Philips AC2887/10. Czy kupić ten oczyszczacz powietrza?

Katarzyna Wnuk

Katarzyna Wnuk

3 minuty czytania

PHILIPS AC2887/10 to oczyszczacz powietrza znanego holenderskiego producenta elektroniki użytkowej. Sprzęt ten ma zapewnić skuteczną filtrację w pomieszczeniach o powierzchni do 79 m². Czy na pewno sprawdzi się on w przypadku tak dużych pomieszczeń?

Cena Philips AC2887/10 – 949 zł (link do Ceneo.pl).

Oczyszczanie powietrza

Philips AC2887/10 posiada standardowy zestaw filtrów, czyli filtr wstępny, węglowy oraz HEPA H13. Oczyszczają one powietrze z takich zanieczyszczeń jak pyły zawieszone, lotne związki organiczne, węglowodory aromatyczne, bakterie, wirusy, pyłki, kurz, pleśń i sierść.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Warto sprawdzić również zintegrowane filtry (FY2420+FY2422), dostępne np. na Allegro.

Tryb pracy i eksploatacja

Wwyświetlacz Philips AC2887

Urządzenie zostało wyposażone w trzy tryby pracy automatycznej:

  • ogólny,
  • „Alergeny”,
  • „Bakterie i Wirusy”.

Precyzyjne dopasowanie ustawień do stanu powietrza jest możliwe dzięki czujnikowi AeraSense.  Laserowy czujnik PM2,5 zapewnia dokładne pomiary najpopularniejszej frakcji zanieczyszczeń.

Użytkownik jest informowany o poziomie zanieczyszczeń za pomocą wskaźnika numerycznego i czteroczęściowego pierścienia kolorów. W zależności od warunków otoczenia, pierścień może podświetlić się na:

  • Niebiesko – ≤12 µm/m3 PM2.5
  • Niebiesko-fioletowo – 13-35 µm/m3 PM2.5
  • Fioletowo-czerwono – 36-55 µm/m3 PM2.5
  • Czerwono – > 56 µm/m3 PM2.5

Alarm „Healthy air protect” powiadamia natomiast o konieczności wymiany filtrów. Sprzęt pozwala na zaplanowanie wyłączenia filtracji po 1, 4 albo 8 godzinach, jak również na regulację intensywności oświetlenia.

Model ten niestety nie został objęty aplikacją mobilną AirMatters, którą znaleźć możemy w przypadku innych oczyszczaczy powietrza Philips. Nie ma również pilota, który umożliwiałby zdalne sterowanie. Wszelkich zmian w ustawieniach sprzętu dokonujemy więc za pomocą panelu sterowania na górnej obudowie.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd Philips AC2887/10

Właczanie oczyszczacza powietrza Philips w mieszkaniu

Jak widać na zdjęciach zamieszczonych w naszej galerii, Philips AC2887/10 ma opływowe kształty i dobrze się prezentuje. Jego wymiary to 35,9 x 24 x 55,8 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Philips AC2887/10

MarkaPhilips
ModelAC2887/10
Cena949 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]333
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*41,63
Zalecana maks. kubatura [m³]104,07
Głośność [dB]20,5–51
Pobór mocy [W]11–60
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAH13
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówHEPA – 2 lata, węglowy – 1 rok
Waga [kg]7,7
CertyfikatyECARF
Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA)
Rekomendacja PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Philips AC2887 – testy w naszym labie

W dniach 05.03 – 08.03 przeprowadziliśmy testy oczyszczacza w laboratorium. Metodologia zawsze była ta sama: zadymiamy pomieszczenie za pomocą kadzidła do wysokich stężeń pyłu PM2,5. 

Następnie liczyliśmy czas zejścia z poziomu 100 µg/m3 PM2,5 do 10 µg/m3 PM2,5.

Im mniejszy czas osiągnięty w laboratorium tym lepsza skuteczność oczyszczania powietrza. Warunki dla każdego oczyszczacza są niezmienne. Średnią dla 3 dni testów dla Philips AC2887/10 jest wynik 43,98 min.

Porównując cenę i wynik osiągnięty podczas testów – 43,98 minut, za cenę 949 zł można kupić skuteczniejsze oczyszczacze powietrza. W labie przetestowaliśmy również popularny oczyszczacz Philips model AC3259/10 – osiągnięty czas zamieściliśmy w tabelce.

Konkurencyjnym modelem dla Philipsa AC2887/10 jest Klarta Stor 2, który odznacza się dużo większym CADR (580 m³/h), będzie skuteczny na powierzchni do 72,5 m², a wynik w labie 10,94 minut.

Jego cena (Klarta Stor) w stosunku do tego modelu Philipsa jest podobna, ponieważ wynosi 1100 zł.

Galeria zdjęć Philips AC2887/10

Philips AC2887/10 w naszej opinii

Zalety
  • Tryb automatyczny
  • Timer
  • Wskaźnik jakości powietrza
Wady
  • Niska masa węgla aktywnego wpływa na jego szybkie zużywanie i wymaga częstej wymiany

Cena Philips AC2887/10

Philips AC2887/10 dostępny jest w oficjalnej dystrybucji w cenie 949 Aktualną cenę Philips AC2887/10 sprawdzisz w serwisie Ceneo.pl. Polecamy zakup oczyszczacza z oficjalnej sieci dystrybucji, by otrzymać pełną obsługę serwisową.

Poznaj inne oczyszczacze powietrza Philips

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,6 / 5. Ilość ocen: 217

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

11 komentarzy

  • Witam, poszukuje oczyszczacza powietrza do pokoju o wymierze 16m2 ( wiem, ze takie urzadzenie sprawdza sie do 1 pomieszczenia i wtedy spisuje sie najlepiej, natomiast idealem bylby dla mnie oczyszczaz ktory poradzilby sobie z 2ma pokojami przechodnimi o wielkosci 2x16m2). Nadmienie, że sa to pokoje dla dzieci, ktorzy sa alergikami. Zastanawiam sie nam Klatra Stor 4 badz Philips AC2887/10. Doatkowym plusem bylby zapewne jonizator, ale nie wiem czy jest to takie wazne. Bardzo prosze o rade. Pozdrawiam!
    • Jeżeli bardzo chcemy połączyć pokoje do oczyszczania, to polecam zawsze mocniejszy sprzęt. Choć Philips AC2887 to ogólnie udany model Philipsa, który mimo upływu lat sprzedaje się wciąż dobrze, to jednak wziąłbym Klartę Stor 2 (albo cokolwiek innego), co ma zbliżoną moc/wydajność - większą od tej Philipsowej. Np. Winix Zero Pro, Electrolux PA91-604, Levoit 600S. Pozdrawiam :)
      • Bardzo dziekuje za podpowiedz. A jezeli wzielabym pod uwage zakup dwoch mniejszych oczyszczaczy do kazdego pokoju z osobna to ta Klatra Forste 4 bedzie wystarczajaca czy inny model lepiej sie sprawdzi? Dziekuje!
        • Będzie w zupełności wystarczająca :) A dzięki regulacji trybów auto (Auto Sleep, Auto Normal. Auto Turbo) jest naprawdę wygodna w codziennym użytkowaniu. Jedyne co mnie wkurza z perspektywy czasu - to uciążliwe zaczepy filtra wstępnego - gdy przychodzi do wyczyszczenia, muszę się zawsze nagimnastykować
      • Czy efekt oczyszczania bedzie podobny jezeli wezme mocniejszy oczyszczacz dla obu przechodnich pokoi czy jednak lepiej zakupic do kazdego osobny? Pozdrawiam i dzieki za wskazowki :)
        • Oczyszczacz dobiera się do docelowego pokoju. Trochę tak jak z żarówką - jeśli żarówka będzie wisiała w korytarzu to czy będzie skutecznie oświetlała każdy z pokoi? :) Dlatego lepiej dobrać oczyszczacz do pokoju.
  • Polecam ten oczyszczacz. Jest naprawde cichy w nocy, dobrze wykonany, ładne wygląda i ma dobre zakresy działania automatu, łatwo zapomnieć że jest włączony. Jest dobrze spasowany i nie ma żadnego warkotu bo moje poprzednie dwa niemarkowe oczyszczacze wpadały w dziwne dźwięki. Jego główna wada to filtr węglowy który ma bardzo krótką żywotność przez małą ilość węgla- około 150g i jego wysoką cene (2 miesiące u mnie przetrwały tylko!). Całe szczęście że jest duży wybór zamienników. Druga sprawa to to że czujnik pm2.5 jest na podczerwień a nie laserowy. Model to PPD42NS. Według mnie troche zaniża wynik i potrafi mieć duże odchyły w pomiarze ale i tak można w miare na nim polegać bo orientacyjnie rozróżni jakość powietrza.
    • Niestety to czujnik podczerwony, a one zazwyczaj są mniej dokładne niż laserowe. Niemniej do domowej oceny jakości powietrza są wystarczające.
      • Też uważam że ten czujnik podczerwony wystarcza, aczkolwiek połowe tańszy xiaomi posiada laserowy z tego co się orientuje więc można być lekko rozczarowanym. Co mnie mocno zdziwiło to to że philips dual scan (taki za ponad 2 tysiące) na stronie producenta ma zdjęcie komory z czujnikiem który wygląda że też jest podczerwony a producent nigdzie nie pochwalił się że jest laserowy. Tak apropo tematów czujników laserowych to polecam zewnętrzny czujnik laserowy xiaomi mijia air detector. Mierzy nie tylko pyły, ma ekran lcd, wifi, jest naprawde tani(około 230zł) i pokazuje -10% to samo co czujnik airly. Nie sprzedają go w Pl ale zamówić to można z alieexpress. Mam nadzieje że przydadzą się komuś moje informacje. Fajnie że administrator strony cały czas się udziela i aktualizuje informacje.
  • Gdyby Pan miał subiektywnie wybrać między Philipsem AC2887 a Karta Forste 3 to jaki byłby wybór i dlaczego? Prosiłbym o pominięcie aspektu ceny, załóżmy że kosztują tyle samo.

    Dodam jeszcze że pomieszczenie to około 30m2.
    • Jeśli pomijamy cenę, to Philips AC2887 dostał od nas 46/100 punktów Możliwości a Klarta Forste 3 43 punkty, więc wybrałbym Philipsa.

      Niestety w ocenie tej nie uwzględniamy czasów uzyskanych w testach w labie. Tam mniejsza Klarta radzi sobie szybciej, bo ma inaczej ustawiony tryb auto. Philips uznaje za złe stężenie PM2.5 > 55 µg/m³, Klarta w Forste 3 uznaje za złe stężenie PM2.5 > 25 µg/m³. W teście trybu auto oczyściła pokój szybciej. Można więc uznać, że KF3 będzie gwarantowała lepszej jakości powietrze w dłuższym okresie czasu.

      Oba urządzenia poradzą sobie w 30 m2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

20 listopada 2024 · 4 minuty czytania

Winix T800 – wydajny oczyszczacz powietrza z wi-fi

Czy zakup oczyszczacza powietrza Winix T800 to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszej recenzji.

15 października 2024 · 6 minut czytania

Philips AC3220/10 – mocny oczyszczacz do średnich i dużych pomieszczeń

Philips AC3220/10 i AC3221/10 to nowe modele marki, zaprojektowane z myślą o większych pomieszczeniach, nawet do 60-65 m2. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych, gdzie obydwie oferują to samo wyposażenie m.in.: aplikację mobilną i czujnik światła. Brakuje natomiast czujnika LZO czy jonizacji powietrza.

14 października 2024 · 5 minut czytania

Oczyszczacz powietrza Philips AC0921/14 i AC0951/13 – ciekawa alternatywa do małych pomieszczeń

Dwa kompaktowe oczyszczacze powietrza Philips, które zaprojektowano z myślą o pokojach do 30 m2. Tańszy kusi niską ceną, ale nie ma filtra węglowego ani aplikacji mobilnej, Droższy natomiast nie posiada żadnych braków, jednak ceną przewyższa lepszą, bardziej wydajną konkurencję.

19 września 2024 · 11 minut czytania

Recenzja Air Essence Eco Plasma ESP Light Graphene – czy warto kupić elektrostatyczny oczyszczacz?

Elektrostatyczny oczyszczacz powietrza Air Essence Eco Plasma Light Graphene ma jedną ogromną zaletę - brak kosztów filtrów wymiennych. Pod innymi względami wypada jednak przeciętnie. Stosunek wydajności do ceny, reakcja i działanie czujników, głośność podczas oczyszczania - to wszystko mogłoby być lepsze.

15 sierpnia 2024 · 10 minut czytania

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem Clofte Duo 400 – wygodne rozwiązanie za niewielkie pieniądze

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem to dość rzadko spotykane rozwiązaniem na polskim rynku. Dlatego też cieszy pojawienie się marki Clofte, która wchodzi na rynek z bardzo rozsądnie wycenionym modelem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą mieć dwóch osobnych sprzętów, a zależy im na przyzwoitej wydajności nawilżania.