Klasa efektywności energetycznej – wszystko, co musisz wiedzieć
Etykieta energetyczna informuje użytkowników urządzeń RTV i AGD o możliwym poborze energii stosowanych urządzeń. Mobilizuje również producentów do rozwijania technologii obniżających pobór energii elektrycznej w oferowanych sprzętach. W 2021 roku weszła w życie nowelizacja klas efektywności energetycznej zastępująca m.in. dawne klasy A+++, A++, A+ oraz A. Pojawił się nowy bardziej przejrzysty i intuicyjny podział: od A do G.. Co oznacza klasa efektywności energetycznej? Jak czytać etykiety i jakie urządzenia są nimi objęte?
Pylenie brzozy – praktyczne informacje dla alergików
Pylenie brzozy to trudny czas dla alergików, ponieważ pyłek tego drzewa jest jednym z najczęstszych alergenów wziewnych. Wykazuje on silne …
Woda z osuszacza powietrza – do czego można ją wykorzystać?
Osuszacze powietrza pomagają w usunięciu wilgoci, zarodników pleśni, czy grzybów. Jednak co zrobić z wodą, która zbiera się w zbiorniku …
Tani dobry odkurzacz bezprzewodowy – czy taki w ogóle istnieje? Analizujemy oferty w sklepach
Odkurzacze na akumulator to wygodne urządzenia, które pomogą Ci zadbać o porządek. Dotyczy to zarówno lekkich modeli pionowych, jak i …
Moc odkurzacza pionowego – zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje, żebyś Ty nie musiał
Nowoczesna technologia pomoże Ci utrzymać dom w czystości. Do sprzątania niemal każdej powierzchni przyda się wydajny odkurzacz pionowy. Tylko jaki …
Co pyli w listopadzie? Silne alergeny aktywne jesienią
Brak pyłku roślinnego w powietrzu nie oznacza bezpieczeństwa dla alergików. Co pyli w listopadzie, jeśli nie rośliny? Oto odpowiedź.
Jak osuszyć powietrze w domu? Jest na to kilka sposobów
Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu mieści się w granicy od 40 do 60%. Wyższa zawartość wody w powietrzu może wywołać …
Dwutlenek siarki (SO2) – konserwant w przemyśle, ale i trujący składnik smogu
Z jednej strony siarka to jeden z najbardziej uniwersalnych pierwiastków, Z drugiej strony tlenki siarki emitowane do atmosfery mogą stać niebezpiecznym elementem smogu. Podrażniają drogi oddechowe, inicjują zmiany nowotworowe, korozję materiałów budowlanych i przyczyniają się do powstawania kwaśnych deszczy. Jak się chronić?
Pył zawieszony PM2,5 – co to jest? Jaki ma wpływ na zdrowie?
PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Jaki jest ich wpływ na zdrowie? I jak się chronić?
Elektryczny pochłaniacz wilgoci do domu – praktyczny przewodnik, który pomoże Ci w wyborze urządzenia
Najlepszy pochłaniacz wilgoci do domu to osuszacz kondensacyjny. Jest to sprzęt, który pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru wody z powietrza …
Zaparowane okna po nocy – czy to zły znak?
Zaparowane okna po nocy to częsty widok. Czy należy się nim przejmować, czy stanowi normalne, nieszkodliwe zjawisko? To zależy. Wyjaśniamy, …