3,9
(43)

Ideal AP 40 to oczyszczacz powietrza o dużej wydajności, dlatego ten model sprawdzi się zarówno w biurach, jak i w gabinetach lekarskich oraz innych pomieszczeniach, których powierzchnia jest nie większa niż 60 m².

Cena Ideal AP 40 1999 zł (porównaj i wybierz najniższą cenę na Ceneo.pl).

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 wykorzystuje:

  • filtr wstępny z systemem przeciwbakteryjnym Cleancel, wychwytujący zwierzęcą sierść, kurz i inne duże zanieczyszczenia,
  • filtr węglowy który pochłania szkodliwe gazy i zwalcza brzydkie zapachy,
  • filtr HEPA, usuwający drobne cząsteczki, takie jak pył PM 2,5,
  • technologię PlasmaWave®, niszczącą chorobotwórcze grzyby i bakterie.

Tryb pracy i eksploatacja

Urządzenie zostało wyposażone w czujniki jakości powietrza, które wykrywają obecność m.in. kurzu, amoniaku i pyłów. Użytkownik jest informowany o ich stężeniu za pomocą kolorowych diod: niebieskiej, bursztynowej i czerwonej. Na podstawie danych z czujników można samodzielnie wybrać jedną z pięciu dostępnych prędkości filtracji. Możliwe jest także skorzystanie z trybu automatycznego.

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 ma timer, który pozwala na zaplanowanie wyłączenia filtracji po upływie 1, 4 lub 8 godzin. W przypadku rodzin z dziećmi ważną zaletą oczyszczacza jest blokada rodzicielska, która zapobiega niepożądanej zmianie ustawień przez najmłodszych.

Dla zachowania pełnej efektywności oczyszczania zaleca się mycie filtra wstępnego dwa razy w miesiącu. Filtr węglowy i HEPA należy natomiast co jakiś czas wymienić, o czym przypomina znajdująca się na wyświetlaczu lampka kontrolna. Ich przewidywana żywotność wynosi 12 miesięcy.

Wygląd

Prosty styl Ideal AP 40 sprawia, że bardzo dobrze pasuje on do pomieszczeń biurowych i wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Urządzenie ma wymiary 60 x 41,5 x 24,5 cm, tak więc nie jest duże, biorąc pod uwagę powierzchnię, którą jest w stanie oczyścić.

Parametry techniczne Ideal AP 40

MarkaIdeal
Model AP 40
Cena1999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]480
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*60
Zalecana maks. kubatura [m³]150
Głośność [dB]28, 30, 35, 44, 56
Pobór mocy [W]5, 8, 13, 28, 90
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA H13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
Filtr węglowy tak
Żywotność filtrówdo 1 roku
Waga [kg]8,5
CertyfikatyAHAM
ECARF
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Galeria zdjęć Ideal AP 40

Ideal AP 40 w naszej opinii

Zalety
  • Niski pobór energii
  • Cicha praca
  • Tryb automatyczny
  • System wskaźników jakości powietrza
Wady
  • W tej cenie mógłby posiadać pilot zdalnego sterowania

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,9 / 5. Ilość ocen: 43

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 3,9 / 5. Ilość ocen: 43

Brak ocen. Oceń recenzję jako pierwszy!

3 komentarzy

  • Witam.
    W raz z rodzicami z grupy przedszkolnej poszukujemy dobrego oczyszczacza powietrza, który dobrze się sprawi na 66m2 oraz 2,90m wysokości. Dobrze również by było aby spełniał funkcję nawilżające.
    Proszę o jakiej propozycję. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Dzień dobry,
      o oczyszczaczach powietrza do przedszkola mamy artykuł wraz z zestawieniem urządzeń z dużą wydajnością oczyszczania. https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/oczyszczacze-powietrza-do-przedszkoli/
    • W kwestii użytkowania oczyszczaczy z nawilżaczami proszę wziąć pod uwagę fakt, że w dużej sali przedszkolnej nawilżacz (jeśli będzie sucho) będzie potrzebował kilku lub nawet kilkunastu litrów na dobę, co wiążę się z 3-6 krotnym uzupełnieniem zbiornika na wodę. Jeśli Państwo zdecydują się na takie rozwiązanie, to proszę przygotować procedurę uzupełniania wody oraz czyszczenia elementów odpowiedzialnych za proces ewaporacji. W przypadku takich ilości wody filtr ewaporacyjny będzie szybko nanosił się kamieniem, więc trzeba będzie go czyścić przynajmniej raz w tygodniu. W innym wypadku szybko stanie się siedliskiem brzydkiego zapachu i niepożądanych mikroorganizmów.

      Spotkałem się wielokrotnie z informacjami, które świadczyły, że oczyszczacze w przedszkolach są źle użytkowane.

      W przypadku Państwa sali proponuję rozważyć dwa urządzenia, które staną na przeciwległych końcach pomieszczenia. Mogą być pokroju IDEAL AP 40. CADR całkowity dwóch urządzeń wyniósłby 960 m3/h, co powinno dawać szybki rezultat przykładowo po wietrzeniu sali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

10 stycznia 2025 · 6 minut czytania

Oczyszczacz Philips Pure Protect serii 4200 (AC4220/12). Wydajny i nieduży

Philips Pure Protect serii 4200 to wydajny sprzęt, ale czy poza tym ma inne zalety? Sprawdziliśmy i wyjaśniamy, czy warto go kupić.

19 grudnia 2024 · 6 minut czytania

Daikin MC30YV– mały oczyszczacz z elektrostatycznym filtrem HEPA i niewielką wydajnością

Daikin MC30YV łączy dwie technologie filtracji, zapewniając przy okazji długą żywotność filtrów. Czy najmniejszy model japońskiego producenta jest również wydajny?

19 grudnia 2024 · 6 minut czytania

Electrolux Pure 900. Oczyszczacz z zagadkowym nawilżaczem

Electrolux Pure 900 to oczyszczacz z funkcją nawilżania. Pierwsze zadanie powinien wypełniać bardzo dobrze. A drugie?

11 grudnia 2024 · 13 minut czytania

Recenzja Klarta Stor 3. Szybki, bezkompromisowy, bardziej czytelny

Klarta Stor 3 zawiesił poprzeczkę naprawdę wysoko, piastując w zależności od ceny, 1 lub 2 pozycję w naszym rankingu. Zobacz dlaczego warto wybrać ten model.

5 grudnia 2024 · 7 minut czytania

Philips AC3420/10 i AC3421/13 – Wydajne nawilżacze, Wi-Fi, ale dość standardowe oczyszczacze

Philips AC3220/10 i AC3221/10 to nowe modele marki, zaprojektowane z myślą o większych pomieszczeniach, nawet do 60-65 m2. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych, gdzie obydwie oferują to samo wyposażenie m.in.: aplikację mobilną i czujnik światła. Brakuje natomiast czujnika LZO czy jonizacji powietrza.