Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro- wydajny nawilżacz ewaporacyjny, na razie nie dla Polski

Maciej Kluba

Maciej Kluba

4 minuty czytania

Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro to jedna z najnowszych propozycji koncernu. Urządzenie, którego techniczne oznaczenie to CJSJSQO2LX pojawiło się w Chinach w kwietniu 2021 roku.

Na razie wciąż nie wiemy, czy urządzenie trafi do Polski. Ciężko znaleźć również ten model w Europie. A szkoda, gdyż MiJia Pure Smart Humidifier to ciekawy nawilżacz z dwóch względów.

Cena Xiaomi Pure Smart Humidifier Pro (2022-04-08) – Niedostępny

Top 3 Nawilżacze powietrza

Ranking nawilżaczy powietrza

Xiaomi Pure Smart Humidifier Pro w naszej opinii

Zalety
  • Najbezpieczniejszy typ nawilżacza (ewaporacyjny)
  • Mobilne sterowanie
  • Duża wydajność nawilżania – 600 ml/h
  • Pojemny, 5-litrowy zbiornik na wodę
  • Funkcja osuszania dysków i zbiornika
  • Lampa UV sterylizująca środowisko filtrów
Wady
  • Brak możliwości ustawienia żądanej wilgotności bez podłączenia do smartfona

Jak deklaruje Xiaomi, wydajność nawilżania sprzętu sięga 600 ml/h, a więc 1,5-2 x więcej niż w większości standardowych nawilżaczy. Po drugie urządzenie ma również wbudowaną diodę UV.

I choć jej moc i czas działania są za krótkie, by mówić o 100 % neutralizacji szkodliwych mikrobów na filtrze, to zawsze pomoże ona pozbyć się choć części z nich.

Ile będzie kosztował nowy nawilżacz powietrza Xiaomi? Po przeliczeniu z juanów bądź dolarów, cena urządzenia powinna kształtować się na poziomie ok. 900-1000 zł.

Nawilżanie powietrza w Xiaomi Mijia Pure Smart Humidifier Pro

Zdrowo i bezpiecznie. Tak najkrócej można by opisać nawilżanie powietrza przez Xiaomi Smart Humidifier Pro. Urządzenie do nawilżania wykorzystuje proces ewaporacji, a więc najbardziej higieniczną i bezpieczną metodę oddawania wilgoci do otoczenia. Do tego model ten oferuje 3 dodatkowe rozwiązania, mające zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i higienę eksploatacji:

1. Sterylizacja zbiornika z wodą za pomocą lampy UV
2. Filtr pokryty antybakteryjnymi jonami srebra (jak np. w Klarcie Humea WiFi).
3. Znana już z poprzednich nawilżaczy Xiaomi technologia Air Dry – osuszania filtra.

Elementem, który zasługuje na nie mniejszą uwagę jest wydajność nawilżania powietrza. Ta w Pure Smart Humidifier Pro jest imponująca, gdyż wynosi aż 600 ml/h, czyli jest niemal 2,5 razy większa niż deklarowana dla SmartMi Pure  Evaporative czy Xiaomi SmartMi Evaporative 2. Duży jest też zbiornik na wodę, który ma pojemność 5 litrów. Pozwala to w praktyce na ok. 8,5h na najwyższych obrotach.

Zobacz ranking nawilżaczy powietrza >

Niestety na razie, z uwagi na brak dostępności urządzenia w Polsce, nie mieliśmy okazji przetestować jeszcze nawilżacza w naszym laboratorium.

Tryb pracy i eksploatacja Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro

Niestety nie mamy na ten moment potwierdzonych informacji o trybach pracy czy liczbie prędkości Nawilżacza powietrza Xiaomi CJSJSQO2LX. Na podstawie wcześniejszych urządzeń możemy spodziewać się trybu automatycznego oraz higrostatu, które pozwolą osiągnąć wskazany przez nas docelowy poziom wilgotności.

Pojemny, 5-litrowy zbiornik wodny 

Dużym atutem nowego nawilżacza powietrza Xiaomi jest z pewnością ogromny zbiornik na wodę. 5 litrów to naprawdę przyzwoity wynik, adekwatny do dużej wydajności sprzętu.

Wyświetlacz i panel sterowania Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro

Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier pro panel sterowania

Górny panel urządzenia przypomina białą obręcz. Pośrodku zlokalizowany jest wyświetlacz cyfrowy.

Oprócz informacji o obecnym poziomie wilgotności w otoczeniu (higrometr), sygnalizuje on włączone WiFi, wybraną prędkość oraz czas wyłączenia się sprzętu (timer). Z przodu znajdziemy zaś 3 przyciski – timer, przycisk zmiany trybu/prędkości oraz włącznik/wyłącznik.

Sterowanie aplikacją Xiaomi Home

Z naszych informacji nawilżacz Xiaomi CJSJSQO2LX będzie również obsługiwany przez aplikację mobilną Xiaomi Home, pozwalającą tworzyć domową sieć urządzeń Xiaomi i wygodnie zarządzać nimi z telefonu.

Zapewne, podobnie jak w przypadku innych modeli Xiaomi, to właśnie w aplikacji będziemy mieli dostęp do pełni funkcji oferowanych przez urządzenie.

Wygląd Xiaomi CJSJSQO2LX

Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro przód góra

o charakterystycznych kanciastych bryła, przyszła pora na walec. Xiaomi Mijia Pure Smart Humidifier Pro przypomina z wyglądu białą kolumnę. Design utrzymany jest w charakterystycznym dla Xiaomi, minimalistycznym stylu.

Uwaga! Sprzęt nie należy do lekkich. Sam nawilżacz waży bowiem 5,86 kg. Gdy dolejemy jeszcze do niego 5 litrów wody, przenoszenie go może być kłopotliwe. Dlatego lepiej przynosić do niego wodę z dzbanków. Mijia Pure Smart Humidifier mierzy 28,5 x 28,5 x 50,8 x cm.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Xiaomi Mijia Pure Smart Humidifier Pro

MarkaXiaomi
ModelCJSJSQO2LX
Sposób nawilżaniaewaporacyjny
Wydajność nawilżania600 ml/h
Wydajność nawilżania wg testówb.d.
Metraż max.85,5 m²
Głośność<50 dB
Pojemność zbiornika na wodę5 l
Pobór mocyb.d.
Ilość prędkości3
Waga 5.86 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancjab.d.

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro?

Choć wciąż nowy nawilżacz Xiaomi wiąże się z dużą ilością niewiadomych, urządzenie zapowiada się naprawdę ciekawie. Xiaomi CJSJSQO2LX wyróżnia się unikalną wydajnością nawilżania, zostawiając w tyle inne urządzenia. Do tego wyposażone jest w moduł Wi-Fi, aplikację mobilną, lampę UV czy sprawdzony system osuszania filtra (znany z innych Xiaomi czy Klarty).

Czy będzie to rynkowy hit? Ciężko powiedzieć, gdyż wiele zależeć będzie od ceny. Ta, patrząc na ceny urządzenia w Chinach. powinna kształtować się na poziomie ok. 1000 zł. Osoby, które nie potrzebują nawilżaczy do 80 m2 otwartej przestrzeni, zapewne skuszą się na mniejsze i tańsze propozycje.

Zobacz ranking nawilżaczy powietrza >

Galeria zdjęć Xiaomi MiJia Pure Smart Humidifier Pro

Zobacz inne nawilżacze powietrza:

  • Klarta Humea WiFi – nr. 1 w rankingu nawilżaczy. Do max. 35 m², wydajność (wg. testów) 250 ml/h, 3 litrowy zbiornik
  • Stadler Form Oskar – do max. 15 m², wydajność (wg. testów) 178 ml/h, 4 litrowy zbiornik
  • Philips HU4801/01 – do max. 29 m², wydajność (wg. testów) 210 ml/h, 2 litrowy zbiornik
  • Philips HU4803/01 – do max. 33 m², wydajność (wg. testów) 230 ml/h, 2 litrowy zbiornik

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,7 / 5. Ilość ocen: 159

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

7 komentarzy

  • Czy ten nawilżacz nie posiada trybu 'sen’? Jeśli tak to czy można manualnie ustawić niską głośność itd? Zależy mi na niskim hałasie, nawilżacz będzie używany głownie w nocy.
    • Dzień dobry,

      Istotnie Xiaomi Evaporative nie posiadają dedykowanego „Trybu Snu”. Można jedynie wybrać spośród 3 prędkości nawiewu i wyłączyć podświetlenie. Najniższa prędkość + wyłączone podświetlenie całkiem dobrze się sprawdzaja w nocy.
      Pozdrawiam serdecznie
    • Nie, nawet nie posiada zbiornika/dozownika, do którego moglibyśmy wlać olejki. Pamiętam, że nawilżacze Stylies, np. model Orion, miały taką funkcje https://homespot.pl/stylies-orion-nawilzacz-powietrza.
      • Tylko dodam, że producent nie przewidział dodawania olejków, nawet jeśli wlejemy je bezpośrednio do zbiornika z wodą.

        Działamy na własną odpowiedzialność, pamiętając, że olejki są substancjami oleistymi. W Xiaomi Evaportive mamy dyski i po dodaniu olejków trzeba będzie częściej je myć + zwrócić uwagę na zbiornik czy nic się nie „lepi” :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

10 września 2024 · 4 minuty czytania

Nawilżacz powietrza jak kominek – ultradźwiękowy Stadler Form Ben. Warto kupić?

Blaupunkt AHS701 to ciekawy nawilżacz powietrza z oczyszczaczem. Wyposażony w filtr HEPA mógłby być ciekawą alternatywą dla modeli 2w1. Niestety wapienny pył sprawia, że urządzenie jest dość niemiarodajne i uciążliwe w eksploatacji.

9 września 2024 · 4 minuty czytania

Blaupunkt AHS701 – ciekawy, choć ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z filtrem HEPA

Blaupunkt AHS701 to ciekawy nawilżacz powietrza z oczyszczaczem. Wyposażony w filtr HEPA mógłby być ciekawą alternatywą dla modeli 2w1. Niestety wapienny pył sprawia, że urządzenie jest dość niemiarodajne i uciążliwe w eksploatacji.

15 sierpnia 2024 · 10 minut czytania

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem Clofte Duo 400 – wygodne rozwiązanie za niewielkie pieniądze

Nawilżacz powietrza z oczyszczaczem to dość rzadko spotykane rozwiązaniem na polskim rynku. Dlatego też cieszy pojawienie się marki Clofte, która wchodzi na rynek z bardzo rozsądnie wycenionym modelem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą mieć dwóch osobnych sprzętów, a zależy im na przyzwoitej wydajności nawilżania.

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHA501 w eksperckim rankingu nawilżaczy powietrza. Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania. Czy warto?