips HU2510/10 to jeden z najtańszych nawilżaczy ewaporacyjnych na rynku. Ma pewne zalety, ale też kilka braków, nie posiadając m.in. higrostatu, higrometru, większej liczby trybów pracy czy poziomów prędkości. Dla wielu klientów cena jednak może być najważniejszym argumentem. Czy zatem warto go kupić?

21 lutego 2025 · 5 minut czytania

Philips HU1510/03 i HU1510/04 – pierwsze ultradźwiękowe nawilżacze w gamie. Warto kupić?

Niezła wydajność nawilżania i przyzwoitej wielkości zbiornik na wodę, do tego aplikacja mobilna i aromaterapia. Z drugiej strony jednak nawilżanie ultradźwiękowe z uciążliwą wapienną mgiełką. Czy warto kupić ultradźwiękowy nawilżacz Philips?

20 lutego 2025 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza Raven EN003 (ENE003X). Futurystyczny design, ultradźwiękowe nawilżanie. Warto kupić?

Raven EN003X to futurystycznie wyglądający, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza. Urządzenie posiada duży, 4-litrowy zbiornik na wodę i i przyzwoitą wydajność na poziomie 300 ml/h. Z drugiej strony ilość emitowanej białej mgiełki może być irytująca dla użytkowników.

19 lutego 2025 · 6 minut czytania

Recenzja nawilżacza powietrza Boneco W400 AirWasher. Drogi, bardzo pojemny, średnio wydajny

Sprawdź ewaporacyjny nawilżacz powietrza Boneco W400 w eksperckich rankingach nawilżaczy powietrza. Szwajcarski nawilżacz to bardzo pojemny sprzęt o dobrej kulturze pracy, ale niezbyt imponującej wydajności.

10 stycznia 2025 · 6 minut czytania

Xiaomi Evaporative 3 Lite – co potrafi mniejszy brat nawilżacza Xiaomi?

Xiaomi Evaporative 3 Lite - co potrafi mniejszy z model z trzeciej generacji nawilżaczy Xiaomi? Czy minimalistyczny design i przeniesienie większości funkcji do aplikacji mobilnej to dobry kierunek?