Inne metody oczyszczania

Podkategoria „Inne metody oczyszczania” w ramach głównej kategorii „Oczyszczanie powietrza w domu” to miejsce, gdzie eksplorujesz różnorodne i innowacyjne metody poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, wykraczające poza tradycyjne oczyszczacze. Artykuły w tej sekcji prezentują alternatywne podejścia do oczyszczania powietrza, takie jak wykorzystanie roślin oczyszczających, specjalnych farb, czy innych naturalnych elementów.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze

Rośliny doniczkowe mają pozytywny wpływ na stan powietrza. Niektóre gatunki usuwają z niego szkodliwe zanieczyszczenia, np. formaldehyd i benzen. Jednak ich możliwości w tym zakresie są mocno ograniczone, więc rośliny to nie alternatywa dla oczyszczaczy powietrza. Urządzenia wyposażone w odpowiednie technologie (HEPA i filtr węglowy) są najskuteczniejszym sposobem na usunięcie groźnego dla zdrowia smogu.

Maski antysmogowe – które modele warto kupić?

Jeszcze kilka lat temu widok maski antysmogowej na ulicy nie był zbyt popularny. Pandemia koronawirusa COVID-19 trochę to zmieniła. Maski antysmogowe możemy znaleźć dziś w ofercie sklepów internetowych, jak i dużych sieci handlowych: Decathlon czy Media Expert. Na ile są one skuteczne? Czym kierować się przy wyborze maski? Które modele warte są polecenia?

Farba antysmogowa – warto czy nie?

Farby raczej nie kojarzą się z produktami ekologicznymi, a wręcz przeciwnie. W ich składzie nie brakuje np. lotnych związków organicznych, które nie są obojętne dla zdrowia. Jednak w ostatnich latach na rynku pojawiły się farby antysmogowe. Sprawdzamy, na czym polega ich działanie i czy rzeczywiście mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Jak działa farba […]

Jak oczyścić powietrze w domu? 20 skutecznych sposobów na poprawę jakości powietrza

Jakość powietrza w domu i biurze ma wpływ na zdrowie, samopoczucie i wydajność podczas pracy. Warto więc o nią dbać, uwzględniając przy tym wszystkie istotne parametry powietrza. Z tego artykułu dowiesz się, jak oczyścić powietrze w domu. 1. Stosowanie oczyszczaczy powietrza Jednym z najważniejszych parametrów jakościowych powietrza jest jego czystość. Powietrze wewnątrz budynków bywa zanieczyszczone […]