Philips AC2729/50. Czy warto kupić ten oczyszczacz powietrza?

Katarzyna Wnuk

Katarzyna Wnuk

9 minut czytania
Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Philips AC2729/50 – najważniejsze cechy

Zalety
  • Wydajny nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem
  • Sterowanie aplikacją mobilną
  • Wskaźnik zużycia filtrów
  • Stosunkowo tanie filtry wymienne
  • Regulacja podświetlenia
Wady
  • Łagodne podejście do czystości powietrza
  • Wskazania kolorystyczne jakości powietrza słabo odzwierciedlają zalecenia WHO dla PM2.5
  • Bezzasadne wskazania ilości alergenów nie będące ich faktycznym odzwierciedleniem
  • Niewielki zbiornik na wodę
  • Aplikacja nie umożliwia pełnej automatyzacji

Philips AC2729/50 to oferowany od kilku lat oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania z serii Philips 2000i.

Oczyszczacz powietrza występuje też pod innymi nazwami, w zależności od sklepu, który go dystrybuuje. Obecnie urządzenie znaleźć można jako:

  • Philips AC2729/10
  • Philips AC2729/13
  • Philips AC2729/50
  • Philips AC2729/51

Na rynku obecnie znajdziemy zaledwie kilkanaście oczyszczaczy powietrza z nawilżaczem, przy czym recenzowany Philips jest jednym z najtańszych (ok. 1400-1500 zł w zależności od pory roku). W oferowanej cenie urządzenie posiada dość standardowe parametry wydajności – CADR na poziomie ok. 250 m³/h oraz wydajność nawilżania na poziomie 500 ml/h.

Oprócz tego znajdziemy w nim mały, zaledwie 2-litrowy zbiornik na wodę, higrostat i sprawdzony zestaw filtrów (HEPA H13, węglowy oraz wstępny). Od niedawna urządzenie oferowane jest z aplikacją mobilną Clean Home+.

AC2729/50 powiela jednak pewne błędy innych modeli holenderskiego koncernu – słaby tryb automatyczny, pobłażliwe podejście do oceny zanieczyszczeń i nieco nielogiczny wskaźnik alergenów, którego wskazania rosną analogicznie do poziomu cząstek PM2,5 (opisane poniżej oraz w aplikacji mobilnej).

Jeśli po przeczytaniu recenzji, zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Philips, prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Philips AC2729/50 (AC2729/51) – 1699 zł (porównaj ceny i kup najtaniej na Ceneo)

Dziękujemy ♥

Zobacz w sklepie >

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 filtry
Filtr wstępny, HEPA oraz węglowy w oczyszczaczu Philips AC2729/50, źródło: materiały własne

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 wykorzystuje standardowy zestaw 3 filtrów w formie kasetowej, ustawionych jeden za drugim. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy, choć ze swojej kilkuletniej obserwacji uważamy je za korzystniejsze od zintegrowanych filtrów 3w1.

Minusem jest wygoda – wygodniej jest zamówić i zamontować 1 filtr. Plusem za to niższe koszty, zważywszy na to, że często nie wszystkie filtry zużywają się w jednakowym tempie.

W Philipsie AC2729/50 za usuwanie zanieczyszczeń odpowiadają:

  • filtr wstępny, oczyszczający powietrze z kurzu, sierści oraz innych zanieczyszczeń o większych rozmiarach,
  • filtr węglowy, odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,
  • filtr HEPA H13, wychwytujący pyły zawieszone PM1,0, PM2,5, PM10 oraz inne drobne cząsteczki stałe, w tym pyłki roślinne i pozostałe alergeny, wiele bakterii i wirusów.

Philips AC2729/50 Combi 2w1 oczyszcza i nawilża powietrze, dlatego znalazł się w nim również filtr nawilżacza, który usuwa osady obecne w wodzie.

philips-fy2425-30-filtr-nawilzacza do oczyszczacza
Filtr nawilżacza (FY2425/30) w urządzeniu Philips AC2729/50 – materiały własne

Nawilżanie powietrza odbywa się przy zastosowaniu technologii ewaporacji, a maksymalna wydajność Philipsa AC2729/50 wynosi 500 ml/h. Oczywiście analogiczną wydajność mają modele Philips AC2729/10, Philips AC2729/13 i AC2729/51. Funkcję nawilżania w każdym z nich można wyłączyć.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 Combi 2w1 został przystosowany do pracy w czterech prędkościach i w trzech trybach automatycznych: ogólnym, antyalergenowym i trybie snu. Urządzenie wyposażone jest w czujnik cząsteczek PM2,5, dlatego tempo obrotów wentylatora dostosowywane jest do stężenia głównego składnika smogu. W trybie snu prędkość filtracji zostaje zredukowana, a podświetlenie wskaźników przyciemnione. Wszystkie te funkcje znajdziemy na panelu sterowania urządzenia.

Wskaźnik wilgotności Philips AC2729/50
Panel sterowania i numeryczny wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu Philips AC2729/50, źródło: materiały własne

Czujniki i wskaźniki – czyli jak Philips AC2729/50 interpretuje jakość powietrza

Philips AC2729/50 informuje użytkownika o aktualnym stanie powietrza na dwa sposoby: poprzez numeryczny wskaźnik pyłu PM2,5 i wskaźnik poziomu alergenów oraz za pośrednictwem czterokolorowego pierścienia. Zależność między poszczególnymi kolorami wyświetlacza, a jakoscią powietrza prezentuje dokładnie aplikacja mobilna CleanHome+.

Jak widać, oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 (Philips AC2729/51) podchodzi do kwestii czystości powietrza mało restrykcyjnie. Uznaje jego jakość za złą dopiero, gdy stężenie jednego z najbardziej niebezpiecznych składników smogu wynosi 36 µg/m³, a za bardzo złą, kiedy osiągnie ono 56 µg/m³.

Dodatkowo, jak widzimy wyżej, wskazania alergenów (IAI) bazują wyłącznie na odczytach wskaźników PM2.5, więc są w zasadzie bezużyteczne, bo za każdym razem, gdy będzie w powietrzu zanieczyszczenie dymowe (smog, papieros, smażenie), to oczyszczacze wskażą dużą ich zawartość.

W dzień bez smogu, nawet gdy alergenów będzie dużo, to oczyszczacz ich nie wykryje, bo stężenia alergenów w powietrzu są zbyt małe, by oczyszczacz mógł reagować. Z pewnością nie przyspieszy pracy, gdy do domu wejdą koty czy psy lub zakwitnie brzoza. Obecność wskaźnika i trybu antyalergenowego są więc bardziej marketingowym chwytem.

Wydajność oczyszczania

Philips AC2729/50 Combi 2w1 posiada dość przeciętną wydajność oczyszczania, wynoszącą 250 m³/h. Model ten sprawdzi się na ok. 30 m². Niski CADR to dość charakterystyczna cecha wielu oczyszczaczy typu 2w1 (z nawilżaczem powietrza), gdzie bardziej imponująca jest wydajność nawilżania (w tym przypadku 500 ml/h).

Postanowiliśmy sprawdzić czy wartość podawana przez producenta jest rzeczywistą. Za pomocą anemometru UNIT UT363S zmierzylismy prędkość wydobywającego się powietrza w 9 miejscach kratki wylotowej. Uzyskawszy średnią wartość, zmierzylismy i policzyliśmy przybliżoną powierzchnię kratki wylotowej, by oszacować przepływ powietrza. Z naszych szacunków ma on wartość ok. 218 m³/h, co jest wartością bliską deklarowanej przez produecnta.

Nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 zbiornik na wodę
Zbiornik na wodę w oczyszczaczu powietrza Philips AC2729/50, źródło: materiały własne

Urządzenie oferuje również automatyczny tryb nawilżania. Obecność higrostatu umożliwia utrzymanie wilgotności względnej na poziomie 40%, 50% albo 60%. Aktualna wilgotność prezentowana jest na wyświetlaczu, zamiennie ze wskazaniem PM2,5. Do zbiornika można wlać około 2 l wody. Zważywszy na niezłą wydajność nawilżania – 500 ml/h, będziemy musieli dość często dolewać wodę.

Jeśli jesteś zainteresowany nawilżaniem powietrza, sprawdź także nawilżacze powietrza Philips

Kultura pracy

Philips AC2729/50 to cichy i energooszczędny sprzęt. Pomiary głośności oraz mocy dokonywane z nawilżaniem powierza, jak i bez, praktycznie nie wykazały różnic. Pracując na pełnych obrotach, z włączoną funkcją nawilżania, urządzenia pobiera niecałe 25 W prądu.

Philips AC2729/50 pobór mocy

W pozostałych prędkościach oczyszczacz pobiera:

  • Tryb Sleep: 5,9 W
  • 1 prędkość: 8,6 W
  • 2 prędkość: 12,9 W
  • 3 prędkość: 20,7 W
  • Tryb turbo: 24,5 W

Sprawdziliśmy także głośność Philipsa AC2729/50. Nasze pomiary w miarę pokrywają się z danymi podawanymi przez producenta.

Philips AC2729/50 pomiar głośności recenzja

Aplikacja mobilna Clean Home+ (dawniej Air Matters)

Oczyszczaczem Philips AC2729/50 można sterować za pomocą przycisków na panelu dotykowym lub poprzez aplikację mobilną Clean Home+. Zastąpiła ona poprzednią wersję oprogramowania o nazwie Air Matters. Funkcje oferowane przez Clean Home ograniczają się do tych, które znajdziemy na panelu sterowania urządzenia. Nie ma ich więc zbyt wiele. Jest za to garść informacji o poszczególnych rodzajach zanieczyszczeń i tym, jak oczyszczacze Philips je interpretują.

Informacje w aplikacji CleanHome+ Philips AC2729/50

Możemy też skonfigurować timer, ustawić docelowy wskaźnik na wyświetlaczu czy zarządzać powiadomieniami. Przydatnym panelem jest ten dotyczący filtrów, z którego dowiemy się jak wygląda procentowe zużycie filtrów, przeczytamy instrukcje ich wymiany czy nawet zamówimy nowy filtr z poziomu aplikacji.

Dodatkowe funkcje

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 sygnalizuje konieczność wymiany filtra HEPA, filtra węglowego i filtra nawilżacza, a także potrzebę wyczyszczenia filtra wstępnego (producent zaleca robić to raz w tygodniu, najlepiej nawilżoną sciereczką). W oczyszczaczu nie zabrakło także timera oraz funkcji blokady rodzicielskiej, które włączymy z poziomu panelu sterowania lub w aplikacji.

W przestawieniu urządzenia w inne miejsce pomagają kółka.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 z przodu
Philips AC2729/50 (Philips AC2729/51) w salonie, źródło: materiały własne

Niezależnie od tego, czy wybierzemy Philips AC2729/13, Philips AC2729/10, Philips AC2729/51 czy Philips AC2729/51, wygląd urządzenia pozostanie ten sam.

To kompaktowy oczyszczacz, który łatwo wpasować w panujących wystrój. Urządzenie ma dość prosty, nie najwocześniejszy już wygląd. Z pewnością nie jest to urządzenie dla fanów designerskich gadżetów. Zostało jednak wykonane bardzo schludnie, z dobrej jakości materiałów.

Biała obudowę dobrze kontrastuje się z czarnym panelem sterowania. Dodatkowo, oczyszczacz wyposażony jest w kółeczka transportowe, dzięki ktorym wygodnie przesuwa się go po podłodze. Pomagają w tym również niewielkie rozmiary sprzętu: 39,6 x 23 x 58 cm.

Filtr i tacka w oczyszczaczu Philips ac2729
Philips AC2729/50 (i tacka z filtrem nawilżającym, źródło: materiały własne

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Philips AC2729/50 (Combi 2w1)

MarkaPhilips
ModelAC2729/50
Cena1699 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]250
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*31,25
Zalecana maks. kubatura [m³]78,12
Głośność [dB]25-60
Pobór mocy [W]50 (5,9-24,5 W w testach)
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówfiltr HEPA i węglowy do 1 roku, filtr nawilżacza do 2 lat
Waga [kg]12 (z opakowaniem)
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50?

Oczyszczacz Philips AC2729/50 podczas pracy na wysokich obrotach uzyskuje CADR 250 m³/h. To wartość odpowiednia dla pomieszczeń o powierzchni do 31 m². Na plus zaliczamy wydajny nawilżacz ewaporacyjny, który uwalnia do otoczenia do 500 ml wody w ciągu godziny.
Ten model można spotkać jeszcze pod inną nazwą: Philips AC2729/51, ale jest to ten sam oczyszczacz.
Niestety zbiornik na wodę ma jedynie 2 litry pojemności, dlatego należy przygotować się na częste dolewki.
Wadę stanowi również zbyt łagodne podejście do czystości powietrza, ponieważ wyższe tryby pracy powinny być uruchamiane przy niższym stężeniu cząsteczek PM2,5.
Według normy WHO średniodobowe stężenie PM2,5 nie powinno przekraczać 25 µg/m³. Jeśli jest wyższe, jakość powietrza należy uznać za złą i zagrażającą zdrowiu człowieka, a oczyszczacz powinien pracować w trybie turbo, który tutaj uruchamia się dopiero przy stężeniu PM2,5 ok. 80 µg/m³.
Philipsowi AC2729/50 sporo brakuje do najlepszych urządzeń na rynku, jednak w kategorii oczyszczaczy z funkcją nawilżania jest to z pewnością jedna z ciekawszych propozycji.

Jeśli po przeczytaniu recenzji, zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Philips, prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Philips AC2729/50 (AC2729/51) (2023– 1699 zł (porównaj ceny i kup najtaniej na Ceneo)
Dziękujemy ♥

Zobacz w sklepie >

Galeria zdjęć Philips AC2729/50 Combi 2w1

Philips AC2729/50 (Philips AC2729/51)w naszej opinii

Zalety
  • Wskaźniki PM2,5 i IAI
  • Nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem
  • Sterowanie aplikacją mobilną
  • Wskaźnik zużycia filtrów
  • Stosunkowo tanie filtry wymienne
Wady
  • Łagodne podejście do czystości powietrza

Sprawdź oczyszczacze powietrza Philips

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,9 / 5. Ilość ocen: 46

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

14 komentarzy

  • Agnieszka Lisek

    14 marca 2021 at 13:34

    Mam ten oczyszczacz i nie jestem pewna czy on coś daje. Jak się otworzy okno to zaczyna pokazywać większe zanieczyszczenie i mocniej pracuje. Ale mam podejrzenie, że oni zrobili czujnik na ruch powietrza i to jest takie oszukiwanie, żebu człowiek myślał, że takie złe powietrze jest na zewnątrz. Nie daje rady nawilżać jak chodzą kaloryfery. Muszę napełniać wodę po około 8. godzinach i i tak maksymalne nawilżenie jakie uzyskałam to 30%. Tylko jak powieszę mokre pranie koło niego to pokazuje 40% :D Trochę upierdliwe uzupełnianie tej wody. Stoi w salonie. Prawdopodobnie ma za małą wydajność na salon. W małej sypialni może by się sprawdził i tak dużo wody nie zużywał. Po czyszczeniu filtra wodnego octem strasznie wali octem. Teraz zamierzam czyścić kwaskiem cytrynowym.
    • Hej Aga,
      dziękuję za Twoją opinię.

      Śmiało możesz zamienić ocet na kwasek cytrynowy. Jeśli używasz octu to po prostu lepiej płucz filtr po czyszczeniu.

      Jeśli chodzi o czujniki, to Philips używa przeciętnych czujników podczerwonych, ale poprawnie wykrywają one zanieczyszczenia. Zdecydowanie nie są to czujniki na ruch powietrza.
      Wskazania PM2.5 powinny być drogowskazem do zrozumienia jakości powietrza w domu.

      Co do wydajności nawilżania, to może być tak, że masz mocną wentylację (nieszczelne okna/duże nawiewy oraz duży ciąg wentylacyjny) i ona szybko wyciąga powietrze. Może być też tak, że używasz za niskich prędkości. Ale tu w sumie 8 godzin zużycia wody zbiornika mówi, że wydajność działa na poziomie blisko 300 ml/h, więc chyba jest ok. Niestety każdy nawilżacz trzeba napełniać wodą...
  • Użytkuję od 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Do powyższej recenzji dodam tylko, że maksymalny poziom wilgotności to 70% (a nie 60%), co latem jest zbawieniem.
    Potwierdzam czułość czujnika - moje urządzenie nie lubi, jak żona suszy włosy suszarką lub coś smaży :)
    Brakuje mi tylko powiadomień z aplikacji: o braku wody w zbiorniku (albo automatycznego przestawienia w takim przypadku wyłącznie na oczyszczanie) oraz konieczności czyszczenia / wymiany filtrów.
    Co do filtrów właśnie - po 8 miesiącach pojawił mi się komunikat o konieczności wymiany wszystkich 3. Urządzenie pracuje wprawdzie 24h, więc rozumiem, że filtry węgiel i nawilżacz uległy zanieczyszczeniu wcześniej, niż po 1 roku, ale HEPA, który miał starczyć na okres do 2 lat?
    • Dlaczego podnoszenie nawilżenia latem do 70% ma Twoim zdaniem sens? Zazwyczaj latem chcemy obniżyć wilgotność, by zmniejszyć efekt tzw. duchoty.

      Aplikacja Philipsa w każdym modelu należy do najuboższych na rynku.

      Co do filtrów, to w Philipsach działa zwykły timer odliczający ich żywotność. Jeśli widzisz, że filtr HEPA nie jest jeszcze czarny lub przynajmniej mocno szary, to można zresetować licznik i jeszcze operować na tym zestawie.
  • Witam. W tutejszym rankingu podany jest model Philips AC2729/50 Combi. Jednakże kiedy odsyłacie do zakupów to proponowany jest model Philips AC2729/10. Czym różnią się te modele? Cena w internecie jest bowiem różna - wyższa dla modelu Philips AC2729/50 Combi.
    • Zazwyczaj /10 vs /50 oznacza posiadanie WiFi lub jego brak, ale w tym modelu może być to zabieg polegający na odróżnieniu urządzeń w różnych sieciach, np. duży elektromarket ma jedną końcówkę a sklepy specjalistyczne inną.
  • Cześć. Zakupiłem ten sprzęt i mam pytanie.
    Gdy w domu nie ma ruchu to w na 25m^2 occzysczacz schodzi do poziomu pm2.5 - 10.
    Natomiast gdy się chodzi i wykonuje ruch czujnik pokazuje nawet 300. Czy to jest normalne czy coś nie tak że sprzętem? W salonie jest dywan i może np. drobinki kurzu podnoszą wartość? Mieszkam w rejonie gdzie wg wskazań na dworze jest około 50.
    https://uploads.disquscdn.com/images/27437905abece84ff2323d0cb96073b2616ef2186fbc13da9e55b40d7b251e1b.jpg
    • Może tak być, jak piszesz. Widać w przypadku Philips AC2729/50 producent zastosował czujnik kurzu/pyłów i z niego wyczytuje zawartość PM2.5, ale kurz z podłogi najzwyczajniej go zmyla. Dziwne, że są to tak duże skoki. W jakiej odległości od spaceru po dywanie wskazania się podwyższają?

      Spróbujemy sprawdzić w labie, co faktycznie pokazuje ten czujnik, bo mamy ten model, ale na razie mierzyliśmy mu tylko wydajność antysmogową i skuteczność nawilżania.
      • Po dwu tygodniowym użytkowaniu podzielę się moją opinią na temat AC2729/51
        Na plus:
        - Cicha praca i doba wydajność. Sprzęt mamy w mieszkaniu z wielkiej płyty 65m^2. Głównie chodzi w salonie, ale na noc przestawiany jest na korytarz. Tam od godziny 21 chodzi w trybie auto, a po 23 przełączany jest w tryb nocny. Kompletnie go nie słychać. W trybie nocnym stawiając go nawet 50cm od łóżka nic nie usłyszymy. Po całej nocy z rana na czujniku PM jest około 10.
        - Nawilżacz. Super spawa. Ustawiona wartość na 50% i nawilżacz taką utrzymuje. Raz na 4-5 dni dolewam wodę z kranu i to wszystko. Na razie nic nie śmierdzi.
        - Wifi i aplikacja. Super spawa. Gdy czasem zostawię u dzieciaków w pokoju na noc nie muszę lecieć tylko jestem wstanie wszystko ustawić z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji w telefonie (obroty, wyświetlacz, tryb pracy, etc). Ponadto wskazuje historię pomiarów, kiedy wyczyścić filtr wstępny, kiedy wymienić.
        - Wygląd i ergonomia. Ładnie wykonany, nie jest ciężki (żona spokojnie dźwiga). Posiada kółka, ale nie skręcają.

        Na minus:
        Nie wiem czy to podchodzi na minus, ale czujnik PM zintegrowany jest chyba z czujnikiem kurzu, który jest naprawdę czuły.
        Przykład. Gdy w pomieszczeniu zejdziemy np. do 15μm to wystarczy przejść obok oczyszczacza (który stoi na panelach obok dywanu). Wartość momentalnie wzrasta np. do 40 lub 60.
        Ponadto dzieciaki robią codziennie inhalację z soli fizjologicznej NaCl. Po zrobieniu inhalacji i rozpyleniu mgiełki czujnik szaleje i momentalnie wzrasta do 400-500μm.
        Później trzeba wywietrzyć i odczekać z godzinę, aby czujnik wrócił do normy.

        Co do wymiany filtrów to się okaże. W ramach promocji dostałem za 1zł dodatkowy filtr wstępny, węglowy.

        Ogólnie jestem zadowolony. Za cenę ~1400zł całkiem przyjazne urządzenie 2w1.

        PS.
        Jakie są różnice między AC2729/10 vs AC2729/51 oprócz ceny?
        • Ranking-oczyszczaczy.pl

          7 stycznia 2020 at 12:03

          Dziękujemy za opinię. Reakcja czujników jest standardowa jak w przypadku każdego oczyszczacza powietrza, nie rozróżniają one pyłów smogowych od np. cząsteczek wody. Dlatego podczas nebulizacji, smażenia w kuchni, gotowania czy rozpylania aerozoli efekt będzie własnie taki, ze czujniki pokażą bardzo duże stężenie pyłów i będą pracowały na najwyższych obrotach. Dlatego w tym czasie warto wyłączyć oczyszczacz i poczekać, aż się unormuje.

          Oczyszczacze powietrza Philips AC2729/10, /50 czy /51 to ten sam sprzęt, a końcówki w nazwach są odmienne w zależności od sklepów. Różnica w cenie wynika z udziału części modeli Philipsa w ich promocjach - np. po zakupie danego modelu, dostaniemy dodatkowy filtr za 1 zł. Dlatego dla pewności jeśli chcemy kupić oczyszczacz powietrza objęty promocją, warto sprawdzić dokładnie nazwę w regulaminie.
        • Różnic raczej nie ma :) Modele nazywają się różnie, by móc sprzedawać w różnych kanałach dystrybucyjnych.

          Co do skuteczności nawilżacza to fakt, że trzeba do niego dolewać wody raz na 4 dni świadczy o tym, że nie jest bardzo potrzebny. W suche dni, w prawidłowo wentylowanych mieszkaniach można zużyć nawet 3-5 litrów wody do utrzymania prawidłowej wilgotności.
    • @michalkolenda:disqus dzięki za komentarz. Sprawdzimy tą rozbieżność. Dane posiadaliśmy z działu obsługi Philipsa. Daj znać, jak oceniasz Philips AC2729/50 jeśli posiadasz. Każda opinia przyda się potencjalnym klientom.
      • Niestety nie posiadam,przeglądałem instrukcję bo był w kręgu moich zainteresowań ale ostatecznie zamówiłem jeden z modeli Xiaomi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

20 listopada 2024 · 4 minuty czytania

Winix T800 – wydajny oczyszczacz powietrza z wi-fi

Czy zakup oczyszczacza powietrza Winix T800 to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszej recenzji.

15 października 2024 · 6 minut czytania

Philips AC3220/10 – mocny oczyszczacz do średnich i dużych pomieszczeń

Philips AC3220/10 i AC3221/10 to nowe modele marki, zaprojektowane z myślą o większych pomieszczeniach, nawet do 60-65 m2. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych, gdzie obydwie oferują to samo wyposażenie m.in.: aplikację mobilną i czujnik światła. Brakuje natomiast czujnika LZO czy jonizacji powietrza.

14 października 2024 · 5 minut czytania

Oczyszczacz powietrza Philips AC0921/14 i AC0951/13 – ciekawa alternatywa do małych pomieszczeń

Dwa kompaktowe oczyszczacze powietrza Philips, które zaprojektowano z myślą o pokojach do 30 m2. Tańszy kusi niską ceną, ale nie ma filtra węglowego ani aplikacji mobilnej, Droższy natomiast nie posiada żadnych braków, jednak ceną przewyższa lepszą, bardziej wydajną konkurencję.

19 września 2024 · 11 minut czytania

Recenzja Air Essence Eco Plasma ESP Light Graphene – czy warto kupić elektrostatyczny oczyszczacz?

Elektrostatyczny oczyszczacz powietrza Air Essence Eco Plasma Light Graphene ma jedną ogromną zaletę - brak kosztów filtrów wymiennych. Pod innymi względami wypada jednak przeciętnie. Stosunek wydajności do ceny, reakcja i działanie czujników, głośność podczas oczyszczania - to wszystko mogłoby być lepsze.

15 sierpnia 2024 · 10 minut czytania

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem Clofte Duo 400 – wygodne rozwiązanie za niewielkie pieniądze

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem to dość rzadko spotykane rozwiązaniem na polskim rynku. Dlatego też cieszy pojawienie się marki Clofte, która wchodzi na rynek z bardzo rozsądnie wycenionym modelem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą mieć dwóch osobnych sprzętów, a zależy im na przyzwoitej wydajności nawilżania.