Category Archives

  Recenzje oczyszczaczy powietrza

 • All
 • Oczyszczacz Electrolux EAP300 biały Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300. Czy warto kupić?

  Electrolux EAP300 to oczyszczacz powietrza renomowanej szwedzkiej marki AB Electrolux. Urządzenie według producenta sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni nawet 70 m². Czy ma aż tak wysoką wydajność oraz inne zalety?

  Cena Electrolux EAP300  – brak ofert (2020-03-09) (link do Ceneo.pl)

  Oczyszczanie powietrza

  Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300 wykorzystuje technologię określaną przez producenta jako Pure Source. W skład systemu filtrującego wchodzą:

  • filtr wstępny – odpowiedzialny za wyłapywanie dużych zanieczyszczeń, np. kurzu i sierści, w celu ograniczenia zużycia pozostałych filtrów,
  • filtr węglowy – skuteczny w walce z zanieczyszczeniami gazowymi, w tym LZO, a także z brzydkimi zapachami,
  • filtr HEPA H13 – usuwający z powietrza m.in. pyły zawieszone PM2,5 i PM10 oraz alergeny wziewne.

  Ich pracę wspomaga technologia PlasmaWave, wytwarzająca jony dodatnie i ujemne, które łączą się z zanieczyszczeniami, a w rezultacie ułatwiają ich eliminację.

  Niestety ceny filtrów są ogromne. Żywotność filtra HEPA wynosi 1 rok, a jego cena 249 zł. Zestaw czterech filtrów węglowych kupimy za 149 zł i starczą one na rok, gdyż żywotność jednego to zaledwie 3 miesiące. Filtry węglowe są cienkie i mają mało węgla aktywnego, więc zdecydowanie należy stosować się do zalecanych okresów użytkowania, bo w przeciwnym razie przestają prawidłowo działać. Roczne koszty eksploatacji wynoszą zatem prawie 400 zł.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Oczyszczacz Electrolux EAP300 jest wyposażony w czujnik jakości powietrza, który ocenia poziom zanieczyszczeń, a w razie potrzeby samodzielnie zwiększa lub obniża prędkość obrotów wentylatora. Niestety dokładność działania tego czujnika nie jest satysfakcjonująca, tak więc tryb automatyczny jest tu kiepski. 

  Urządzenie ma też czujnik światła, który wykrywa ciemność i automatycznie zmniejsza tempo obrotów oraz przyciemnia podświetlenie panelu, aby zapewnić odpowiednie warunki snu .

  O konieczności wymiany filtrów informuje wskaźnik Check Filter.

  Tabliczka znamionowa oczyszczacza Electrolux EAP300
  Electrolux EAP300 podczas pracy pobiera maksymalnie 60 Wattów, co jak na oczyszczacz o takiej wydajności jest wynikiem przeciętnym. 

  Oczyszczaczem  Electrolux EAP300 można sterować za pomocą pilota.

  Wygląd

  Electrolux EAP300 ma wymiary 55 x 24,9 x 41,4 cm, a więc jest oczyszczaczem powietrza średniej wielkości. Dzięki minimalistycznemu designowi i białej, lekko błyszczącej obudowie dobrze się prezentuje i pasuje do różnych wnętrz.

  Parametry techniczne Electrolux EAP300

  MarkaElectrolux
  Model EAP300  
  Cena849 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]335
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*41,87
  Zalecana maks. kubatura [m³]104,67
  Głośność [dB]do 55
  Pobór mocy [W]35-60
  Liczba prędkości wentylatorab.d.
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPA H13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówHEPA – 1 rok, węglowy – 3 miesiące
  Waga [kg]6,1
  Gwarancja2 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Galeria zdjęć Electrolux EAP300

  Oczyszczacz Electrolux EAP300 biały Electrolux-EAP300-biały-filtry

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300?

  Maksymalna wydajność oczyszczania Electroluxa EAP300 to 335 m³/h. Taki wynik jest odpowiedni dla niewiele ponad 40 m². To mniej niż sugeruje producent, ale też niemało. Dobra wydajność idzie w parze z obecnością skutecznych technologii oczyszczania. Niestety, Electrolux EAP300 ma wadę w postaci drogich filtrów.

  Electrolux EAP300 w naszej opinii

  ZALETY
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Dobry stosunek ceny do wydajności
  • Wskaźnik zużycia filtra
  • Timer
  WADY
  • Niska precyzja czujnika jakości powietrza, sterującego trybem automatycznym
  • Duże koszty eksploatacji (roczny koszt filtrów prawie 400 zł)

  Cena Electrolux EAP300

  Electrolux EAP300 dostępny jest w cenie 849 zł (cena z dnia 08.11.2019). Aktualną cenę Electrolux EAP300 sprawdzisz w serwisie Ceneo.pl. Polecamy zakup oczyszczacza z oficjalnej sieci dystrybucji, by otrzymać pełną obsługę serwisową.

  W sprzedaży znajduje się wiele tańszych urządzeń o podobnej wydajności, których koszt eksploatacji jest znacznie niższy niż w przypadku Electroluxa EAP300.  Przykładem może być oczyszczacz Klarta Forste 3 za 749 zł, który ma filtry wystarczające na rok i kosztujące 139 zł.

  Wszystkie recenzje oczyszczaczy powietrza Electrolux na RO


  Seria PA91
  :

  Seria EAP:

  Ceny w zestawieniu zaktualizowano dnia 2020-01-22 wg Ceneo.

 • Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir, widok od przodu Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir. Czy warto go kupić?

  Geekbes CleanAir to jeden z najtańszych oczyszczaczy powietrza na polskim rynku. Czy propozycja chińskiej marki pomimo niskiej ceny skutecznie rozwiązuje problem smogu i ma szansę konkurować z kilkukrotnie droższymi urządzeniami zarówno pod względem efektywności, jak i komfortu użytkowania?

  Cena Geekbes CleanAir (2020-02-19) – 429 zł (Zobacz aktualne promocje w autoryzowanym sklepie Geekbuying.pl, który rekomendujemy do zakupu modelu Geekbes CleanAir).

  Oczyszczanie powietrza

  W oczyszczaczu Geekbes CleanAir znajdziemy pięć elementów odpowiedzialnych za poprawę jakości powietrza:

  • filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, np. kurz, a dzięki powłoce antybakteryjnej niszczy bakterie i wirusy,
  • filtr HEPA – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne oraz inne drobne cząsteczki stałe,
  • filtr węglowy – odpowiada za oczyszczanie powietrza ze szkodliwych gazów (np. formaldehydu i innych LZO) oraz za neutralizację brzydkich zapachów,
  • jonizatror – wspomaga walkę z bakteriami, wirusami i zarodnikami pleśni,
  • lampa UV – przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów wewnątrz urządzenia (działanie nieprzydatne w polskich warunkach), lecz wbrew panujące opinii nie niszczy bakterii i wirusów obecnych w powietrzu.

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  W oczyszczaczu powietrza Geekbes CleanAir zużyciu ulegają filtry węglowy i HEPA. Ich żywotność szacowana jest przez producenta na okres od 3 do 6 miesięcy, a cena nowego zestawu wynosi 99 zł.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Oczyszczacz Geekbes CleanAir został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Urządzenie może samodzielnie dostosowywać tempo pracy do aktualnych potrzeb, gdyż jest wyposażone w tryb automatyczny. Niestety nie wiadomo, jaki rodzaj czujnika znalazł się w oczyszczaczu, co uniemożliwia nam ocenę działania trybu auto.

  O jakości powietrza oczyszczacz Geekbes CleanAir informuje użytkownika za pośrednictwem trójkolorowego wskaźnika, w którym niebieski kolor oznacza niskie stężenie zanieczyszczeń, zielony średnie, a czerwony wysokie. Wskaźnik znajduje się na górze urządzenia i otacza panel sterowania. W trybie nocnym diody zostają wyłączone, a oczyszczacz pracuje z najniższą prędkością.

  Wskaźnik kolorystyczny w oczyszczaczu powietrza Geekbes CleanAi

  W oczyszczaczu powietrza Geekbes CleanAir znalazł się także timer, który umożliwia zaplanowanie czasu pracy.

  Wygląd

  Geekbes CleanAir to mały i lekkie urządzenie zamknięte w białej obudowie. Jego wymiary wynoszą 35 x 18 x 46,6 cm. Pod względem wizualnym zaletę stanowi ładny, opływowy kształt oczyszczacza.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Geekbes CleanAir

  MarkaGeekbes
  Model CleanAir
  Cena429 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]200
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*25
  Zalecana maks. kubatura [m³]62,5
  Głośność [dB]<20-48
  Pobór mocy [W]do 54
  Liczba prędkości wentylatora3
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 6 m-cy
  Waga [kg]5,7
  Gwarancja2 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir?

  Geekbes CleanAir to tani oczyszczacz powietrza, przystosowany do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m². Wykorzystywane przez niego technologie są w stanie wyeliminować smog i inne rodzaje zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, np. alergeny i dym papierosowy. Brak znajomości rodzaju czujnika zanieczyszczeń i dokładnego działania trybu automatycznego uniemożliwia nam jednak dokonanie właściwej oceny możliwości oczyszczacza.

  Galeria zdjęć Geekbes CleanAir

  Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir od przodu Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir, widok pod kątem 45 stopni Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir bokiem Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir tyłem Oczyszczacz powietrza Geekbes CleanAir, widok od góry

  Geekbes CleanAir w naszej opinii

  ZALETY
  • Tryb automatyczny (niesparametryzowany)
  • Jonizator
  • Niska cena
  • Timer
  • Cicha praca
  WADY
  •  

  Cena Geekbes CleanAir

  Cena oczyszczacza na dzień 19.02.2020 wynosi 429 zł dostępne na stronie Geekbuying.pl.

 • Oczyszczacz powietrza APH420H Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H. Czy warto go kupić?

  Welltec APH420H to oczyszczacz z funkcją nawilżania, czyli urządzenie pozwalające rozwiązywać jednocześnie dwa problemy związane z jakością powietrza wewnątrz budynków. Czy sprzęt dobrze realizuje oba swoje zadania, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort użytkowania?

  Cena Welltec APH420H (2020-02-05) – 1990 zł 

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH420H w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 Dodatkowo zyskaj zestaw filtrów na 6 lat!

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

  ☛ Przejdź do sklepu i kup Welltec APH420H najtaniej na rynku

  Oczyszczanie powietrza

  W oczyszczaczu powietrza Welltec APH420H znalazły się:

  • filtr wstępny – drobna siatka, która wychwytuje większe zanieczyszczenia, np. kurz,
  • filtr HEPA klasy H13 – odpowiedzialny za usuwanie pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, alergenów wziewnych oraz wielu wirusów i bakterii,
  • filtr węglowy – oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów,
  • filtr zeolitowy – wspiera pracę filtra węglowego (i jest z nim połączony), eliminuje m.in. benzen i ksyleny,
  • filtr zimnokatalityczny – kolejny element systemu filtrującego uczestniczący w usuwaniu gazów (jest połączony z dwoma poprzednimi), skuteczny w walce np. z siarkowodorem i amoniakiem,
  • jonizator – wytwarza 10 milinów anionów na sekundę, a tym samym wspomaga usuwanie niektórych zanieczyszczeń i przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi (funkcję jonizacji można w każdej chwili wyłączyć),
  • filtr nawilżacza – odpowiada za oczyszczanie wody wykorzystywanej do nawilżania powietrza.

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtry powietrza w oczyszczaczu Welltec APH420H zużywają się po 6-24 miesiącach pracy urządzenia. Najbardziej opłacalne jest kupowanie ich w zestawie oznaczonym symbolem FAPH420-HS, który kosztuje 98 zł. Komplet obejmuje filtr wstępny, filtr HEPA oraz kasetę złożoną z filtra węglowego, zeolitowego i zimnej katalizy.

  Do każdego nowego oczyszczacza Welltec APH420H producent dołączył trzy komplety filtrów, które wystarczają nawet na 6 lat użytkowania urządzenia.

  Filtr nawilżacza do modelu Welltec APH420H (FAPH420-HW) kosztuje 99 zł. Jego żywotność szacowana jest na 1 rok.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H został przystosowany do pracy w pięciu prędkościach. W najwyższej z nich jego CADR wynosi 394 m³/h. Urządzenie potrafi samodzielnie dopasowywać tempo pracy do aktualnych potrzeb. Za kontrolę jakości powietrza odpowiada czujnik pyłu zawieszonego PM2,5. Użytkownik informowany jest o niej na dwa sposoby:

  1. poprzez numeryczny wskaźnik cząsteczek PM2,5 (znajduje się on na wyświetlaczu umieszczonym na samej górze oczyszczacza),Oczyszczacz powietrza APH420H, widok od góry
  2. za pośrednictwem trójkolorowego wskaźnika (zlokalizowanego trochę niżej, w przedniej części obudowy).

  Oczyszczacz powietrza APH420H, część górnaWskaźnik kolorystyczny oczyszczacza Welltec APH420H wykorzystuje cztery kolory, które oznaczają:

  • zielony – dobrą jakość powietrza, stężenie PM2,5 do 50 µg/m³,
  • niebieski – umiarkowaną jakość powietrza, stężenie PM2,5 od 51 do 100 µg/m³,
  • żółty – złą jakość powietrza, stężenie PM2,5 do 101 do 150 µg/m³,
  • czerwony – bardzo złą jakość powietrza, stężenie PM2,5 powyżej 150 µg/m³.

  W urządzeniu znalazł się specjalny tryb sleep, w którym prędkość filtracji zostaje zredukowana do minimum, a wszystkie lampki na panelu sterowania (z wyjątkiem wskaźnika tryby sleep) gasną.

  Welltec APH420H nie ma higrostatu, a co za tym idzie – nie oferuje automatycznego trybu nawilżania, ale wyposażony jest w higrometr. Aktualny poziom nawilżenia można sprawdzić na wyświetlaczu. Co więcej, urządzenie prezentuje także temperaturę powietrza.

  Maksymalna wydajność nawilżania wynosi 200 ml/h, a do zbiornika można wlać jednorazowo 1,5 l wody. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Aby korzystać tylko z funkcji oczyszczania, wystarczy opróżnić zbiornik na wodę.

  W oczyszczaczu powietrza Welltec APH420H znalazły się również inne funkcje, które pozytywnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Są to:

  • wskaźnik wymiany filtrów – kiedy filtry zużyją się, sygnalizuje potrzebę ich wymiany,
  • timer – pozwala zaplanować czas włączenia lub wyłączenia oczyszczacza (dostępne przedziały to 1, 2, 4, 8 i 12 godzin),
  • blokada dziecięca – zapobiega zmianie ustawień przez najmłodszych,
  • czujnik otwarcia pokrywy – zatrzymuje pracę urządzenia, gdy dojdzie do otwarcia pokrywy,
  • czujnik przechyłu – wyłącza zasilanie w przypadku mocnego przechylenia oczyszczacza.

  Sterowanie oczyszczaczem Welltec APH420H odbywa się poprzez panel lub za pośrednictwem pilota.

  Pilot do oczyszczacza powietrza APH420HWygląd

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H zamknięty został w prostej, biało-szarej obudowie. Jego wymiary wynoszą 47,8 x 31,8 x 69 cm. Urządzenie prezentuje się skromnie, ale elegancko, więc z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Welltec APH420H

  MarkaWelltec
  Model APH420H
  Cena1990 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]394
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*49,25
  Zalecana maks. kubatura [m³]123,12
  Głośność [dB]38, 38, 54, 59, 66
  Pobór mocy [W]11,3, 13,1, 22,6, 34,1, 56,3
  Liczba prędkości wentylatora5
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 2 lat
  Waga [kg]10,8
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Welltec APH420H?

  W najwyższym trybie CADR oczyszczacza powietrza Welltec APH420H wynosi 394 m³/h (jego przepływ powietrza to 450 m³/h), co pozwala na efektywną pracę w pomieszczeniu o powierzchni 49 m².

  Wysoka wydajność, sprawdzone filtry i obecność czujnika pyłów PM2,5 sprawiają, że w roli oczyszczacza powietrza Welltec APH420H sprawdza się bardzo dobrze. Jako nawilżacz wypada trochę gorzej, gdyż jego wydajność nawilżania jest zbyt niska w stosunku do powierzchni pracy, wynikającej z wartości CADR. W mniejszych pomieszczeniach takie możliwości powinny być jednak w pełni wystarczające.

  Poza dużą liczbą funkcji dodatkowych zaletą oczyszczacza Welltec APH420H jest obecność w zestawie trzech kompletów filtrów, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji urządzenia.

  Galeria zdjęć Welltec APH420H

  Oczyszczacz powietrza APH420H pod kątem 45 st. Oczyszczacz powietrza APH420H, widok od przodu Oczyszczacz powietrza APH420H, widok od góry Oczyszczacz powietrza APH420H, część górna Oczyszczacz powietrza APH420H w pokoju

  Welltec APH420H w naszej opinii

  ZALETY
  • Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5
  • Numeryczny wskaźnik PM2,5
  • Ewaporacyjny nawilżacz powietrza
  • Jonizacja
  • Wskaźnik wymiany filtrów
  • Blokada rodzicielska
  • Timer z możliwością zaprogramowania włączenia i wyłączenia
  WADY
  • Wysoka głośność najniższego trybu

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH420H w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 Dodatkowo zyskaj zestaw filtrów na 6 lat!

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

 • lg-as95gd-front Oczyszczacz powietrza LG PuriCare AS95. Czy warto kupić?

  Południowokoreańskie LG wraca na rynek oczyszczaczy z nowym modelem i ambitnymi planami. LG PuriCare (AS95GDWV0) wyposażony został w innowacyjny system Clean Booster. Urządzenie psoiada również 6-stopniowy system filtracji oraz sporą wydajność oczyszczania. Czy zalety te uzasadniają wysoką cenę urządzenia?

  Cena LG PuriCare AS95 (2019-12-20) – 4499 (link do Ceneo.pl)

  Oczyszczanie powietrza

  Wg informacji producenta, oczyszczacz powietrza LG Puri Care wyposażony został w zintegrowany filtr 360 typu 6w1: Na filtr ten składają się:

  • podwójny filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia, dzięki czemu nie zapychają one pozostałych elementów systemu filtracyjnego,
  • podwójny filtr HEPA, odpowiedzialny jest za usuwanie alergenów,  pyłów zawieszonych i wielu patogenów,
  • podwójny filtr węglowy z katalizatorem, usuwający LZO i nieprzyjemne zapachy

  Oprócz tego urządzenie posiada również jonizator Plasmaster, który przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi oraz pomaga eliminować niektóre rodzaje zanieczyszczeń.

  Niestety producent nie podaje na razie ceny wymiennego filtra. Wiadomo natomiast, iż zaleca wymieniać go raz do roku.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Model LG AS95GDWV0 reprezentuje technologię PuriCare™, będąc wyposażonym w czujnik PM 1,0 i czujnik gazu, dzięki czemu automatycznie bardzo dokładnie podaje informację o jakości powietrza w formie liczbowej oraz za pomocą zmieniającego się podświetlenia wyświetlacza.

  Użytkownik ma do wyboru 4 manualne ustawienia prędkości (Niska, Średnia, Wysoka, Turbo) oraz 4 tryby pracy (Smart, Booster, Podwójny, Pojedynczy). Tryb Smart to przyjęta przez LG nazwa na tryb automatyczny. W szczególności warto zwrócić uwagę na tryb Booster, którego celem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu poprzez ruchomą pokrywę, obracającą się pod kątem 70°.

  W trybie podwójnym PuriCare AS95 do oczyszczania wykorzystuje zarówno górną, jak i dolną część urządzenia. W pojedynczym aktywna jest jedynie jego dolna część.

  Co ważne, dzięki systemowi LG Smart ThinQ mogą wygodnie łączyć się z urządzeniem za pomocą Wi-Fi i zdalnie sterować oczyszczaczem. Innymi udogodnieniami jest chociażby timer, który umożliwia zaplanowanie czasu pracy urządzenia (dostępne opcje to 2, 4, 8 i 12 godzin) oraz blokada rodzicielska. Standardem jest oczywiście także wskaźnik wymiany filtra.

  Wygląd

  Dwuczęściowe urządzenie to waga ciężka wśród oczyszczaczy powietrza. W przenośni i dosłownie, gdyż AS95GDWV0 waży ok. 19 kg. Pomimo dużej wagi i sporych rozmiarów (37,6 x 107,3 x 37,6 cm), oczyszczacz firmy LG posiada przyjemny dla oka, lekki design, łącząc elegancką, biało-czarną obudowę i stylowy wyświetlacz.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LG PuriCare AS95

  MarkaLG
  ModelPuriCare (AS95GDWV0)
  Cena4499 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]b.d.
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*b.d.
  Zalecana maks. kubatura [m³]b.d.
  Głośność [dB]52
  Pobór mocy [W]75
  Liczba prędkości wentylatora4
  Filtr wstępnytak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrów1 rok
  Waga [kg]19
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza LG PuriCare AS95?

  Niestety nie dysponujemy na ten moment oficjalnymi danymi dotyczącymi współczynnika CADR. Po trybie auto, to wydajność jest zaś kluczowym parametrem, pozwalającym obiektywnie ocenić użyteczność sprzętu. Na pochwałę zasługuje na pewno Tryb Booster pozwalający obracać dyszę wentylatora w zakresie 70 stopni i docierać do miejsc oddalonych nawet o 7,5 metra. Plusem jest także możliwość zdalnego sterowania i konfiguracji urządzenia za pomocą aplikacji LG Smart ThinQ.

  Z drugiej strony model AS95GDWV0 kosztuje obecnie (stan na dzień 20.12.2019) około 4500 zł, co może być ceną zaporową dla wielu klientów.

  Galeria zdjęć LG PuriCare AS95

  lg-as95gd-front

  LG PuriCare AS95 w naszej opinii

  ZALETY
  • Tryb automatyczny
  • Czujniki pyłu i gazu
  • Możliwość sterowania mobilnie lub pilotem
  • Jonizacja powietrza
  • Wskaźnik wymiany filtra
  • Blokada rodzicielska
  • Timer
  WADY
  • Wysoka cena
 • Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D na białym tle. Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D. Czy warto go kupić?

  Welltec APH1000D to najwydajniejszy oczyszczacz powietrza w ofercie marki Welltec, a zarazem jedno z najwydajniejszych urządzeń na polskim rynku. Jego CADR w najwyższym trybie wynosi aż 922 m³/h. Czy znakomita wydajność idzie w parze z innymi zaletami i warto rozważyć zakup tego właśnie oczyszczacza?

  Cena Welltec APH1000D (2020-02-05) – 3190 zł 

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH1000D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

  ☛ Przejdź do sklepu i kup Welltec APH1000D najtaniej na rynku

  Oczyszczanie powietrza

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D został wyposażony w:

  • filtr wstępny – to drobna siatka, która wychwytuje duże zanieczyszczenia, np. kurz,
  • filtr HEPA klasy H13 – zatrzymuje cząsteczki pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 i PM10, sierść, kurz, pyłki roślinne, zarodniki pleśni oraz wiele bakterii i wirusów,
  • filtr węglowy – pochłania niebezpieczne gazy i neutralizuje brzydkie zapachy,
  • filtr zeolitowy – skuteczny w walce z niektórymi gazami, np. benzenem i pochodnym metanu,
  • filtr zimnokatalityczny – także neutralizuje groźne gazy, np. siarkowodór, formaldehyd i amoniak,
  • jonizator – wytwarza 10 mln jonów ujemnych na sekundę, które wspomagają proces oczyszczania powietrza z niektórych zanieczyszczeń i przywracają równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi,
  • diody UV – w praktyce ich działanie ogranicza się do ochrony przed rozwojem mikroorganizmów wewnątrz urządzenia (emitowane światło nie niszczy bakterii i wirusów, gdyż oddziałuje na nie zbyt krótko, a działanie diod jest nieprzydatne dla polskiego użytkownika).

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtr HEPA, węglowy, zeolitowy i zimnokatalityczny znajdują się w dwóch kasetach (każda ma 4 filtry), a ich żywotność szacowana jest na okres od 6 do 24 miesięcy. Koszt zakupu nowego zestawu (obejmującego dwie kasety) to 248 zł.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Wentylator oczyszczacza powietrza Welltec APH1000D został przystosowany do pracy w siedmiu prędkościach. Urządzenie potrafi samodzielnie wybrać odpowiednie w danej chwili tempo filtracji, czyli działa w trybie automatycznym. Za kontrolę czystości powietrza odpowiada laserowy czujnik cząsteczek PM2,5 (marki Honeywell), zatem prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia jednego z głównych składników smogu.

  Użytkownik jest informowany o aktualnym stanie powietrza na dwa sposoby:

  1. poprzez numeryczny wskaźnik poziomu pyłu zawieszonego PM2,5,
  2. za pośrednictwem wskaźnika kolorystycznego (pierścienia, który otacza numeryczny wyświetlacz).

  Wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu Welltec APH1000D.

  Wskaźnik kolorystyczny wykorzystuje trzy kolory:

  • zielony – PM2,5 do 50 µg/m³, jakość powietrza dobra,
  • niebieski – PM2,5 od 51 do 150 µg/m³, jakość powietrza umiarkowa,
  • czerwony – PM2,5 powyżej 150 µg/m³, jakość powietrza zła.

  W oczyszczaczu powietrza Welltec APH1000D znalazł się tryb sleep. Po uruchomieniu go urządzenie przechodzi na najniższą prędkość, a światełka na panelu sterowania zostają przygaszone.

  Inne udogodnienia, jakie znajdziemy w tym oczyszczaczu powietrza to:

  • wskaźnik zużycia filtrów – w odpowiednim momencie sygnalizuje konieczność wymiany kasety filtracyjnej,
  • timer – pozwala zaprogramować moment zarówno zakończenia, jak i rozpoczęcia filtracji,
  • blokada rodzicielska – zapobiega zmianie ustawień przez dzieci,
  • czujnik otwarcia pokrywy – w razie otwarcia pokrywy wyłącza oczyszczacz,
  • czujnik przechyłu – jeśli dojdzie do nadmiernego przechylenia urządzenia, odcina zasilanie,
  • kółka – ułatwiają relokację urządzenia.

  Oczyszczaczem powietrza Welltec APH1000D można sterować poprzez panel lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w moduł WiFi.

  Wygląd

  Welltec APH1000D to oczyszczacz powietrza charakteryzujący się prostym, a zarazem eleganckim stylem. Ma białą obudowę o wymiarach 37,5 x 37,8 x 77,5 cm.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Welltec APH1000D

  MarkaWelltec
  Model APH1000D
  Cena3190 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]992
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*124
  Zalecana maks. kubatura [m³]334,8
  Głośność [dB]47, 47, 49, 55, 59, 64, 69
  Pobór mocy [W]7, 11, 16, 23, 33, 49, 78
  Liczba prędkości wentylatora7
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 2 lat
  Waga [kg]14
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D?

  W najwyższym trybie oczyszczacz Welltec APH1000D uzyskuje CADR 992 m³/h. (Przepływ powietrza wynosi 1135 m³/h). To wartość odpowiednia dla pomieszczeń o powierzchni nawet 124 .

  Technologie oczyszczania zastosowane w tym urządzeniu zapewniają wysoką dokładność. Kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza bazuje na bardzo łagodnej normie, ale warto zaznaczyć, iż nie pokrywa się to z działaniem trybu automatycznego. Wentylator pracuje w siedmiu prędkościach, a dzięki aplikacji można samodzielnie ustalić zależność między stanem powietrza a tempem filtracji.

  Funkcjonalna aplikacja i inne udogodnienia sprawiają, że oczyszczacz Welltec APH1000D łączy skuteczność z wysokim komfortem użytkowania.

  Galeria zdjęć Welltec APH1000D

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D, widok od przodu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D, widok pod kątem 45 st. Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D, widok od tyłu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D, widok od góry. Oczyszczacz powietrza Welltec APH1000D razem z filtrami.

  Welltec APH1000D w naszej opinii

  ZALETY
  • Wysoka wydajność
  • Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5
  • Numeryczny wyświetlacz cząsteczek PM2,5
  • Sterowanie smartfonem
  • Wskaźnik zużycia filtrów
  • Timer
  WADY
  • Wysoka głośność pracy

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH1000D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

 • Oczyszczacz powietrza Welltec APH450D na białym tle. Oczyszczacz powietrza Welltec APH450D. Czy warto go kupić?

  Welltec APH450D to oczyszczacz powietrza, który dzięki wysokiej wydajności sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Jakie są jego dokładne możliwości i czy dobry CADR idzie w parze z innymi zaletami?

  Cena Welltec APH450D (2020-02-05) – 1990 zł 

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH450D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 Dodatkowo zyskaj zestaw filtrów na 6 lat!

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

  ☛ Przejdź do sklepu i kup Welltec APH450D najtaniej na rynku

  Oczyszczanie powietrza

  Oczyszczacz Welltec APH450D został wyposażony w:

  • filtr wstępny – ma formę drobnej siatki i wychwytuje większe zanieczyszczenia, np. kurz,
  • filtr HEPA klasy H13 – oczyszcza powietrze z pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10 oraz z alergenów wziewnych, wielu wirusów i bakterii ,
  • filtr węglowy – pochłania szkodliwe gazy i neutralizuje nieprzyjemne zapachy,
  • filtr zeolitowy – skuteczny w walce z niektórymi gazami, m.in. ksylenami i benzenem,
  • filtr zimnokatalityczny – bierze udział w oczyszczaniu powietrza z gazów, eliminuje m.in. siarkowodór i amoniak,
  • jonizator – generuje 10 milinów anionów na sekundę, które pomagają usuwać niektóre zanieczyszczenia, a zarazem przywracają równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi (funkcję jonizacji można wyłączyć).

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtr HEPA, węglowy, zeolitowy i zmimnokatalityczny zamknięte są w kasecie, a ich żywotność szacowana jest na okres od 6 do 24 miesięcy. Cena kasety FAPH450-DM wynosi 98 zł.

  Do nowo zakupionego oczyszczacza Welltec APH450D dołączone są trzy kasety, wystarczające nawet na 6 lat użytkowania urządzenia.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Wentylator oczyszczacza powietrza Welltec APH450D pracuje w sześciu prędkościach. Urządzenie potrafi samodzielnie dostosować prędkość filtracji do aktualnych potrzeb, ponieważ wyposażone jest w czujnik zanieczyszczeń i tryb automatyczny. Sensor kontroluje stężenie pyłu PM2,5, czyli jednego z głównych składników smogu.

  O jakości powietrza Welltec APH450D informuje na dwa sposoby:

  • poprzez numeryczny wskaźnik cząsteczek PM2,5,
  • za pośrednictwem trójkolorowego wskaźnika (pierścienia, otaczającego wskaźnik numeryczny).

  Wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu Welltec APH450D.

  Wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu Welltec APH450D

  Wskaźnik kolorystyczny wykorzystuje cztery kolory:

  • zielony – dobra jakość powietrza, stężenie PM2,5 do 50 µg/m³,
  • niebieski – umiarkowana jakość powietrza, stężenie PM2,5 od 51 do 100 µg/m³,
  • żółty – zła jakość powietrza, stężenie PM2,5 do 101 do 150 µg/m³,
  • czerwony – bardzo zła jakość powietrza, stężenie PM2,5 powyżej 150 µg/m³.

  Oczyszczacz Welltec APH450D ma tryb sleep, w którym prędkość filtracji spada do minimum, a światełka na panelu sterowania zostają przygaszone.

  W urządzeniu znalazły się także takie udogodnienia jak:

  • wskaźnik wymiany filtrów – w odpowiednim momencie sygnalizuje potrzebę wymiany kasety filtracyjnej,
  • timer – umożliwia zaplanowanie momentu zarówno wyłączenia, jak włączenia filtracji,
  • blokada dziecięca – zapobiega niepożądanej zmianie ustawień przez najmłodszych,
  • czujnik otwarcia pokrywy – zatrzymuje pracę oczyszczacza, gdy dojdzie do otwarcia pokrywy,
  • czujnik przechyłu – odcina zasilanie w przypadku zbyt mocnego przechylenia sprzętu.

  Sterowanie oczyszczaczem powietrza jest możliwe poprzez panel, a dzięki modułowi WiFi także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala m.in. na automatyzację pracy oczyszczacza Welltec APH450D poprzez zaprogramowanie jego ustawień na podstawie czystości powietrza, harmonogramu godzinowego czy pogody.

  Wygląd

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH450D to proste i eleganckie urządzenie. Biała obudowa łatwo dopasowuje się do różnych aranżacji. Oczyszczacz ma wymiary 42 x 24 x 69 cm.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Welltec APH450D

  MarkaWelltec
  Model APH450D
  Cena1990 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]422
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*52,75
  Zalecana maks. kubatura [m³]131,87
  Głośność [dB]39, 39, 48, 55, 61, 66
  Pobór mocy [W]6,6, 7,8, 12,3, 21,6, 39,2, 79
  Liczba prędkości wentylatora6
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 2 lat
  Waga [kg]9,5
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Welltec APH450D?

  Podczas pracy w najwyższym trybie oczyszczacz Welltec APH450D uzyskuje CADR na poziomie 422 m³/h (jego przepływ powietrza wynosi 750 m³/h), co czyni go urządzeniem odpowiednim do pomieszczeń o powierzchni do 52,75 .

  Filtry obecne w tym oczyszczaczu zapewniają wysoką dokładność w walce ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami, np. alergenami i dymem tytoniowym. Urządzenie ma też czujnik PM2,5. Co prawda wskaźnik kolorystyczny bazuje na bardzo łagodnej normie, ale poprzez aplikację można samodzielnie dostosować tempo filtracji do stanu powietrza.

  Galeria zdjęć Welltec APH450D

  Oczyszczacz Welltec APH450D, widok od przodu. Oczyszczacz Welltec APH450D, widok pod kątem 45 st. Oczyszczacz Welltec APH450D, widok od tyłu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH450D widoczny od góry. Oczyszczacz powietrza Welltec APH450 w salonie. Oczyszczacz powietrza Welltec APH450 w sypialni.

  Welltec APH450D w naszej opinii

  ZALETY
  • Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5
  • Numeryczny wskaźnik PM2,5
  • Jonizacja
  • Sterowanie aplikacją
  • Wskaźnik wymiany filtrów
  • Blokada rodzicielska
  • Timer z możliwością zaprogramowania włączenia i wyłączenia
  WADY

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH450D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 Dodatkowo zyskaj zestaw filtrów na 6 lat!

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

 • Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D na białym tle. Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D. Czy warto go kupić?

  Welltec APH800D to oczyszczacz powietrza wyróżnia się wysoką wydajnością, a co za tym idzie możliwością efektywnej pracy w dużych pomieszczeniach. Czy ta zaleta idzie w parze z innymi i oczyszczacz zasługuje na uwagę?

  Cena Welltec APH800D (2020-02-05) – 2990 zł 

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH800D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

  ☛ Przejdź do sklepu i kup Welltec APH800D najtaniej na rynku

  Oczyszczanie powietrza

  W oczyszczacz powietrza Welltec APH800D znalazły się:

  • filtr wstępny – siateczka zatrzymująca większe zanieczyszczenia, np. kurz,
  • filtr HEPA klasy H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne, wiele bakterii i wirusów,
  • filtr węglowy – pochłania szkodliwe gazy i eliminuje brzydkie zapachy,
  • filtr zeolitowy – skuteczny w walce z niektórymi gazami, m.in. benzenem i ksylenami,
  • filtr zimnokatalityczny – kolejny element systemu filtrującego, odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z gazów, usuwa np. formaldehyd, siarkowodór i amoniak,
  • jonizator – wytwarza jony wspomagające eliminację niektórych zanieczyszczeń i przywraca równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi,
  • diody UV LED – w praktyce ich działanie polega na ochronie przed rozwojem mikroorganizmów wewnątrz urządzenia (emitowane światło nie niszczy DNA bakterii i wirusów, gdyż ma z nimi zbyt krótki kontakt, a działanie diod jest nieprzydatne dla polskiego użytkownika).

  Funkcję jonizacji można wyłączyć w aplikacji.

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtr HEPA, węglowy, zeolitowy oraz zimnokatalityczny znajdują się dwóch kasetach (każda zawiera wszystkie 4 elementy), których żywotność szacowana jest na okres od 6 do 24 miesięcy. Zestaw filtrów (2 kasety) można kupić za 198 zł.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Wentylator oczyszczacza powietrza Welltec APH800D pracuje w 7 prędkościach. Można sterować nimi ręcznie, ale dostępny jest też tryb automatyczny, w którym urządzenie samodzielnie wybiera tempo filtracji dostosowane do aktualnego stanu powietrza. Oczyszczacz wyposażony został w laserowy czujnik cząsteczek PM2,5 (marki Honeywell), dlatego pod uwagę brane jest stężenie jednego z głównych składników smogu. O jakości powietrza użytkownik informowany jest na dwa sposoby:

  1. poprzez numeryczny wskaźnik poziomu pyłu PM2,5,
  2. za pośrednictwem wskaźnika kolorystycznego (pierścienia otaczającego numeryczny wyświetlacz).

  Wskaźnik czystości powietrza w oczyszczaczu Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D.

  Wskaźnik czystości powietrza w oczyszczaczu Welltec APH 800D

  Zależność między wyświetlanym kolorem a stężeniem pyłu zawieszonego wygląda tak:

  • kolor zielony – PM2,5 do 50 µg/m³, jakość powietrza dobra,
  • kolor niebieski – PM2,5 od 51 do 150 µg/m³, jakość powietrza średnia,
  • kolor czerwony – PM2,5 powyżej 150  µg/m³, jakość powietrza zła.

  W trybie sleep oczyszczacz powietrza Welltec APH800D pracuje na minimalnych obrotach, a światełka na panelu sterowania zostają przygaszone. W urządzeniu znalazły się też inne udogodnienia, takie jak:

  • timer – umożliwia zaplanowanie zarówno wyłączenia, jak i włączenia filtracji (po upływie 1-12 godzin),
  • blokada rodzicielska – zapobiega niepożądanej zmianie ustawień przez najmłodszych,
  • wskaźnik wymiany filtra – sygnalizuje, że nadszedł czas wymiany kaset filtracyjnych,
  • czujnik otwarcia pokrywy – wstrzymuje pracę oczyszczacza, jeśli dojdzie do otwarcia pokrywy,
  • czujnik przechyłu – wyłącza zasilanie w przypadku mocnego przechylenia urządzenia,
  • kółka ułatwiające relokację oczyszczacza.

  Oczyszczacz Welltec APH800D został wyposażony w moduł WiFi, który pozwala na kontrolowanie jego ustawień poprzez aplikację mobilną. Umożliwia ona m.in. automatyzację pracy oczyszczacza, czyli zaprogramowanie go na podstawie stężenia zanieczyszczeń, harmonogramu godzinowego czy pogody.

  Wygląd

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D to urządzenie zamknięte w białej obudowie o prostych kształtach. Jego wymiary wynoszą 35,6 x 35,6 x 66,5 cm.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Welltec APH800D

  MarkaWelltec
  Model APH800D
  Cena2990 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]794
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*99,25
  Zalecana maks. kubatura [m³]267,97
  Głośność [dB]45, 45, 48, 53, 57, 62, 68
  Pobór mocy [W]5,9, 9, 13,1, 18, 26,4, 39, 62
  Liczba prędkości wentylatora7
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 2 lat
  Waga [kg]13
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Welltec APH800D?

  Welltec APH800D to jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza na polskim rynku. Jego CADR wynosi aż 794 m³/h, co pozwala na efektywną pracę w pomieszczeniu o powierzchni prawie 100 m². Urządzenie sprawdzi się np. w salonach połączonych z kuchnią i jadalnią lub pokojach z sufitem katedralnym.

  Zastosowanie tutaj technologie gwarantują wysoką dokładność oczyszczania. Ważną zaletę stanowi też fakt, iż tryb automatyczny działa na podstawie stężenia pyłu PM2,5. Co prawda wskaźnik kolorystyczny jest bardzo łagodny i lepiej się nim nie sugerować, ale w trybie automatycznym urządzenie może być znacznie bardziej restrykcyjne. Aplikacja pozwala bowiem na ustawienie zależności między stanem powietrza a tempem filtracji.

  Galeria zdjęć Welltec APH800D

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D widoczny od przodu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH800D widoczny pod kątem 45 stopni. Oczyszczacz powietrza Welltec APH800 w salonie. Oczyszczacz powietrza Welltec APH800 w pokoju.

  Welltec APH800D w naszej opinii

  ZALETY
  • Wysoka wydajność
  • Tryb automatyczny z czujnikiem PM2,5
  • Wskaźnik numeryczny pyłu PM2,5
  • Jonizacja z możliwością wyłączenia
  • Wskaźnik zużycia filtrów
  • Blokada rodzicielska
  • Sterowanie aplikacją
  • Timer
  WADY
  •    Wysoka głośność pracy

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH800D w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

 • Oczyszczacz powietrza Welltec APH225, widok od przodu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH225. Czy warto go kupić?

  Welltec APH225 oczyszczacz powietrza rekemondowany przez producenta do pomieszczeń o powierzchni 15-40 m². Czy urządzenie ma odpowiednią do takich pokojów wydajność i czy jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrze z groźnych zanieczyszczeń?

  Cena Welltec APH225 (2020-01-07) – 990 

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH225 w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

  ☛ Przejdź do sklepu i kup Welltec APH225 najtaniej na rynku

  Oczyszczanie powietrza

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH225 został wyposażony w:

  • filtr wstępny – w postaci drobnej siatki, która wychwytuje większe zanieczyszczenia, np. kurz,
  • filtr HEPA klasy H13 – zatrzymuje cząsteczki pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 i PM10, alergeny oraz wiele bakterii i wirusów,
  • filtr węglowy – odpowiedzialny za usuwanie szkodliwych gazów i brzydkich zapachów,
  • filtr zeolitowy – oczyszcza powietrze z niektórych gazów, m.in. benzenu i ksylenów,
  • filtr zimnokatalityczny – również eliminuje niebezpieczne gazy, np. siarkowodór i amoniak,
  • jonizator – generuje jony, które ułatwiają usuwanie niektórych zanieczyszczeń i przywracają równowagę między kationami i anionami (funkcję jonizacji można wyłączyć).

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtry do oczyszczacza Welltec APH225 są zamknięte w kasecie, a ich żywotność szacowana jest na okres od 6 do 24 miesięcy. Nowy zestaw kosztuje 98 zł.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Wentylator oczyszczacza powietrza Welltec APH225 pracuje w trzech prędkościach. Nie trzeba sterować nimi samodzielnie, ponieważ w urządzeniu znalazły się czujnik jakości powietrza i tryb automatyczny, w którym sprzęt dopasowuje tempo filtracji do stężenia zanieczyszczeń.

  Dostępny jest tu również tryb sleep, którego uruchomienie skutkuje redukcją prędkości oczyszczania do minimum i przygaszeniem światełek na panelu sterowania.

  O jakości powietrza oczyszczacz Welltec APH225 informuje za pośrednictwem trójkolorowego wskaźnika, w którym zielony kolor oznacza czyste powietrze, niebieski średnio zanieczyszczone, a czerwony wysokie stężenie zanieczyszczeń.

  W urządzeniu nie zabrakło też wskaźnika zużycia filtra, który w odpowiednim momencie sygnalizuje potrzebę wymiany kasety filtracyjnej. Zaletę stanowi również timer, który pozwala zaprogramować czas nie tylko wyłączenia, ale i włączenia oczyszczania.

  Ponadto znajdziemy tu czujnik otwarcia pokrywy, zatrzymujący pracę oczyszczacza, gdy dojdzie do otwarcia pokrywy oraz czujnik przechyłu, który odcina zasilanie w przypadku zbyt mocnego przechylenia urządzenia.

  Innowacyjną funkcją oczyszczacza Welltec APH225 jest odstraszanie komarów. Aby skorzystać z tej opcji, należy napełnić płynem odstraszającym komary zbiornik, który znajduje się w tylnej części urządzenia. Preparat rozprowadzany będzie wówczas wraz z oczyszczonym powietrzem.

  Sterowanie oczyszczaczem Welltec APH225 jest możliwe poprzez panel albo pilotem.

  Panel sterowania w oczyszczaczu Welltec APH225

  Wygląd

  Biała obudowa i proste kształty sprawiają, że oczyszczacz pasuje do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub minimalistycznym. Jego wymiary wynoszą 32,8 x 18,8 x 52,3 cm.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Welltec APH225

  MarkaWelltec
  Model APH225
  Cena990 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]204
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*25,5
  Zalecana maks. kubatura [m³]63,75
  Głośność [dB]37, 56, 60
  Pobór mocy [W]9,5, 34,2, 43,7
  Liczba prędkości wentylatora3
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPAH13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówdo 2 lat
  Waga [kg]7
  Gwarancja3 lata

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Welltec APH225?

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH225 wykorzystuje technologie, które bardzo dobrze radzą sobie w walce z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. CADR na poziomie 204 m³/h czyni to urządzenie odpowiednim do pomieszczeń o powierzchni do 25 m². To niewiele, ale w wielu sypialniach i pokojach dziecięcych będzie w sam raz.

  W oczyszczaczu Welltec APH225 znajdziemy też tryb automatyczny i kilka przydatnych funkcji. W połączeniu z bardzo dobrymi technologiami oczyszczania sprawiają one, że warto zwrócić uwagę na to urządzenie podczas poszukiwań oczyszczacza do małego pokoju.

  Galeria zdjęć Welltec APH225

  Oczyszczacz powietrza Welltec APH225, widok od przodu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH225, widok pod kątem 45 st. Oczyszczacz powietrza Welltec APH225, widok od tyłu. Oczyszczacz powietrza Welltec APH225 w sypialni. Oczyszczacz powietrza Welltec APH225 w pokoju.

  Welltec APH225 w naszej opinii

  ZALETY
  • Tryb automatyczny
  • Wskaźnik jakości powietrza
  • Jonizacja
  • Wskaźnik zużycia filtra
  • Timer z możliwością zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia
  • Innowacyjna funkcja odstraszania komarów
  WADY
  •  Wysoka w stosunku do wydajności głośność pracy

  Mamy dla Ciebie niespodziankę 🙂

  Wynegocjowaliśmy 100 zł rabatu na Welltec APH225 w autoryzowanym sklepie marki Welltec – Klimasklep.pl. Podając przy zakupie kod „ROV209RCMK” skorzystasz z aktualnej promocji i dodatkowo oszczędzisz 100 zł. Promocje ŁĄCZĄ się 🙂 

  Kod rabatowy ROV209RCMK wprowadza się na stronie „Zawartość koszyka”. System potwierdzi prawidłowy kod.

 • Toshiba-cafx33xpl Oczyszczacz powietrza TOSHIBA CAF-X33XPL. Czy warto kupić?

  Toshiba CAF-X33XPL to najmniejszy oczyszczacz powietrza ze stajni Toshiby. Tworząc niewielkich rozmiarów oczyszczacz o współczynniku CADR równym 200 m3/h, producent stworzył atrakcyjną propozycję dla tych, którzy poszukują oczyszczaczy do małych powierzchni. Regularny koszt urządzenia to 599 zł. Obecnie model jednak dostępny jest w promocyjnej ofercie jednego z popularnych sklepów RTV i AGD – Media Expert. Kupując Toshibę CAF-X116XPL (w cenie 1999 zł), użytkownicy otrzymują opisywany tu model CAF-X33XPL za symboliczną złótówkę.

  Cena Toshiba CAF-X33XPL (2020-01-10) – 499 zł (link do Ceneo.pl)

  Oczyszczanie powietrza

  Oczyszczacz Toshiba CAF-X33XPL posiada selektywny filtr 4w1, w skład którego wchodzą:

  • filtr wstępny – zatrzymujący większe zanieczyszczenia w oczyszczanym powietrzu, w celu ograniczenia zużycia pozostałych filtrów,
  • filtr PET – usuwa duże cząstki i chroni filtr HEPA,
  • filtr HEPA – oczyszczający powietrze z pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1,0, alergenów wziewnych, wielu bakterii i wirusów,
  • filtr węglowy – eliminujący szkodliwe gazy (np. LZO, do których zalicza się formaldehyd) i neutralizującego brzydkie zapachy,

  Urządzenie posiada również wbudowany jonizator, który można w każdej chwili wyłączyć.

  Filtry w Toshiba CAF-X33XPL

  Filtry do oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X33XPL kosztują:

  • 4w1 – 149 zł, żywotność – 2 lata, koszt roczny – ok. 75 zł,

  Uwaga! Jak podaje dystrybutor, filtry dostępne będą w sprzedaży od marca 2020 roku.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Toshiba CAF-X33PL stworzona została z myślą o użytkownikach, poszukujących prostego urządzenia do niewielkich pomieszczeń. Współczynnik CADR na poziomie 200 m³/h pozwala stosować oczyszczacz np. w sypialni o powierzchni do 24 m².

  Producent wyposażył swój oczyszczacz w 3 poziomy prędkości – w tym tryb turbo, który pozwoli bardzo szybko pozbyć się zanieczyszczeń. Wartym uwagi jest chociażby tryb Sleep (nocny), zapewniający bardzo ciche działanie oczyszczacza. Wszystkie światła są wtedy przyciemnione, a wentylator pracuje z niską prędkością obrotową, tak aby nie zakłócać snu.

  Niestety urządzenie nie posiada wskaźnika (numerycznego bądź kolorystycznego), za pomocą którego informowałoby użytkownika o aktualnym poziomie zanieczyszczeń. Jest to spore utrudnienie dla tych, którzy lubią samemu monitorować stan powietrza.

  Górny panel urządzenia to menu, na którym znajdziemy przyciski do włączania i wyłączania urządzenia, uruchomienia jonizacji, przełączania pomiędzy trybami pracy oraz timer i blokadę rodzicielską. W przypadku koniecznej wymiany filtra, urządzenie poinformuje nas o tym odpowiednim komunikatem.

  Wygląd

  Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL to najmniejsze tego typu urządzenie oferowane przez Toshibę w Polsce. Model ten ma wymiary 32,5 x 17,5 x 50 cm, ważąc jedynie 5,7 kilograma.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X33XPL

  MarkaToshiba
  Model CAF-X33XPL
  Cena499 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]200
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*24
  Zalecana maks. kubatura [m³]72
  Głośność [dB]28-52
  Pobór mocy [W]50
  Pobór mocy [W]50
  Liczba prędkości wentylatora3
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPA H13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówb.d.
  Waga [kg]5,7
  Gwarancja2 lata
  Certyfikatyb.d

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL ?

  Toshiba CAF-X33XPL to proste urządzenie, przeznaczone do niewielkich powierzchni. Nie znajdziemy tu spektakularnej wydajności czy funkcji znanych z droższych modeli. Urządzenie przeznaczone jest do pomieszczeń ok. 24 m², które skutecznie przefiltruje dzięki filtrowi HEPA H13. Miłą niespodzianką jest obecność jonizacji, która niekoniecznie jest standardem w modelach tej klasy.

  Minusem urządzenia jest brak informacji na wyświetlaczu o obecnym poziomie zanieczyszczeń (brak wskaźnika numerycznego czy kolorystycznego).

  Galeria zdjęć Toshiba CAF-X33XPL

  Toshiba-cafx33xpl

  Toshiba CAF-X33XPL w naszej opinii

  ZALETY
  • Niska cena
  • Stosunkowo niewielki pobór prądu
  WADY
  • Brak wskaźnika aktualnego stanu powietrza

  Cena Toshiba CAF-X33XPL

  Obecnie Toshiba CAF-X33XPL dostępna jest w promocyjnej ofercie sklepu Media Expert, gdzie za symboliczną złotówkę dołączana jest do modelu CAF-X116XPL (koszt 1999 zł). Decydując się na samodzielny zakup tego urządzenia, musimy liczyć się z wydatkiem 499 zł.

  Cena Toshiba CAF-X116XPL (2020-01-10) – 499 zł (link do Ceneo.pl)

 • Toshiba CAF-X116XPL Oczyszczacz powietrza TOSHIBA CAF-X116XPL. Czy warto kupić?

  Stworzony do pracy na dużych powierzchniach (aż do 84 m²) oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL to propozycja japońskiego producenta elektroniki. Prezentowany model wzbudził w ostatnich dniach spore zainteresowanie. A to za sprawą promocji, jaką przygotowała jedna z popularnych sieci sklepów RTV i AGD – Media Expert. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej azjatyckiej produkcji.

  Cena Toshiba CAF-X116XPL (2020-02-05) – 1699 zł (link do Ceneo.pl).

  Oczyszczanie powietrza

  Model Toshiba CAF-X116XPL wyposażony został w dwa filtry, które producent nazywa filtrami 5w1, znajdującymi się z przodu i z tyłu urządzenia. Filtry te składają się z:

  • filtra wstępnego – zatrzymującego większe zanieczyszczenia w oczyszczanym powietrzu, w celu ograniczenia zużycia pozostałych filtrów,
  • filtra PET – ochrona filtra HEPA
  • filtra HEPA – producent uwzględnia filtr HEPA dwukrotnie, rozróżniając filtrację bakterii i alergenów oraz oczyszczanie powietrza z pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1,0,
  • filtra węglowego – eliminującego szkodliwe gazy (np. LZO, do których zalicza się formaldehyd) i neutralizującego brzydkie zapachy.

  Urządzenie posiada również wbudowany jonizator, który można w każdej chwili wyłączyć.

  Żywotność i cena filtrów wymiennych

  Filtry do oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X116XPL kosztują:

  • 5w1 – 399 zł, żywotność – 2 lata, koszt roczny – ok. 200 zł,
  • wstępny – 49 zł, docelowo jest to filtr dożywotni. Istnieje możliwość dokupienia filtra zapasowego. Z reguły jednak w zupełności wystarza regularne czyszczenie filtra wstępnego.

  Uwaga! Jak podaje dystrybutor, filtry dostępne będą w sprzedaży od lutego 2020 roku.

  Tryb pracy i eksploatacja

  Toshiba CAF-X116XPL to największy oczyszczacz w gamie koncernu. Model ten charakteryzuje się bardzo dużym współczynnikiem CADR – 700 m³/h, co pozwala na oczyszczanie w trybie maksymalnej pracy aż 84 m² powierzchni.

  Ponadto model CAF-X116XPL wyposażony jest w 4 tryby pracy (3 poziomy prędkości oraz tryb automatyczny). Dzięki temu ostatniemu urządzenie samo jest w stanie dostosować intensywność swojej pracy w oparciu o aktualne zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniu. Informacje o zanieczyszczeniu odczytywane są za pomocą czujnika PM2,5, a następnie wyświetlane w postaci numerycznej na wyświetlaczu.

  Znajdziemy na nim również informacje o poziomie zużycia filtrów, jak i wskaźnik kolorystyczny, ułatwiający interpretację wyników.

  • Kolor niebieski – znakomita jakość powietrza
  • Kolor zielony – dobra jakość powietrza
  • Kolor żółty – średnia jakość powietrza
  • Kolor czerwony – niska jakość powietrza

  Przydatnymi funkcjami mogą być również Light Dimming (przyciemnianie światła) oraz Child Lock (blokada rodzicielska), dostępne także z poziomu dotykowego wyświetlacza.

  Wygląd

  Ogromna wydajność oczyszczacza Toshiby wiąże się również ze sporymi wymiarami urządzenia. CAF-X116XPL mierzy 36 x 36 x 71 cm i waży 13 kilogramów. Pomimo dużych gabarytów, urządzenie prezentuje się dość lekko. Jego nowoczesny, minimalistyczny design będzie pasował do większości aranżacji.

  Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X116XPL

  MarkaToshiba
  Model CAF-X116XPL
  Cena1699 zł
  Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]700
  Zalecana maks. powierzchnia [m²]*84
  Zalecana maks. kubatura [m³]252
  Głośność [dB]21-48
  Pobór mocy [W]39
  Liczba prędkości wentylatora3
  Filtr wstępny tak
  Filtr HEPA H13
  Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
  Filtr węglowytak
  Żywotność filtrówb.d.
  Waga [kg]13
  Gwarancja2 lata
  Certyfikatyb.d

  * przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL?

  Toshiba CAF-X116XPL to bardzo ciekawa propozycja dla osób poszukujących oczyszczacza do dużych powierzchni. Współczynnik CADR wynoszący 700 m³/h może robić spore wrażenie, pozwalając na używanie urządzenia na metrażu do 84 m². Co więcej, jak na urządzenie o tak dużej wydajności, Toshiba cechuje się naprawdę cichą pracą (21 dB w najwolniejszym trybie, 48 dB w trybie turbo). Pamiętajmy przy tym, iż wydajność 700 m³/h zarezerwowana jest dla najwyższych prędkości, podczas których urządzenie pokaże swoje najgłośniejsze oblicze. Podobnie sprawa ma się z metrażem – jest on adekwatny do wydajności 700 m³/h, osiąganej w trybie turbo. W trakcie normalnego, codziennego korzystania z oczyszczacza, użytkownicy będą raczej korzystać z mniej intensywnych trybów pracy.

  Producent wyposażył swój model w kilka ciekawych funkcji, nie wpływających znacząco na skuteczność oczyszczania, lecz podnoszących komfort użytkowania. Są to m.in. jonizator, blokada rodzicielska czy timer. W oczyszczaczu znajdziemy zaś tylko w jeden rodzaj czujników – PM2,5. Z drugiej strony obecna promocja, oferująca drugie urządzenie za złotówkę, zdaje się być bardzo atrakcyjna

  Galeria zdjęć Toshiba CAF-X116XPL

  Toshiba CAF-X116XPL

  Toshiba CAF-X116XPL w naszej opinii

  ZALETY
  • Bardzo duża wydajność
  • Cicha praca
  • Niewielki pobór prądu
  WADY
  • Duże gabaryty

  Cena Toshiba CAF-X116XPL

  Obecnie Toshiba CAF-X116XPL kosztuje 1699 zł. Jak za urządzenie tej klasy, ceny ta jest dość standardowa.

  Cena Toshiba CAF-X116XPL (2020-02-05) – 1699 zł (link do Ceneo.pl)