Testujemy.
Oceniamy.
Porównujemy.

ranking oczyszczaczy powietrza
Jak działa ranking?
Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza oceniamy w dwóch kategoriach:
MOŻLIWOŚCI i OPŁACALNOŚĆ

 

Tworząc ranking oczyszczaczy powietrza punktujemy przede wszystkim parametry urządzeń (możliwości) oraz relację oferowanych możliwości do ceny (opłacalność).

 

MOŻLIWOŚCI Oceniamy tu przede wszystkim, jak skutecznie dany oczyszczacz powietrza usuwa zanieczyszczenia pyłowe z otoczenia.

Uciążliwe smog i alergeny stanowią bowiem najczęstszy powód sięgania po oczyszczacze powietrza.

Na ostateczną liczbę punktów największy wpływ mają: współczynnik CADR, m³/h powietrza może oczyścić urządzenie oraz rodzaju i jakości systemu filtracji.

Dodatkowo punktujemy również: głośność pracy, pobór prądu, sterowanie mobilne oraz dodatkowe funkcje jak nawilżanie powietrza, jonizację i inne.

 

Punktujemy nie tylko obecność danej technologii. Staramy się skupiać przede wszystkim na korzyściach, które może ona przynieść użytkownikom.

 

OPŁACALNOŚĆ – Jest to stosunek MOŻLIWOŚCI do ceny oczyszczacza powietrza. Urządzenia o najkorzystniejszej relacji uznajemy za najbardziej opłacalne dla użytkowników.

 

Skąd pozyskujemy parametry techniczne oczyszczaczy?

Informacje i parametry techniczne poszczególnych oczyszczaczy powietrza czerpiemy z materiałów producentów (strony produktowe, instrukcje obsługi), jak i własnych testów.

Od 2018 roku rozwijamy nasze laboratorium testowe. Mierzymy w nim m.in. wydajność oczyszczania i nawilżania, przepuszczalność filtrów czy stężenie jonów.

Testujemy też działanie trybu automatycznego oraz reakcje czujników na poszczególne substancje. Sprawdzamy parametry przydatne w codziennej eksploatacji – głośność i pobór prądu. 

Wszelkie pomiary powtarzamy zawsze kilka razy w możliwie jak najbardziej ustandaryzowanych warunkach, wykorzystując do tego mierniki kilku producentów.

Każdy oczyszczacz powietrza kupujemy za własne pieniądze, by zapewnić niezależność testów.

 

Jak rozumieć składowe rankingu?

 • MARKA I MODEL – marka i model oczyszczacza powietrza.
 • ZDJĘCIE – poglądowe zdjęcie (więcej zdjęć sprzętu znajdziesz w recenzji).
 • CENA – aktualna cena brutto nowego oczyszczacza w polecanych sklepach lub na Ceneo.


OCENA REDAKCJI

 • MOŻLIWOŚCI – przyznajemy punkty określające możliwości oczyszczacza powietrza. Przede wszystkim doceniamy szybkość i dokładność oczyszczania powietrza.
 • OPŁACALNOŚĆ – obliczamy stosunek ceny do możliwości.

 

 • ZALECANA MAKSYMALNA POWIERZCHNIA – metraż, na jakim sprawdzi się dane urządzenie. Wyliczamy go ze wzoru Max metraż = (Max CADR / (8 m³/h]) / m²), podając dla pomieszczeń o wys. 2.5 m.

 

wybierz oczyszczacz powietrza kalkulator ranking-oczyszczaczy.pl

Uwaga! Nad rankingiem znajdziesz kalkulator, który pomoże Ci dobrać oczyszczacz do Twojej powierzchni.

Sekcja „wybierz pasujące do pokoju” pozwala filtrować oczyszczacze, które sprawdzą się w pomieszczeniach o określonym metrażu i wysokości ścian.

 

 • Filtry powietrza – rodzaje filtrów oczyszczających powietrze. Najważniejsze z nich to filtr HEPA oraz węglowy. Pomocny jest również filtr wstępny, który zbiera większe zanieczyszczenia. Oprócz nich spotykamy np. filtry elektrostatyczne czy fotokatalityczne, które oferują niższą skuteczność (otrzymują mniej punktów).

 

 • Funkcje i wyposażenie – najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza, takie jak: tryb automatyczny, czujniki, sposób wyświetlania informacji, sterowanie

 

 • CADR lub Przepływ powietrza – wartość wydajności oczyszczania wyrażona w m³/h. Od tego zależy tempo, w jakim oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia z pomieszczenia.Dla każdych 10 m² pomieszczenia o wysokości 2,5 m zaleca się min. CADR = 80 m³/h. Dla pomieszczeń większych niż 50 m² zaleca się użyć 2 lub więcej urządzeń w po przeciwległych stronach lub przyjąć min. CADR = 120 m³/h na każde 10 m².

 

 • Głośność – wyrażona w dB głośność urządzenia przy oczyszczaniu powietrza dla zadanej wartości CADR (przepływ powietrza). Do ostatecznej punktacji (MOŻLIWOŚCI) uwzględniamy minimalne wartości.

 

Poniższe zestawienie pomoże lepiej zobrazować poziomy głośności:
10 db – szept
20 db – szum liści
35 db – cicha muzyka
40 db – lodówka
45-55 db – rozmowa
55 db – suszarka
60 db – odkurzacz;
70-80 db – samochód osobowy
85 db – klakson

 

 • Koszty filtrów – ceny filtrów wymiennych oraz szacunkowy koszt ich rocznej eksploatacji. Wartość ta może być różna w zależności od sposobu użytkowania oczyszczacza oraz jakości powietrza w okolicy.

 

Kto tworzy nasz ranking?

Ranking-oczyszczaczy.pl to grupa osób z różnych stron Polski, których połączyła wspólna troska o czyste powietrze. Wspólnie przetestowaliśmy już dla Was blisko 200 urządzeń, spędzając łącznie ok. 1750 godzin w naszym laboratorium testowym we Wrocławiu.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza w 5 krokach.

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby: Oceń wielkość i typ pomieszczenia, w którym będzie używany, a także rodzaj zanieczyszczeń, z którymi ma się zmagać.
 2. Przeglądaj rynek: Przeczytaj recenzje i porównaj funkcje dostępnych modeli, aby znaleźć najlepszy dla siebie. Dla ułatwienia przygotowaliśmy ranking oczyszczaczy powietrza.
 3. Ustal swój budżet: Ustal, ile jesteś w stanie wydać na oczyszczacz powietrza. Weź pod uwagę koszt filtrów wymiennych.
 4. Sprawdź wymiary: Upewnij się, że wybrany model będzie pasował do przestrzeni, w której ma być używany.
 5. Zdecyduj się na zakup: Wybierz model, który spełnia wszystkie Twoje wymagania i jest w Twoim budżecie.

Najważniejsze pytania podczas wyboru oczyszczacza powietrza

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Tak, w wielu przypadkach warto kupić oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczeń, alergenów, wirusów i innych szkodliwych cząsteczek z powietrza w pomieszczeniu. Ponadto, często wybierane modele mogą również poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu i zmniejszyć nieprzyjemne zapachy.

Co daje oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza może zapewnić wiele korzyści dla zdrowia, takich jak: Usuwanie alergenów, wirusów, kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza. Poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniu. Zmniejszenie nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób układu oddechowego.

Ile kosztuje dobry oczyszczacz powietrza?

Cena dobrego oczyszczacza powietrza może się znacznie różnić w zależności od marki, modelu, funkcji i wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, ceny zaczynają się od około 200zł i mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. W naszym rankingu modele uszeregowane są według ich opłacalności (cena do jakości) lub możliwości.

Czy oczyszczacz powietrza jest zdrowy?

Tak, dobre oczyszczacze powietrza są bezpieczne dla zdrowia. Większość modeli ma filtry, które usuwają alergeny, wirusy i inne szkodliwe cząsteczki z powietrza. Wybrany model może być również wyposażony w technologie, takie jak jonizacja, która pomaga usuwać szkodliwe substancje z powietrza.

Oczyszczacz powietrza może usunąć kurz?

Tak, dobry oczyszczacz powietrza może pomóc w zmniejszeniu ilości kurzu w pomieszczeniu. Większość dobrych oczyszczaczy powietrza ma filtry, które mogą usunąć cząsteczki kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza. Wybrany model może również wyposażony w technologie, takie jak jonizacja, która pomaga usuwać kurz z powietrza.

Jak wykorzystać ranking do optymalnego wyboru oczyszczacza powietrza?

Zasada działania oczyszczacza powietrza jest prosta i można ją zobrazować nawiązując do działania odkurzacza. Silnik powoduje ruch powietrza przez urządzenie, by niekorzystne elementy z powietrza zostały wyłapane przez filtry. Różnice w urządzeniach wynikają z zastosowanych filtrów, sensorów i trybów pracy automatycznej, dodatkowych elementów wyposażenia oraz parametrów akustycznych i prądowych. Znaczące są też koszty eksploatacji.

Zobacz nasz poradnik „Jak wybrać oczyszczacz powietrza”

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza powinien znacznie uprościć porównanie najpopularniejszych modeli oczyszczaczy na polskim rynku i odpowiedzieć jaki oczyszczacz powietrza kupić. Porównując parametry można podjąć świadomą decyzję, ale zanim to zrobimy powinniśmy dobrze określić swoje potrzeby.

Poniższe 5 kroków pomoże w odpowiedzi na pytanie: Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?.

1. Zdefiniuj powierzchnię pomieszczenia, którą chcesz oczyszczać

Ze względu na utrudnioną wymianę powietrza między pomieszczeniami w mieszkaniu zaleca się stosowanie jednego oczyszczacza do jednego pomieszczenia (w bardzo dużych pomieszczeniach zaleca się stosować większą liczbę urządzeń). Warto uwzględniać fakt, że najczęściej brudne powietrze będzie dostawać się do mieszkania w obszarze okien i drzwi i wędrować w kierunku wyciągów powietrza (wentylacja, okapy). Dlatego zalecamy użyć oczyszczaczy przede wszystkim w sypialniach i salonie w obszarze między stolarka okienną a strefami przebywania. Można przyjąć, że do kuchni i pomieszczeń sanitarnych, gdzie znajdują się wyciągi wentylacyjne dotrze już oczyszczone powietrze. Dodatkowo używanie oczyszczacza powietrza w kuchni może skracać życie filtrów poprzez zalepianie ich unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami tłuszczu.

Producenci oczyszczaczy podają rekomendowany rozmiar pomieszczenia, w którym urządzenie utrzyma dobre parametry powietrza. Niestety wartość ta nie jest normalizowana. Na podstawie badań deklaracyjnych ustaliliśmy, że wartość ta jest skorelowana z przepływem powietrza, czyli wielkością CADR (Clean Air Delivery Rate) wyrażanym w m³/h.

Większość producentów komunikuje na opakowaniach tylko najwyższe osiągane wartości CADR uzyskiwane dla najszybszych trybów pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na wydajność oczyszczacza w wolniejszych trybach pracy, bo te ze względu na hałas i zapotrzebowanie będą używane częściej.

Zalecamy zakup oczyszczacza powietrza dysponującego przepływem powietrza (CADR) wynoszącym min:
6 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 0-10 m²
8 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 20-30 m²
10 m³/h na każde 1 m²
dla pomieszczeń 30-40 m²
12 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 40-50 m²
14 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 50-60 m²
16 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 60-70 m²

Przyjęte wartości są rekomendowanymi przy wysokości pomieszczeń wynoszącej 2,5 m. Zalecenie wzrostu skuteczności czyszczenia urządzenia wynika z wymuszenia silniejszego ruchu powietrza w większych pomieszczeniach celem przefiltrowania mas powietrza ze wszystkich jego części. Dla dużych pomieszczeń warto rozważyć alternatywnie podzielenie pomieszczenia na strefy i użycie weń dedykowanych urządzeń. Prawidłowy dobór parametrów oczyszczacza zależy od indywidualnych warunków środowiskowych (umeblowanie, rodzaj wentylacji, szczelność stolarki okiennej, wielkość i wysokość pomieszczenia, sposób użytkowania, itp.).

Większa wydajność oczyszczacza powietrza przełoży się na większą kulturę pracy oraz zapewni szybsze oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu, w którym urządzenie wcześniej wyłączono lub je wietrzono.

2. Określ najważniejsze zagrożenia w swoim środowisku

Wielu Polaków mieszka w miejscowościach o fatalnej jakości powietrza szczególnie zimą. Tym osobom zalecamy szczególnie te oczyszczacze, które posiadają filtr HEPA oraz filtr z aktywowanym węglem (potocznie nazwany węglowym). To podstawowy zestaw „antysmogowy”, który poradzi sobie z pyłami PM2.5 i PM10 a także z lotnymi związkami organicznymi – LZO (np. aceton, węglowodory alifatyczne). Filtr HEPA będzie również pomocny w walce z alergenami (pyłki roślin, alergeny roztoczy).

Wybrane modele oczyszczaczy posiadają funkcję nawilżania powietrza. Jest ona bardzo pomocna szczególnie zimą przy centralnym ogrzewaniu.

W oczyszczaczach podkreśla się często ich właściwości wiruso- i bakteriobójcze. Warto wiedzieć, że już sam filtr HEPA będzie skutecznie wyłapywał mikroorganizmy.

3. Określ budżet na zakup i eksploatację

Potrzebujesz ustalić 2 budżety na rozwiązanie problemu oczyszczania powietrza w domu: na zakup oczyszczacza(y) oraz kwotę na eksploatację urządzeń. Ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się już od 300 zł i dochodzą nawet do 5000 zł.

Filtry w oczyszczaczach trzeba okresowo wymieniać i wiąże się to z kosztami, które mogą się pojawiać nawet co 2 miesiące. Cena kompletu filtrów wynosi od 90 do nawet 1500 zł i zazwyczaj jest zależna od pojemności filtra, więc okresu użyteczności. W przypadku wielopokojowych mieszkań zaleca się używać większej ilości urządzeń. Rozważ szczególnie ochronę miejsc spania oraz najczęstszego przebywania całej rodziny (patrz punkt 1.). Częstotliwość wymiany filtrów zależy od ich pojemności oraz realnego zanieczyszczenia powietrza.

Praktyka pokazuje, że w Polsce filtr węglowy należy wymieniać nie rzadziej niż raz do roku a filtr HEPA od 1 do 3 lat.

4. Rozważ oczekiwaną kulturę pracy i tryby działania

Standardowo oczyszczacz posiada kilka trybów pracy, które przede wszystkim wpływają na wydajność pracy wiatraka zasysającego powietrze do urządzenia. Tryby intensywne są zazwyczaj stosowane do szybkiego oczyszczania powietrza, ale w większości urządzeń są bardzo uciążliwe ze względu na hałas. Na noc natomiast producenci przygotowali programy nocne, które znacznie zmniejszają prędkość obrotową wiatraka lub wiatraków, co niestety wiąże się ze zmniejszą wydajnością. W takich trybach wartość CADR spada do ok. 1/3 wartości maksymalnej.

Bardzo wygodnym w użytkowaniu trybem pracy oczyszczacza powietrza jest tryb pracy automatycznej (auto), w którym program kontroluje pracę urządzenia na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń. Zazwyczaj oczyszczacze posiadające taki tryb posiadają czujnik pyłów PM2.5 i właśnie na podstawie ich stężenia w powietrzu regulują zachowanie systemu ssącego. W przypadku wykrycia większej ilości pyłów włącza się tryb pracy szybkiej. Gdy stężenie spadnie, urządzenie przechodzi w tryb pracy wolnej.

„Inteligentne” oczyszczacze powietrza oferują możliwość sterowania za pomocą smartfona połączonego z urządzeniem za pomocą sieci WiFi lub Bluetooth. Wiele urządzeń sprzedawanych jest z bezprzewodowym pilotem na podczerwień.

5. Wybierz urządzenie pasujące do stylu wnętrza

Ważnym aspektem wyboru oczyszczacza powietrza do domu jest jego wygląd i wykonanie. Oczyszczacz powietrza pracujący w salonie prawdopodobnie będzie widoczny, gdyż do jego efektywnej pracy zaleca się go „nie ukrywać”. Z tego powodu kolor obudowy, materiały z których został wykonany czy elementy sterowania będą miały duże znaczenie w stylizacji Twojego wnętrza. Dlatego zanim dokonasz wyboru zastanów się, w którym miejscu będzie pracował oczyszczacz i jak zmieni to wnętrze. W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znajdziesz modele o różnej stylistyce, wykonaniu i kolorystyce.

Ranking 127 oczyszczaczy powietrza.
Autorski lab i testy

Dopasuj do pokoju:
Oczyszczacz powietrzaZdjęcieCenaOPŁACALNOŚĆ
MOŻLIWOŚCI
Więcej informacjiMaks. powierzchnia
Filtry powietrzaFunkcje i wyposażenieCADR lub przepływ powietrza
Poziomy głośnościPobór mocyKoszty filtrów
KLARTA
FORSTE 4
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 Silver8999552Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Sterowanie smartfonem
Pilot
5 kolorów
300 m³/h
240 m³/h
180 m³/h
120 m³/h
80 m³/h
60 dB
54 dB
45 dB
32 dB
24 dB
20 dB
38,8 W
24,1 W
17 W
12 W
9,5 W
7,4 W
6,4 W
5,6 W
Komplet filtrów (HEPA H13 EV 99.97% + filtr węglowy) - 159 zł.
Komplet filtrów (HEPA E11 + filtr węglowy) - 139 zł. Koszt roczny od 139 zł.
KLARTA
STOR 2
Klarta Stor 2 13999487Sprawdź ofertęRecenzja i opinie75Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Sterowanie smartfonem
4 kolory
600 m³/h
450 m³/h
300 m³/h
240 m³/h
200 m³/h
160 m³/h
65 dB
57 dB
48 dB
36 dB
29 dB
24 dB
65,8 W
31 W
14 W
11,1 W
7,6 W
4,1 W
Wymiana kompletu filtrów co 24 miesięcy. Cena kompletu z filtrem z HEPA E11 - 239 zł, komplet z filtrem H13 EF - 299 zł. Koszt roczny od 119,5 zł.
SAMSUNG
AX90R7080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX90R7080WD26995190Sprawdź ofertęRecenzja i opinie87Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
Czujnik LZO
701 m³/h
b.d.
54 dB
21 dB
90 W
b.d.
2 komplety filtrów zintegrowanych (HEPA + węglowy) co 18 miesięcy - łącznie 358 zł. Roczny koszt ok. 240 zł.
SHARP KC-D40EUWOczyszczacz powietrza SHARP KC-D40EUW15994850Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
60 dB
49 dB
23 dB
25 W
12 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SAMSUNG
AX60R5080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX60R5080WD15495959Sprawdź ofertęRecenzja i opinie58Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
Czujnik LZO
467 m³/h
60 dB
54 dB
21 dB
45 W
29,1 W
13,4 W
7,2 W
Filtr zintegrowany (HEPA + węglowy) co 12-24 miesiące – 249 zł. Koszt roczny od 124,5 do 249 zł.
ELECTROLUX
PA91-404GY
Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX PA91-404GY18995568Sprawdź ofertęRecenzja i opinie55Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
442 m³/h
b.d.
49 dB
17 dB
50 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 12 miesięcy – 399 zł. Koszt roczny od 399 zł.
Philips AC0830/10Oczyszczacz powietrza Philips AC0830-108734023Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
24Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto190 m³/h
68 m³/h
49 dB
23 dB
18,4 W
2,8 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 1 rok - 129 zł. Roczny koszt od 129 zł.
SHARP
UA-HD40E-L
Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HD40E-L13995550Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
144 m³/h
60 m³/h
47 dB
37 dB
23 dB
25 W
12 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
UA-HD50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L14396157Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
186 m³/h
60 m³/h/./
55 dB
43 dB
23 dB
54 W
17 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A50EUW
18995163Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
41 dB
16 dB
42 W
18 W
4,3 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 179 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW15995052Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
b.d.
46 dB
40 dB
16 dB
25 W
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 409 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 179 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł.
Koszt roczny filtrów w polskich realiach zważywszy może wynosić 200 zł (wymiana co 2-3 lata).
SHARP
KC-D50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW18994657Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
69 dB
55 dB
23 dB
54 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
VIESSMANN
V-AIR 100
Oczyszczacz powietrza Viessmann V-AIR 100
8635128Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto305 m³/h
60 dB
56 dB
48 dB
36 dB
43 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 m-ce - 170 zł. Koszt roczny - od 340 zł.
SHARP
UA-HG40E-L
Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG40E-L18994556Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW22994872Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
50Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
40 dB
19 dB
60 W
22 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 439 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 199 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
IDEAL
AP 40
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 4019994660Sprawdź ofertęRecenzja i opinie60Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
480 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56 dB
44 dB
35 dB
30 dB
28 dB
90 W
28 W
13 W
8 W
5 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 696 zł. Koszt roczny od 464 zł.
SHARP
KC-D60EUW
SHARP KC-D60EUW21994767Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
55 dB
45 dB
25 dB
80W
24 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200 zł).
SHARP
FP-J40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J40EUW9895938Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
240 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (sleep)
45 dB
b.d.
15 dB
23 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
STADLER FORM
ROGER 2
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER 218395059Sprawdź ofertęRecenzja i opinie58Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie mobilne
Czujnik LZO
465 m³/h
b.d.
65 dB
28 dB
100 W
4 W
Filtr Dual Filtr do Stadler Form Roger 2 – 329 zł, żywotność 8-12 mies.
SHARP
KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19834557Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-G40EUH
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19834557Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-F32EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW12994538Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Nawilżacz ewaporacyjny
Jonizator Plasmacluster
Tryb auto
180 m³/h
b.d.
b.d.
48 dB
38 dB
21 dB
27 W
4,1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra węglowego co 2 lata - 99 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 5 lat - 119 zł.
Koszt roczny od 188 zł.
COWAY
AIRMEGA 300S
Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s22994364Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
490 m³/h50 dB
22 dB
58 W
6,2 W
Wymiana filtrów HEPA i węglowego co 1 rok - 299 zł. Koszt roczny od 299 zł.
PHILIPS
Dual Scan AC3858/50
PHILIPS AC3858/50 Dual Scan25994372Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
76Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem

610 m³/h
355 m³/h
252 m³/h
155 m³/h
65 dB
50 dB
b.d.
34 dB
53 W
15 W
9 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 lata jeśli używamy 8 godzin dziennie - 349 zł. Roczny koszt od 117 do 349 zł w zależności od warunków eksploatacji.
COWAY HUE & HEALINGCoway Hue & Healing17994248Sprawdź ofertęRecenzja i opinie32Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Nawilżacza
Tryb Auto
3 poziomy czułości czujnika cząstek
270 m³/h
180 m³/h
120 m³/h
102 m³/h
96 m³/h
43 dB
22 dB
29 W
6,1 W
Wymienny filtr HEPA H13 (2 filtry w paczce) – cena 99 zł, żywotność do 12-18 mies
Wymienny filtr węglowy – cena 119 zł, żywotność do 12-18 mies.
Wymienny filtr nawilżacza – cena 99 zł, żywotność do 6-12 mies.
HOOVER H-PURIFIER 700Oczyszczacz powietrza Hoover H-Purifier 70013993633Sprawdź ofertęRecenzja i opinie41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
Dozownik zapachów
Nawilżacz ultradźwiękowy
330 m³/h66 dB41,4 W
5,6 W
Zintegrowany filtr wymienny Hoover U98 – od 199 zł. Brak danych o żywotności
PHILIPS
AC2889/10
PHILIPS AC2889/1013794843Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
333 m³/h
b.d.
64 dB
32 dB
56 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 199 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 157 zł. Roczny koszst od 256 zł.
SHARP
UA-HD60E-L
SHARP UA-HD60E-L19995267Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
55 dB
45 dB
25 dB
80W
24 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200 zł).
SHARP
FP-J30EUB
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J30EU6993717Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Jonizator
180 m³/h
120 m³/h
60 m³/h
44 dB
b.d.
23 dB
50 W
b.d. W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra węglowego do 2 lat - 139 zł. Koszt roczny od 180 zł.
SHARP
UA-HG50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L24993862Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
47 dB
19 dB
33 W
14 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
WELLTEC
APH450D
Oczyszczacz powietrza WELLTEC APH450D24904557Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
52Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Zeolitowy
Zimnokatalityczny
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
Jonizator
422 m³/h
b.d.
56 dB
52 dB
46 dB
40 dB
21 dB
20 dB
79 W
39,2 W
21,6 W
12,3 W
7,8 W
6,6 W
Wymiana kasety filtracyjnej co 6-24 m-cy – 98 zł. Koszt roczny od 49 zł.
SHARP
KC-G50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW24594165Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
47 dB
19 dB
33 W
14 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
PHILIPS
AC2729
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729-5017483136Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
31Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
Sterowanie smartfonem
250 m³/h
b.d.
57,5 dB
39,5 dB
24,5 W
20,7 W
12,9 W
8,6 W
5,9 W
Wymiana filtra HEPA co 1 rok - 159 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 119 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 2 lata - 59 zł. Roczny koszt od 307 zł.
ELECTROLUX FA31-201GY FLOW A3Oczyszczacz powietrza Electrolux Flow A35705420Sprawdź ofertęRecenzja i opinie20Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto180 m³/h49 dB
25 dB
20 W
5 W
Filtr uniwersalny Breeze A3 – od 158 zł. Żywotność 12 mies.
SHARP UA-KIN50E-W29993059Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Nawilżacza
Tryb auto
Jonizacja plazmowa
Miernik wielofunkcyjny
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h51
40
17
51
17
5,5
PHILIPS
AMF220/15 3W1 PURE BREEZE&HOT
Oczyszczacz powietrza PHILIPS AMF220/15 3W1 PURE BREEZE&HOT699126Sprawdź ofertęRecenzja i opinie20Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
165 m³/h49 dB
b.d.
35 dB
25 W
15 W
7,5 W
Wymiana filtra HEPA z węglowym do 2 lat - 309 zł. Koszt roczny od około 159 zł.
SHARP
UA-HG60E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L29993671Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
b.d.
b.d.
53 dB
48 dB
24 dB
55 W
40 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180-270 zł).
SHARP
KC-G60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW28593972Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
b.d.
b.d.
53 dB
48 dB
24 dB
55 W
40 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180-270 zł).
IDEAL
AP 25
Oczyszczacz powietrza Ideal AP AP 25
11693426Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
54HEPA H13
Węglowy
Tryb auto430 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
60 dB
50 dB
38 dB
27 dB
110 W
40 W
20 W
11 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 249 zł. Koszt roczny - od 125 zł.
BLUEAIR
CLASSIC 280i
Oczyszczacz powietrza BLUEAIR CLASSIC 280I12995648Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
53Zintegrowany: HEPA + węglowyTryb auto
Jonizator
Sterowanie smartfonem
Miernik wielofunkcyjny
340 m³/h
b.d.
56 dB
32 dB
80 W
20 W
Wymiana filtra zintegrowanego HEPASilent co 6 msc - 160 zł. Koszt roczny około 320 zł.
SAMSUNG
AX47R9080SS
Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS20123343Sprawdź ofertęRecenzja i opinie47Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterowanie
336 m³/h50 dB35 WWymiana filtra zintegrowanego (HEPA i węglowy) co 1 rok - 299 zł.
PHILIPS
AC5659/10
Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC5659/1018994252Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
63Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
500 m³/h62 dB
35 dB
82 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 349 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 249 zł. Roczny koszt od ok. 424 zł.
STADLER FORM
ROGER LITTLE 2
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER LITTLE 212993631Sprawdź ofertęRecenzja i opinie31HEPA E12
Węglowy
Tryb auto249 m³/h
b.d.
59 dB
28 dB
40 W
3 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 8-12 m-cy - 259 zł. Koszt roczny od 259 zł.
PHILIPS
AC3829/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/1019993444Sprawdź ofertęRecenzja i opinie39Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterownie
Nawilżacz ewaporacyjny
310 m³/h64 dB
32 dB
45 Wkomplet filtrów - 209 zł
IDEAL
AP 40 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 PRO
31992753 Sprawdź ofertęRecenzja i opinie54Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
433 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
61,7 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
75 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Roczny koszt - 250 zł.
SHARP UA-KIN40E-WSharp UA-KIN40E-W
24993256Sprawdź ofertę30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Nawilżacza
Tryb auto
Jonizacja plazmowa
Miernik wielofunkcyjny
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h46 dB
17 dB
29 W
5,5 W
PHILIPS
Dual Scan AC3059/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC3059-5024282843Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
58 W
b.d.
Wymiana filtra co 3 lata - 359 zł. Roczny koszt od 119 zł.
PANASONIC
F-VXR90G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G29803364Sprawdź ofertęRecenzja i opinie55Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
445 m³/h55 dB
b.d.
88 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 10 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego co 10 lat - 299 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 10 lat - 299 zł. Roczny koszt. ok. 110 zł
PHILIPS
AC0819/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC0819-106792712Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
26Wstępny
HEPA E12
Tryb auto190 m³/h
68 m³/h
56 dB
23 dB
18 WWymiana filtra zintegrowanego co 1 rok - 78 zł. Roczny koszt od 78 zł.
PHILIPS
Dual Scan AC3854/50
PHILIPS AC3854/50 Dual Scan19694456Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
76Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
610 m³/h
355 m³/h
252 m³/h
155 m³/h
65 dB
50 dB
b.d.
34 dB
53 W
14,6 W
8,8 W
4,1 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 lata - 379 zł. Roczny koszt od 126 zł.
WINIX
P150
Oczyszczacz powietrza Winnix P1509993221Sprawdź ofertęRecenzja i opinie21Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
168 m³/h
120 m³/h
78 m³/h
42 m³/h
52 dB
43 dB
35 dB
26 dB
40 W
4 W
Zestaw filtrów (HEPA + węglowy) co 12 mies - od 125 zł. Koszt roczny 125 zł.
IDEAL
AP 30 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30 PRO24492744Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
300 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
54,2 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
30 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Koszt roczny - 250 zł.
BONECO
P500
Oczyszczacz powietrza BONECO P50014193633Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
300 m³/h60 dB
31 dB
30 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 379 zł. Koszt roczny od 189 zł.
SHARP
FP-J80EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EUW29993568Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
480 m³/h (max)
288 m³/h (medium)
60 m³/h (low)
47 dB
b.d.
15 dB
48 W
b.d.
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
SHARP
FP-J60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW24993658Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
48Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
396 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (low)
43 dB
b.d.
15 dB
38 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
PHILIPS
Dual Scan AC3055/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC3055/5025392643Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
58 W
b.d.
Wymiana filtra co 3 lata - 359 zł. Roczny koszt od 119 zł.
SHARP
UA-KIL60E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W39992873Sprawdź ofertęRecenzja i opinie51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
222 m³/h
90 m³/h
51 dB
41 dB
20 dB
61 W
19 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 329 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 169 zł. Wymiana generatora jonów do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
SHARP
UA-KIL80E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W44992882Sprawdź ofertęRecenzja i opinie62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
498 m³/h
258 m³/h
90 m³/h
55 dB
44 dB
21 dB
103 W
29 W
6,4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 329 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 169 zł. Wymiana generatora jonów do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
IDEAL
AP 30
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30
14992843Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
214 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
55 dB
46 dB
35 dB
26 dB
60 W
25 W
10 W
4 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 382 zł. Koszt roczny od 254 zł.
AIRDOG
X5
Oczyszczacz powietrza Airdog X523992742Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
42Wstępny
Elektrostatyczny
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
340 m³/h
b.d.
b.d.
21 dB
55 W
6 W
Brak aktualnych danych.
SHARP
KI-G75EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW41992774Sprawdź ofertęRecenzja i opinie56Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
450 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
42 dB
18 dB
80 W
26 W
7 W
Wymiana filtra HEPA do 3 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 5 lat - 299 zł. Moduł jonizatora do 2 lat - 149 zł. Koszt roczny - 350 zł.
LIFAAIR
LA333
34992556Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
41Wstępny
HEPA E12
Węglowy (1 kg)
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
Pomiar zużycia filtrów
Gwarancja: 4 lata (D2D)
332 m³/h
55 m³/h
50 dB
18 dB
50 W
1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 299 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 299 zł. Koszt roczny od 209 zł.
IDEAL
AP 60 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 60 PRO51992274Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
70Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
561 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56,6 dB
42,9 dB
33,6 dB
26,5 dB
16,5 dB
90 W
23 W
12 W
9 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Roczny koszt od 417 zł.
STADLER FORM
VIKTOR V-001
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM VIKTOR V-00110992014Sprawdź ofertęRecenzja i opinie25Wstępny
HPPT
Węglowy
Dozownik zapachów200 m³/h
b.d.
60 dB
26 dB
38 W
b.d.
Wymiana kompletu filtrów (wstępny i z węgla aktywnego) do 6 miesięcy - 119 zł. Koszt roczny od 238 zł.
IDEAL
AP 80 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 PRO
62992184Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
84Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
675 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
63,4 dB
46,7 dB
37,3 dB
28,8 dB
18,7 dB
175 W
30 W
14 W
10 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Koszt roczny - od 417 zł.
MILA
APHM1001
oczyszczacz powietrza Mila APHM100115422929Sprawdź ofertęRecenzja i opinie33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Miernik wielofunkcyjny
(TVOC, Temp., Wilg., PM2.5, PM10)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
265 m³/h
b.d.
60 dB
34 dB
24 W
b.d.
Zestaw filtrów HEPA + węglowy co 1 rok - 199 zł. Roczny koszt od ok. 199 zł.
BONECO
H680
34991840Sprawdź ofertęRecenzja i opinie23Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Nawilżacz ewaporacyjny
190 m³/h25 dB
b.d.
30 W
b.d.
Wymiana zintegrowanego filtra co 1-2 lata - 279 zł. Roczny koszt około 186 zł.
IDEAL
AP 15
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15
8902322Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
13Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
103 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
52 dB
43 dB
35 dB
36 dB
40 W
10 W
6 W
4 W
Kaseta filtracyjna (zestaw filtrów HEPA + węglowy + wstępny) do 2 lat - 390 zł. Roczny koszt. od 195 zł.
SHARP
FP-F30EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH5991706Sprawdź ofertęRecenzja i opinie

22Wstępny
HEPA H13
Jonizator180 m³/h
b.d.
b.d.
47 dB
38 dB
26 dB
51 W
30 W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Koszt roczny od 114,5 zł.
DYSON PURIFIER AUTOREACT TP7ADyson Purifier Cool Autoreact TP7A
27791527Sprawdź ofertęRecenzja i opinie30HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Miernik wielofunkcyjny
Pilot
Czujnik LZO
243 m³/h60 dB
23 dB
40 WFiltr 360° HEPA+Carbon – cena 399 zł, żywotność 12 miesięcy
SHARP
UA-PN1E-W
Sharp UA-PN1E-W27771Sprawdź ofertęRecenzja i opinie11Wstępny
HEPA
Węglowy
Jonizator plazmowy90 m³/h48 dB
22 dB
20 W
3 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 1 rok - 199 zł. Koszt roczny od około 199 zł.
VENTA
LW-25
Oczyszczacz powietrza VENTA LW-2589921Sprawdź ofertęRecenzja i opinie18WodnyNawilżacz ewaporacyjny150 m³/h44 dB
34 dB
24 dB
42 W
18 W
4,3 W
PHILIPS AC2959/53Philips AC2959/5319993444Sprawdź ofertęRecenzja i opinie47,5Wstępny
HEPA 13
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
380 m³/h65 dB
30 dB
45 WWymiana filtra zintegrowanego 3w1 - 239 zł. Max. 3 lata żywotnośći
PHILIPS AMF870/15Philips AMF870/1520693344Sprawdź ofertęRecenzja i opinie33,76Wstępny
HEPA 13
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
pilot
ogrzewanie i chłodzenie
270 m³/h46 dB
19 dB
40 W
2 W
Wymiana filtra zintegrowanego 3w1 - 299 zł.
ELECTROLUX WA71-305DG/GYElectrolux WA71-305DG/GY10745941Sprawdź ofertęRecenzja i opinie35,5Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
Czujnik LZO
285 m³/h50 dB
23 dB
50 WZestaw filtrów HEPA E12 + węglowy (EFWBRZ3) – cena 349 zł, żywotność 12 i 6 mies.
Philips AC0850/11Oczyszczacz powietrza Philips AC0850-118994426Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
24Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
190 m³/h
68 m³/h
49 dB
22 dB
20 WFiltr zintegrowany FY0293/30 - wymiana co 1 rok, cena 184 zł
VESTFROST
VP-A1S40WH
Oczyszczacz powietrza vestfrost VP-A1S40WH12994235Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37,5Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
jonizator plazmowy
lampa UV
miernik wielofunkcyjny
300 m³/h49 dB
17 dB
55 WZintegrowany filtr HEPA H13 + węgiel aktywny + wstępny – 1 rok, cena 179 zł
VESTFROST
VP-A1S60WH
Oczyszczacz powietrza vestfrost VP-A1S60WH18994353Sprawdź ofertęRecenzja i opinie56,25Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
mobilne sterowanie
jonizator plazmowy
lampa UV
miernik wielofunkcyjny
450 m³/h52 dB
17 dB
68 WZintegrowany filtr HEPA H13 + węgiel aktywny + wstępny – 1 rok, cena 229 zł
VESTFROST
VP-E2S60WH
Oczyszczacz powietrza vestfrost VP-E2S60WH27993360Sprawdź ofertęRecenzja i opinie52Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Ewaporacyjny
Tryb auto
mobilne sterowanie
jonizator plazmowy
nawilżacz ewaporacyjny
miernik wielofunkcyjny
lampa UV
415 m³/h51,6 dB
17 dB
68 WZintegrowany filtr HEPA H13 + węgiel aktywny + wstępny – 1 rok, cena 229 zł, filtr ewaporacyjny - b.d.
VESTFROST
VP-E2S40WH
Oczyszczacz powietrza vestfrost VP-E2S40WH19993849Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Ewaporacyjny
Tryb auto
mobilne sterowanie
jonizator plazmowy
nawilżacz ewaporacyjny
miernik wielofunkcyjny
lampa UV
295 m³/h44,5 dB
17 dB
65 WZintegrowany filtr HEPA H13 + węgiel aktywny + wstępny – 1 rok, cena 179 zł, filtr ewaporacyjny - b.d.
SHARP UA-KCP100E-WOczyszczacz powietrza Sharp UA-KCP100E-W44992883Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
75Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Ewaporacyjny
Tryb auto
mobilne sterowanie
nawilżacz ewaporacyjny
jonizator plazmowy
miernik wielofunkcyjny
600 m³/h
324 m³/h
108 m³/h
53 dB
39 dB
21 dB
79 W
20 W
5,5 W
filtr HEPA UZ-KCP1HF – cena 399 zł,
filtr węglowy UZ-KCP1DF – cena 279 zł,
filtr nawilżacza UZ-KCP1MF – cena 229 zł.
DYSON "Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3ADyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A29991835Sprawdź ofertęRecenzja i opinie31,5Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Ewaporacyjny
Tryb auto
miernik wielofunkcyjny
pilot
nawilżacz ewaporacyjny
Lampa UV
252 m³/h46 dB45 Wzintegrowany filtr 3w1 - 399 zł, wymiana co rok
DYSON Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09 3799614Sprawdź ofertęRecenzja i opinie26Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Ewaporacyjny
Tryb auto
miernik wielofunkcyjny
pilot
ogrzewanie i chłodzenie
Lampa UV
208 m³/h62 dB2250 W
40 W
zintegrowany filtr 3w1 - 399 zł, wymiana co rok
Ranking oczyszczaczy powietrza jest posortowany według stosunku Możliwości do ceny, który nazywamy Opłacalnością.

Elementy oczyszczaczy powietrza

filter ikona

Filtry w oczyszczaczu powietrza

System filtracyjny to najważniejszy element oczyszczacza powietrza. Od rodzaju użytych filtrów zależy to, co i w jakim stopniu zostanie wyeliminowane z powietrza. Do najczęściej spotykanych rozwiązań w oczyszczaczach powietrza zaliczyć można filtr wstępny, filtr HEPA i filtr węglowy.

Filtr wstępny to filtr mechaniczny. Jest to zazwyczaj siatka lub zespół drobnych siatek, która wyłapuje największe elementy takie jak kurz, sierść, włoski. Filtr wstępny można często czyścić pod bieżącą wodą lub oczyszczacz go za pomocą odkurzacza.

Filtr HEPA to filtr, który będzie wyłapywał większość drobinek unoszących się w powietrzu. Zbudowany z mikrowłókien PET filtr HEPA może przepuszczać mniej niż 0,01% pyłów PM2.5, czyli najniebezpieczniejszych substancji w polskim smogu. W najlepszych oczyszczaczach powiertrza spotykamy filtry HEPA w standardach EPA E10, EPA E11, EPA12, HEPA H13. Czym wyższa klasa filtra, tym większa jego skuteczność miejscowa, ale należy wiedzieć, że oczyszczacz powietrza z filtrem E11 posiadający 200 m3/h CADR będzie czyścił powietrze tak samo szybko z cząstek PM2.5, jak oczyszczacz powietrza z filtrem H13 posiadający taką samą wydajność.
CADR określa bowiem tempo oczyszczania powietrza właśnie z małych drobinek.

Filtr węglowy to filtr odpowiedzialny za wyłapywanie trujących gazów i zapachów. Skuteczny jest w zwalczaniu lotnych związków organicznych, w tym formaldehydu. Jeżeli masz w domu dużo brzydkich zapachów lub palacza, to wybierz oczyszczacz powietrza z dużą ilością węgla aktywnego.

wentylator ikona

CADR lub przepływ powietrza

CADR to najważniejsza wartość określająca moc oczyszczania powietrza w urządzeniu. W prostym tłumaczeniu to ilość powietrza, którą oczyszczacz powietrza może przefiltrować. Podaje się ją w wymiarze m3/h.

Warto zauważyć, że CADR nie odpowiada wartości przepływu powietrza wyrażonego w tej samej jednostce. Przepływ powietrza w oczyszczaczach to ilość powietrza, jaką wiatrak oczyszczacza może przetłoczyć przez urządzenie, ale bez filtrów. Filtry ograniczają przepływ nawet o 20-50%.

Jak dobrać oczyszczacz powietrza do pokoju?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że oczyszczacz powietrza powinno wybierać się do jednego pomieszczenia. Zakup jednego oczyszczacza powietrza do całego domu mija się z celem. Ilość miejsc, którymi wchodzi brudne powietrze lub tych, które generują zapachy, LZO, alergeny czy kurz jest duża.
Jeden oczyszczacz powietrza = jeden pokój (otwarta przestrzeń)

Dla polskich problemów z jakością powietrza oraz typowych warunków mieszkalnych można przyjąć, że na każde 10 m2 należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza oferujący 80 m3/h CADR. Ale czym większy zapas mocy oczyszczacza, tym będzie pracował on ciszej i szybciej usuwał duże zanieczyszczenia.
Dlatego, jeżeli mieszkasz w okolicy, gdzie masz duży smog, to możesz założyć nawet 1,5 razy większe potrzeby na moc oczyszczającą CADR i wybierać urządzenie kluczem 120 m3/h CADR na każde 10 m2.
Jeżeli Twoim problemem jest tylko alergia, to oczyszczacz powietrza na alergie może być mniejszej mocy. Takim minimum byłoby 50m3/h dla każdego 10 m2. Należy jednak pamiętać, że chcąc zachować ciszę np. w sypialni, lepiej kupić trochę mocniejsze urządzenie.

jonizator ikona

Jonizator powietrza - hit czy kit?

Jonizatory powietrza są popularnym rozwiązaniem na zanieczyszczenia powietrza. Produkowane przez nie jony ujemne mogą korzystnie wpływać na powietrze rozwiązując wiele problemów jednocześnie. Jony ujemne w powietrzu:

 • są odpowiedzialne za wytrącanie alergenów, roztoczy i pyłków roślinnych,
 • redukują zawartość bakterii, wirusów, grzybów i pleśni,
 • wytrącają pyły zawieszone (PM2.5, PM10 i pyly z zanieczyszczeń środowiskowych oraz odzwierzęcych).

Zjonizowane ujemnie powietrze poprawia ogólne samopoczucie, koncentrację i działa antystresowo.

Z naszych doświadczeń i testów wynika, że oczyszczacz powietrza z jonizacją działa około 10% szybciej niż ten sam model bez niej. Dlatego jonizacja może być miłym dodatkiem, ale nie musi być kluczowa, gdy odpowiadasz sobie na pytanie „Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?”

joystick ikona

Sterowanie: panel, pilot, wi-fi

Oczyszczacze powietrza podobnie, jak sprzęty RTV i AGD posiadają różne systemy sterowania. Ze względu na niewielką ilość parametrów, którymi można sterować w oczyszczaczu powietrza większość jego funkcji jest zazwyczaj dostępnych na panelu sterowania znajdującym się na obudowie urządzenia. Dla wygody producenci dodają czasami pilot zdalnego sterowania lub opcję sterowania przez smartfona, który łączy się z oczyszczaczem za pomocą sieci wi-fi.

Najpopularniejsze funkcje, którymi można sterować:

 • włącz/wyłącz,
 • tryb pracy (sterowanie prędkością wiatraków determinującą szybkość filtracji),
 • czas pracy urządzenia (czas, po którym urządzenie się wyłączy),
 • włączenie funkcji dodatkowych (jonizacja, nawilżanie, lampa UV).

Najlepsze oczyszczacze powietrza posiadają miernik zanieczyszczenia powietrza (najczęściej czujnik pyłów PM2.5) i umożliwiają włączenie trybu pracy automatycznej, w którym urządzenie na podstawie odczytów z miernika samo reguluje szybkość wiatraków, zwiększając ją w przypadku wykrycia większych stężeń zanieczyszczeń.

To właśnie reguły sterujące trybem automatycznym decydują, jak oczyszczacz powietrza radzi sobie realnie z dbaniem o jakość powietrza w domu. Warto zatem sprawdzić, na jakich zakresach PM2.5 działają poszczególne prędkości, bo niestety wiele popularnych oczyszczaczy powietrza, jak np. Xiaomi, działają na chińskich normach, które są 10 razy bardziej tolerancyjne dla smogu niż np. zalecenia WHO.

obudowa ikona

Oczyszczacz powietrza może dobrze wyglądać

Obudowa oczyszczacza powietrza będzie determinować łatwość jego przemieszczania oraz dopasowanie do wnętrza, w którym będzie on dbał o komfort oddychania.

Praktyka pokazuje, że ze względów ekonomicznych wielu Polaków nabywa jedno urządzenie i przenosi je do tej części pomieszczenia, w której przebywa. I tak w dzień oczyszczacz pracuje w pokoju dziennym, a nocą trafia do sypialni. Jeśli planujemy podobne wykorzystywanie urządzenia zwróćmy uwagę na możliwość jego przenoszenia. Waga tego typu urządzeń zaczyna się od ok. 5 kg i dochodzi nawet do 15 kg. W przypadku cięższych oczyszczaczy wielu producentów montuje w nich kółka, które pozwolą bezproblemowo go przemieścić. W lżejszych modelach dobrą praktyką twórców jest stosowanie uchwytów.

Wyglądem wiele oczyszczaczy powietrza przypomina mały, wolnostojący klimatyzator i do najładniejszych nie należy. Na rynku możemy spotkać najczęściej urządzenia koloru białego, wykonane z tworzyw sztucznych. Droższe modele będą posiadały lepszej jakości plastik i być może design, choć to już kwestia gustu. W sezonie 2021/2022 pojawia się więcej modeli najlepszych oczyszczaczy powietrza, które wychodzą poza utarty schemat. Producenci poprawiają wygląd i kolorystykę swoich produktów. Warto przemyśleć tę kwestię, bo dobry oczyszczacz będzie przyjacielem domu na dłużej.

joystick ikona

Opinie, recenzje, testy 127 modeli oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza AIRDOG: Airdog X5
Oczyszczacze powietrza AIRFREE: Airfree FIT 40Airfree Iris 125Airfree P80Airfree T40
Oczyszczacze powietrza AMICA: Amica APM3011
Oczyszczacze powietrza AMWAY: Amway ATMOSPHERE SKY
Oczyszczacze powietrza BEKO: Beko ATP8100
Oczyszczacze powietrza BEURER: Beurer LR 300
Oczyszczacze powietrza BLUEAIR: Blueair CLASSIC 280IBlueair CLASSIC 480IBlueair PRO MBlueair PRO LBlueair PRO XL Blueair Sense+
Seria Blueair HealthProtect: Blueair HealtProtect 7470iBlueair HealtProtect 7440iBlueair HealtProtect 7770i  • Blueair HealtProtect 7740i 
Oczyszczacze powietrza BLAUPUNKT: Blaupunkt AHS801Blaupunkt Lavender 2041
Oczyszczacze powietrza BONECO: Boneco H680Boneco P340 • Boneco P500Boneco P700Boneco W200
Oczyszczacze powietrza BRAUN: Braun Scan & Clean Air
Oczyszczacze powietrza CLAIR: Clair K
Oczyszczacze powietrza COWAY: Coway CLASSICCoway STORMCoway AIRMEGA 300s 
Coway Hue&Healing Coway Mini Storm Coway Cartridge
Oczyszczacze powietrza CRONOS: Cronos COBACronos CUBE • Cronos CLEOCronos HEPA ICronos RING
Oczyszczacze powietrza DAIKIN: Daikin MC70L • Daikin Ururu MCK75JDaikin MCK55W
Oczyszczacze powietrza DREAMLAND: • Dreamland DL-01Dreamland DL-07
Oczyszczacz powietrza DYSON: Dyson HP00
Dyson Pure Cool MeDyson Pure Cool TP02Dyson Pure Cool TP04Dyson Pure Hot+Cool HP04Dyson Pure Humidify+CoolDyson Purifier Cool TP07 Dyson Purifier Cool Autoreact TP7A Dyson Purifier Cool Formaldehyde TPO9Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 Dyson Pure Cool TP00
Oczyszczacze powietrza ELIXAIR: Elixair E400
Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX: Electrolux EAP300 • Electrolux EAP450Electrolux PA91DG-404GY Electrolux PA91DG-604DG
 • Electrolux FA31-201GY Flow A3
Oczyszczacze powietrza EMED: Emed PA-500
Oczyszczacze powietrza ELDOM: Eldom PO200
Oczyszczacze powietrza FELLOWES: Fellowes AERAMAX DX5Fellowes AERAMAX DX55 • Fellowes AERAMAX DX95 • Fellowes AM Pro IIFellowes AM Pro IIIFellowes AM Pro IV
Oczyszczacze powietrza GOCLEVER: Goclever CRISTAL AIR ADVANCED • Goclever CRISTAL AIR CORALGoclever CRISTAL AIR PRO
Oczyszczacze powietrza HAMA:  Hama Smart
Oczyszczacze powietrza HAUS&LUFT: Haus & Luft HL-OP-10 • Haus & Luft HL-OP-20
Oczyszczacze powietrza HB: HB AP1080DW
• HB AP2040DW • HB AP2060DW
Oczyszczacze powietrza HOFFEN: Hoffen AirProHOFFEN
Oczyszczacze powietrza HOOVER: Hoover H-Purifier 700
Oczyszczacze powietrza IDEAL: Ideal AP 15Ideal AP 25 – Ideal AP 30 • Ideal AP 40Ideal AP 45 • Ideal AP 30 ProIdeal AP 40 ProIdeal AP 60 Pro • Ideal AP 80 ProIdeal AP 100Ideal AW 60Ideal ACC 55
Oczyszczacze powietrza IKEA: Ikea FÖRNUFTIG • Ikea Starkvind
Oczyszczacze powietrza KARCHER: Karcher AF 100
Oczyszczacze powietrza KLARTA: Klarta FORSTE 3Klarta FORSTE 4Klarta STORKlarta STOR 2
Oczyszczacze powietrza LAS PURIFIERS: Las Purifiers Professional-8A
Oczyszczacze powietrza LEVOIT: Levoit Core MiniLevoit Core 2005 Levoit Core 400SLevoit Core 300 Levoit Core 300S Levoit Core 600S Levoit Core P350 Pet Care Levoit LV-H132 Levoit LV-H132RFLevoit Vista 200Levoit LV-PUR131/131S
Oczyszczacze powietrza LIFAAIR: LIFAair LA333 • LIFAair LA503 • LIFAair LA500 LIFAair 500VLA350/LA350+ Lifeair 500 (STYLE)LIFAair LAF200
Oczyszczacze powietrza MATEKO: Mateko Lavender 3 Mateko Aria
Oczyszczacze powietrza MILA: Mila APHM1001
Oczyszczacze powietrza MILLA HOME: Milla Home AP302W
Oczyszczacze powietrza OPUS: Opus Aeroprime QOpus Aeroprime X Auto
Oczyszczacze powietrza PANASONIC: Panasonic F-VXR35GPanasonic F-VXR50G • Panasonic F-VXR70GPanasonic F-VXR90G

Oczyszczacze powietrza RAVEN: Raven  EOP003UV
Oczyszczacze powietrza ROWENTA: Rowenta PU4010 • Rowenta PU4020 • Rowenta PU6020
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG: Samsung AX34R3020WWSamsung AX40R3030WMSamsung AX60R5080WDSamsung AX90R7080WD

Oczyszczacze powietrza SANITAS: Sanitas SLR 205
Oczyszczacze powietrza SENCOR: Sencor SHA 8400WH
Oczyszczacze powietrza SETTI+: Setti+ AP800W Smart
Oczyszczacze powietrza SILVERCREST: Silvercrest SLR 55A1SilverCrest SLR 30 B1

Oczyszczacz powietrza STADLER FORM: Stadler Form ROGERStadler Form ROGER LITTLE •
Stadler Form VIKTOR V-001Stadler Form Roger 2 Stadler Form Roger Little 2 Stadler Form Roger Big 2
Oczyszczacze powietrza STYLIES: Styliers PEGASUS
Oczyszczacze powietrza TEFAL: Tefal PT3030
Oczyszczacze powietrza TOSHIBA: Toshiba CAF-Y92XPLToshiba CAF-X50XPL
Oczyszczacze powietrza TCL: TCL TKJ400F
Oczyszczacze powietrza VBreathe: VBreathe Tasman
Oczyszczacze powietrza VENTA: VENTA LW-15 • VENTA LW-25 • VENTA LW-45
Oczyszczacze powietrza VESTFROST: Vestfrost VP-A1S70WH Vestfrost VP-AIZ40WH Vestfrost VP-A1M30WH
Oczyszczacze powietrza VIESSMANN: Viessmann HL-OP15 Viessmann V-AIR 100
Oczyszczacze powietrza WEBBER: Webber AP8410 Webber AP9900

Oczyszczacze powietrza WELLTEC: WELLTEC APH1000DWELLTEC APH225WELLTEC APH450DWELLTEC APH800D

Oczyszczacz powietrza XIAOMI: Xiaomi Air Purifier Max • Xiaomi AIR PURIFIER PRO • Xiaomi AIR PURIFIER PRO HXiaomi AIR PURIFIER 2Xiaomi Air Purifier 2SXiaomi Air Purifier 2HXiaomi Air Purifier 3h
Xiaomi Air Purifier 3CXiaomi Air Purifier 4 Pro Xiaomi Smartmi Air Purifier P1  Xiaomi Smartmi Air Purifier P2 Xiaomi Smartmi Air Purifier FJY6003EU Xiaomi Smart Air Purifier 4 LiteXiaomi Smart Air Purifier 4
Oczyszczacze powietrza YOER: Yoer Pure Spot Yoer Pure Home
Oczyszczacze powietrza ZELMOTOR: Zelmotor Perfect Line 
Oczyszczacze powietrza ZEPTER: Zepter Therapy Air® iOn

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Niestety na rynku nie ma tanich oczyszczaczy powietrza z nawilżaniem, a te dostępne posiadają czasami istotne wady. Niemniej nasz ranking oczyszczaczy powietrza zawiera również urządzenia 2w1, bo to wilgotność powietrza, którą rozwiązują oczyszczacze powietrza z nawilżaczem, jest najszybciej odczuwalną składową powietrza. Zimą warto zadbać o 50% wilgotność w domu. Poprawimy tak skórę, śluzówki i wzmocnimy naturalną barierę przed wirusami i bakteriami.

Wybierając oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym należy przyjąć, że na każde 10 m2 pomieszczenia potrzebujemy przeciętnie minimum nawilżania 100 ml/h. Czyli do 30 m2 takim minimum byłoby urządzenie o wydajności 300 ml/h.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: „Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem„.

Alternatywą do zakupu oczyszczacza powietrza z nawilżaniem będzie zakup osobnego nawilżacza powietrza. W tej kwestii również prowadzimy własny ranking i testy. Zobacz go, jeśli chcesz znaleźć najlepszy ewaporacyjny (odradzamy ultradźwiękowe) nawilżacz powietrza.