Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax AM Pro III. Czy kupić?

Katarzyna Wnuk

Katarzyna Wnuk

3 minuty czytania

Fellowes AeraMax AM Pro III to profesjonalny oczyszczacz powietrza, zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach o wielkości od 28 do 65 m². Za urządzenie trzeba zapłacić ponad 4500 zł. Czy jest ono warte swojej ceny?

Cena: 3360 złSprawdź na Ceneo

Oczyszczanie powietrza wg Fellowes AeraMax AM Pro III

Oczyszczanie powietrza przez Fellowes AeraMax AM Pro III to proces czteroetapowy, ponieważ sprzęt został wyposażony w:

  • filtr wstępny, który wychwytuje duże cząsteczki, a w rezultacie przedłuża żywotność filtrów węglowego i HEPA,
  • filtr HEPA z powłoką antybakteryjną, usuwający głównie pyły zawieszone i alergeny wziewne,
  • filtr węglowy odpowiedzialny za eliminację zanieczyszczeń gazowych i brzydkich zapachów,
  • jonizator wspomagający usuwanie cząsteczek stałych.
    Filtracja powietrza w Fellowes AeraMax AM Pro III

Filtr HEPA należy wymieniać mniej więcej co 1,5 roku, a filtr węglowy co 6 miesięcy. W karcie produktu zamieszczono jednak informację, według której filtr HEPA znajdujący się w urządzeniu w momencie zakupu ma krótszą żywotność, wynoszącą około 1 roku.

Możliwy jest również zakup filtra hybrydowego. W zestawie kosztującym 1499 zł znajdują się dwie sztuki, a wytrzymałość każdej z nich to 12 miesięcy.

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax AM Pro III został przystosowany do pracy w pięciu prędkościach. Jest w stanie samodzielnie dostosować swoje ustawienia do aktualnych potrzeb, gdyż wykorzystuje opatentowaną technologię EnviroSmart.

Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie usuwanie napływających do pomieszczenia zanieczyszczeń, a jednocześnie pozwala uniknąć nadmiernego wykorzystywania wysokich prędkości. Użytkownik jest informowany o stanie powietrza za pomocą kolorowych diod: niebieskiej, bursztynowej i czerwonej.

Jeżeli w pomieszczeniu konieczne jest ograniczenie hałasu, to można skorzystać z trybu cichego, w którym Fellowes AeraMax AM Pro III nie uruchamia dwóch najszybszych prędkości.

Sprzęt jest wyposażony we wskaźniki wymiany filtrów, które uwzględniają liczbę przepracowanych godzin, poziom zanieczyszczeń oraz przepływ powietrza.

Fellowes AeraMax Pro III to oczyszczacz przeznaczony do mocowania przy ścianie. Ten sam model dostępny jest w wersji wolnostojącej, oznaczonej jako Fellowes AeraMax Pro IIIS.

Wersja Fellowes AeraMax Pro III S

Wygląd

Kolorystyka obudowy i prosty kształt Fellowes AeraMax Pro III sprawiają, że oczyszczacz dobrze dopasowuje się do różnych aranżacji. Wymiary urządzenia to 50,8 x 53,3 x 22,8 cm. Wersja Fellowes AeraMax Pro IIIS jest minimalnie większa, gdyż ma 52,8 x 57,7 x 27 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Fellowes AeraMax AM Pro III

MarkaFellowes 
ModelAeraMax AM Pro III
Maksymalny przepływ powietrza w m3/h374
Maksymalna powierzchnia w m246,75
Maksymalna powierzchnia w m3116,87
Ilość cykli na godzinę
Głośność w dB38, 41, 48, 52, 67
Pobór mocy w W5, 8, 11, 21, 100
Ilość prędkości 5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Klasa
Filtr węglowytak
Skuteczność filtra HEPA99,97
Na ile starcza filtrfiltr węglowy – 6 miesięcyfiltr HEPA – 18 miesięcyfiltr hybrydowy – 12 miesięcy
Waga w kg9,16
CertyfikatyUL, TUV, GS, CE
Gwarancja5 lat

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax AM Pro III?

System filtracyjny urządzenia zapewnia wysoką skuteczność oczyszczania, ale nie w aż tak dużych pomieszczeniach, jak informuje producent. CADR na poziomie 374 m3/h  jest odpowiedni dla maksymalnie 46,75 m².

Biorąc pod uwagę cenę oczyszczacza, jego wydajność mogłaby być trochę wyższa. Ponadto za taką sumę można nabyć sprzęt sterowany pilotem, a nawet aplikacją mobilną.

Biorąc pod uwagę te wady, przed podjęciem decyzji o zakupie Fellowes AeraMax AM Pro III warto zapoznać się z propozycjami konkurencyjnych marek np. oczyszczacze powietrza Sharp.

Galeria zdjęć Fellowes AeraMax AM Pro III

Fellowes AeraMax AM Pro III w naszej opinii

Zalety
  • Tryb automatyczny
  • Niskie zużycie prądu (poza najszybszym trybem)
  • Wskaźniki stanu filtrów
Wady
  • Konkurencyjne urządzenia w podobnej cenie są sterowane zdalnie

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,7 / 5. Ilość ocen: 9

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

4 komentarzy

  • jaka konkurencja? szukałam i analizowałem długo. to jest produkt profesjonalny, a nie domowy oczyszcza dla 4 osób. sa takie w moim przedszkolu, wiszą na ścianie ale są fabrycznie przystosowane do tego. miałem już "super urządzenie, tanie" tylko zamiast do sali z 20 dzieciakami trafiło ostatecznie do sekretariatu, bo nie sprawdzało się
  • jaka konkurencja? szukałam i analizowałem długo. to jest produkt profesjonalny, a nie domowy oczyszcza dla 4 osób. sa takie w moim przedszkolu, wiszą na ścianie ale są fabrycznie przystosowane do tego. miałem już "super urządzenie, tanie" tylko zamiast do sali z 20 dzieciakami trafiło ostatecznie do sekretariatu, bo nie sprawdzało się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

5 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure 500. Stylowy oczyszczacz w wersji mini. Dobry do małego pokoju?

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure 500 z cylindrycznym, zintegrowanym filtrem powietrza i wydajnością 215 m³/h to propozycja do mniejszych pomieszczeń. Urządzenie można pochwalić za Wi-Fi oraz cichą pracę. Relacja ceny do parametrów mogłaby być jednak korzystniejsza.

3 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Oczyszczacz powietrza IKEA UPPATVIND / DAJLIEN – Oczyszczacz na biurko czy zabawka? Warto kupić?

Niewielki rozmiar, niewielka cena i niewielka wydajność - kompaktowe oczyszczacze biurkowe IKEA to propozycja dla osób, które szukają przede wszystkim taniego sposobu na nieco czystsze powietrze w swoim najbliższym otoczeniu. Propozycje IKEI są jednak pozbawione wielu ważnych elementów.

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Tak naprawdę jedyną istotną modernizacją względem wersji UA-KIN40 jest pojawienie się modułu WiFi. Sterowanie mobilne to wygoda, która została przez producenta wyceniona na kilkaset złotych. Czy warto?

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz powietrza Xiaomi – model Air Purifier Elite to …