Oczyszczacz 
Powietrza 
Ranking 2021

ranking oczyszczaczy powietrza
Jak działa ranking?
Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza oceniamy w dwóch kategoriach:
MOŻLIWOŚCI i OPŁACALNOŚĆ

 

Tworząc ranking oczyszczaczy powietrza punktujemy przede wszystkim parametry urządzeń (możliwości) oraz relację oferowanych możliwości do ceny (opłacalność).

 

MOŻLIWOŚCI Oceniamy tu przede wszystkim, jak skutecznie dany oczyszczacz powietrza usuwa zanieczyszczenia pyłowe z otoczenia.

Uciążliwe smog i alergeny stanowią bowiem najczęstszy powód sięgania po oczyszczacze powietrza.

Na ostateczną liczbę punktów największy wpływ mają: współczynnik CADR, m³/h powietrza może oczyścić urządzenie oraz rodzaju i jakości systemu filtracji.

Dodatkowo punktujemy również: głośność pracy, pobór prądu, sterowanie mobilne oraz dodatkowe funkcje jak nawilżanie powietrza, jonizację i inne.

 

Punktujemy nie tylko obecność danej technologii. Staramy się skupiać przede wszystkim na korzyściach, które może ona przynieść użytkownikom.

 

OPŁACALNOŚĆ – Jest to stosunek MOŻLIWOŚCI do ceny oczyszczacza powietrza. Urządzenia o najkorzystniejszej relacji uznajemy za najbardziej opłacalne dla użytkowników.

 

Skąd pozyskujemy parametry techniczne oczyszczaczy?

Informacje i parametry techniczne poszczególnych oczyszczaczy powietrza czerpiemy z materiałów producentów (strony produktowe, instrukcje obsługi), jak i własnych testów.

Od 2018 roku rozwijamy nasze laboratorium testowe. Mierzymy w nim m.in. wydajność oczyszczania i nawilżania, przepuszczalność filtrów czy stężenie jonów.

Testujemy też działanie trybu automatycznego oraz reakcje czujników na poszczególne substancje. Sprawdzamy parametry przydatne w codziennej eksploatacji – głośność i pobór prądu. 

Wszelkie pomiary powtarzamy zawsze kilka razy w możliwie jak najbardziej ustandaryzowanych warunkach, wykorzystując do tego mierniki kilku producentów.

Każdy oczyszczacz powietrza kupujemy za własne pieniądze, by zapewnić niezależność testów.

 

Jak rozumieć składowe rankingu?

 • MARKA I MODEL – marka i model oczyszczacza powietrza.
 • ZDJĘCIE – poglądowe zdjęcie (więcej zdjęć sprzętu znajdziesz w recenzji).
 • CENA – aktualna cena brutto nowego oczyszczacza w polecanych sklepach lub na Ceneo.


OCENA REDAKCJI

 • MOŻLIWOŚCI – przyznajemy punkty określające możliwości oczyszczacza powietrza. Przede wszystkim doceniamy szybkość i dokładność oczyszczania powietrza.
 • OPŁACALNOŚĆ – obliczamy stosunek ceny do możliwości.

 

 • ZALECANA MAKSYMALNA POWIERZCHNIA – metraż, na jakim sprawdzi się dane urządzenie. Wyliczamy go ze wzoru Max metraż = (Max CADR / (8 m³/h]) / m²), podając dla pomieszczeń o wys. 2.5 m.

 

wybierz oczyszczacz powietrza kalkulator ranking-oczyszczaczy.pl

Uwaga! Nad rankingiem znajdziesz kalkulator, który pomoże Ci dobrać oczyszczacz do Twojej powierzchni.

Sekcja „wybierz pasujące do pokoju” pozwala filtrować oczyszczacze, które sprawdzą się w pomieszczeniach o określonym metrażu i wysokości ścian.

 

 • Filtry powietrza – rodzaje filtrów oczyszczających powietrze. Najważniejsze z nich to filtr HEPA oraz węglowy. Pomocny jest również filtr wstępny, który zbiera większe zanieczyszczenia. Oprócz nich spotykamy np. filtry elektrostatyczne czy fotokatalityczne, które oferują niższą skuteczność (otrzymują mniej punktów).

 

 • Funkcje i wyposażenie – najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza, takie jak: tryb automatyczny, czujniki, sposób wyświetlania informacji, sterowanie

 

 • CADR lub Przepływ powietrza – wartość wydajności oczyszczania wyrażona w m³/h. Od tego zależy tempo, w jakim oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia z pomieszczenia.Dla każdych 10 m² pomieszczenia o wysokości 2,5 m zaleca się min. CADR = 80 m³/h. Dla pomieszczeń większych niż 50 m² zaleca się użyć 2 lub więcej urządzeń w po przeciwległych stronach lub przyjąć min. CADR = 120 m³/h na każde 10 m².

 

 • Głośność – wyrażona w dB głośność urządzenia przy oczyszczaniu powietrza dla zadanej wartości CADR (przepływ powietrza). Do ostatecznej punktacji (MOŻLIWOŚCI) uwzględniamy minimalne wartości.

 

Poniższe zestawienie pomoże lepiej zobrazować poziomy głośności:
10 db – szept
20 db – szum liści
35 db – cicha muzyka
40 db – lodówka
45-55 db – rozmowa
55 db – suszarka
60 db – odkurzacz;
70-80 db – samochód osobowy
85 db – klakson

 

 • Koszty filtrów – ceny filtrów wymiennych oraz szacunkowy koszt ich rocznej eksploatacji. Wartość ta może być różna w zależności od sposobu użytkowania oczyszczacza oraz jakości powietrza w okolicy.

 

Kto tworzy nasz ranking?

Ranking-oczyszczaczy.pl to grupa osób z różnych stron Polski, których połączyła wspólna troska o czyste powietrze. Wspólnie przetestowaliśmy już dla Was blisko 200 urządzeń, spędzając łącznie ok. 1750 godzin w naszym laboratorium testowym we Wrocławiu.

Jak wykorzystać ranking do optymalnego wyboru oczyszczacza powietrza?

Zasada działania oczyszczacza powietrza jest prosta i można ją zobrazować nawiązując do działania odkurzacza. Silnik powoduje ruch powietrza przez urządzenie, by niekorzystne elementy z powietrza zostały wyłapane przez filtry. Różnice w urządzeniach wynikają z zastosowanych filtrów, sensorów i trybów pracy automatycznej, dodatkowych elementów wyposażenia oraz parametrów akustycznych i prądowych. Znaczące są też koszty eksploatacji.

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza powinien znacznie uprościć porównanie najpopularniejszych modeli oczyszczaczy na polskim rynku i odpowiedzieć jaki oczyszczacz powietrza kupić. Porównując parametry można podjąć świadomą decyzję, ale zanim to zrobimy powinniśmy dobrze określić swoje potrzeby.

Poniższe 5 kroków pomoże w odpowiedzi na pytanie: Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?.

1. Zdefiniuj powierzchnię pomieszczenia, którą chcesz oczyszczać

Ze względu na utrudnioną wymianę powietrza między pomieszczeniami w mieszkaniu zaleca się stosowanie jednego oczyszczacza do jednego pomieszczenia (w bardzo dużych pomieszczeniach zaleca się stosować większą liczbę urządzeń). Warto uwzględniać fakt, że najczęściej brudne powietrze będzie dostawać się do mieszkania w obszarze okien i drzwi i wędrować w kierunku wyciągów powietrza (wentylacja, okapy). Dlatego zalecamy użyć oczyszczaczy przede wszystkim w sypialniach i salonie w obszarze między stolarka okienną a strefami przebywania. Można przyjąć, że do kuchni i pomieszczeń sanitarnych, gdzie znajdują się wyciągi wentylacyjne dotrze już oczyszczone powietrze. Dodatkowo używanie oczyszczacza powietrza w kuchni może skracać życie filtrów poprzez zalepianie ich unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami tłuszczu.

Producenci oczyszczaczy podają rekomendowany rozmiar pomieszczenia, w którym urządzenie utrzyma dobre parametry powietrza. Niestety wartość ta nie jest normalizowana. Na podstawie badań deklaracyjnych ustaliliśmy, że wartość ta jest skorelowana z przepływem powietrza, czyli wielkością CADR (Clean Air Delivery Rate) wyrażanym w m³/h.

Większość producentów komunikuje na opakowaniach tylko najwyższe osiągane wartości CADR uzyskiwane dla najszybszych trybów pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na wydajność oczyszczacza w wolniejszych trybach pracy, bo te ze względu na hałas i zapotrzebowanie będą używane częściej.

Zalecamy zakup oczyszczacza powietrza dysponującego przepływem powietrza (CADR) wynoszącym min:
6 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 0-10 m²
8 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 20-30 m²
10 m³/h na każde 1 m²
dla pomieszczeń 30-40 m²
12 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 40-50 m²
14 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 50-60 m²
16 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 60-70 m²

Przyjęte wartości są rekomendowanymi przy wysokości pomieszczeń wynoszącej 2,5 m. Zalecenie wzrostu skuteczności czyszczenia urządzenia wynika z wymuszenia silniejszego ruchu powietrza w większych pomieszczeniach celem przefiltrowania mas powietrza ze wszystkich jego części. Dla dużych pomieszczeń warto rozważyć alternatywnie podzielenie pomieszczenia na strefy i użycie weń dedykowanych urządzeń. Prawidłowy dobór parametrów oczyszczacza zależy od indywidualnych warunków środowiskowych (umeblowanie, rodzaj wentylacji, szczelność stolarki okiennej, wielkość i wysokość pomieszczenia, sposób użytkowania, itp.).

Większa wydajność oczyszczacza powietrza przełoży się na większą kulturę pracy oraz zapewni szybsze oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu, w którym urządzenie wcześniej wyłączono lub je wietrzono.

2. Określ najważniejsze zagrożenia w swoim środowisku

Wielu Polaków mieszka w miejscowościach o fatalnej jakości powietrza szczególnie zimą. Tym osobom zalecamy szczególnie te oczyszczacze, które posiadają filtr HEPA oraz filtr z aktywowanym węglem (potocznie nazwany węglowym). To podstawowy zestaw „antysmogowy”, który poradzi sobie z pyłami PM2.5 i PM10 a także z lotnymi związkami organicznymi – LZO (np. aceton, węglowodory alifatyczne). Filtr HEPA będzie również pomocny w walce z alergenami (pyłki roślin, alergeny roztoczy).

Wybrane modele oczyszczaczy posiadają funkcję nawilżania powietrza. Jest ona bardzo pomocna szczególnie zimą przy centralnym ogrzewaniu.

W oczyszczaczach podkreśla się często ich właściwości wiruso- i bakteriobójcze. Warto wiedzieć, że już sam filtr HEPA będzie skutecznie wyłapywał mikroorganizmy.

3. Określ budżet na zakup i eksploatację

Potrzebujesz ustalić 2 budżety na rozwiązanie problemu oczyszczania powietrza w domu: na zakup oczyszczacza(y) oraz kwotę na eksploatację urządzeń. Ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się już od 300 zł i dochodzą nawet do 5000 zł.

Filtry w oczyszczaczach trzeba okresowo wymieniać i wiąże się to z kosztami, które mogą się pojawiać nawet co 2 miesiące. Cena kompletu filtrów wynosi od 90 do nawet 1500 zł i zazwyczaj jest zależna od pojemności filtra, więc okresu użyteczności. W przypadku wielopokojowych mieszkań zaleca się używać większej ilości urządzeń. Rozważ szczególnie ochronę miejsc spania oraz najczęstszego przebywania całej rodziny (patrz punkt 1.). Częstotliwość wymiany filtrów zależy od ich pojemności oraz realnego zanieczyszczenia powietrza.

Praktyka pokazuje, że w Polsce filtr węglowy należy wymieniać nie rzadziej niż raz do roku a filtr HEPA od 1 do 3 lat.

4. Rozważ oczekiwaną kulturę pracy i tryby działania

Standardowo oczyszczacz posiada kilka trybów pracy, które przede wszystkim wpływają na wydajność pracy wiatraka zasysającego powietrze do urządzenia. Tryby intensywne są zazwyczaj stosowane do szybkiego oczyszczania powietrza, ale w większości urządzeń są bardzo uciążliwe ze względu na hałas. Na noc natomiast producenci przygotowali programy nocne, które znacznie zmniejszają prędkość obrotową wiatraka lub wiatraków, co niestety wiąże się ze zmniejszą wydajnością. W takich trybach wartość CADR spada do ok. 1/3 wartości maksymalnej.

Bardzo wygodnym w użytkowaniu trybem pracy oczyszczacza powietrza jest tryb pracy automatycznej (auto), w którym program kontroluje pracę urządzenia na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń. Zazwyczaj oczyszczacze posiadające taki tryb posiadają czujnik pyłów PM2.5 i właśnie na podstawie ich stężenia w powietrzu regulują zachowanie systemu ssącego. W przypadku wykrycia większej ilości pyłów włącza się tryb pracy szybkiej. Gdy stężenie spadnie, urządzenie przechodzi w tryb pracy wolnej.

„Inteligentne” oczyszczacze powietrza oferują możliwość sterowania za pomocą smartfona połączonego z urządzeniem za pomocą sieci WiFi lub Bluetooth. Wiele urządzeń sprzedawanych jest z bezprzewodowym pilotem na podczerwień.

5. Wybierz urządzenie pasujące do stylu wnętrza

Ważnym aspektem wyboru oczyszczacza powietrza do domu jest jego wygląd i wykonanie. Oczyszczacz powietrza pracujący w salonie prawdopodobnie będzie widoczny, gdyż do jego efektywnej pracy zaleca się go „nie ukrywać”. Z tego powodu kolor obudowy, materiały z których został wykonany czy elementy sterowania będą miały duże znaczenie w stylizacji Twojego wnętrza. Dlatego zanim dokonasz wyboru zastanów się, w którym miejscu będzie pracował oczyszczacz i jak zmieni to wnętrze. W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znajdziesz modele o różnej stylistyce, wykonaniu i kolorystyce.

Wybierz oczyszczacz powietrza

Wyświetl pasujące do pokoju:
Marka i modelZdjęcieCenaOPŁACALNOŚĆ
MOŻLIWOŚCI
Więcej informacjiZalecana max. pow.
Filtry powietrzaFunkcje i wyposażenieCADR lub przepływ powietrza
Poziomy głośnościPobór mocyKoszty filtrów
KLARTA
FORSTE 3
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 Silver7499442Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
5 kolorów
300 m³/h
240 m³/h
180 m³/h
120 m³/h
54 dB
45 dB
32 dB
24 dB
32 W
20 W
9 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 12 miesięcy - 79 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 miesięcy - 69 zł. Komplet filtrów 139 zł. Koszt roczny od 139 zł.
KLARTA
STOR 2
Klarta Stor 2 15998483Sprawdź ofertęRecenzja i opinie75Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Sterowanie smartfonem
4 kolory
600 m³/h
450 m³/h
300 m³/h
240 m³/h
200 m³/h
160 m³/h
65 dB
57 dB
48 dB
36 dB
29 dB
24 dB
67 W
31 W
14 W
11 W
8 W
5 W
Wymiana kompletu filtrów co 12-24 miesięcy. Cena kompletu z filtrem z HEPA E11 - 259 zł, komplet z filtrem H13 - 299 zł. Koszt roczny od 129,5 zł.
SAMSUNG
AX34R3020WW
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX34R3020WW8496434Sprawdź ofertęRecenzja i opinie33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
264 m³/h
b.d.
b.d.
45 dB
b.d.
20 dB
30 W
b.d
b.d
Filtr zintegrowany (HEPA + węglowy) co 12 miesięcy – 149 zł. Koszt roczny ok. 149 zł.
SHARP
UA-HG30E-B
Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG30E-B10996444Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
180 m³/h
125 m³/h
52 m³/h
48 dB
38 dB
21 dB
27 W
12 W
4,1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 169 zł. Wymiana filtra węglowego do 2 lat - 129 zł. Wymiana filtra wody do 5 lat - 199 zł. Koszt roczny od 188 zł.
SAMSUNG
AX40R3030WM
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX40R3030WM9996339Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
311 m³/h
b.d.
b.d.
48 dB
b.d
20 dB
do 40 W
b.d
b.d
Filtr zintegrowany (HEPA + węglowy) co 12 miesięcy – 149 zł. Koszt roczny ok. 149 zł.
PHILIPS
AC0830/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC0830-105996223Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
23Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto190 m³/h
68 m³/h
49 dB
23 dB
18,4 W
2,8 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 1 rok - 169 zł. Roczny koszt od 169 zł.
IDEAL
AP 25
Oczyszczacz powietrza Ideal AP AP 25
12996250Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
54HEPA H13
Węglowy
Tryb auto430 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
60 dB
50 dB
38 dB
27 dB
110 W
40 W
20 W
11 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 249 zł. Koszt roczny - od 125 zł.
SAMSUNG
AX60R5080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX60R5080WD15996161Sprawdź ofertęRecenzja i opinie58Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
467 m³/h
50 dB
b.d.
21 dB
60 W
b.d.
b.d
Filtr zintegrowany (HEPA + węglowy) co 12-24 miesiące – 249 zł. Koszt roczny od 124,5 do 249 zł.
WINIX
U450
Oczyszczacz powietrza Winnix U45016196161Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
492 m³/h
300 m³/h
186 m³/h
84 m³/h
60 dB
50 dB
38 dB
27 dB
110 W
b.d.
b.d.
10 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 330 zł. Koszt roczny od 330 zł.
STADLER FORM
ROGER
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER14996056Sprawdź ofertęRecenzja i opinie65Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto521 m³/h
b.d.
65 dB
30 dB
100 W
6 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 8-12 m-cy - 328 zł. Koszt roczny od 328 zł.
SHARP
KC-D40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-D40EUW14995850Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
Czujnik za 1 zł
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
47 dB
40 dB
23 dB
25 W
12 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
FELLOWES
AERAMAX DX95
Oczyszczacz powietrza Fellowes DX 958355629Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
335 m³/h
b.d.
69 dB
39 dB
86 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 12 miesięcy - 145 zł. Wymiana filtra węglowego co 3 miesiące - 119 zł (zestaw 4 filtrów). Koszt roczny od 264 zł.
SHARP
KC-A40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW14995652Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
b.d.
46 dB
40 dB
16 dB
25 W
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 409 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 179 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł.
Koszt roczny filtrów w polskich realiach zważywszy może wynosić 200 zł (wymiana co 2-3 lata).
COWAY
STORM
Oczyszczacz powietrza Coway Storm17995561Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto492 m³/h44,2 dB
b.d
21,6 dB
65 W
b.d
5 W///
Wymiana zestawu filtrów co 2 lata - 439 zł. Roczny koszt od 219 zł.
PHILIPS
AC2887/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887-1013845446Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
47Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto380 m³/h
b.d.
51 dB
20,5 dB
60 W
11 W
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 199 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 145 zł. Roczny koszt od 245 zł.
WINIX
U300
Oczyszczacz powietrza Winnix U30012995343Sprawdź ofertęRecenzja i opinie41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
330 m³/h
240 m³/h
150 m³/h
66 m³/h
55 dB
46 dB
35 dB
26 dB
60 W
b.d.
b.d.
4 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 216 zł. Koszt roczny od 216 zł.
SHARP
UA-HD40E-L
Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HD40E-L14995350Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
144 m³/h
60 m³/h
47 dB
37 dB
23 dB
25 W
12 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
UA-HD50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L17995357Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
186 m³/h
60 m³/h/./
55 dB
43 dB
23 dB
54 W
17 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A50EUW
18995363Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 119 zł ★
38Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
41 dB
16 dB
42 W
18 W
4,3 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 179 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW21995372Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 137 zł ★
49Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
40 dB
19 dB
60 W
22 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 439 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 199 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 279 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
SAMSUNG
AX90R7080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX90R7080WD26995390Sprawdź ofertęRecenzja i opinie87Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
701 m³/h
b.d.
54 dB
21 dB
90 W
b.d.
Filtr zintegrowany (HEPA + węglowy) co 18 miesięcy - 178 zł. Roczny koszt od ok. 119 zł.
SHARP
UA-HD60E-L
SHARP UA-HD60E-L20995267Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
55 dB
45 dB
25 dB
80W
24 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200 zł).
PHILIPS
AC1215/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC12158494927Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto270 m³/h
b.d.
60 dB
33 dB
50 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 1 roku - 179,99 zł. Koszt roczny od 309 zł
SHARP
FP-J40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J40EUW12494958Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
240 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (sleep)
45 dB
b.d.
15 dB
23 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
SHARP
KC-D50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW18994957Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 94 zł ★
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
55 dB
23 dB
54 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-D60EUW
SHARP KC-D60EUW21994967Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 109 zł ★
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
55 dB
45 dB
25 dB
80W
24 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200 zł).
IDEAL
AP 40
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 4019994860Sprawdź ofertęRecenzja i opinie60Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
480 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56 dB
44 dB
35 dB
30 dB
28 dB
90 W
28 W
13 W
8 W
5 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 696 zł. Koszt roczny od 464 zł.
PHILIPS
AC5659/10
Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC5659/1018904755Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
500 m³/h62 dB
35 dB
82 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 349 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 249 zł. Roczny koszt od ok. 424 zł.
SHARP
UA-HG40E-L
Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG40E-L18994756Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
PHILIPS
AC3256/10
Philips AC325614994643Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
397 m³/h
b.d.
64 dB
33 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 msc - 219 zł. Koszt roczny od 447 zł
WINIX
TOWER QS
Oczyszczacz powietrza Winix Tower QS15994646Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 48 zł ★
45Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
366 m³/h
180 m³/h
120 m³/h
90 m³/h
73 m³/h
56 dB
28 dB
55 W
b.d.
Wymiana filtrów co 12 miesięcy – 279 zł. Koszt roczny od 279 zł.
SHARP
KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19994657Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 99 zł ★
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-G40EUH
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19994657Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 99 zł ★
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
PHILIPS
AC1214/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC12149994528Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
270 m³/h
b.d.
62 dB
32 dB
50 WWymiana filtra HEPA co 12 m-cy - 158 zł, wymiana filtra węglowego co - 6 m-cy 128 zł. Roczny koszt 414 zł.
COWAY
AIRMEGA 300S
Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s22994564Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
490 m³/h50 dB
22 dB
58 W
6,2 W
Wymiana filtrów HEPA i węglowego co 1 rok - 299 zł. Koszt roczny od 299 zł.
DAIKIN
URURU MCK75J
Oczyszczacz powietrza DAIKIN Ururu MCK75J23694566Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
56Wstępny katechinowy
Elektrostatyczny
Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny
Tryb auto
Jonizator
Pilot
450 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
50 dB
43 dB
26 dB
17 dB
81 W
35 W
11 W
8 W
Zestaw filtrów harmonijkowych na 7 lat - 479 zł. Filtr nawilżający co 1 rok - 95 zł. Koszt roczny od 163 zł.
LIFAAIR
LA500V
Oczyszczacz powietrza LIFEAIR LA500V31494587Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
75Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
600 m³/h54 dB
21 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 lata - 999 zł. Koszt roczny od 333 zł.
COWAY
CLASSIC
Oczyszczacz powietrza Coway Classic12994435Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto300 m³/h47,4 dB
b.d.
38 W
4 W
Zestaw filtrów HEPA + węglowy co 12 miesięcy - 209 zł. Filtr wstępny (w przypadku zniszczenia) - 44 zł. Roczny koszt od 209 zł.
WINIX
Zero N
Oczyszczacz powietrza Winnix Zero N7684321Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto168 m³/h
120 m³/h
78 m³/h
42 m³/h
47 dB
b.d.
b.d.
26 dB
40 W
10 W
6 W
4 W
3 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 125 zł. Koszt roczny od 125 zł.
PANASONIC
F-VXR70G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR70G20994356Sprawdź ofertęRecenzja i opinie46Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
371 m³/h53 dB
b.d.
58 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 10 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego co 10 lat - 299 zl. Wymiana filtra nawilżacza co 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od ok. 110 zł.
SHARP
KC-G60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW26994372Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
Czujnik za 1zł
51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
b.d.
b.d.
53 dB
48 dB
24 dB
55 W
40 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180-270 zł).
PHILIPS
Dual Scan AC3858/50
PHILIPS AC3858/50 Dual Scan26994372Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
76Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem

610 m³/h
355 m³/h
252 m³/h
155 m³/h
65 dB
50 dB
b.d.
34 dB
53 W
15 W
9 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 lata jeśli używamy 8 godzin dziennie - 349 zł. Roczny koszt od 117 do 349 zł w zależności od warunków eksploatacji.
DAIKIN
MC70L
Oczyszczacz powietrza DAIKIN MC70L19954252Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
52Wstępny katechinowy
Elektrostatyczny
Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny
Tryb auto
Jonizator
Pilot
420 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
48 dB
39 dB
24 dB
16 dB
62 W
16 W
9 W
6 W
Zintegrowane wymienne filtry harmonijkowe co 10 lat - 545 zł. Koszt roczny ok. 54,5 zł.
SHARP
KC-G50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW24994265Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
Czujnik za 1zł
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
47 dB
19 dB
33 W
14 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
IDEAL
AP 35H
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H
19994151Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
300 m³/h
b.d.
52 dB
26 dB
25 WWymiana filtrów węglowego i HEPA co 12 miesięcy – 249 zł. Wymiana maty ewaporacyjnej co 4 miesiące – 159 zł. Roczny koszt od 567 zł.
PHILIPS
AC2889/10
PHILIPS AC2889/1014604036Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
333 m³/h
b.d.
64 dB
32 dB
56 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 199 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 157 zł. Roczny koszst od 256 zł.
SHARP
UA-HG50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L24994062Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
47 dB
19 dB
33 W
14 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
STADLER FORM
ROGER LITTLE
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER LITTLE9993924Sprawdź ofertęRecenzja i opinie31Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto249 m³/h
b.d.
59 dB
29 dB
40 W
5 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 8-12 m-cy - 259 zł. Koszt roczny od 259 zł.
PANASONIC
F-VXR35G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G13253932Sprawdź ofertęRecenzja i opinie22Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
180 m³/h50 dB
b.d.
41 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 3 lata - 249 zł. Wymiana filtra węglowego co 3 lata - 159 zl. Wymiana filtra nawilżacza do co 10 lat - 219 zł. Koszt roczny od ok. 158 zł.
PANASONIC
F-VXR50G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR50G18993945Sprawdź ofertęRecenzja i opinie34Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
276 m³/h51 dB
b.d.
46 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 10 lat - 399 zł. Wymiana filtra węglowego co 10 lat - 249 zl. Wymiana filtra nawilżacza co 10 lat do 299 zł. Koszt roczny od ok. 95 zł.
SHARP
UA-HG60E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L29993871Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
b.d.
b.d.
53 dB
48 dB
24 dB
55 W
40 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180-270 zł).
PANASONIC
F-VXR90G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G29993864Sprawdź ofertęRecenzja i opinie55Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
445 m³/h55 dB
b.d.
88 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 10 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego co 10 lat - 299 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 10 lat - 299 zł. Roczny koszt. ok. 110 zł
PHILIPS
AC2729/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729-5016003636Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
31Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
Sterowanie smartfonem
250 m³/h
b.d.
57,5 dB
39,5 dB
24,5 W
20,7 W
12,9 W
8,6 W
5,9 W
Wymiana filtra HEPA co 1 rok - 159 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 119 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 2 lata - 59 zł. Roczny koszt od 307 zł.
PHILIPS
AC3259/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC-3259/1019993644Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
393 m³/h
b.d.
64 dB
33 dB
60 W
11 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 msc - 219 zł. Koszt roczny od 447 zł
PHILIPS
AC0819/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC0819-105393512Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
26Wstępny
HEPA E12
Tryb auto190 m³/h
68 m³/h
56 dB
23 dB
18 WWymiana filtra zintegrowanego co 1 rok - 78 zł. Roczny koszt od 78 zł.
SAMSUNG
AX47R9080SS
Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS19993543Sprawdź ofertęRecenzja i opinie47Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterowanie
336 m³/h50 dB35 WWymiana filtra zintegrowanego (HEPA i węglowy) co 1 rok - 299 zł.
PHILIPS
Dual Scan AC3854/50
PHILIPS AC3854/50 Dual Scan25993572Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
76Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
610 m³/h
355 m³/h
252 m³/h
155 m³/h
65 dB
50 dB
b.d.
34 dB
53 W
14,6 W
8,8 W
4,1 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 3 lata - 379 zł. Roczny koszt od 126 zł.
PHILIPS
AC6608/10
PHILIPS AC660832993571Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
82Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto657 m³/h
b.d.
65 dB
36 dB
82 W
b.d.
Wymiana Filtra HEPA co 2 lata - 399 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 269 zł. Roczny koszt od ok. 468 zł.
AIRDOG
X5
Oczyszczacz powietrza Airdog X519993442Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
42Wstępny
Elektrostatyczny
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
340 m³/h
b.d.
b.d.
21 dB
55 W
6 W
Brak aktualnych danych.
PHILIPS
AC3829/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/1020583444Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38,75Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterownie
Nawilżacz ewaporacyjny
310 m³/h64 dB
32 dB
45 Wkomplet filtrów - 209 zł
IDEAL
AP 40 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 PRO
26993453Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
54Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
433 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
61,7 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
75 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Roczny koszt - 250 zł.
FELLOWES
AERAMAX DX55
Oczyszczacz powietrza DX556283212Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
26Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
211 m³/h
b.d.
69 dB
39 dB
62 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 12 miesięcy - 119 zł. Wymiana filtra węglowego co 3 miesiące - 79 zł (zestaw 4 filtrów). Koszt roczny od 198 zł.
WINIX
P150
Oczyszczacz powietrza Winnix P15010393221Sprawdź ofertęRecenzja i opinie21Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
168 m³/h
120 m³/h
78 m³/h
42 m³/h
52 dB
43 dB
35 dB
26 dB
40 W
4 W
Zestaw filtrów (HEPA + węglowy) co 12 mies - od 125 zł. Koszt roczny 125 zł.
PHILIPS
AMF220/15 3W1 PURE BREEZE&HOT
Oczyszczacz powietrza PHILIPS AMF220/15 3W1 PURE BREEZE&HOT14993232Sprawdź ofertęRecenzja i opinie20Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
165 m³/h49 dB
b.d.
35 dB
25 W
15 W
7,5 W
Wymiana filtra HEPA z węglowym do 2 lat - 309 zł. Koszt roczny od około 159 zł.
IDEAL
AP 45
Oczyszczacz powietrza IDEAL-AP-4519993259Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
43Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizacja
Pilot
343 m³/h27 dB
38 dB
50 dB
60 dB
11 W
20 W
40 W
110 W
Wymiana filtra zintegrowanego (HEPA i węglowy) co 2 lata - 550 zł. Roczny koszt od 225 zł.
PHILIPS
Dual Scan AC3055/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC3055/5021993243Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
58 W
b.d.
Wymiana filtra co 3 lata - 359 zł. Roczny koszt od 119 zł.
PHILIPS
Dual Scan AC3059/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC3059-5022993243Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
58 W
b.d.
Wymiana filtra co 3 lata - 359 zł. Roczny koszt od 119 zł.
SHARP
FP-J60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW28993258Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
Czujnik za 1zł
48Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
396 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (low)
43 dB
b.d.
15 dB
38 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
SHARP
FP-J80EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EUW33993268Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
Czujnik za 1zł
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
480 m³/h (max)
288 m³/h (medium)
60 m³/h (low)
47 dB
b.d.
15 dB
48 W
b.d.
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
IDEAL
AP 30 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30 PRO22993144Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
38Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
300 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
54,2 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
30 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Koszt roczny - 250 zł.
SHARP
FP-J30EUA
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J30EU8993017Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Jonizator
180 m³/h
120 m³/h
60 m³/h
44 dB
b.d.
23 dB
50 W
b.d. W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra węglowego do 2 lat - 139 zł. Koszt roczny od 180 zł.
SHARP
UA-KIL60E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W39992973Sprawdź ofertęRecenzja i opinie51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
222 m³/h
90 m³/h
51 dB
41 dB
20 dB
61 W
19 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 329 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 169 zł. Wymiana generatora jonów do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
SHARP
UA-KIL80E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W44992982Sprawdź ofertęRecenzja i opinie62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
498 m³/h
258 m³/h
90 m³/h
55 dB
44 dB
21 dB
103 W
29 W
6,4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 329 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 169 zł. Wymiana generatora jonów do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
PHILIPS
COMBI AC4080/10
Oczyszczacz powietrza Philips COMBI AC408011182825Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
25Wstępny
Zintegrowany HEPA H13 +węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
201 m³/h
b.d.
52 dB
36 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA z węglem aktywnym do 2 lat - 268 zł. Wymiana filtra nawilżającego do 3 msc - 64 zł. Koszt roczny od 390 zł.
IDEAL
AP 30
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30
15992843Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
214 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
55 dB
46 dB
35 dB
26 dB
60 W
25 W
10 W
4 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 382 zł. Koszt roczny od 254 zł.
IDEAL
AP 60 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 60 PRO42992879Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
70Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
561 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56,6 dB
42,9 dB
33,6 dB
26,5 dB
16,5 dB
90 W
23 W
12 W
9 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Roczny koszt od 417 zł.
SHARP
KI-G75EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW42992874Sprawdź ofertęRecenzja i opinie56Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator plazmowy
Nawilżacz ewaporacyjny
450 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
42 dB
18 dB
80 W
26 W
7 W
Wymiana filtra HEPA do 3 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 5 lat - 299 zł. Moduł jonizatora do 2 lat - 149 zł. Koszt roczny - 350 zł.
IDEAL
AP 80 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 PRO
53992898Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
84Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
675 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
63,4 dB
46,7 dB
37,3 dB
28,8 dB
18,7 dB
175 W
30 W
14 W
10 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Koszt roczny - od 417 zł.
BONECO
P500
Oczyszczacz powietrza BONECO P5001990
2733Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
300 m³/h60 dB
31 dB
30 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 379 zł. Koszt roczny od 189 zł.
LIFAAIR
LA333
349926
56Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 139 zł ★
41Wstępny
HEPA E12
Węglowy (1 kg)
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
Pomiar zużycia filtrów
Gwarancja: 4 lata (D2D)
332 m³/h
55 m³/h
50 dB
18 dB
50 W
1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 299 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 299 zł. Koszt roczny od 209 zł.
LIFAAIR
LA503
Oczyszczacz powietrza LIFEAIR LA50244992671Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 179 zł ★
56Wstępny
HEPA E12
Węglowy (aż 3,5 kg!)
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto
Sterowanie smartfonem

450 m³/h
137 m³/h
50 dB
19 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 3 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 699 zł. Koszt roczny od 236 zł.
MILA
APHM1001
oczyszczacz powietrza Mila APHM100119902329Sprawdź ofertęRecenzja i opinie33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Miernik wielofunkcyjny
(TVOC, Temp., Wilg., PM2.5, PM10)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
265 m³/h
b.d.
60 dB
34 dB
24 W
b.d.
Zestaw filtrów HEPA + węglowy co 1 rok - 199 zł. Roczny koszt od ok. 199 zł.
STADLER FORM
VIKTOR V-001
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM VIKTOR V-00110952114Sprawdź ofertęRecenzja i opinie25Wstępny
HPPT
Węglowy
Dozownik zapachów200 m³/h
b.d.
60 dB
26 dB
38 W
b.d.
Wymiana kompletu filtrów (wstępny i z węgla aktywnego) do 6 miesięcy - 119 zł. Koszt roczny od 238 zł.
IDEAL
ACC 55
Oczyszczacz powietrza Ideal ACC 5523992131Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
28HEPA H13
Węglowy
Nawilżacz ewaporacyjny220 m³/h
b.d.
b.d.
31 dB
b.d.
b.d.
34 W
25 W
22 W
Wymiana filtra HEPA - 390 zł. Wymiana filtra węglowego - 270 zł. Wymiana filtra nawilżacza (kasety ewaporacyjnej) - 170 zł. Brak danych o żywotności filtrów
IDEAL
AP 100
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 100
80721892Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
93Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Sterowanie smartfonem
750 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56 dB
48 dB
41 dB
34 dB
29 dB
200 W
82 W
41 W
21 W
10 W
Brak aktualnych danych.
BONECO
H680
39991640Sprawdź ofertęRecenzja i opinie23Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Nawilżacz ewaporacyjny
190 m³/h25 dB
b.d.
30 W
b.d.
Wymiana zintegrowanego filtra co 1-2 lata - 279 zł. Roczny koszt około 186 zł.
SHARP
FP-F30EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH6991506Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 34 zł ★
22Wstępny
HEPA H13
Jonizator180 m³/h
b.d.
b.d.
47 dB
38 dB
26 dB
51 W
30 W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Koszt roczny od 114,5 zł.
IDEAL
AP 15
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15
13991522Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
13Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
103 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
52 dB
43 dB
35 dB
36 dB
40 W
10 W
6 W
4 W
Kaseta filtracyjna (zestaw filtrów HEPA + węglowy + wstępny) do 2 lat - 390 zł. Roczny koszt. od 195 zł.
DYSON
PURE HUMIDIFY+COOL
Dyson Pure Humidify+Cool28491425Sprawdź ofertęRecenzja i opinie22HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
Pilot
Sterowanie smartfonem
180 m³/h59 dB
40 dB
37,8 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
AMWAY
ATMOSPHERE SKY
Oczyszczacz powietrza Amway Atmosphere Sky76721464Sprawdź ofertęRecenzja i opinie62Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto (laser)
Pomiar zużycia filtrów
Sterowanie smartfonem
500 m³/h
390 m³/h
200 m³/h
135 m³/h
50 dB
b.d.
b.d.
26 dB
52 W
45 W
33 W
26 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 1133 zł. Wymiana filtra węglowego do 1 roku - 768 zł. Koszt roczny od około 1300 zł.
DYSON
PURE COOL TP02
Dyson Pure Cool TP0216991010Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Sterowanie smartfonem
221 m³/h62 dB
b.d.
40 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
DYSON
PURE COOL TP04
Dyson Pure Cool TP042599711Sprawdź ofertęRecenzja i opinie24HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Sterowanie smartfonem
194 m³/h57 dB
b.d.
40 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
DYSON
PURE HOT + COOL HP04
Dyson Pure Hot+Cool HP042849712Sprawdź ofertęRecenzja i opinie20HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Sterowanie smartfonem
167 m³/h46 dB
b.d.
40 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
VENTA
LW-25
Oczyszczacz powietrza VENTA LW-25102521Sprawdź ofertęRecenzja i opinie18WodnyNawilżacz ewaporacyjny150 m³/h44 dB
34 dB
24 dB
42 W
18 W
4,3 W
Ranking oczyszczaczy powietrza jest posortowany według stosunku Możliwości do ceny, który nazywamy Opłacalnością.

Elementy oczyszczaczy powietrza

Filtry w oczyszczaczu powietrza

System filtracyjny to najważniejszy element oczyszczacza powietrza. Od rodzaju użytych filtrów zależy to, co i w jakim stopniu zostanie wyeliminowane z powietrza. Do najczęściej spotykanych rozwiązań w oczyszczaczach powietrza zaliczyć można filtr wstępny, filtr HEPA i filtr węglowy.

Filtr wstępny to filtr mechaniczny. Jest to zazwyczaj siatka lub zespół drobnych siatek, która wyłapuje największe elementy takie jak kurz, sierść, włoski. Filtr wstępny można często czyścić pod bieżącą wodą lub oczyszczacz go za pomocą odkurzacza.

Filtr HEPA to filtr, który będzie wyłapywał większość drobinek unoszących się w powietrzu. Zbudowany z mikrowłókien PET filtr HEPA może przepuszczać mniej niż 0,01% pyłów PM2.5, czyli najniebezpieczniejszych substancji w polskim smogu. W najlepszych oczyszczaczach powiertrza spotykamy filtry HEPA w standardach EPA E10, EPA E11, EPA12, HEPA H13. Czym wyższa klasa filtra, tym większa jego skuteczność miejscowa, ale należy wiedzieć, że oczyszczacz powietrza z filtrem E11 posiadający 200 m3/h CADR będzie czyścił powietrze tak samo szybko z cząstek PM2.5, jak oczyszczacz powietrza z filtrem H13 posiadający taką samą wydajność.
CADR określa bowiem tempo oczyszczania powietrza właśnie z małych drobinek.

Filtr węglowy to filtr odpowiedzialny za wyłapywanie trujących gazów i zapachów. Skuteczny jest w zwalczaniu lotnych związków organicznych, w tym formaldehydu. Jeżeli masz w domu dużo brzydkich zapachów lub palacza, to wybierz oczyszczacz powietrza z dużą ilością węgla aktywnego.

CADR lub przepływ powietrza

CADR to najważniejsza wartość określająca moc oczyszczania powietrza w urządzeniu. W prostym tłumaczeniu to ilość powietrza, którą oczyszczacz powietrza może przefiltrować. Podaje się ją w wymiarze m3/h.

Warto zauważyć, że CADR nie odpowiada wartości przepływu powietrza wyrażonego w tej samej jednostce. Przepływ powietrza w oczyszczaczach to ilość powietrza, jaką wiatrak oczyszczacza może przetłoczyć przez urządzenie, ale bez filtrów. Filtry ograniczają przepływ nawet o 20-50%.

Jak dobrać oczyszczacz powietrza do pokoju?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że oczyszczacz powietrza powinno wybierać się do jednego pomieszczenia. Zakup jednego oczyszczacza powietrza do całego domu mija się z celem. Ilość miejsc, którymi wchodzi brudne powietrze lub tych, które generują zapachy, LZO, alergeny czy kurz jest duża.
Jeden oczyszczacz powietrza = jeden pokój (otwarta przestrzeń)

Dla polskich problemów z jakością powietrza oraz typowych warunków mieszkalnych można przyjąć, że na każde 10 m2 należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza oferujący 80 m3/h CADR. Ale czym większy zapas mocy oczyszczacza, tym będzie pracował on ciszej i szybciej usuwał duże zanieczyszczenia.
Dlatego, jeżeli mieszkasz w okolicy, gdzie masz duży smog, to możesz założyć nawet 1,5 razy większe potrzeby na moc oczyszczającą CADR i wybierać urządzenie kluczem 120 m3/h CADR na każde 10 m2.
Jeżeli Twoim problemem jest tylko alergia, to oczyszczacz powietrza na alergie może być mniejszej mocy. Takim minimum byłoby 50m3/h dla każdego 10 m2. Należy jednak pamiętać, że chcąc zachować ciszę np. w sypialni, lepiej kupić trochę mocniejsze urządzenie.

Jonizator powietrza - hit czy kit?

Jonizatory powietrza są popularnym rozwiązaniem na zanieczyszczenia powietrza. Produkowane przez nie jony ujemne mogą korzystnie wpływać na powietrze rozwiązując wiele problemów jednocześnie. Jony ujemne w powietrzu:

 • są odpowiedzialne za wytrącanie alergenów, roztoczy i pyłków roślinnych,
 • redukują zawartość bakterii, wirusów, grzybów i pleśni,
 • wytrącają pyły zawieszone (PM2.5, PM10 i pyly z zanieczyszczeń środowiskowych oraz odzwierzęcych).

Zjonizowane ujemnie powietrze poprawia ogólne samopoczucie, koncentrację i działa antystresowo.

Z naszych doświadczeń i testów wynika, że oczyszczacz powietrza z jonizacją działa około 10% szybciej niż ten sam model bez niej. Dlatego jonizacja może być miłym dodatkiem, ale nie musi być kluczowa, gdy odpowiadasz sobie na pytanie „Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?”

Sterowanie: panel, pilot, wi-fi

Oczyszczacze powietrza podobnie, jak sprzęty RTV i AGD posiadają różne systemy sterowania. Ze względu na niewielką ilość parametrów, którymi można sterować w oczyszczaczu powietrza większość jego funkcji jest zazwyczaj dostępnych na panelu sterowania znajdującym się na obudowie urządzenia. Dla wygody producenci dodają czasami pilot zdalnego sterowania lub opcję sterowania przez smartfona, który łączy się z oczyszczaczem za pomocą sieci wi-fi.

Najpopularniejsze funkcje, którymi można sterować:

 • włącz/wyłącz,
 • tryb pracy (sterowanie prędkością wiatraków determinującą szybkość filtracji),
 • czas pracy urządzenia (czas, po którym urządzenie się wyłączy),
 • włączenie funkcji dodatkowych (jonizacja, nawilżanie, lampa UV).

Najlepsze oczyszczacze powietrza posiadają miernik zanieczyszczenia powietrza (najczęściej czujnik pyłów PM2.5) i umożliwiają włączenie trybu pracy automatycznej, w którym urządzenie na podstawie odczytów z miernika samo reguluje szybkość wiatraków, zwiększając ją w przypadku wykrycia większych stężeń zanieczyszczeń.

To właśnie reguły sterujące trybem automatycznym decydują, jak oczyszczacz powietrza radzi sobie realnie z dbaniem o jakość powietrza w domu. Warto zatem sprawdzić, na jakich zakresach PM2.5 działają poszczególne prędkości, bo niestety wiele popularnych oczyszczaczy powietrza, jak np. Xiaomi, działają na chińskich normach, które są 10 razy bardziej tolerancyjne dla smogu niż np. zalecenia WHO.

Oczyszczacz powietrza może dobrze wyglądać

Obudowa oczyszczacza powietrza będzie determinować łatwość jego przemieszczania oraz dopasowanie do wnętrza, w którym będzie on dbał o komfort oddychania.

Praktyka pokazuje, że ze względów ekonomicznych wielu Polaków nabywa jedno urządzenie i przenosi je do tej części pomieszczenia, w której przebywa. I tak w dzień oczyszczacz pracuje w pokoju dziennym, a nocą trafia do sypialni. Jeśli planujemy podobne wykorzystywanie urządzenia zwróćmy uwagę na możliwość jego przenoszenia. Waga tego typu urządzeń zaczyna się od ok. 5 kg i dochodzi nawet do 15 kg. W przypadku cięższych oczyszczaczy wielu producentów montuje w nich kółka, które pozwolą bezproblemowo go przemieścić. W lżejszych modelach dobrą praktyką twórców jest stosowanie uchwytów.

Wyglądem wiele oczyszczaczy powietrza przypomina mały, wolnostojący klimatyzator i do najładniejszych nie należy. Na rynku możemy spotkać najczęściej urządzenia koloru białego, wykonane z tworzyw sztucznych. Droższe modele będą posiadały lepszej jakości plastik i być może design, choć to już kwestia gustu. W sezonie 2021/2022 pojawia się więcej modeli najlepszych oczyszczaczy powietrza, które wychodzą poza utarty schemat. Producenci poprawiają wygląd i kolorystykę swoich produktów. Warto przemyśleć tę kwestię, bo dobry oczyszczacz będzie przyjacielem domu na dłużej.

Opinie, recenzje, testy 127 modeli oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza AIRDOG: Airdog X5
Oczyszczacze powietrza AIRFREE: Airfree FIT 40Airfree Iris 125Airfree P80Airfree T40
Oczyszczacze powietrza AMICA: Amica APM3011
Oczyszczacze powietrza AMWAY: Amway ATMOSPHERE SKY
Oczyszczacze powietrza BEKO: Beko ATP8100
Oczyszczacze powietrza BEURER: Beurer LR 300
Oczyszczacze powietrza BLUEAIR: Blueair CLASSIC 280IBlueair CLASSIC 480IBlueair PRO MBlueair PRO LBlueair PRO XL
Seria Blueair HealthProtect: Blueair HealtProtect 7470iBlueair HealtProtect 7440iBlueair HealtProtect 7770i  • Blueair HealtProtect 7740i 
Oczyszczacze powietrza BLAUPUNKT: Blaupunkt AHS801Blaupunkt Lavender 2041
Oczyszczacze powietrza BONECO: Boneco H680Boneco P340 • Boneco P500Boneco P700
Oczyszczacze powietrza COWAY: Coway CLASSICCoway STORMCoway AIRMEGA 300s 
Coway Hue&Healing
Oczyszczacze powietrza CRONOS: Cronos COBACronos CUBE • Cronos CLEOCronos HEPA ICronos RING
Oczyszczacze powietrza DAIKIN: Daikin MC70L • Daikin Ururu MCK75J
Oczyszczacze powietrza DREAMLAND: • Dreamland DL-01Dreamland DL-07
Oczyszczacz powietrza DYSON: Dyson HP00
Dyson Pure Cool MeDyson Pure Cool TP02Dyson Pure Cool TP04Dyson Pure Hot+Cool HP04Dyson Pure Humidify+Cool
Oczyszczacze powietrza ELIXAIR: Elixair E400
Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX: Electrolux EAP300 • Electrolux EAP450Electrolux PA91DG-404GY Electrolux PA91DG-604DG
 • Electrolux FA31-201GY Flow A3
Oczyszczacze powietrza EMED: Emed PA-500
Oczyszczacze powietrza ELDOM: Eldom PO200
Oczyszczacze powietrza FELLOWES: Fellowes AERAMAX DX5Fellowes AERAMAX DX55 • Fellowes AERAMAX DX95 • Fellowes AM Pro IIFellowes AM Pro IIIFellowes AM Pro IV
Oczyszczacze powietrza GOCLEVER: Goclever CRISTAL AIR ADVANCED • Goclever CRISTAL AIR CORALGoclever CRISTAL AIR PRO
Oczyszczacze powietrza HAUS&LUFT: Haus & Luft HL-OP-10 • Haus & Luft HL-OP-20
Oczyszczacze powietrza HB: HB AP1080DW
• HB AP2040DW • HB AP2060DW
Oczyszczacze powietrza HOFFEN: Hoffen AirProHOFFEN
Oczyszczacze powietrza Hoover: Hoover H-Purifier 700
Oczyszczacze powietrza IDEAL: Ideal AP 15Ideal AP 25 – Ideal AP 30 • Ideal AP 40Ideal AP 45 • Ideal AP 30 ProIdeal AP 40 ProIdeal AP 60 Pro • Ideal AP 80 ProIdeal AP 100Ideal AW 60Ideal ACC 55
Oczyszczacze powietrza IKEA: Ikea FÖRNUFTIG • Ikea Starkvind
Oczyszczacze powietrza KARCHER: Karcher AF 100
Oczyszczacze powietrza KLARTA: Klarta FORSTEKlarta FORSTE 2Klarta FORSTE 3Klarta STORKlarta STOR 2
Oczyszczacze powietrza LAS PURIFIERS: Las Purifiers Professional-8A
Oczyszczacze powietrza LIFAAIR: LIFAair LA333 • LIFAair LA503 • LIFAair LA500
Oczyszczacze powietrza LIFEAIR: Lifeair 500 (STYLE)
Oczyszczacze powietrza MILA: Mila APHM1001
Oczyszczacze powietrza MILLA HOME: Milla Home AP302W
Oczyszczacze powietrza OPUS: Opus Aeroprime QOpus Aeroprime X Auto
Oczyszczacze powietrza PANASONIC: Panasonic F-VXR35GPanasonic F-VXR50G • Panasonic F-VXR70GPanasonic F-VXR90G
Oczyszczacz powietrza PHILIPS: Philips AC0819/10Philips AC0830/10Philips AC1214/10 • Philips AC1215/10Philips AC2729/50Philips AC2887/10 • Philips AC2889/10  Philips AC2959/53Philips Dual Scan AC3055/50Philips Dual Scan AC3059/50Philips AC3256/10Philips AC3259/10Philips AC3829/10Philips Dual Scan AC3854/50Philips Dual Scan AC3858/50 • Philips AC4550/50Philips AC4558/50Philips AC5659/10Philips AC6608/10 • Philips COMBI AC-4080/10
 • Philips AC4236/10
Oczyszczacze powietrza ROWENTA: Rowenta PU4010 • Rowenta PU4020 • Rowenta PU6020
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG: Samsung AX34R3020WWSamsung AX40R3030WMSamsung AX60R5080WDSamsung AX90R7080WD

Oczyszczacze powietrza Sanitas: Sanitas SLR 205
Oczyszczacze powietrza SENCOR: Sencor SHA 8400WH
Oczyszczacze powietrza SILVERCREST: Silvercrest SLR 55A1
Oczyszczacze powietrza SHARP: Sharp FP-F30EUHSharp FP-J30EUASharp FP-J40EUWSharp FP-J60EUWSharp FP-J80EUWSharp KC-A40EUW • Sharp KC-A50EUWSharp KC-A60EUWSharp KC-D40EUWKC-D50EUW • KC-D60EUW • Sharp KC-F32EUW • Sharp KC-G40EUW • Sharp KC-G50EUW • Sharp KC-G60EUW • Sharp KC-930EUW  • Sharp UA-HD40E-L • Sharp UA-HD50E-LSharp UA-HD60E-LSharp UA-HG30E-BSharp UA-HG40E-LSharp UA-KIN50E-W
Sharp UA-HG50E-L • Sharp UA-HG60E-L • Sharp UA-KIL60E-W, Sharp UA-KIL80E-W • Sharp UA-PN1E-WSharp UA-KIN50E-W
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM: Stadler Form ROGERStadler Form ROGER LITTLE •
Stadler Form VIKTOR V-001
Oczyszczacze powietrza STYLIES: Styliers PEGASUS
Oczyszczacze powietrza Tefal: Tefal PT3030
Oczyszczacze powietrza TCL: TCL TKJ400F
Oczyszczacze powietrza TOSHIBA: Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X33XPLToshiba CAF-X50XPLToshiba CAF-X83XPL
Toshiba CAF-Y92XPL
Oczyszczacze powietrza VBreathe: VBreathe Tasman
O
czyszczacze powietrza VENTA: Venta LW-15 • Venta LW-25 • Venta LW-45
Oczyszczacze powietrza Vestfrost: Vestfrost VP-A1M30WHVestfrost VP-A1S70WH  • Vestfrost VP-A1Z40WH
Oczyszczacze powietrza WARMTEC: Warmtec AP Neo • Warmtec AP Sky • Warmtec AP077W • Warmtec AP168W • Warmtec AP200W • Warmtec AP350 • Warmtec AP1000
Oczyszczacze powietrza WEBBER: Webber AP8400 • Webber AP9405B • Webber AP9700
Oczyszczacze powietrza WELLTEC: Welltec APH1000D • Welltec APH225 • Welltec APH420H• Welltec APH450D • Welltec APH800D
Oczyszczacze powietrza WINIX: Winix AW600Winix HR1000  •Winix NK300Winix NK305Winix P150 • Winix P300Winix U300Winix U450Winix Tower QWinix Tower QSWinix Tower XQWinix ZeroWinix Zero NWinix Zero PlusWinix Zero Pro
 • Winix Zero Compact
Oczyszczacz powietrza XIAOMI: Xiaomi Air Purifier Max • Xiaomi AIR PURIFIER PRO • Xiaomi AIR PURIFIER PRO HXiaomi AIR PURIFIER 2Xiaomi Air Purifier 2SXiaomi Air Purifier 2HXiaomi Air Purifier 3h
Xiaomi Air Purifier 3 C
Oczyszczacze powietrza ZEPTER: Zepter Therapy Air® iOn

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Niestety na rynku nie ma tanich oczyszczaczy powietrza z nawilżaniem, a te dostępne posiadają czasami istotne wady. Niemniej nasz ranking oczyszczaczy powietrza zawiera również urządzenia 2w1, bo to wilgotność powietrza, którą rozwiązują oczyszczacze powietrza z nawilżaczem, jest najszybciej odczuwalną składową powietrza. Zimą warto zadbać o 50% wilgotność w domu. Poprawimy tak skórę, śluzówki i wzmocnimy naturalną barierę przed wirusami i bakteriami.

Wybierając oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym należy przyjąć, że na każde 10 m2 pomieszczenia potrzebujemy przeciętnie minimum nawilżania 100 ml/h. Czyli do 30 m2 takim minimum byłoby urządzenie o wydajności 300 ml/h.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: „Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem„.

Alternatywą do zakupu oczyszczacza powietrza z nawilżaniem będzie zakup osobnego nawilżacza powietrza. W tej kwestii również prowadzimy własny ranking i testy. Zobacz go, jeśli chcesz znaleźć najlepszy ewaporacyjny (odradzamy ultradźwiękowe) nawilżacz powietrza.