Ranking
Oczyszczaczy
Powietrza

ranking oczyszczaczy
Jak działa ranking?
Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza oceniamy w dwóch kategoriach: MOŻLIWOŚCI i OPŁACALNOŚĆ

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza opiera się na dwóch wartościach punktowych:

  1. Ocena MOŻLIWOŚCI – to przede wszystkim ocena skuteczności antypyłowej (smog i alergeny) oczyszczania powietrza. Większość przyznanych punktów jest wypadkową szybkości dostarczania świeżego powietrza wyrażonego w parametrze CADR, który określa ile m³/h powietrza może oczyścić urządzenie oraz rodzaju i jakości systemu filtracji. Dodatkowe punkty przyznajemy za kulturę pracy oraz inne funkcje umożliwiających komfortową obsługę lub dające inne korzyści, jak np. nawilżanie powietrza, sterowanie mobilne czy jonizacja.
  2. Ocena OPŁACALNOŚĆ – to stosunek MOŻLIWOŚCI do ceny oczyszczacza powietrza. Klasyfikacja OPŁACALNOŚĆ wskazuje więc zasadność zakupu ze względu na możliwości i parametry.

Skąd pozyskujemy parametry techniczne oczyszczaczy?

Dane o oczyszczaczach powietrza w rankingu pochodzą ze stron producentów, dystrybutorów i sklepów, które oferują konkretne modele urządzeń. Priorytetowo traktujemy dane umieszczane na stronach producentów. W miarę możliwości wykonujemy testy oczyszczaczy powietrza – obecnie mierząc moc, głośność i CADR. Planujemy rozbudować stanowisko pomiarowe, by móc rzetelnie przeprowadzać testy umożliwiające precyzyjne porównanie oczyszczaczy powietrza.

Jak czytać składowe rankingu?

Marka i model – marka i model oczyszczacza powietrza
Zdjęcie – poglądowe zdjęcie (więcej zdjęć znajduje się w opisie)
Cena – cena brutto nowego oczyszczacza powietrza w rekomendowanym sklepie lub na Ceneo
Koszty filtrów – ceny filtrów wymiennych oraz szacunkowa wartość kosztu rocznej eksploatacji filtrów. Wartość ta dla każdego domu może być inna, bo zależy od indywidualnych warunków używania oczyszczacza oraz jakości powietrza w okolicy
OCENA REDAKCJI
Możliwości
– punkty określające możliwości oczyszczacza powietrza (przede wszystkim skuteczność oczyszczania powietrza ze smogu i alergenów)
Opłacalność – punkty będące stosunkiem ceny do możliwości
Zastosowane filtry – rodzaje filtrów oczyszczających powietrze
Ważne cechy – najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza.
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia – wyliczamy ze wzoru Max metraż = (Max CADR / (8 m³/h]) / m²) i jest podawany dla pomieszczeń o wys. 2.5 m.
Przepływ powietrza – wartość CADR wyrażona w m³/h. Od tej wartości zależy tempo w jakim oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia z pomieszczenia. Dla każdych 10 m² pomieszczenia o wysokości 2,5 m zaleca się min. CADR = 80 m³/h. Dla pomieszczeń większych niż 50 m² zaleca się użyć 2 lub więcej urządzeń w po przeciwległych stronach lub przyjąć min. CADR = 120 m³/h.
Pobór mocy – wartości mocy w watach (W) dla zadanej wartości CADR (przepływu powietrza).
Głośność – głośność urządzenia przy pracy oczyszczającej dla zadanej wartości CADR (Przepływ powietrza) wyrażona w decybelach dB.

Przybliżone wartości głośności (zależą od konkretnego źródła):
10 db – szept
20 db – szum liści
35 db – cicha muzyka
40 db – lodówka
45-55 db – rozmowa
55 db – suszarka
60 db – odkurzacz;
70-80 db – samochód osobowy
85 db – klakson

W punktacji MOŻLIWOŚCI uwzględniamy głośność minimalnej wartości przepływu.
Sprawdź w sklepie – odnośnik do rekomendowanego sklepu lub porównywarki Ceneo.
Opis i opinie – odnośnik do szerszego opisu urządzenia wraz ze zdjęciami w naszym serwisie; możliwe opinie Użytkowników.

Jak wykorzystać ranking do optymalnego wyboru oczyszczacza powietrza?

Zasada działania oczyszczacza powietrza jest prosta i można ją zobrazować nawiązując do działania odkurzacza. Silnik powoduje ruch powietrza przez urządzenie, by niekorzystne elementy z powietrza zostały wyłapane przez filtry. Różnice w urządzeniach wynikają zzastosowanych filtrów, sensorów i trybów pracy automatycznej, dodatkowych elementów wyposażenia oraz parametrów akustycznych i prądowych. Znaczące są też koszty eksploatacji.

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza powinien znacznie uprościć porównanie najpopularniejszych modeli oczyszczaczy na polskim rynku i odpowiedzieć jaki oczyszczacz powietrza kupić. Porównując parametry można podjąć świadomą decyzję, ale zanim to zrobimy powinniśmy dobrze określić swoje potrzeby.

Poniższe 5 kroków pomoże w odpowiedzi na pytanie: Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?.

1. Zdefiniuj powierzchnię pomieszczenia, którą chcesz oczyszczać

Ze względu na utrudnioną wymianę powietrza między pomieszczeniami w mieszkaniu zaleca się stosowanie jednego oczyszczacza do jednego pomieszczenia (w bardzo dużych pomieszczeniach zaleca się stosować większą liczbę urządzeń). Warto uwzględniać fakt, że najczęściej brudne powietrze będzie dostawać się do mieszkania w obszarze okien i drzwi i wędrować w kierunku wyciągów powietrza (wentylacja, okapy). Dlatego zalecamy użyć oczyszczaczy przede wszystkim w sypialniach i salonie w obszarze między stolarka okienną a strefami przebywania. Można przyjąć, że do kuchni i pomieszczeń sanitarnych, gdzie znajdują się wyciągi wentylacyjne dotrze już oczyszczone powietrze. Dodatkowo używanie oczyszczacza powietrza w kuchni może skracać życie filtrów poprzez zalepianie ich unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami tłuszczu.

Producenci oczyszczaczy podają rekomendowany rozmiar pomieszczenia, w którym urządzenie utrzyma dobre parametry powietrza. Niestety wartość ta nie jest normalizowana. Na podstawie badań deklaracyjnych ustaliliśmy, że wartość ta jest skorelowana z przepływem powietrza, czyli wielkością CADR (Clean Air Delivery Rate) wyrażanym w m³/h.

Większość producentów komunikuje na opakowaniach tylko najwyższe osiągane wartości CADR uzyskiwane dla najszybszych trybów pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na wydajność oczyszczacza w wolniejszych trybach pracy, bo te ze względu na hałas i zapotrzebowanie będą używane częściej.

Zalecamy zakup oczyszczacza powietrza dysponującego przepływem powietrza (CADR) wynoszącym min:
6 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 0-10 m²
8 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 20-30 m²
10 m³/h na każde 1 m²
dla pomieszczeń 30-40 m²
12 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 40-50 m²
14 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 50-60 m²
16 m³/h na każdy 1 m²
dla pomieszczeń 60-70 m²

Przyjęte wartości są rekomendowanymi przy wysokości pomieszczeń wynoszącej 2,5 m. Zalecenie wzrostu skuteczności czyszczenia urządzenia wynika z wymuszenia silniejszego ruchu powietrza w większych pomieszczeniach celem przefiltrowania mas powietrza ze wszystkich jego części. Dla dużych pomieszczeń warto rozważyć alternatywnie podzielenie pomieszczenia na strefy i użycie weń dedykowanych urządzeń. Prawidłowy dobór parametrów oczyszczacza zależy od indywidualnych warunków środowiskowych (umeblowanie, rodzaj wentylacji, szczelność stolarki okiennej, wielkość i wysokość pomieszczenia, sposób użytkowania, itp.).

Większa wydajność oczyszczacza powietrza przełoży się na większą kulturę pracy oraz zapewni szybsze oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu, w którym urządzenie wcześniej wyłączono lub je wietrzono.

2. Określ najważniejsze zagrożenia w swoim środowisku

Wielu Polaków mieszka w miejscowościach o fatalnej jakości powietrza szczególnie zimą. Tym osobom zalecamy szczególnie te oczyszczacze, które posiadają filtr HEPA oraz filtr z aktywowanym węglem (potocznie nazwany węglowym). To podstawowy zestaw „antysmogowy”, który poradzi sobie z pyłami PM2.5 i PM10 a także z lotnymi związkami organicznymi – LZO (np. aceton, węglowodory alifatyczne). Filtr HEPA będzie również pomocny w walce z alergenami (pyłki roślin, alergeny roztoczy).

Wybrane modele oczyszczaczy posiadają funkcję nawilżania powietrza. Jest ona bardzo pomocna szczególnie zimą przy centralnym ogrzewaniu.

W oczyszczaczach podkreśla się często ich właściwości wiruso- i bakteriobójcze. Warto wiedzieć, że już sam filtr HEPA będzie skutecznie wyłapywał mikroorganizmy.

3. Określ budżet na zakup i eksploatację

Potrzebujesz ustalić 2 budżety na rozwiązanie problemu oczyszczania powietrza w domu: na zakup oczyszczacza(y) oraz kwotę na eksploatację urządzeń. Ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się już od 300 zł i dochodzą nawet do 5000 zł.

Filtry w oczyszczaczach trzeba okresowo wymieniać i wiąże się to z kosztami, które mogą się pojawiać nawet co 2 miesiące. Cena kompletu filtrów wynosi od 90 do nawet 1500 zł i zazwyczaj jest zależna od pojemności filtra, więc okresu użyteczności. W przypadku wielopokojowych mieszkań zaleca się używać większej ilości urządzeń. Rozważ szczególnie ochronę miejsc spania oraz najczęstszego przebywania całej rodziny (patrz punkt 1.). Częstotliwość wymiany filtrów zależy od ich pojemności oraz realnego zanieczyszczenia powietrza.

Praktyka pokazuje, że w Polsce filtr węglowy należy wymieniać nie rzadziej niż raz do roku a filtr HEPA od 1 do 3 lat.

4. Rozważ oczekiwaną kulturę pracy i tryby działania

Standardowo oczyszczacz posiada kilka trybów pracy, które przede wszystkim wpływają na wydajność pracy wiatraka zasysającego powietrze do urządzenia. Tryby intensywne są zazwyczaj stosowane do szybkiego oczyszczania powietrza, ale w większości urządzeń są bardzo uciążliwe ze względu na hałas. Na noc natomiast producenci przygotowali programy nocne, które znacznie zmniejszają prędkość obrotową wiatraka lub wiatraków, co niestety wiąże się ze zmniejszą wydajnością. W takich trybach wartość CADR spada do ok. 1/3 wartości maksymalnej.

Bardzo wygodnym w użytkowaniu trybem pracy oczyszczacza powietrza jest tryb pracy automatycznej (auto), w którym program kontroluje pracę urządzenia na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń. Zazwyczaj oczyszczacze posiadające taki tryb posiadają czujnik pyłów PM2.5 i właśnie na podstawie ich stężenia w powietrzu regulują zachowanie systemu ssącego. W przypadku wykrycia większej ilości pyłów włącza się tryb pracy szybkiej. Gdy stężenie spadnie, urządzenie przechodzi w tryb pracy wolnej.

„Inteligentne” oczyszczacze powietrza oferują możliwość sterowania za pomocą smartfona połączonego z urządzeniem za pomocą sieci WiFi lub Bluetooth. Wiele urządzeń sprzedawanych jest z bezprzewodowym pilotem na podczerwień.

5. Wybierz urządzenie pasujące do stylu wnętrza

Ważnym aspektem wyboru oczyszczacza powietrza do domu jest jego wygląd i wykonanie. Oczyszczacz powietrza pracujący w salonie prawdopodobnie będzie widoczny, gdyż do jego efektywnej pracy zaleca się go „nie ukrywać”. Z tego powodu kolor obudowy, materiały z których został wykonany czy elementy sterowania będą miały duże znaczenie w stylizacji Twojego wnętrza. Dlatego zanim dokonasz wyboru zastanów się, w którym miejscu będzie pracował oczyszczacz i jak zmieni to wnętrze. W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znajdziesz modele o różnej stylistyce, wykonaniu i kolorystyce.

Wybierz oczyszczacz powietrza

Wyświetl pasujące do pokoju:
Marka i modelZdjęcieCenaOPŁACALNOŚĆ
MOŻLIWOŚCI
Więcej informacjiZalecana max. pow.
Filtry powietrzaFunkcje i wyposażenieCADR lub przepływ powietrza
Poziomy głośnościPobór mocyKoszty filtrów
KLARTA
FORSTE 3
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 2 Silver7498442Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto (laser)
Jonizator
Wyświetlacz PM2.5
Pilot
300 m³/h
54 dB
45 dB
32 dB
24 dB
32 W
20 W
9 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 12 miesięcy - 79 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 miesięcy - 69 zł. Komplet filtrów 139 zł. Koszt roczny od 139 zł.
KLARTA
STOR
Oczyszczacz powietrza Klarta Stor White11298367Sprawdź ofertęRecenzja i opinie72Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto (IR)
Jonizator
580 m³/h
b.d.
68 dB
b.d.
b.d.
32 dB
56 W
34 W
14 W
8 W
Wymiana kompletu filtrów co 12-24 miesięcy - 259 zł.(Komplet z filtrem H13 - 299 zł). Koszt roczny od 129,5 zł.
WINIX
TOWER QS
Oczyszczacz powietrza Winix Tower QS8897546Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 48 zł ★
45Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
366 m³/h
180 m³/h
120 m³/h
90 m³/h
73 m³/h
56 dB
28 dB
55 W
b.d.
Wymiana filtrów co 12 miesięcy – 279 zł. Koszt roczny od 279 zł.
FELLOWES
AERAMAX DX95
Oczyszczacz powietrza Fellowes DX 958594929Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
335 m³/h
b.d.
69 dB
39 dB
86 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 12 miesięcy - 145 zł. Wymiana filtra węglowego co 3 miesiące - 119 zł (zestaw 4 filtrów). Koszt roczny od 264 zł.
SAMSUNG
AX60R5080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX60R5080WD17995061Sprawdź ofertęRecenzja i opinie58Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
467 m³/h
b.d.
50 dB
21 dB
60 W
b.d.
Aktualnie brak danych
ROWENTA
PU6020
Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX EAP45010394733Sprawdź ofertęRecenzja i opinie40Wstępny
HEPA
Węglowy
NanoCaptur
Tryb auto325 m³/h
b.d.
52 dB
28 dB
80 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 3 lata - 119 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 119 zł. Wymiana filtra NanoCaptur co 1 rok - 179 zł. Koszt roczny od 337 zł.
SAMSUNG
AX90R7080WD
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX90R7080WD26994990Sprawdź ofertęRecenzja i opinie87Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
701 m³/h
b.d.
54 dB
21 dB
90 W
b.d.
Aktualnie brak danych
SAMSUNG
AX40R3030WM
Oczyszczacz powietrza SAMSUNG<br /> AX40R3030WM9785839Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
311 m³/h
b.d.
48 dB
20 dB
40 W
b.d.
Aktualnie brak danych
DAIKIN
MC70L
Oczyszczacz powietrza DAIKIN MC70L14395352Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
52Wstępny katechinowy
Elektrostatyczny
Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny
Tryb auto
Jonizator
Pilot
420 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
48 dB
39 dB
24 dB
16 dB
62 W
16 W
9 W
6 W
Aktualnie brak danych.
COWAY
STORM
Oczyszczacz powietrza Coway Storm16995461Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto492 m³/h44,2 dB
21,6 dB
65 W
5 W
Wymiana zestawu filtrów co 2 lata - 439 zł. Roczny koszt od 219 zł.
WINIX
U450
Oczyszczacz powietrza Winnix U45016195661Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
492 m³/h
300 m³/h
186 m³/h
84 m³/h
60 dB
50 dB
38 dB
27 dB
110 W
b.d.
b.d.
10 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 349 zł. Koszt roczny od 349 zł.
SHARP
KC-A60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW22995272Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 137 zł ★
49Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto (IR)
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
40 dB
19 dB
60 W
22 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200-300 zł).
STADLER FORM
ROGER
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER14995556Sprawdź ofertęRecenzja i opinie65Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto521 m³/h
b.d.
65 dB
30 dB
100 W
6 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 8-12 m-cy - 349 zł. Koszt roczny od 349 zł.
WINIX
U300
Oczyszczacz powietrza Winnix U30012794943Sprawdź ofertęRecenzja i opinie41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
330 m³/h
240 m³/h
150 m³/h
66 m³/h
55 dB
46 dB
35 dB
26 dB
60 W
b.d.
b.d.
4 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 216 zł. Koszt roczny od 216 zł.
SHARP
KC-D40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-D40EUW14994950Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 74 zł ★
27Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
47 dB
40 dB
23 dB
25 W
12 W
5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-A40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW15994852Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
216 m³/h
b.d.
b.d.
46 dB
40 dB
16 dB
25 W
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 439 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 179 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł.
Koszt roczny filtrów w polskich realiach zważywszy może wynosić 200 zł (wymiana co 2-3 lata).
BEKO
ATP8100
Oczyszczacz powietrza BEKO ATP810012994843Sprawdź ofertęRecenzja i opinie60Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto480 m³/h70 dB
46 dB
71 WAktualnie brak danych.
SHARP
KC-F32EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW11994738Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 59zł ★
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Nawilżacz ewaporacyjny
Jonizator Plasmacluster
Tryb auto
180 m³/h
b.d.
b.d.
48 dB
38 dB
21 dB
27 W
4,1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra węglowego co 2 lata - 99 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 5 lat - 119 zł.
Koszt roczny od 188 zł.
SHARP
KC-930EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-930EUW9494730Sprawdź ofertęRecenzja i opinie22Wstępny
Zintegrowany: HEPA E10 + węglowy
Nawilżacz ewaporacyjny
Jonizator Plasmacluster
Tryb auto
180 m³/h
b.d.
b.d.
48 dB
39 dB
22 dB
27 W
13 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra nawilżacza do 1 roku - 119 zł. Koszt roczny około 348 zł.
PHILIPS
AC2887/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC2887-1010996146Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
47Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto380 m³/h
b.d.
51 dB
20,5 dB
60 W
11 W
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 199 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 159 zł. Roczny koszt od 258 zł.
SENCOR
SHA 8400WH
Oczyszczacz powietrza SENCOR SHA8400WH4494014Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27Zintegrowany: wstępny, HEPA E11, węglowyLampa UV220 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
40 dB
29 dB
55 W
b.d.
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego SHX 004 co 3 msc - 79 zł. Koszt roczny około 356 zł.
SHARP
KC-A50EUW
19994663Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 119 zł ★
38Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
41 dB
16 dB
42 W
18 W
4,3 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
DAIKIN
URURU MCK75J
Oczyszczacz powietrza DAIKIN Ururu MCK75J23194266Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
56Wstępny katechinowy
Elektrostatyczny
Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny
Tryb auto
Jonizator
Pilot
450 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
50 dB
43 dB
26 dB
17 dB
81 W
35 W
11 W
8 W
Aktualnie brak danych.
WEBBER
AP8400
Oczyszczacz powietrza WEBBER AP84003694512Sprawdź ofertęRecenzja i opinie27Wstępny
HEPA
Węglowy
Lampa UV
Jonizator
220 m³/h
b.d.
b.d.
49 dB
40 dB
29 dB
55 W
b.d.
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 3-9 miesięcy - 149 zł. Koszt roczny od 186 zł.
PHILIPS
AC3256/10
Philips AC325619993243Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
397 m³/h
b.d.
64 dB
33 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 msc - 219 zł. Koszt roczny od 447 zł
IDEAL
AP 40
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 4019994460Sprawdź ofertęRecenzja i opinie60Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
480 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56 dB
44 dB
35 dB
30 dB
28 dB
90 W
28 W
13 W
8 W
5 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 696 zł. Koszt roczny od 464 zł.
SHARP
KC-D50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW18994457Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 94 zł ★
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
55 dB
23 dB
54 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
IDEAL
AP 45
Oczyszczacz powietrza IDEAL-AP-4519994359Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
61Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizacja
Pilot
492 m³/h27 dB
38 dB
50 dB
60 dB
11 W
20 W
40 W
110 W
Wymiana filtra zintegrowanego (HEPA i węglowy) co 2 lata - 550 zł. Roczny koszt od 225 zł.
COWAY
CLASSIC
Oczyszczacz powietrza Coway Classic11994335Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA E12
Węglowy
Tryb auto300 m³/h47,4 dB
b.d.
38 W
4 W
Aktualnie brak danych.
SHARP
KC-G40EUH
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19994257Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 99 zł ★
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
SHARP
KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP KC-G40EUW19994257Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
★ Rabat 99 zł ★
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
240 m³/h
b.d.
46 dB
19 dB
24 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
WELLTEC
APH450D
Oczyszczacz powietrza WELLTEC APH450D19904257Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 100 zł ★
52Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Zeolitowy
Zimnokatalityczny
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
Jonizator
422 m³/h
b.d.
56 dB
52 dB
46 dB
40 dB
21 dB
20 dB
79 W
39,2 W
21,6 W
12,3 W
7,8 W
6,6 W
Wymiana kasety filtracyjnej co 6-24 m-cy – 98 zł. Koszt roczny od 49 zł.
COWAY
AIRMEGA 300S
Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s22994164Sprawdź ofertęRecenzja i opinie61Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
490 m³/h50 dB
22 dB
58 W
6,2 W
Wymiana filtrów HEPA i węglowego co 1 rok - 299 zł. Koszt roczny od 299 zł.
PHILIPS
AC3259/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC-3259/1018993444Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
393 m³/h
b.d.
64 dB
33 dB
60 W
11 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 12 msc - 219 zł. Koszt roczny od 447 zł
WINIX
Zero N
Oczyszczacz powietrza Winnix Zero N7993921Sprawdź ofertęRecenzja i opinie21Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
168 m³/h
120 m³/h
78 m³/h
42 m³/h
52 dB
26 dB
40 W
3 W
Wymiana zestawu filtrów co 12 miesięcy – 125 zł. Koszt roczny od 125 zł.
PANASONIC
F-VXR50G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR50G17993745Sprawdź ofertęRecenzja i opinie34Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
276 m³/h51 dB
b.d.
46 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
IDEAL
AP 30
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30
15994043Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
330 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
55 dB
46 dB
35 dB
26 dB
60 W
25 W
10 W
4 W
Wymiana kasety filtracyjnej do 18 miesięcy - 382 zł. Koszt roczny od 254 zł.
SHARP
KC-D60EUW
SHARP KC-D60EUW21993967Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 109 zł ★
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (IR)
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
396 m³/h
b.d.
b.d.
55 dB
45 dB
25 dB
80W
24 W
5,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 489 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 219 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 100 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 200 zł).
PANASONIC
F-VXR70G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR70G21993956Sprawdź ofertęRecenzja i opinie46Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
371 m³/h53 dB
b.d.
58 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
IDEAL
AP 35H
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H
19993751Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
37Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
300 m³/h
b.d.
52 dB
26 dB
25 WWymiana filtrów węglowego i HEPA co 12 miesięcy – 249 zł. Wymiana maty ewaporacyjnej co 4 miesiące – 159 zł. Roczny koszt od 567 zł.
WINIX
P150
Oczyszczacz powietrza Winnix P15010393021Sprawdź ofertęRecenzja i opinie21Wstępny
HEPA
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
168 m³/h
120 m³/h
78 m³/h
42 m³/h
52 dB
43 dB
35 dB
26 dB
40 W
4 W
Aktualnie brak danych
PHILIPS
AC1214/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC121410993328Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
270 m³/h
b.d.
62 dB
32 dB
50 WWymiana filtra HEPA co 12 m-cy - 158 zł, wymiana filtra węglowego co - 6 m-cy 128 zł. Roczny koszt 414 zł.
SHARP
FP-J30EUA
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J30EU8993622Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
22Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
180 m³/h
120 m³/h
60 m³/h
44 dB
b.d.
23 dB
50 W
b.d. W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Wymiana filtra węglowego do 2 lat - 139 zł. Koszt roczny od 180 zł.
PHILIPS
AC1215/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC121510003927Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto270 m³/h
b.d.
60 dB
33 dB
50 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 259 zł. Wymiana filtra węglowego do 1 roku - 179,99 zł. Koszt roczny od 309 zł
WELLTEC
APH420H
Oczyszczacz powietrza WELLTEC APH420H19903661Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 100 zł ★
49Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Zeolitowy
Zimnokatalityczny
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
Jonizator
Pilot
394 m³/h
b.d.
56 dB
50 dB
46 dB
29 dB
25 dB
56,3 W
34,1 W
22,6 W
13,1 W
11,3 W
Wymiana kasety filtracyjnej co 6-24 m-cy – 98 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 1 rok – 99 zł. Koszt roczny od 148 zł.
PHILIPS
AC2889/10
PHILIPS AC2889/1013793836Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
41Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
333 m³/h
b.d.
64 dB
32 dB
56 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 2 lata - 199 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 157 zł. Roczny koszst od 256 zł.
SHARP
KC-G50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW24993565Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 124 zł ★
38Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
306 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
47 dB
19 dB
33 W
14 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180 zł).
BLUEAIR
CLASSIC 280i
Oczyszczacz powietrza BLUEAIR CLASSIC 280I19993548Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
42Zintegrowany: HEPA + węglowyTryb auto
Jonizator
Sterowanie smartfonem
Miernik wielofunkcyjny
340 m³/h
b.d.
56 dB
32 dB
80 W
20 W
Wymiana filtra zintegrowanego HEPASilent co 6 msc - 160 zł. Koszt roczny około 320 zł.
PANASONIC
F-VXR35G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G12953732Sprawdź ofertęRecenzja i opinie22Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
180 m³/h50 dB
b.d.
41 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
PHILIPS
AC5659/10
Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC5659/1023493455Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
500 m³/h62 dB
35 dB
82 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
PHILIPS
AC6608/10
PHILIPS AC660836272971Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
82Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto (laser)657 m³/h
b.d.
65 dB
36 dB
82 W
b.d.
Aktualnie brak danych.
SHARP
FU-Y30EU-W
Oczyszczacz powietrza Sharp FU-Y30EU-W6993315Sprawdź ofertęRecenzja i opinie22Wstępny
HEPA E10
Węglowy
Jonizator180 m³/h
b.d.
b.d.
44 dB
35 dB
24 dB
49 W
32 W
23 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 2 lata - 219 zł. Koszt roczny od 109 zł.
WINIX
AW600
Oczyszczacz powietrza Winnix AW600
12993229Sprawdź ofertęRecenzja i opinie18Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
b.d. (obliczenia dla 150 m³/h)
b.d.
44 dB
25 dB
16 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego do 12 msc - 130 zł. Koszt roczny od 130 zł.
SHARP
KC-G60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW29993272Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 149 zł ★
51Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator Plasmacluster
Nawilżacz ewaporacyjny
408 m³/h
b.d.
b.d.
53 dB
48 dB
24 dB
55 W
40 W
6,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Wymiana filtra wody do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 90 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 180-270 zł).
PHILIPS
AC3858/50 Dual Scan
PHILIPS AC3858/50 Dual Scan25993256Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
500 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
60 W
b.d.
Aktualnie brak danych.
AIRDOG
X5
Oczyszczacz powietrza Airdog X519993142Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
42Wstępny
Elektrostatyczny
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
340 m³/h
b.d.
b.d.
21 dB
55 W
6 W
Brak aktualnych danych.
PANASONIC
F-VXR90G
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G29993164Sprawdź ofertęRecenzja i opinie55Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
445 m³/h55 dB
b.d.
88 W
b.d.
Brak aktualnych danych.
PHILIPS
AC2729/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729-5014993641Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
31Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
Sterowanie smartfonem
250 m³/h
b.d.
60 dB
25 dB
50 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 1 rok - 159 zł. Wymiana filtra węglowego co 1 rok - 119 zł. Wymiana filtra nawilżacza co 2 lata - 59 zł. Roczny koszt od 307 zł.
IDEAL
AP 80 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 PRO
48993098Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
100Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
800 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
63,4 dB
46,7 dB
37,3 dB
28,8 dB
18,7 dB
175 W
30 W
14 W
10 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Koszt roczny - od 417 zł.
IDEAL
AP 40 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 40 PRO
26992953Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
61,7 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
75 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Roczny koszt - 250 zł.
IDEAL
AP 30 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30 PRO21992944Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
37Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
300 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
54,2 dB
33 dB
23,6 dB
18,5 dB
16,7 dB
30 W
9 W
7 W
6 W
5 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 499 zł. Koszt roczny - 250 zł.
FELLOWES
AERAMAX DX55
Oczyszczacz powietrza DX556282912Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
26Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
211 m³/h
b.d.
69 dB
39 dB
62 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA co 12 miesięcy - 119 zł. Wymiana filtra węglowego co 3 miesiące - 79 zł (zestaw 4 filtrów). Koszt roczny od 198 zł.
IDEAL
ACC 55
Oczyszczacz powietrza Ideal ACC 5524581931Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
27HEPA H13
Węglowy
Nawilżacz ewaporacyjny220 m³/h
b.d.
b.d.
31 dB
b.d.
b.d.
34 W
25 W
22 W
Brak aktualnych danych.
SHARP
FP-J80EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EUW36992768Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
62Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
480 m³/h (max)
288 m³/h (medium)
60 m³/h (low)
47 dB
b.d.
15 dB
48 W
b.d.
4 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
SHARP
FP-J60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW30992758Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
48Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
396 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (low)
43 dB
b.d.
15 dB
38 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 299 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
Możliwa jest wymiana modułu jonizatora Plasmacluster 299 zł średnio co 2 lata.
SHARP
FP-J40EUW
Oczyszczacz powietrza SHARP FP-J40EUW13992858Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
30Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
240 m³/h (max)
186 m³/h (medium)
48 m³/h (sleep)
45 dB
b.d.
15 dB
23 W
b.d.
3,5 W
Wymiana filtra HEPA do 10 lat - 449 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 189 zł. Koszt roczny od 80 zł (zważywszy na polskie zapylenie może wynosić 160 zł).
PHILIPS
AC3829/10
Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/1022992844Sprawdź ofertęRecenzja i opinie38,75Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterownie
Nawilżacz ewaporacyjny
310 m³/h64 dB
32 dB
45 Wkomplet filtrów - 209 zł
PHILIPS
AC3059/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC3059-5022992843Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
50Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
400 m³/h
b.d.
70 dB
34 dB
58 W
b.d.
Wymiana filtra co 3 lata - 359 zł. Roczny koszt od 359 zł.
WELLTEC
APH225
Oczyszczacz powietrza WELLTEC APH22511902722Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 100 zł ★
25Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Zeolitowy
Zimnokatalityczny
Tryb auto
Jonizator
Pilot
204 m³/h
b.d.
56 dB
49 dB
45 dB
25 dB
43,7 W
34,2 W
9,5 W
Wymiana kasety filtracyjnej co 6-24 m-cy – 98 zł. Koszt roczny od 49 zł.
STADLER FORM
ROGER LITTLE
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM ROGER LITTLE9993624Sprawdź ofertęRecenzja i opinie31Wstępny
HEPA E11
Węglowy
Tryb auto249 m³/h
b.d.
59 dB
29 dB
40 W
5 W
Wymiana zintegrowanego filtra co 8-12 m-cy - 259 zł. Koszt roczny od 259 zł.
IDEAL
AP 60 PRO
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 60 PRO42992779Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
75Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto
Sterowanie smartfonem
600 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56,6 dB
42,9 dB
33,6 dB
26,5 dB
16,5 dB
90 W
23 W
12 W
9 W
6 W
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 835 zł. Roczny koszt od 417 zł.
PHILIPS
COMBI AC4080/10
Oczyszczacz powietrza Philips COMBI AC408011182625Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
25Wstępny
Zintegrowany HEPA H13 +węglowy
Tryb auto
Nawilżacz ewaporacyjny
201 m³/h
b.d.
52 dB
36 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA z węglem aktywnym do 2 lat - 268 zł. Wymiana filtra nawilżającego do 3 msc - 64 zł. Koszt roczny od 390 zł.
BONECO
P500
Oczyszczacz powietrza BONECO P5001964
2533Sprawdź ofertęRecenzja i opinie37Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
300 m³/h60 dB
31 dB
30 W
b.d.
Wymiana filtra zintegrowanego co 2 lata - 379 zł. Koszt roczny od 189 zł.
SHARP
KI-G75EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW42992574Sprawdź ofertęRecenzja i opinie56Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Nawilżacz ewaporacyjny
450 m³/h
b.d.
b.d.
52 dB
42 dB
18 dB
80 W
26 W
7 W
Wymiana filtra HEPA do 3 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 249 zł. Wymiana filtra wody do 5 lat - 299 zł. Moduł jonizatora do 2 lat - 149 zł. Koszt roczny - 350 zł.
SAMSUNG
AX47R9080SS
Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS2591
2543Sprawdź ofertęRecenzja i opinie47Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Mobilne sterowanie
336 m³/h50 dB35 WWymiana filtra zintegrowanego (HEPA i węglowy) co 1 rok - 299 zł.
LIFAAIR
LA503
Oczyszczacz powietrza LIFEAIR LA50244992371Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 179 zł ★
56Wstępny
HEPA E12
Węglowy (aż 3,5 kg!)
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
Pomiar zużycia filtrów
Gwarancja: 4 lata (D2D)
450 m³/h
137 m³/h
50 dB
19 dB
60 W
b.d.
Wymiana filtra HEPA do 3 lat - 499 zł. Wymiana filtra węglowego do 10 lat - 699 zł. Koszt roczny od 236 zł.
LIFAAIR
LA333
349923
56Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 139 zł ★
41Wstępny
HEPA E12
Węglowy (1 kg)
Miernik wielofunkcyjny
(m.in. CO2, TVOC, PM2.5)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
Pomiar zużycia filtrów
Gwarancja: 4 lata (D2D)
332 m³/h
55 m³/h
50 dB
18 dB
50 W
1 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 299 zł. Wymiana filtra węglowego do 5 lat - 299 zł. Koszt roczny od 209 zł.
IDEAL
AP 15
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 15
13992322Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
21Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Pilot
170 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
52 dB
43 dB
35 dB
36 dB
40 W
10 W
6 W
4 W
Brak aktualnych danych.
MILA
APHM1001
oczyszczacz powietrza Mila APHM100120492029Sprawdź ofertęRecenzja i opinie33Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Miernik wielofunkcyjny
(TVOC, Temp., Wilg., PM2.5, PM10)
Tryb auto (laser)
Sterowanie smartfonem
265 m³/h
b.d.
60 dB
34 dB
24 W
b.d.
Aktualnie brak danych.
BONECO
H680
29992040Sprawdź ofertęRecenzja i opinie23Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Pilot
Nawilżacz ewaporacyjny
190 m³/h25 dB
b.d.
30 W
b.d.
Wymiana zintegrowanego filtra co 1-2 lata - 279 zł. Roczny koszt około 186 zł.
STADLER FORM
VIKTOR V-001
Oczyszczacz powietrza STADLER FORM VIKTOR V-0019992114Sprawdź ofertęRecenzja i opinie25Wstępny
HPPT
Węglowy
Dozownik zapachów200 m³/h
b.d.
60 dB
26 dB
38 W
b.d.
Wymiana kompletu filtrów (wstępny i z węgla aktywnego) do 6 miesięcy - 119 zł. Koszt roczny od 238 zł.
IDEAL
AP 100
Oczyszczacz powietrza Ideal AP 100
79991792Sprawdź ofertę
Recenzja i opinie
93Wstępny
HEPA H13
Węglowy
Tryb auto
Jonizator
Sterowanie smartfonem
750 m³/h
b.d.
b.d.
b.d.
b.d.
56 dB
48 dB
41 dB
34 dB
29 dB
200 W
82 W
41 W
21 W
10 W
Brak aktualnych danych.
SHARP
FP-F30EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH6991306Sprawdź ofertęRecenzja i opinie
★ Rabat 34 zł ★
22Wstępny
HEPA H13
Jonizator180 m³/h
b.d.
b.d.
47 dB
38 dB
26 dB
51 W
30 W
13 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 229 zł. Koszt roczny od 114,5 zł.
AMWAY
ATMOSPHERE SKY
Oczyszczacz powietrza Amway Atmosphere Sky76721264Sprawdź ofertęRecenzja i opinie62Wstępny
HEPA H14
Węglowy
Tryb auto (laser)
Pomiar zużycia filtrów
Sterowanie smartfonem
500 m³/h
390 m³/h
200 m³/h
135 m³/h
50 dB
b.d.
b.d.
26 dB
52 W
45 W
33 W
26 W
Wymiana filtra HEPA do 2 lat - 1133 zł. Wymiana filtra węglowego do 1 roku - 768 zł. Koszt roczny od około 1300 zł.
VENTA
LW-25
Oczyszczacz powietrza VENTA LW-2510490201Sprawdź ofertęRecenzja i opinie18WodnyNawilżacz ewaporacyjny150 m³/h44 dB
34 dB
24 dB
42 W
18 W
4,3 W
Ranking jest posortowany według stosunku Możliwości do ceny, który nazywamy Opłacalnością.

Elementy oczyszczaczy powietrza

Filtry

System filtracyjny to najważniejszy element oczyszczacza powietrza. Od rodzaju użytych mechanizmów filtracyjnych zależy to, co i w jakim stopniu zostanie wyeliminowane z powietrza. Do najczęściej spotykanych rozwiązań w oczyszczaczach powietrza zaliczyć można filtr wstępny, filtr HEPA i filtr węglowy.

Filtr wstępny to filtr mechaniczny. Jest to zazwyczaj siatka lub zespół drobnych siatek, która wyłapuje największe elementy takie jak kurz, sierść, włoski. Filtr wstępny można często czyścić pod bieżącą wodą lub oczyszczacz go za pomocą odkurzacza.

Filtr HEPA to filtr, który będzie wyłapywał większość drobinek unoszących się w powietrzu. Zbudowany z mikrowłókien szklanych filtr HEPA może przepuszczać mniej niż 0,01% pyłów PM2.5, czyli najniebezpieczniejszych substancji w polskim smogu. W oczyszczaczach powietrza spotykamy filtry HEPA w standardach EPA E10, EPA E11, EPA12, HEPA H13. Czym wyższa klasa filtra, tym większa jego skuteczność.

Filtr węglowy to filtr odpowiedzialny za wyłapywanie trujących gazów i zapachów. Skuteczny jest w zwalczaniu lotnych związków organicznych, w tym formaldehydu.

Wiatrak

Wiatrak lub zespół wiatraków jest odpowiedzialny za przepływ powietrza przez oczyszczacz, a dokładniej przez system filtrujący. Od mocy silnika, kształtu i rozmiaru łopatek oraz umiejscowienia w obudowie będzie zależeć wartość przepływu, pobór mocy oraz głośność urządzenia. Czym bardziej nowoczesny silnik napędzający wirnik z łopatkami, tym mniejszy pobór prądu, niższy hałas tego elementu oraz większa żywotność.
Przyjmuje się, że większy wiatrak kręcący się wolniej będzie cichszy.

Kwestia kultury pracy oczyszczacza powietrza uzależniona od wiatraka jest ściśle powiązana z trybami pracy. W trybach pracy wolnej (Slow, Night) dobrze sparowany system filtracyjny z wiatrakiem może oferować dużą wydajność (CADR) przy niskim hałasie i poborze energii elektrycznej. Zważając na fakt, że oczyszczacz kupuje się do pomieszczenia analizując jego górną granicę możliwości należy przyjąć, że tryby pracy wolnej nie poradzą sobie ze skutecznym oczyszczeniem powietrza w nagłych przypadkach (np. po przewietrzeniu pomieszczenia smogowym powietrzem z zewnątrz – wymagane dla zmniejszenia stężenia CO2), a będą służyć jedynie do podtrzymania czystości powietrza uzyskanej przez tryby pracy intensywnej.

Jonizator

Jonizatory powietrza są popularnym rozwiązaniem na zanieczyszczenia powietrza. Produkowane przez nie jony ujemne mogą korzystnie wpływać na powietrze rozwiązując wiele problemów jednocześnie. Jony ujemne w powietrzu:

  • są odpowiedzialne za wytrącanie alergenów, roztoczy i pyłków roślinnych,
  • redukują zawartość bakterii, wirusów, grzybów i pleśni,
  • wytrącają pyły zawieszone (PM2.5, PM10 i pyly z zanieczyszczeń środowiskowych oraz odzwierzęcych).

Zjonizowane ujemnie powietrze poprawia ogólne samopoczucie, koncentrację i działa antystresowo.

Panel sterowania

Oczyszczacze powietrza podobnie, jak sprzęty RTV i AGD posiadają różne systemy sterowania. Ze względu na niewielką ilość parametrów, którymi można sterować w oczyszczaczu powietrza większość jego funkcji jest zazwyczaj dostępnych na panelu sterowania znajdującym się na obudowie urządzenia. Dla wygody producenci dodają czasami pilot zdalnego sterowania, który powiela najważniejsze funkcje. Bardziej zaawansowane urządzenia można sterować za pomocą smartfona, który łączy się z oczyszczaczem za pomocą sieci WiFi lub przez Bluetooth.

Najpopularniejsze funkcje, którymi można sterować:

  • włącz/wyłącz,
  • tryb pracy (sterowanie prędkością wiatraków determinującą szybkość filtracji),
  • czas pracy urządzenia (czas, po którym urządzenie się wyłączy),
  • włączenie funkcji dodatkowych (jonizacja, nawilżanie, lampa UV).

Oczyszczacze powietrza posiadające miernik zanieczyszczenia powietrza (najczęściej sensor pyłów PM2.5) umożliwiają włączenie trybu pracy automatycznej, w którym urządzenie na podstawie odczytów z miernika samo reguluje szybkość wiatraków, zwiększając ją w przypadku wykrycia większych stężeń zanieczyszczeń.

Obudowa

Obudowa oczyszczacza powietrza będzie determinować łatwość jego przemieszczania oraz dopasowanie do wnętrza, w którym będzie on dbał o komfort oddychania.

Praktyka pokazuje, że ze względów ekonomicznych wielu Polaków nabywa jedno urządzenie i przenosi je do tej części pomieszczenia, w której przebywa. I tak w dzień oczyszczacz pracuje w pokoju dziennym, a nocą trafia do sypialni. Jeśli planujemy podobne wykorzystywanie urządzenia zwróćmy uwagę na możliwość jego przenoszenia. Waga tego typu urządzeń zaczyna się od ok. 5 kg i dochodzi nawet do 15 kg. W przypadku cięższych oczyszczaczy wielu producentów montuje w nich kółka, które pozwolą bezproblemowo go przemieścić. W lżejszych modelach dobrą praktyką twórców jest stosowanie uchwytów.

Wyglądem wiele oczyszczaczy powietrza przypomina mały, wolnostojący klimatyzator i do najładniejszych nie należy. Na rynku możemy spotkać najczęściej urządzenia koloru białego, wykonane z tworzyw sztucznych. Droższe modele będą posiadały lepszej jakości plastik i być może design, choć to już kwestia gustu. W sezonie 2017/2018 pojawia się więcej modeli oczyszczaczy powietrza, które wychodzą poza utarty schemat. Producenci poprawiają wygląd i kolorystykę swoich produktów. Warto przemyśleć tę kwestię, bo dobry oczyszczacz będzie przyjacielem domu na dłużej.

Opinie, recenzje, testy 127 modeli oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza AIRDOG: Airdog X5
Oczyszczacze powietrza AIRFREE: Airfree FIT 40Airfree Iris 125Airfree P80Airfree T40
Oczyszczacze powietrza AMWAY: Amway ATMOSPHERE SKY

Oczyszczacze powietrza BEKO: Beko ATP8100
Oczyszczacze powietrza BEURER: Beurer LR 300
Oczyszczacze powietrza BLUEAIR: Blueair CLASSIC 280IBlueair CLASSIC 480IBlueair PRO MBlueair PRO LBlueair PRO XL
Oczyszczacze powietrza BLAUPUNKT: Blaupunkt AHS801Blaupunkt Lavender 2041
Oczyszczacze powietrza BONECO: Boneco H680Boneco P340 • Boneco P500Boneco P700
Oczyszczacze powietrza COWAY: Coway CLASSICCoway STORMCoway AIRMEGA 300s
Oczyszczacze powietrza CRONOS: Cronos COBACronos CUBE • Cronos CLEOCronos HEPA ICronos RING
Oczyszczacze powietrza DAIKIN: Daikin MC70L • Daikin Ururu MCK75J
Oczyszczacze powietrza DREAMLAND: • Dreamland DL-01Dreamland DL-07
Oczyszczacze powietrza DYSON: Dyson HP00
Dyson Pure Cool MeDyson Pure Cool TP02Dyson Pure Cool TP04
Oczyszczacze powietrza ELECTROLUX: Electrolux EAP300 • Electrolux EAP450Electrolux PA91DG-404GY Electrolux PA91DG-604DG
Oczyszczacze powietrza EMED: Emed PA-500
Oczyszczacze powietrza ELDOM: Eldom PO200
Oczyszczacze powietrza FELLOWES: Fellowes AERAMAX DX5Fellowes AERAMAX DX55 • Fellowes AERAMAX DX95 • Fellowes AM Pro IIFellowes AM Pro IIIFellowes AM Pro IV
Oczyszczacze powietrza GOCLEVER: Goclever CRISTAL AIR ADVANCED • Goclever CRISTAL AIR CORALGoclever CRISTAL AIR PRO
Oczyszczacze powietrza HAUS&LUFT: Haus & Luft HL-OP-10 • Haus & Luft HL-OP-20
Oczyszczacze powietrza HB: HB AP1080DW
• HB AP2040DW • HB AP2060DW
Oczyszczacze powietrza HOFFEN: Hoffen AirProHOFFEN
Oczyszczacze powietrza IDEAL: Ideal AP 15 • Ideal AP 30 • Ideal AP 40Ideal AP 45 • Ideal AP 30 ProIdeal AP 40 ProIdeal AP 60 Pro • Ideal AP 80 ProIdeal AP 100Ideal AW 60Ideal ACC 55
Oczyszczacze powietrza KARCHER: Karcher AF 100
Oczyszczacze powietrza KLARTA: Klarta FORSTEKlarta FORSTE 2Klarta FORSTE 3Klarta STOR
Oczyszczacze powietrza LAS PURIFIERS: Las Purifiers Professional-8A
Oczyszczacze powietrza LIFAAIR: LIFAair LA352 • LIFAair LA502
Oczyszczacze powietrza LIFEAIR: Lifeair 500 (STYLE)
Oczyszczacze powietrza MILA: Mila APHM1001
Oczyszczacze powietrza MILLA HOME: Milla Home AP302W
Oczyszczacze powietrza OPUS: Opus Aeroprime QOpus Aeroprime X Auto
Oczyszczacze powietrza PANASONIC: Panasonic F-VXR35GPanasonic F-VXR50G • Panasonic F-VXR70GPanasonic F-VXR90G
Oczyszczacze powietrza PHILIPS: Philips AC1214/10 • Philips AC1215/10Philips AC2729/10Philips AC2887/10 • Philips AC2889/10  Philips AC2959/53Philips AC3055/50Philips AC3059/50Philips AC3256/10Philips AC3259/10Philips AC3829/10Philips AC3854/50Philips AC3858/50Philips AC4550/50Philips AC4558/50Philips AC5659/10Philips AC6608/10 • Philips COMBI AC-4080/10
Oczyszczacze powietrza ROWENTA: Rowenta PU4010 • Rowenta PU4020 • Rowenta PU6020
Oczyszczacze powietrza SAMSUNG: Samsung AX34R3020WWSamsung AX40R3030WMSamsung AX60R5080WDSamsung AX90R7080WD

Oczyszczacze powietrza SENCOR: Sencor SHA 8400WH
Oczyszczacze powietrza SILVERCREST: Silvercrest SLR 55A1
Oczyszczacze powietrza SHARP: Sharp FP-F30EUHSharp FP-J30EUASharp FP-J40EUWSharp FP-J60EUWSharp FP-J80EUWSharp KC-A40EUW • Sharp KC-A50EUWSharp KC-A60EUWSharp KC-D40EUWKC-D50EUW • KC-D60EUW • Sharp KC-F32EUW • Sharp KC-G40EUW • Sharp KC-G50EUW • Sharp KC-G60EUW • Sharp KC-930EUW  • Sharp UA-HD40E-L • Sharp UA-HD50E-LSharp UA-HD60E-LSharp UA-HG30E-BSharp UA-HG40E-L • Sharp UA-HG50E-L • Sharp UA-HG60E-L
Oczyszczacze powietrza STADLER FORM: Stadler Form ROGERStadler Form ROGER LITTLE •
Stadler Form VIKTOR V-001
Oczyszczacze powietrza STYLIES: Styliers PEGASUS
Oczyszczacze powietrza TCL: TCL TKJ400F
Oczyszczacze powietrza TOSHIBA: Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X33XPLToshiba CAF-X50XPLToshiba CAF-X83XPL

O
czyszczacze powietrza VENTA: Venta LW-15 • Venta LW-25 • Venta LW-45
Oczyszczacze powietrza WARMTEC: Warmtec AP Neo • Warmtec AP Sky • Warmtec AP077WWarmtec AP168W • Warmtec AP200WWarmtec AP350Warmtec AP1000
Oczyszczacze powietrza WEBBER: Webber AP8400Webber AP9405B • Webber AP9700
Oczyszczacze powietrza WELLTEC: Welltec APH1000DWelltec APH225Welltec APH450DWelltec APH800D
Oczyszczacze powietrza WINIX: Winix AW600Winix HR1000  •Winix NK300Winix NK305Winix P150 • Winix P300Winix U300Winix U450Winix Tower QWinix Tower QSWinix Tower XQWinix ZeroWinix Zero NWinix Zero PlusWinix Zero Pro
Oczyszczacze powietrza XIAOMI: Xiaomi Air Purifier Max • Xiaomi AIR PURIFIER PRO • Xiaomi AIR PURIFIER PRO HXiaomi AIR PURIFIER 2Xiaomi Air Purifier 2SXiaomi Air Purifier 2HXiaomi Air Purifier 3
Xiaomi Air Purifier 3 C
Oczyszczacze powietrza ZEPTER: Zepter Therapy Air® iOn